Жітіқара ауданының 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 103 шешімі.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 45-бабы 4-тармағына, 75-бабы 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Жітіқара аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жітіқара ауданының 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 10 389 082,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 4 908 668,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 81 780,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 5 915,0 мың теңге;
трансферттер түсiмi бойынша – 5 392 719,1 мың теңге;
2) шығындар – 11 049 785,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -134 841,1 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 64 351,9 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 199 193,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -525 862,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 525 862,2 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 10.12.2024 № 232 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2024 жылға арналған аудандық бюджеттен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көлемі 1 449 058,0 мың теңгені құрайтыны ескерілсін.
3. 2024 жылға арналған облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі 0,0 мың теңге сомасында белгіленгені ескерілсін.
4. Аудандық бюджеттен Жітіқара ауданының аудандық маңызы бар қаласының, ауылдарының, ауылдық округтерінің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері белгіленсін:
1) 2024 жылға арналған аудандық бюджеттен Жітіқара ауданының аудандық маңызы бар қаласының, ауылдарының, ауылдық округтерінің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 273 690,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Аққарға ауылы – 4 135,0 мың теңге;
Забелов ауылы – 24 617,0 мың теңге;
Милютин ауылы – 23 179,0 мың теңге;
Пригородный ауылы – 38 158,0 мың теңге;
Приречный ауылы – 20 955,0 мың теңге;
Чайковский ауылы – 25 034,0 мың теңге;
Ырсай ауылы – 25 054,0 мың теңге;
Большевик ауылдық округі – 31 902,0 мың теңге;
Мүктікөл ауылдық округі – 28 679,0 мың теңге;
Степной ауылдық округі – 30 124,0 мың теңге;
Тоқтаров ауылдық округі – 21 853,0 мың теңге.

О районном бюджете Житикаринского района на 2024-2026 годы
Решение маслихата Житикаринского района Костанайской области от 28 декабря 2023 года № 103.
В соответствии с пунктом 4 статьи 45, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Житикаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Житикаринского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год, в следующих объемах:
1) доходы – 10 389 082,1 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 4 908 668,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 81 780,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 5 915,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 5 392 719,1 тысяч тенге;
2) затраты – 11 049 785,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -134 841,1 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 64 351,9 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов – 199 193,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -525 862,2 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 525 862,2 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Житикаринского района Костанайской области от 10.12.2024 № 232 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Учесть, что объем бюджетных изъятий на 2024 год из районного бюджета в областной бюджет составляет 1 449 058,0 тысяч тенге.
3. Учесть, что объем бюджетных субвенций, передаваемых из областного бюджета районному бюджету на 2024 год, установлен в сумме 0,0 тысяч тенге.
4. Установить объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города районного значения, сел, сельских округов Житикаринского района:
1) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты города районного значения, сел, сельских округов Житикаринского района на 2024 год в сумме 273 690,0 тысяч тенге, в том числе:
села Аккарга – 4 135,0 тысяч тенге;
села Забеловка – 24 617,0 тысяч тенге;
села Милютинка – 23 179,0 тысяч тенге;
села Пригородное – 38 158,0 тысяч тенге;
села Приречное – 20 955,0 тысяч тенге;
села Чайковское – 25 034,0 тысячи тенге;
села Ырсай – 25 054,0 тысячи тенге;
Большевистского сельского округа – 31 902,0 тысячи тенге;
Муктикольского сельского округа – 28 679,0 тысяч тенге;
Степного сельского округа -30 124,0 тысячи тенге;
Тохтаровского сельского округа – 21 853,0 тысячи тенге.

2) 2025 жылға арналған аудандық бюджеттен Жітіқара ауданының аудандық маңызы бар қаласының, ауылдарының, ауылдық округтерінің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 292 238,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Забелов ауылы – 24 869,0 мың теңге;
Милютин ауылы – 23 372,0 мың теңге;
Пригородный ауылы – 38 464,0 мың теңге;
Приречный ауылы – 21 206,0 мың теңге;
Чайковский ауылы – 25 301,0 мың теңге;
Ырсай ауылы – 25 233,0 мың теңге;
Большевик ауылдық округі – 32 260,0 мың теңге;
Мүктікөл ауылдық округі – 28 935,0 мың теңге;
Степной ауылдық округі – 50 563,0 мың теңге;
Тоқтаров ауылдық округі – 22 035,0 мың теңге.
3) 2026 жылға арналған аудандық бюджеттен Жітіқара ауданының аудандық маңызы бар қаласының, ауылдарының, ауылдық округтерінің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 295 051,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Забелов ауылы – 25 133,0 мың теңге;
Милютин ауылы – 23 570,0 мың теңге;
Пригородный ауылы – 38 785,0 мың теңге;
Приречный ауылы – 21 466,0 мың теңге;
Чайковский ауылы – 25 576,0 мың теңге;
Ырсай ауылы – 25 418,0 мың теңге;
Большевик ауылдық округі – 32 626,0 мың теңге;
Мүктікөл ауылдық округі – 29 207,0 мың теңге;
Степной ауылдық округі – 51 051,0 мың теңге;
Тоқтаров ауылдық округі – 22 219,0 мың теңге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 20.02.2024 № 120 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2024 жылға арналған Жітіқара ауданы Жітіқара қаласының, ауылдарының, ауылдық округтерінің бюджеттерінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көлемі 0,0 мың теңгені құрайтыны белгіленсін.
6. Жітіқара ауданының жергілікті атқарушы органының 2024 жылға арналған резерві 127 982,1 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 10.12.2024 № 232 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) 2024 жылға арналған азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
2) "Spina bifida" диагнозы бар мүгедектігі бар адамдарды бір рет пайдалануға арналған майланған катетерлермен қамтамасыз етуге;
3) шипажайлық-курорттық емделуге;
4) мүгедектігі бар адамдарды міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға;
5) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде Қостанай облысы Жітіқара ауданы Пригородный ауылының сыртқы инженерлік желілерін, блокты – модульді қазандығын салуға және ауылдық мәдениет үйін абаттандыруға;

2) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты города районного значения, сел, сельских округов Житикаринского района на 2025 год в сумме 292 238,0 тысяч тенге, в том числе:
села Забеловка – 24 869,0 тысяч тенге;
села Милютинка – 23 372,0 тысячи тенге;
села Пригородное – 38 464,0 тысячи тенге;
села Приречное – 21 206,0 тысяч тенге;
села Чайковское – 25 301,0 тысяча тенге;
села Ырсай – 25 233,0 тысячи тенге;
Большевистского сельского округа – 32 260,0 тысяч тенге;
Муктикольского сельского округа – 28 935,0 тысяч тенге;
Степного сельского округа – 50 563,0 тысячи тенге;
Тохтаровского сельского округа – 22 035,0 тысяч тенге.
3) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты города районного значения, сел, сельских округов Житикаринского района на 2026 год в сумме 295 051,0 тысяча тенге, в том числе:
села Забеловка – 25 133,0 тысячи тенге;
села Милютинка – 23 570,0 тысяч тенге;
села Пригородное – 38 785,0 тысяч тенге;
села Приречное – 21 466,0 тысяч тенге;
села Чайковское – 25 576,0 тысяч тенге;
села Ырсай – 25 418,0 тысяч тенге;
Большевистского сельского округа – 32 626,0 тысяч тенге;
Муктикольского сельского округа – 29 207,0 тысяч тенге;
Степного сельского округа – 51 051,0 тысяча тенге;
Тохтаровского сельского округа – 22 219,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 – в редакции решения маслихата Житикаринского района Костанайской области от 20.02.2024 № 120 (вводится в действие с 01.01.2024).
5. Установить, что объем бюджетных изъятий на 2024 год из бюджетов города Житикара, сел, сельских округов Житикаринского района в районный бюджет составляет 0,0 тысяч тенге.
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа Житикаринского района на 2024 год в сумме 127 982,1 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 6 – в редакции решения маслихата Житикаринского района Костанайской области от 10.12.2024 № 232 (вводится в действие с 01.01.2024).
7. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрены целевые трансферты из республиканского бюджета, в том числе на:
1) повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий на 2024 год;
2) обеспечение лубрицированными катетерами одноразового использования лиц с инвалидностью с диагнозом "Spina bifida";
3) санаторно-курортное лечение;
4) увеличение норм обеспечения лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами;
5) строительство наружных инженерных сетей, блочно-модульной котельной и благоустройство для сельского дома культуры" села Пригородное Житикаринского района Костанайской области в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";

6) Қостанай облысы Жітіқара ауданы Забелов ауылының газбен жабдықтау желілерін салуға;
7) 2024 жылға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарының медициналық қызметкерлерінің жалақысын арттыруға.
Ескерту. 7-тармаққа өзгеріс енгізілді - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 15.11.2024 № 228 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін республикалық бюджеттен бюджеттік кредит түсімі көзделгені ескерілсін.
8-1. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте тұрғын үй сатып алуға кредит беру түсімі 562 179,6 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 8-1-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 30.09.2024 № 215 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) Қостанай облысы Жітіқара қаласының шығыс ауданындағы Шортанды өзенінің оң жағалауы бойындағы аз қабатты құрылысқа сумен жабдықтау желілерін салуға;
2) Қостанай облысы Жітіқара қаласының № 12 шағын ауданында су бұру желілерін салуға;
3) алынып тасталды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 30.09.2024 № 215 шешімімен;
4) Қостанай облысы Жітіқара ауданы Жітіқара қаласының Истая Ищанова көшесіне дейінгі Шокана Уалиханова көшесі учаскесінің шекараларында Степная көшесінің бойындағы Д 600 кәріздік коллекторды реконструкциялауға.
Ескерту. 9-тармаққа өзгеріс енгізілді - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 30.09.2024 № 215 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) сыйақы төлеу бойынша шығыстардың ұлғаюына байланысты шығындарды өтеуге;
2) Тілдерді дамыту орталықтарының оқытушылары мен басшылары үшін 35% мөлшерінде ынталандырушы үстемеақыларды белгілеуге;
3) Жастар ресурстық орталықтарының қызметкерлері үшін 50% мөлшерінде ынталандырушы үстемеақыларды белгілеуге;
4) арнаулы жүріп-тұру құралдарына;
5) протездік-ортопедиялық құралдарына;
6) тифлотехникалық құралдарына;
7) сурдотехникалық құралдарына;
8) алынып тасталды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 10.12.2024 № 232 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі);
9) Жітіқара ауданы Чайковский ауылының сумен жабдықтау желілерін салуға. Түзету;
10) Қостанай облысы Жітіқара қаласының шығыс ауданындағы Шортанды өзенінің оң жағалауы бойындағы аз қабатты құрылысқа сумен жабдықтау желілерін салуға. Сметалық құжаттаманы түзету;

6) строительство сетей газоснабжения села Забеловка Житикаринского района Костанайской области;
7) повышение заработной платы медицинских работников центров оказания специальных социальных услуг на 2024 год.
Сноска. Пункт 7 с изменением, внесенным решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 15.11.2024 № 228 (вводится в действие с 01.01.2024).
8. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрено поступление бюджетного кредита из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов.
8-1. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрено поступление кредитования на приобретение жилья в сумме 562 179,6 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-1 в соответствии с решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 30.09.2024 № 215 (вводится в действие с 01.01.2024).
9. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрены целевые трансферты из Национального фонда Республики Казахстан, в том числе на:
1) строительство сетей водоснабжения к малоэтажной застройке по правому берегу реки Шортанды восточного района города Житикара Костанайской области;
2) строительство сетей водоотведения микрорайона № 12 города Житикара Костанайской области;
3) исключен решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 30.09.2024 № 215;
4) реконструкцию канализационного коллектора Д600 по ул. Степная в границах участка ул. Уалиханова до ул. Ищанова г. Житикара Житикаринского района Костанайской области.
Сноска. Пункт 9 с изменением, внесенным решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 30.09.2024 № 215 (вводится в действие с 01.01.2024).
10. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета, в том числе на:
1) компенсацию потерь в связи с увеличением расходов по выплате вознаграждений;
2) установление стимулирующих надбавок в размере 35% для преподавателей и руководителей Центров развития языков;
3) установление стимулирующих надбавок в размере 50% для работников Молодежных ресурсных Центров;
4) специальные средства передвижения;
5) протезно-ортопедические средства;
6) тифлотехнические средства;
7) сурдотехнические средства;
8) исключен решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 10.12.2024 № 232 (вводится в действие с 01.01.2024);
9) строительство сетей водоснабжения села Чайковское Житикаринского района. Корректировка;
10) строительство сетей водоснабжения к малоэтажной застройке по правому берегу реки Шортанды восточного района города Житикара Костанайской области. Корректировка сметной документации;

11) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде Қостанай облысы Жітіқара ауданы Пригородный ауылының сыртқы инженерлік желілерін, блокты – модульді қазандығын салуға және ауылдық мәдениет үйін абаттандыруға;
12) Қостанай облысы Жітіқара қаласы Кеңсай шағын ауданының газ тарату желілерін салуға;
13) Қостанай облысы Жітіқара қаласының №12 шағын ауданында су бұру желілерін салуға;
14) Қостанай облысы Жітіқара ауданы Жалтыркөл ауылының ауданында антенна-діңгектік құрылысын салуға;
15) Қостанай облысы Жітіқара ауданы Забелов ауылының газбен жабдықтау желілерін салуға;
16) KP-JT-1 "Дзержинское ауылына кіреберіс" 0-14 километр аудандық маңызы бар автомобиль жолының учаскесін орташа жөндеуге;
17) Қостанай облысы Жітіқара ауданы КР-JT-4 Шевченковка ауылына кіреберіс 0-26 км (26 км) аудандық маңызы бар автомобиль жолын орташа жөндеу;
18) Қостанай облысы Жітіқара ауданы KR-JT-6 "Глебов ауылына кіреберіс" 0-5 км аудандық маңызы бар автомобиль жолының учаскесін орташа жөндеу;
19) Қостанай облысы Жітіқара ауданы Жітіқара қ., Алтынсарина көшесінде (жол астындағы өткелдер) Ұ325 мм жылу желілері учаскелерін реконструкциялауға;
20) Қостанай облысы Жітіқара ауданы Жітіқара қ. ТК-14-тен ТК-16-ға дейін Ұ530 мм жылу желісі учаскесін реконструкциялауға;
21) Қостанай облысы Жітіқара ауданы Жітіқара қаласының Истая Ищанова көшесіне дейінгі Шокана Уалиханова көшесі учаскесінің шекараларында Степная көшесінің бойындағы Д 600 кәріздік коллекторды реконструкциялауға;
22) Қостанай облысы Жітіқара ауданы Жітіқара қаласында кәріз тазарту құрылыстарын реконструкциялауға;
23) "Ауыл – Ел бесігі" жобасын іске асыру шеңберінде Қостанай облысы Жітіқара ауданы Чайковский ауылының Набережная, Мира, Школьная, Пионерская кентішілік көшелерін орташа жөндеуге;
24) "Ауыл – Ел бесігі" жобасын іске асыру шеңберінде Қостанай облысы Жітіқара ауданы Милютин ауылына кіреберісті (0,8 км) және Милютин ауылындағы Рабочая көшесін (1,113 км) орташа жөндеуге;
25) аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын ұстауға;
26) жол белгілерін орнатуға;
27) Забелов ауылында қоршау орнатуға;
28) Милютин ауылында қоршау орнатуға;
29) Пригородный ауылында қоршау орнатуға;
30) Чайковский ауылында қоршау орнатуға;
31) Тоқтаров ауылында қоршау орнатуға;
32) Забелов ауылының көшелерін жарықтандыруды монтаждауға;
33) Степной ауылының көшелерін жарықтандыруды монтаждауға;
34) Милютин ауылының көшелерін жарықтандыруды монтаждауға;
35) Чайковский ауылының көшелерін жарықтандыруды монтаждауға;
36) Тоқтаров ауылдық округінің көшелерін жарықтандыруды монтаждауға;

11) строительство наружных инженерных сетей, блочно-модульной котельной и благоустройство для сельского дома культуры" села Пригородное Житикаринского района Костанайской области в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";
12) строительство газораспределительных сетей микрорайона Кенсай города Житикара Костанайской области;
13) строительство сетей водоотведения микрорайона №12 города Житикара Костанайской области;
14) строительство антенно-мачтового сооружения в районе села Жалтырколь Житикаринского района Костанайской области;
15) строительство сетей газоснабжения села Забеловка Житикаринского района Костанайской области;
16) средний ремонт участка автомобильной дороги районного значения КР-JT-1 Подъезд к селу Дзержинское км 0-14;
17) средний ремонт автомобильной дороги районного значения КР-JT-4 подъезд к селу Шевченковка км 0-26 (26 км) Житикаринского района Костанайской области;
18) средний ремонт участка автомобильной дороги районного значения KP-JT-6 "Подъезд к с. Глебовка" 0-5 км Житикаринского района Костанайской области;
19) реконструкцию участков тепловых сетей по ул.Алтынсарина (переходы под дорогой) Д325 мм г.Житикара Житикаринского района Костанайской области;
20) реконструкцию участка тепловой сети от ТК-14 до ТК-16, Д530 мм г. Житикара Житикаринского района Костанайской области;
21) реконструкцию канализационного коллектора Д600 по ул. Степная в границах участка ул. Уалиханова до ул. Ищанова г. Житикара Житикаринского района Костанайской области;
22) реконструкцию канализационных очистных сооружений в городе Житикара, Житикаринского района Костанайской области;
23) средний ремонт внутрипоселковых улиц Набережная, Мира, Школьная, Пионерская села Чайковское Житикаринского района Костанайской области в рамках реализации проекта "Ауыл – Ел бесігі";
24) средний ремонт подъезда к селу Милютинка (0,8 км) и улицы Рабочая (1,113 км) в селе Милютинка Жититкаринского района Костанайской области в рамках реализации проекта "Ауыл – Ел бесігі";
25) содержание автомобильных дорог районного значения;
26) установку дорожных знаков;
27) установку ограждения в селе Забеловка;
28) установку ограждения в селе Милютинка;
29) установку ограждения в селе Пригородное;
30) установку ограждения в селе Чайковское;
31) установку ограждения в селе Тохтарово;
32) монтаж уличного освещения улиц села Забеловка;
33) монтаж уличного освещения улиц села Степное;
34) монтаж уличного освещения улиц села Милютинка;
35) монтаж уличного освещения улиц села Чайковское;
36) монтаж уличного освещения улиц села Тохтаровского сельского округа;

37) Большевик ауылдық округінің көшелерін жарықтандыруды монтаждауға;
38) Пригородный ауылының көшелерін жарықтандыруды монтаждауға;
39) тротуарларды орнатуға;
40) алынып тасталды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 30.09.2024 № 215 шешімімен;
41) Қостанай облысы Жітіқара ауданы Ырсай ауылындағы ұзындығы 0,3 км Набережная көшесін орташа жөндеу;
42) "Ауыл – Ел бесігі" жобасын іске асыру шеңберінде Қостанай облысы, Жітіқара ауданы, Милютин ауылы, Степная көшесі, 174Б құрылыс мекенжайы бойынша: мәдениет үйінің ғимаратын күрделі жөндеуге;
43) елді мекендердің әкімшілік шекараларын орнату және жырту жөніндегі жұмыстарға;
44) алынып тасталды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 10.12.2024 № 232 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі);
45) Ауғанстан Демократиялық Республикасынан Кеңес әскерінің шектеулі контингенті шығарылған күнге орай біржолғы төлемдерге;
46) 1986-1987 жылдары Чернобыль АЭС-тағы апаттың салдарларын жоюға қатысқан адамдарға әлеуметтік көмекке;
47) "Ауыл – Ел бесігі" жобасы аясында Жітіқара ауданы Милютин ауылында медициналық пункт салуға;
48) "Жол активтері сапасының ұлттық орталығы" ШЖҚ РМК филиалымен жұмыстар мен материалдардың сапасына сараптама жүргізуге;
49) Қостанай облысы Жітіқара ауданы Жітіқара қаласының орталықтандырылған сумен жабдықтау жүйесіне қосылумен Тургенов ауылының сумен жабдықтау желілерін реконструкциялауға;
50) Қостанай облысы Жітіқара ауданы Жітіқара қ. 11 шағын ауданында ТК-6-дан ТК-10а-ға дейін Д600 мм жылу желісі учаскесін реконструкциялауға;
51) Қостанай облысы Жітіқара ауданы Жітіқара қ. Алтынсарина көшесінде ТК-10а-дан ТК-56-ға дейін, ТК-56-дан ТК-6/4-ке дейін жылу желісі учаскесін реконструкциялауға;
52) Қостанай облысы Жітіқара ауданы Жітіқара қ., Жібек жолы көшесіндегі ТК-6а-дан ВОС-2 бұрылысына дейін Д19 мм жылу желісі учаскесін реконструкциялауға;
53) "Житикаракоммунэнерго" МКК орталық қалалық қазандығының ПТВМ-30 № 5 су жылыту қазандығын реконструкциялауға;
54) "Жітіқара-Бірсуат" аудандық маңызы бар автожолын ағымдағы жөндеуге;
55) "Шевченковка ауылына кіреберіс" аудандық маңызы бар автомобиль жолының 5+100 км-де саң. 2 *1,0 м су өткізу құбырын орташа жөндеуге;
56) Жітіқара қаласының "Лайлы тау" техногендік минералдық түзілімді қалпына келтіру жобасын әзірлеуге;
57) қызметтік (кезекші) автокөлік сатып алуға;
58) Қостанай облысы Жітіқара ауданы KP-JT-4 "Шевченковка ауылына кіреберіс" аудандық маңызы бар автомобиль жолының 22+290 км-де саң. 2 (4,0х2,5) м су өткізу құбырын орташа жөндеуге;

37) монтаж уличного освещения улиц села Большевистского сельского округа;
38) монтаж уличного освещения улиц села Пригородное;
39) устройство тротуаров;
40) исключен решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 30.09.2024 № 215;
41) средний ремонт улицы Набережная протяженностью 0,3 км в селе Ырсай Житикаринского района Костанайской области;
42) капитальный ремонт здания дома культуры по адресу: Костанайская область, Житикаринский район, село Милютинка улица Степная строение 174Б в рамках реализации проекта "Ауыл – Ел бесігі";
43) работы по установке и пропашке административных границ населенных пунктов;
44) исключен решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 10.12.2024 № 232 (вводится в действие с 01.01.2024);
45) единовременные выплаты ко Дню вывода ограниченного контингента советских войск из Демократической Республики Афганистан;
46) социальную помощь лицам, принимавшие участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1986-1987 годах;
47) строительство медицинского пункта в селе Милютинка Житикаринского района в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";
48) проведение экспертизы качества работ и материалов филиалом РГП на ПВХ "Национальный центр качества дорожных активов";
49) реконструкцию сетей водоснабжения села Тургеновка с подключением к системе централизованного водоснабжения города Житикара Житикаринского района Костанайской области;
50) реконструкцию участка тепловой сети в 11 микрорайоне от ТК-6 до ТК-10а, Д600 мм г.Житикара Житикаринского района Костанайской области;
51) реконструкцию участка тепловой сети по улице Алтынсарина от ТК-10а до ТК -56, от ТК-56 до ТК-6/4 г.Житикара Житикаринского района Костанайской области;
52) реконструкцию участка тепловой сети по улице Жибек-Жолы от ТК-6а до поворота на ВОС-2, Д219 мм г.Житикара Житикаринского района Костанайской области;
53) реконструкцию водогрейного котла ПТВМ-30 № 5 Центральной городской котельной ГКП "Житикаракоммунэнерго";
54) текущий ремонт автодороги районного значения "Житикара-Берсуат";
55) средний ремонт водопропускной трубы отв. 2 * 1,0 м на км 5+100 автомобильной дороги районного значения "Подъезд к с. Шевченовка";
56) разработку проекта рекультивации техногенного минерального образования "Иловая гора" г. Житикара;
57) приобретение служебного (дежурного) автотранспорта;
58) средний ремонт водопропускной трубы отв. 2 (4,0х2,5) м на км 22+290 автомобильной дороги районного значения KP-JT-4 "Подъезд к с. Шевченковка", Житикаринского района Костанайской области;

59) Қостанай облысы, Жітіқара ауданы, Жітіқара қаласында, Жібек жолы көшесіне шығумен 5В шағын ауданында 143, 144, 145 үйлердің бойындағы кварталішілік жолды орташа жөндеуге;
60) Қостанай облысы, Жітіқара ауданы Жітіқара қаласында Шокана Уалиханова көшесінен Истая Ищанова көшесіне дейінгі шекараларда Кең дала көшесіндегі автомобиль жолын (0,722 км) орташа жөндеуге;
61) алынып тасталды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 10.12.2024 № 232 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі);
62) "Жітіқара – Бірсуат" автомобиль жолы 0-1 км ұзындығы 110 м жол жиегін және 2000 м2 қиыршық тас жабынын ағымдағы жөндеу - қалпына келтіруге;
63) "Жітіқара – Бірсуат" автомобиль жолы 15-16 км ұзындығы 70 м жол жиегін ағымдағы жөндеу - қалпына келтіруге;
64) "Жітіқара – Бірсуат" автомобиль жолы 25-26 км ұзындығы 120 м жол жиегі мен жүргін бөлігінің негізін ағымдағы жөндеу - қалпына келтіруге;
65) "Жітіқара – Бірсуат" автомобиль жолының ұзындығы 350 м жол жиегін және 700 м2 қиыршық тас жабынын ағымдағы жөндеу - қалпына келтіруге;
66) "Тоқтаров ауылына кіреберіс" автомобиль жолы ұзындығы 200 м жол жиегін ағымдағы жөндеу - қалпына келтіруге;
67) Жітіқара қаласының аумағынан еріген және жаңбыр суын бұру және тазарту жөніндегі қызметке;
68) халықтың әлеуметтік осал топтары және (немесе) аз қамтылған көп балалы отбасылар үшін коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алуға;
69) "Шевченковка ауылына кіреберіс" автомобиль жолының 11 км және 18 км су өткізу құрылыстарын ағымдағы жөндеу - қалпына келтіруге;
70) Ибрая Алтынсарина көшесіне шығумен 6 шағын ауданда 12, 13, 14, 15, 16 үйлердің бойындағы кварталішілік жолды ағымдағы жөндеуге;
71) В.И. Ленина көшесіне шығумен 2 шағын ауданда 1, 7, 13 үйлердің бойындағы кварталішілік жолды орташа жөндеуге;
72) Милютин ауылындағы Комсомольская көшесін (1800 м) ағымдағы жөндеуге (қиыршық тас төсеу);
73) алынып тасталды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 10.12.2024 № 232 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі);

59) 59) средний ремонт внутриквартального проезда в 5В микрорайоне вдоль домов 143, 144, 145 с выездом на улицу Жибек Жолы в г. Житикара, Житикаринского района, Костанайской области;
60) средний ремонт автомобильной дороги улицы Кең дала в границах от улицы Шокана Уалиханова до улицы Истая Ищанова (0,722 км) в г. Житикара Житикаринского района, Костанайской области;
61) исключен решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 10.12.2024 № 232 (вводится в действие с 01.01.2024);
62) текущий ремонт - восстановление обочины протяженность 110 м и щебеночного покрытия 2000 м2 автомобильная дорога "Житикара – Берсуат" 0-1 км;
63) текущий ремонт - восстановление обочины протяженность 70 м автомобильная дорога "Житикара – Берсуат" 15-16 км;
64) текущий ремонт - восстановление обочины и основания проезжей части протяженность 120 м автомобильная дорога "Житикара – Берсуат" 25-26 км;
65) текущий ремонт - восстановление обочины протяженность 350 м и щебеночного покрытия 700 м2 автомобильной дороги "Житикара-Берсуат";
66) текущий ремонт - восстановление обочины протяженность 200 м автомобильная дорога "Подъезд к с. Тохтарово";
67) услугу по отведению и очистке талых и дождевых вод с территории города Житикара;
68) приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения и (или) малообеспеченных многодетных семей;
69) текущий ремонт -восстановление водопропускных сооружений автомобильной дороги "Подъезд к селу Шевченковка " 11 км и 18 км;
70) текущий ремонт внутриквартального проезда в 6 микрорайоне вдоль домов 12, 13, 14, 15, 16 с выездом на улицу Ибрая Алтынсарина;
71) средний ремонт внутриквартального проезда во 2 микрорайоне вдоль домов 1, 7, 13 с выездом на улицу В.И. Ленина;
72) текущий ремонт (щебенирование) улицы Комсомольская в селе Милютинка (1800 м);
73) исключен решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 10.12.2024 № 232 (вводится в действие с 01.01.2024);

74) шығыстардың ұлғаюына байланысты шығындарды өтеуге.
Ескерту. 10-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 20.02.2024 № 120 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 29.04.2024 № 155 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 12.06.2024 № 172 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 31.07.2024 № 191 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 30.09.2024 № 215 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 10.12.2024 № 232 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

74) компенсацию потерь в связи с увеличением расходов.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными решениями маслихата Житикаринского района Костанайской области от 20.02.2024 № 120 (вводится в действие с 01.01.2024); от 29.04.2024 № 155 (вводится в действие с 01.01.2024); от 12.06.2024 № 172 (вводится в действие с 01.01.2024); от 31.07.2024 № 191 (вводится в действие с 01.01.2024); от 30.09.2024 № 215 (вводится в действие с 01.01.2024); от 10.12.2024 № 232 (вводится в действие с 01.01.2024).

11. Жітіқара ауданының аудандық бюджетінде кезекті қаржы жылына арналған секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі белгіленбегені ескерілсін.
12. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жітіқара аудандық мәслихатының төрағасы Н. Уразалинов
Мәслихаттың
2023 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 103 шешіміне
1-қосымша
Жітіқара ауданының 2024 жылға арналған аудандық бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 10.12.2024 № 232 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
І. Кірістер

11. Учесть, что перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру на очередной финансовый год в районном бюджете Житикаринского района не установлен.
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Житикаринского районного маслихата Н. Уразалинов
Приложение 1
к решению маслихата
от 28 декабря 2023 года
№ 103
Районный бюджет Житикаринского района на 2024 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения маслихата Житикаринского района Костанайской области от 10.12.2024 № 232 (вводится в действие с 01.01.2024).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

9012,3
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
5242,9
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
3769,4
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
37438,9
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
37438,9
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
37438,9
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
37438,9
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
781104,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
92451,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
92451,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
92451,0
2
Әлеуметтiк көмек
500511,1
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
500511,1
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
25115,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
77132,8
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
7795,8
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
169600,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
64042,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
156825,5
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
188141,9
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
188141,9
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
86383,1
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
851,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
52287,7
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
48620,1
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық

9012,3
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
5242,9
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
3769,4
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
37438,9
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
37438,9
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
37438,9
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
37438,9
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
781104,0
1
Социальное обеспечение
92451,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
92451,0
005
Государственная адресная социальная помощь
92451,0
2
Социальная помощь
500511,1
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
500511,1
006
Оказание жилищной помощи
25115,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
77132,8
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
7795,8
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
169600,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
64042,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
156825,5
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
188141,9
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
188141,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
86383,1
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
851,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
52287,7
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
48620,1
07
Жилищно-коммунальное хозяйство