Мәслихаттың 2022 жылғы 28 желтоқсандағы № 241 "Сарыкөл ауданының 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Сарыкөл ауданы мәслихатының 2023 жылғы 17 сәуірдегі № 8 шешімі
Сарыкөл аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Мәслихаттың "Сарыкөл ауданының 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджетi туралы" 2022 жылғы 28 желтоқсандағы № 241 мынадай өзгерiстер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Сарыкөл ауданының 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 336 382,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 423 512,0 мың теңге,
салыққа жатпайтын түсімдер – 16 350,9 мың теңге,
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 546,0 мың теңге,
трансферттік түсімдер – 890 973,1 мың теңге;
2) шығыстар – 2 530 020,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелеу – 7 632,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк несиелеу – 41 400,0 мың теңге;
бюджеттік несиені өтеу – 33 768,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 201 270,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профициті қолдану) – 201 270,7 мың теңге;
қарыздар түсімі – 41 400,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 33 768,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 193 638,7 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сарыкөл аудандық мәслихатының төрағасы Д. Әбжамалов
Мәслихаттың

О внесении изменений в решение маслихата от 28 декабря 2022 года № 241 "О районном бюджете Сарыкольского района на 2023-2025 годы"
Решение маслихата Сарыкольского района Костанайской области от 17 апреля 2023 года № 8
Сарыкольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О районном бюджете Сарыкольского района на 2023-2025 годы" от 28 декабря 2022 года № 241 следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Сарыкольского района на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 336 382,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговым поступлениям – 1 423 512,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 16 350,9 тысяча тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 5 546,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 890 973,1 тысячи тенге;
2) затраты – 2 530 020,7 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 7 632,0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 41 400,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 33 768,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -201 270,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 201 270,7 тысяч тенге;
поступление займов – 41 400,0 тысяч тенге;
погашение займов – 33 768,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 193 638,7 тысяч тенге.";
приложение 1 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель Сарыкольского районного маслихата Д. Абжамалов
Приложение
к решению маслихата

19 791,0
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
19 791,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
434 389,6
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
48 636,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
48 636,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
48 636,0
2
Әлеуметтiк көмек
322 676,6
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
322 676,6
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
140 244,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
17 466,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 688,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
86 966,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
19 776,6
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
54 536,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
63 077,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
63 077,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
57 270,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
845,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
4 962,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
115 018,6
1
Тұрғын үй шаруашылығы
65 908,6
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
65 908,6
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
3 601,0
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
8 511,0
011
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
36 520,0
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
17 276,6
2
Коммуналдық шаруашылық
49 110,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

19 791,0
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
19 791,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
434 389,6
1
Социальное обеспечение
48 636,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
48 636,0
005
Государственная адресная социальная помощь
48 636,0
2
Социальная помощь
322 676,6
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
322 676,6
002
Программа занятости
140 244,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
17 466,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 688,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
86 966,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
19 776,6
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
54 536,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
63 077,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
63 077,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
57 270,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
845,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
4 962,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
115 018,6
1
Жилищное хозяйство
65 908,6
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
65 908,6
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
3 601,0
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
8 511,0
011
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
36 520,0
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
17 276,6
2
Коммунальное хозяйство
49 110,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)