Науырзым ауданының 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Науырзым ауданы мәслихатының 2023 жылғы 29 желтоқсандағы № 74 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Науырзым аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Науырзым ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 621 503,9 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 634 691,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 24 803,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 11,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 2 961 998,9 мың теңге;
2) шығындар – 3 696 653,9 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 53 571,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 68 302,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу –14 731,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -128 721,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 128 721,0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 68 302,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 14 731,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 75150,0 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Науырзым ауданы мәслихатының 11.11.2024 № 154 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 816 329,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. Аудандық бюджеттен ауылдар, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері белгіленсін:
1) 2024 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 293 925,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Буревестник ауылы – 17 105,0 мың теңге;
Дәмді ауылдық округі – 32 424,0 мың теңге;
Қарамеңді ауылдық округі – 94 825,0 мың теңге;
Қожа ауылы – 33 487,0 мың теңге;
Раздольное ауылы – 31 053,0 мың теңге;
Өлеңді ауылы – 22 768,0 мың теңге;
Шилі ауылы – 32 499,0 мың теңге;
Шолақсай ауылы – 29 764,0 мың теңге;
2) 2025 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 291 962,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Буревестник ауылы –16 951,0 мың теңге;
Дәмді ауылдық округі – 33 294,0 мың теңге;
Қарамеңді ауылдық округі – 99 234,0 мың теңге;
Қожа ауылы – 27 075,0 мың теңге;
Раздольное ауылы – 32 448,0 мың теңге;
Өлеңді ауылы – 23 664,0 мың теңге;
Шилі ауылы – 28 590,0 мың теңге;
Шолақсай ауылы – 30 706,0 мың теңге;

О районном бюджете Наурзумского района на 2024-2026 годы
Решение маслихата Наурзумского района Костанайской области от 29 декабря 2023 года № 74. Прекращено действие в связи с истечением срока
Наурзумский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Наурзумского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 621503,9 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 634 691,0 тысяча тенге;
неналоговым поступлениям – 24 803,0 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 11,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2 961 998,9 тысяч тенге;
2) затраты – 3 696653,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 53 571,0 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 68 302,0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 14 731,0 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета –- 128 721,0 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 128 721,0 тысяча тенге:
поступление займов – 68 302,0 тысячи тенге;
погашение займов – 14 731,0 тысяча тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 75 150,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Наурзумского района Костанайской области от 11.11.2024 № 154 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в сумме 816 329,0 тысяч тенге.
3. Установить объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сел, сельских округов:
1) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты сел, сельских округов на 2024 год в сумме 293 925,0 тысяч тенге, в том числе:
село Буревестник –17 105,0 тысяч тенге;
Дамдинский сельский округ –32 424,0 тысячи тенге;
Карамендинский сельский округ – 94 825,0 тысяч тенге;
село Кожа -33 487,0 тысяч тенге;
село Раздольное –31 053,0 тысячи тенге;
село Уленды–22 768,0 тысяч тенге;
село Шили –32 499,0 тысяч тенге;
село Шолаксай–29 764,0 тысячи тенге;
2) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета бюджеты сел, сельских округов на 2025 год в сумме 291 962,0 тысячи тенге, в том числе:
село Буревестник – 16 951,0 тысяча тенге;
Дамдинский сельский округ – 33 294,0 тысяч тенге;
Карамендинский сельский округ – 99 234,0 тысячи тенге;
село Кожа – 27 075,0 тысяч тенге;
село Раздольное –32 448,0 тысяч тенге;
село Уленды –23 664,0 тысячи тенге;
село Шили – 28 590,0 тысяч тенге;
село Шолаксай –30 706,0 тысяч тенге;

3) 2026 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 295 801,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Буревестник ауылы – 16 944,0 мың теңге;
Дәмді ауылдық округі – 33 618,0 мың теңге;
Қарамеңді ауылдық округі – 101 206,0 мың теңге;
Қожа ауылы – 27 327,0 мың теңге;
Раздольное ауылы – 32 833,0 мың теңге;
Өлеңді ауылы – 23 958,0 мың теңге;
Шилі ауылы – 28 799,0 мың теңге;
Шолақсай ауылы – 31 116,0 мың теңге.

3) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты сел, сельских округов на 2026 год в сумме 295 801,0 тысяча тенге, в том числе:
село Буревестник –16 944,0 тысячи тенге;
Дамдинский сельский округ – 33 618,0 тысяч тенге;
Карамендинский сельский округ – 101 206,0 тысяч тенге;
село Кожа – 27 327,0 тысяч тенге;
село Раздольное – 32 833,0 тысячи тенге;
село Уленды – 23 958,0 тысяч тенге;
село Шили – 28 799,0 тысяч тенге;
село Шолаксай–31 116,0 тысяч тенге.

4. Науырзым ауданының жергілікті атқарушы органының 2024 жылға арналған резерві 6 797,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың төрағасы Г. Әбенова
Науырзым
аудандық мәслихатының
2023 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 74 шешіміне
1-қосымша
Науырзым ауданының 2024 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы Науырзым ауданы мәслихатының 11.11.2024 № 154 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Ерекшелiгi
Атауы
I. Кірістер

4. Утвердить резерв местного исполнительного органа Наурзумского района на 2024 год в сумме 6 797,0 тысяч тенге.
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель районного маслихата Г. Абенова
Приложение 1
к решению Наурзумского
районного маслихата
от 29 декабря 2023 года
№ 74
Бюджет Наурзумского района на 2024 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения маслихата Наурзумского района Костанайской области от 11.11.2024 № 154 (вводится в действие с 01.01.2024).
Категория
Сумма тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
I. Доходы

85645,5
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
22940,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1506,4
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
37484,4
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
23714,7
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
40598,7
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
40598,7
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37117,7
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
80,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
3401,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
46569,5
1
Тұрғын үй шаруашылығы
46569,5
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
13760,8
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
13760,8
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
32808,7
003
Коммуналдық тұрғын үй қорын жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
179,1
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
32629,6
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
462029,2
1
Мәдениет саласындағы қызмет
124193,3
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
124193,3
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
124193,3
2
Спорт
114498,4
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
114498,4
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19212,2
005
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту
76144,2
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
6434,0
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы

85645,5
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
22940,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1506,4
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
37484,4
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
23714,7
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
40598,7
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
40598,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
37117,7
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
80,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
3401,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
46569,5
1
Жилищное хозяйство
46569,5
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
13760,8
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
13760,8
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
32808,7
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
179,1
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
32629,6
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
462029,2
1
Деятельность в области культуры
124193,3
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
124193,3
003
Поддержка культурно-досуговой работы
124193,3
2
Спорт
114498,4
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
114498,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
19212,2
005
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
76144,2
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
6434,0
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях

5821,0
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
7715,0
3
Ақпараттық кеңiстiк
154437,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
139092,0
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
123864,0
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
15228,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
10000,0
075
Байланыс желілерін салу
10000,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
5345,0
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
5345,0
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
59577,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
20543,0
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17383,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
3160,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
39034,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19077,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
19957,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
41203,0
6
Жер қатынастары
27112,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
27112,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24374,0
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
2738,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
14091,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
14091,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
14091,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
21520,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
21520,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
21520,0
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

5821,0
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
7715,0
3
Информационное пространство
154437,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
139092,0
006
Функционирование районных (городских) библиотек
123864,0
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
15228,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
10000,0
075
Строительство сетей связи
10000,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
5345,0
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
5345,0
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
59577,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
20543,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
17383,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3160,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
39034,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
19077,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
19957,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
41203,0
6
Земельные отношения
27112,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
27112,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
24374,0
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
2738,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
14091,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
14091,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
14091,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
21520,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
21520,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
21520,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне