Ақсу қалалық мәслихатының 2022 жылғы 22 желтоқсандағы "2023-2025 жылдарға арналған Ақсу қаласының бюджеті туралы" № 212/31 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 2023 жылғы 12 мамырдағы № 31/5 шешімі
Ақсу қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Ақсу қалалық мәслихатының 2022 жылғы 22 желтоқсандағы "2023-2025 жылдарға арналған Ақсу қаласының бюджеті туралы" № 212/31 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1) көрсетілген шешімнің 1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған Ақсу қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 22110806 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 9860427 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 60457 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 48531 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 12141391 мың теңге;
2) шығындар – 27046934 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -101519 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 103500 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 205019 мың тенге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 62000 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 62000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 4896609 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 4896609 мың теңге".
2) көрсетілген шешімнің 5-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"5. 2023 жылға арналған Ақсу қаласының бюджетінде ауылдық округтердің бюджеттеріне 1064966 мың теңге көлемінде ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі ескерілсін, оның ішінде:
Бағдарлама бойынша: 001 "Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер" - 29459 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 29459 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі – 6364 мың теңге;
Достық ауылдық округі – 4699 мың теңге;
Алғабас ауылдық округі – 4386 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі – 4576 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі – 4691 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі – 4743 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 007 "Аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру" - 13000 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 13000 мың теңге:
Евгеньевка ауылдық округі – 13000 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 008 "Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру" - 31958 мың теңге:

О внесении изменений в решение Аксуского городского маслихата от 22 декабря 2022 года № 212/31 "О бюджете города Аксу на 2023-2025 годы"
Решение Аксуского городского маслихата Павлодарской области от 12 мая 2023 года № 31/5
Аксуский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Аксуского городского маслихата от 22 декабря 2022 года № 212/31 "О бюджете города Аксу на 2023-2025 годы", следующие изменения:
1) пункт 1 указанного решения изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет города Аксу на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 22110806 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 9860427 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 60457 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 48531 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 12141391 тысяч тенге;
2) затраты – 27046934 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -101519 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 103500тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 205019 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами –62000 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 62000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 4896609 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -4896609 тысяч тенге";
2) пункт 5 указанного решения изложить в следующей редакции:
"5. Учесть в бюджете города Аксу на 2023 год объем целевых текущих трансфертов в бюджеты сельских округов в объеме 1064966 тысячи тенге, в том числе:
По программе: 001 "Услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа" - 29459 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 29459 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 6364 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 4699 тысяч тенге;
Алгабасский сельский округ – 4386 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 4576 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 4691 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 4743 тысяч тенге.
По программе: 007 "Организация сохранения государственного жилищного фонда города районного значения, села, поселка, сельского округа" - 13000 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 13000 тысяч тенге:
Евгеньевский сельский округ – 13000 тысяч тенге.
По программе: 008 "Освещение улиц в населенных пунктах" - 31958 тысяч тенге:

Бағдарлама бойынша: 057 "Ауыл-ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру" - 721351 мың теңге:
028 Облыстық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 721351 мың теңге:
Достық ауылдық округі – 366205 мың теңге;
Алғабас ауылдық округі – 355146 мың теңге";
3) көрсетілген шешімнің 6-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"6. 2023 жылға облыстық бюджетке салықтан түсетін түсімдердің жалпы сомасын мынадай мөлшерде бөлу ескерілсін:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан және төлем көзінен салық салынбайтын шетел азаматтарының табыстарынан алынатын жеке табыс салығы бойынша – 41 пайыз;
әлеуметтік салық бойынша - 41 пайыз.
2024 жылға облыстық бюджетке салықтан түсетін түсімдердің жалпы сомасын мынадай мөлшерде бөлу ескерілсін:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан және төлем көзінен салық салынбайтын шетел азаматтарының табыстарынан алынатын жеке табыс салығы бойынша – 48 пайыз;
әлеуметтік салық бойынша - 48 пайыз.
2025 жылға облыстық бюджетке салықтан түсетін түсімдердің жалпы сомасын мынадай мөлшерде бөлу ескерілсін:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан және төлем көзінен салық салынбайтын шетел азаматтарының табыстарынан алынатын жеке табыс салығы бойынша – 48 пайыз;
әлеуметтік салық бойынша - 48 пайыз".
2. Көрсетілген шешімнің 1, 2, 3-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

По программе: 057 "Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" - 721351 тысяч тенге:
028 За счет трансфертов из областного бюджета – 721351 тысяч тенге:
Достыкский сельский округ – 366205 тысяч тенге;
Алгабасский сельский округ – 355146 тысяч тенге";
3) пункт 6 указанного решения изложить в следующей редакции:
"6. Установить на 2023 год распределение общей суммы поступлений от налогов в областной бюджет в следующих размерах:
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты и с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты – 41 процента;
по социальному налогу – 41 процента.
Учесть на 2024 год распределение общей суммы поступлений от налогов в областной бюджет в следующих размерах:
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты и с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты – 48 процента;
по социальному налогу – 48 процента.
Учесть на 2025 год распределение общей суммы поступлений от налогов в областной бюджет в следующих размерах:
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты и с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты – 48 процента;
по социальному налогу – 48 процента".
2. Приложения 1, 2, 3 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.

29753
001
Жергілікті деңгейде азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29753
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2981826
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
172368
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
172368
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
172368
2
Әлеуметтiк көмек
2354985
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2207840
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
1055800
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
31775
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
6500
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
300000
010
Үйден тәрбиеленетін және оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4638
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
37500
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
205567
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдардың әлеуметтік қызмет көрсетудің аумақтық орталықтары
75850
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық, емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететін тіл маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
410717
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
79493
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
147145
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
147145
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
454473
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
454473
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
100644
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2800
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
6000
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру

29753
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области регистрации актов гражданского состояния
29753
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2981826
1
Социальное обеспечение
172368
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
172368
005
Государственная адресная социальная помощь
172368
2
Социальная помощь
2354985
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2207840
002
Программа занятости
1055800
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
31775
006
Оказание жилищной помощи
6500
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
300000
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4638
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
37500
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
205567
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
75850
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
410717
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
79493
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
147145
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
147145
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
454473
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
454473
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
100644
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2800
021
Капитальные расходы государственного органа
6000
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях