Ақсу қалалық мәслихатының 2022 жылғы 28 желтоқсандағы "2023-2025 жылдарға арналған Ақсу қаласының ауылдық округтерінің бюджеті туралы" № 221/32 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 2023 жылғы 12 сәуірдегі № 15/3 шешімі
Ақсу қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Ақсу қалалық мәслихатының 2022 жылғы 28 желтоқсандағы "2023-2025 жылдарға арналған Ақсу қаласының ауылдық округтерінің бюджеті туралы" № 221/32 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 176321 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1) көрсетілген шешімнің 1-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 121927 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 9740 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 36 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 600 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 111551 мың теңге;
2) шығындар – 131055 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -9128 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 9128 мың теңге".
2) көрсетілген шешімнің 2-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"2. 2023-2025 жылдарға арналған Қызылжар ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5, 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 104204 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 5812 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 100 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 98292 мың теңге;
2) шығындар – 108872 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -4668 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4668 мың теңге".
3) көрсетілген шешімнің 3-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"3. 2023-2025 жылдарға арналған Алғабас ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8, 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 476472 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 9813 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 208 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 500 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 465951 мың теңге;
2) шығындар – 479864 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;

О внесении изменений в решение Аксуского городского маслихата от 28 декабря 2022 года № 221/32 "О бюджете сельских округов города Аксу на 2023-2025 годы"
Решение Аксуского городского маслихата Павлодарской области от 12 апреля 2023 года № 15/3
Аксуский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Аксуского городского маслихата от 28 декабря 2022 года № 221/32 "О бюджете сельских округов города Аксу на 2023-2025 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 176321), следующие изменения:
1) пункт 1 указанного решения изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет сельского округа имени Мамаита Омарова на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 121927 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 9740 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 36 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 600 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 111551 тысячи тенге;
2) затраты – 131055 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -9128 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 9128 тысячи тенге".
2) пункт 2 указанного решения изложить в следующей редакции:
"2. Утвердить бюджет Кызылжарского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 4,5 и 6 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 104204 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5812 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 100 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 98292 тысяч тенге;
2) затраты – 108872 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -4668 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4668 тысяч тенге".
3) пункт 3 указанного решения изложить в следующей редакции:
"3. Утвердить бюджет Алгабасского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 7,8 и 9соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 476472 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 9813 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 208 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 500 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 465951 тысячи тенге;
2) затраты – 479864 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3392 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3392 мың теңге".
4) көрсетілген шешімнің 4-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"4. 2023-2025 жылдарға арналған Евгеньевка ауылдық округінің бюджеті тиісінше 10, 11, 12-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 159252 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 13258 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 600 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 145394 мың теңге;
2) шығындар – 182130 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -22878 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 22878 мың теңге".
5) көрсетілген шешімнің 5-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"5. 2023-2025 жылдарға арналған Достық ауылдық округінің бюджеті тиісінше 13, 14, 15-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 514802 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 9888 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 212 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 800 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 503902 мың теңге;
2) шығындар – 522649 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -7847 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7847 мың теңге".
6) көрсетілген шешімнің 6-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"6. 2023-2025 жылдарға арналған Қалқаман ауылдық округінің бюджеті тиісінше 16, 17, 18-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 203391 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 11691 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 700 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 191000 мың теңге;
2) шығындар – 205957 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2566 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2566 мың теңге".
7) көрсетілген шешімнің 8-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"8. 2023 жылға арналған Ақсу қаласының бюджетінде ауылдық округтердің бюджетіне 1079761 мың теңге көлемінде нысаналы ағымдағы трансферттер көлемі есепке алынсын, оның ішінде:
Бағдарламасы бойынша: 001 "Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер" - 29459 мың теңге:

5) дефицит (профицит) бюджета – -3392 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3392 тысячи тенге".
4) пункт 4 указанного решения изложить в следующей редакции:
"4. Утвердить бюджет Евгеньевского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 10,11 и 12 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 159252 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 13258 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 600 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 145394 тысяч тенге;
2) затраты – 182130 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -22878 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 22878 тысяч тенге".
5) пункт 5 указанного решения изложить в следующей редакции:
"5. Утвердить бюджет Достыкского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 13,14 и 15 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 514802 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 9888 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 212 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 800 тысяч тенге;
поступления трансфертов– 503902 тысяч тенге;
2) затраты – 522649тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -7847 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7847 тысяч тенге".
6) пункт 6 указанного решения изложить в следующей редакции:
"6. Утвердить бюджет Калкаманского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 16,17 и 18 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 203391тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 11691 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 700 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 191000 тысяч тенге;
2) затраты – 205957 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2566 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –2566 тысяч тенге".
7) пункт 8 указанного решения изложить в следующей редакции:
"8. Учесть в бюджете города Аксу на 2023 год объем целевых текущих трансфертов в бюджеты сельских округов в объеме 1079761 тысячи тенге, в том числе:
По программе: 001 "Услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа" - 29459 тысяч тенге:

029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 29459 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі - 6364 мың теңге;
Достық ауылдық округі - 4699 мың теңге;
Алғабас ауылдық округі - 4386 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі - 4576 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі - 4691 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі - 4743 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 007 "Аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру" - 13000 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 13000 мың теңге:
Евгеньевка ауылдық округі – 13000 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 008 "Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру" - 31958 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 31958 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі - 5044 мың теңге;
Достық ауылдық округі - 5629 мың теңге;
Алғабас ауылдық округі - 8500 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі - 7785 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі - 2000 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі - 3000 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 009 "Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету" - 1900 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 1900 мың теңге:
Алғабас ауылдық округі - 900 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі - 1000 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 011 "Елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыру" - 72712 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 72712 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі - 4990 мың теңге;
Достық ауылдық округі - 3622 мың теңге;
Алғабас ауылдық округі - 13084 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі - 32540 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі - 10567 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі - 7909 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 013 "Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету" - 65071 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 65071 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі - 20000 мың теңге;
Достық ауылдық округі - 30715 мың теңге;
Алғабас ауылдық округі - 4856 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі - 6500 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі - 3000 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 014 "Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру" - 73011 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 73011 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі - 3591 мың теңге;
Достық ауылдық округі - 13103 мың теңге;
Алғабас ауылдық округі - 7415 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі - 4500 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі - 26000 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі - 18402 мың теңге.

029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 29459 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 6364 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 4699 тысяч тенге;
Алгабасский сельский округ – 4386 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 4576 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 4691 тысят тенге;
Евгеньевский сельский округ – 4743 тысяч тенге.
По программе: 007 "Организация сохранения государственного жилищного фонда города районного значения, села, поселка, сельского округа" - 13000 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 13000 тысяч тенге:
Евгеньевский сельский округ – 13000 тысяч тенге.
По программе: 008 "Освещение улиц в населенных пунктах" - 31958 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 31958 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 5044 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 5629 тысяч тенге;
Алгабасский сельский округ – 8500 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 7785 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 2000 тысят тенге;
Евгеньевский сельский округ – 3000 тысяч тенге.
По программе: 009 "Обеспечение санитарии населенных пунктов" - 1900 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 1900 тысяч тенге:
Алгабасский сельский округ – 900 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 1000 тысяч тенге.
По программе: 011 "Благоустройство и озеленение населенных пунктов" - 72712 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 72712 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 4990 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 3622 тысяч тенге;
Алгабасский сельский округ – 13084 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 32540 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 10567 тысят тенге;
Евгеньевский сельский округ – 7909 тысяч тенге.
По программе: 013 "Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах" - 65071 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 65071 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 20000 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 30715 тысяч тенге;
Алгабасский сельский округ – 4856 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 6500 тысят тенге;
Евгеньевский сельский округ – 3000 тысяч тенге.
По программе: 014 "Организация водоснабжения населенных пунктов" - 73011 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 73011 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 3591 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 13103 тысяч тенге;
Алгабасский сельский округ – 7415 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 4500 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 26000 тысят тенге;
Евгеньевский сельский округ – 18402 тысяч тенге.

Бағдарлама бойынша: 022 "Мемлекеттік органның күрделі шығыстары" - 1902 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 1902 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі - 1402 мың теңге;
Алғабас ауылдық округі - 500 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 045 "Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу" - 54602 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 54602 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі - 883 мың теңге;
Достық ауылдық округі - 3000 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі - 50719 мың теңге;
Бағдарлама бойынша: 057 "Ауыл-ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру" - 736146 мың теңге:
028 Облыстық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 736146 мың теңге:
Достық ауылдық округі - 379839 мың теңге;
Алғабас ауылдық округі - 356307 мың теңге";

По программе: 022 "Капитальные расходы государственного органа" - 1902 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 1902 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 1402 тысяч тенге;
Алгабасский сельский округ – 500 тысяч тенге.
По программе: 045 "Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах" - 54602 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 54602 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 883 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 3000 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 50719 тысяч тенге;
По программе: 057 "Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" - 736146 тысяч тенге:
028 За счет трансфертов из областного бюджета – 736146 тысяч тенге:
Достыкский сельский округ – 379839 тысяч тенге;
Алгабасский сельский округ – 356307 тысяч тенге";