Мәслихаттың 2022 жылғы 29 желтоқсандағы № 179 "Меңдіқара ауданы ауылының, ауылдық округтерінің 2023 - 2025 жылдарға арналған бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Меңдіқара ауданы мәслихатының 2023 жылғы 27 қарашадағы № 73 шешімі
Меңдіқара аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың "Меңдіқара ауданы ауылының, ауылдық округтерінің 2023 - 2025 жылдарға арналған бюджеттері туралы" 2022 жылғы 29 желтоқсандағы № 179 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Боровское ауылының 2023 - 2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 353 532,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 45 099,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 151,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 1 082,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 307 200,6 мың теңге;
2) шығындар - 360 773,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - – 7 240,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 7 240,4 мың теңге.";
2 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2023 жылға арналған Боровское ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 70 533,0 мың теңге сомасында және ағымдағы нысаналы трансферттер 236 667,6 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.";
3 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. Алешин ауылдық округінің 2023 - 2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 30 373,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 5 996,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 16,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 52,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 24 309,2 мың теңге;
2) шығындар - 32 774,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - – 2 400,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 2 400,9 мың теңге.";
4 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2023 жылға арналған Алешин ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 23 110,0 мың теңге сомасында және ағымдағы нысаналы трансферттер 1 199,2 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.";
5 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение маслихата от 29 декабря 2022 года № 179 "О бюджетах села, сельских округов Мендыкаринского района на 2023 - 2025 годы"
Решение маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 27 ноября 2023 года № 73
Мендыкаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О бюджетах села, сельских округов Мендыкаринского района на 2023 - 2025 годы" от 29 декабря 2022 года № 179 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет села Боровское на 2023 - 2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы - 353 532,6 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 45 099,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 151,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 1 082,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 307 200,6 тысяч тенге;
2) затраты - 360 773,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - – 7 240,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 7 240,4 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Учесть, что в бюджете села Боровское предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2023 год в сумме 70 533,0 тысяч тенге и целевые текущие трансферты в сумме 236 667,6 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Утвердить бюджет Алешинского сельского округа на 2023 - 2025 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы - 30 373,2 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 5 996,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 16,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 52,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 24 309,2 тысяч тенге;
2) затраты - 32 774,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - – 2 400,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 2 400,9 тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Учесть, что в бюджете Алешинского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2023 год в сумме 23 110,0 тысяч тенге и целевые текущие трансферты в сумме 1 199,2 тысяч тенге.";
пункт 5 изложить в новой редакции:

"5. Буденный ауылдық округінің 2023 - 2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 7, 8 және 9 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 34 987,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 3 254,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 232,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 31 501,9 мың теңге;
2) шығындар - 35 767,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - – 780,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 780,0 мың теңге.";
6 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2023 жылға арналған Буденный ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 23 978,0 мың теңге сомасында және ағымдағы нысаналы трансферттер 7 523,9 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.";
7 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. Введен ауылдық округінің 2023 - 2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 10, 11 және 12 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 206 095,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 4 305,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 150,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 201 640,8 мың теңге;
2) шығындар - 207 533,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - – 1437,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 1 437,2 мың теңге.";
8 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2023 жылға арналған Введен ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 22 677,0 мың теңге сомасында және ағымдағы нысаналы трансферттер 178 963,8 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.";
9 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. Қарақоға ауылдық округінің 2023 - 2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 13, 14 және 15 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 29 814,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 3 952,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 622,0 мың теңге;

"5. Утвердить бюджет Буденновского сельского округа на 2023 - 2025 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы - 34 987,9 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 3 254,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 232,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 31 501,9 тысяч тенге;
2) затраты - 35 767,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - –780,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 780,0 тысяч тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Учесть, что в бюджете Буденновского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2023 год в сумме 23 978,0 тысяч тенге и целевые текущие трансферты в сумме 7 523,9 тысяч тенге.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить бюджет Введенского сельского округа на 2023 - 2025 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы - 206 095,8 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 4 305,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 150,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 201 640,8 тысяч тенге;
2) затраты - 207 533,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - –1 437,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 1 437,2 тысяч тенге.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Учесть, что в бюджете Введенского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2023 год в сумме 22 677,0 тысяч тенге и целевые текущие трансферты в сумме 178 963,8 тысяч тенге.";
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Утвердить бюджет Каракогинского сельского округа на 2023 - 2025 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы - 29 814,3 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 3 952,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 622,0 тысяч тенге;

трансферттер түсімі бойынша - 25 240,3 мың теңге;
2) шығындар - 31 127,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - – 1 313,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 1 313,0 мың теңге.";
10 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. 2023 жылға арналған Қарақоға ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 24 445,0 мың теңге сомасында және ағымдағы нысаналы трансферттер 795,3 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.";
11 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11. Краснопреснен ауылдық округінің 2023 - 2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 16, 17 және 18 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 172 888,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 5 944,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 166 944,5 мың теңге;
2) шығындар - 173 600,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - – 712,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 712,1 мың теңге.";
12 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"12. 2023 жылға арналған Краснопреснен ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 25 209,0 мың теңге сомасында және ағымдағы нысаналы трансферттер 141 735,5 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.";
13 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"13. Ломоносов ауылдық округінің 2023 - 2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 19, 20 және 21 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 58 758,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 4 575,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 21,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 579,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 53 583,9 мың теңге;
2) шығындар - 61 232,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - – 2 473,5 мың теңге;

поступлениям трансфертов - 25 240,3 тысяч тенге;
2) затраты - 31 127,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - –1 313,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 1 313,0 тысяч тенге.";
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Учесть, что в бюджете Каракогинского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2023 год в сумме 24 445,0 тысяч тенге и целевые текущие трансферты в сумме 795,3 тысяч тенге.";
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Утвердить бюджет Краснопресненского сельского округа на 2023 - 2025 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы - 172 888,5 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 5 944,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 166 944,5 тысяч тенге;
2) затраты - 173 600,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - –712,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 712,1 тысяч тенге.";
пункт 12 изложить в новой редакции:
"12. Учесть, что в бюджете Краснопресненского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2023 год в сумме 25 209,0 тысяч тенге и целевые текущие трансферты в сумме 141 735,5 тысяч тенге.";
пункт 13 изложить в новой редакции:
"13. Утвердить бюджет Ломоносовского сельского округа на 2023 - 2025 годы согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы - 58 758,9 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 4 575,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 21,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 579,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 53 583,9 тысяч тенге;
2) затраты - 61 232,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - –2 473,5 тысяч тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 2 473,5 мың теңге.";
14 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"14. 2023 жылға арналған Ломоносов ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 23 847,0 мың теңге сомасында және ағымдағы нысаналы трансферттер 29 736,9 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.";
15 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"15. Михайлов ауылдық округінің 2023 - 2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 22, 23 және 24 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 41 320,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 14 542,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 270,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 150,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 26 358,0 мың теңге;
2) шығындар - 47 139,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - – 5 819,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 5 819,9 мың теңге.";
16 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"16. 2023 жылға арналған Михайлов ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 25 458,0 мың теңге сомасында және ағымдағы нысаналы трансферттер 900,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.";
17 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"17. Первомай ауылдық округінің 2023 - 2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 25, 26 және 27 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 166 987,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 16 049,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 144,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 419,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 150 375,5 мың теңге;
2) шығындар - 170 812,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - – 3 825,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 3 825,4 мың теңге.";
18 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"18. 2023 жылға арналған Первомай ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 29 826,0 мың теңге сомасында және ағымдағы нысаналы трансферттер 120 549,5 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.";
19 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 2 473,5 тысяч тенге.";
пункт 14 изложить в новой редакции:
"14. Учесть, что в бюджете Ломоносовского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2023 год в сумме 23 847,0 тысяч тенге и целевые текущие трансферты в сумме 29 736,9 тысяч тенге.";
пункт 15 изложить в новой редакции:
"15. Утвердить бюджет Михайловского сельского округа на 2023 - 2025 годы согласно приложениям 22, 23 и 24 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы - 41 320,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 14 542,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 270,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 150,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 26 358,0 тысяч тенге;
2) затраты - 47 139,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - –5 819,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 5 819,9 тысяч тенге.";
пункт 16 изложить в новой редакции:
"16. Учесть, что в бюджете Михайловского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2023 год в сумме 25 458,0 тысяч тенге и целевые текущие трансферты в сумме 900,0 тысяч тенге.";
пункт 17 изложить в новой редакции:
"17. Утвердить бюджет Первомайского сельского округа на 2023 - 2025 годы согласно приложениям 25, 26 и 27 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы - 166 987,5 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 16 049,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 144,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 419,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 150 375,5 тысяч тенге;
2) затраты - 170 812,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - –3 825,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 3 825,4 тысяч тенге.";
пункт 18 изложить в новой редакции:
"18. Учесть, что в бюджете Первомайского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2023 год в сумме 29 826,0 тысяч тенге и целевые текущие трансферты в сумме 120 549,5 тысяч тенге.";
пункт 19 изложить в новой редакции:

"19. Соснов ауылдық округінің 2023 - 2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 28, 29 және 30 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 151 123,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 20 039,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 72,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 629,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 130 383,7 мың теңге;
2) шығындар - 157 229,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - – 6 105,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 6 105,6 мың теңге.";
20 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"20. 2023 жылға арналған Соснов ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 8 377,0 мың теңге сомасында және ағымдағы нысаналы трансферттер 122 006,7 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.";
21 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"21. Теңіз ауылдық округінің 2023 - 2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 31, 32 және 33 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 25 210,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 3 268,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 57,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 21 885,5 мың теңге;
2) шығындар - 25 839,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - – 628,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 628,9 мың теңге.";
22 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"22. 2023 жылға арналған Теңіз ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 21 551,0 мың теңге сомасында және ағымдағы нысаналы трансферттер 334,5 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31 - қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 - қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың төрағасы Қ. Рахметқалиев
Мәслихаттың

"19. Утвердить бюджет Сосновского сельского округа на 2023 - 2025 годы согласно приложениям 28, 29 и 30 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы - 151 123,7 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 20 039,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 72,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 629,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 130 383,7 тысяч тенге;
2) затраты - 157 229,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - – 6 105,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 6 105,6 тысяч тенге.";
пункт 20 изложить в новой редакции:
"20. Учесть, что в бюджете Сосновского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2023 год в сумме 8 377,0 тысяч тенге и целевые текущие трансферты в сумме 122 006,7 тысяч тенге.";
пункт 21 изложить в новой редакции:
"21. Утвердить бюджет Тенизовского сельского округа на 2023 - 2025 годы согласно приложениям 31, 32 и 33 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы - 25 210,5 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 3 268,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 57,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 21 885,5 тысяч тенге;
2) затраты - 25 839,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - – 628,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 628,9 тысяч тенге.";
пункт 22 изложить в новой редакции:
"22. Учесть, что в бюджете Тенизовского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2023 год в сумме 21 551,0 тысяч тенге и целевые текущие трансферты в сумме 334,5 тысяч тенге.";
приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель районного маслихата К. Рахметкалиев
Приложение 1
к решению маслихата