Ақсу қалалық мәслихатының 2022 жылғы 22 желтоқсандағы "2023-2025 жылдарға арналған Ақсу қаласының бюджеті туралы" № 212/31 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 2023 жылғы 18 қазандағы № 58/9 шешімі
Ақсу қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ақсу қалалық мәслихатының 2022 жылғы 22 желтоқсандағы "2023-2025 жылдарға арналған Ақсу қаласының бюджеті туралы" № 212/31 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1) көрсетілген шешімнің 1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған Ақсу қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 20909772 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 9860427 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 60457 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 48531 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 10940357 мың теңге;
2) шығындар – 25795053 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -101519 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 103500 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 205019 мың тенге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 112847 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 112847 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 4896609 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -4896609 мың теңге".
2) көрсетілген шешімнің 5-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"5. 2023 жылға арналған Ақсу қаласының бюджетінде ауылдық округтердің бюджеттеріне 1062996 мың теңге көлемінде ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі ескерілсін, оның ішінде:
Бағдарлама бойынша: 001 "Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер" - 34039 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 34039 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі – 6504 мың теңге;
Достық ауылдық округі – 5382 мың теңге;
Алғабас ауылдық округі – 4386 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі – 5844 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі – 4988 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі – 6935 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 006 "Жерлікті деңгейде мәдени-сауықтыру жұмыстарын қолдау"-1243 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 1243 мың теңге:
Қалқаман ауылдық округі – 107 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі – 1136 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 007 "Аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру" - 11640 мың теңге:

О внесении изменений в решение Аксуского городского маслихата от 22 декабря 2022 года № 212/31 "О бюджете города Аксу на 2023-2025 годы"
Решение Аксуского городского маслихата Павлодарской области от 18 октября 2023 года № 58/9
Аксуский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Аксуского городского маслихата от 22 декабря 2022 года № 212/31 "О бюджете города Аксу на 2023-2025 годы" следующие изменения:
1) пункт 1 указанного решения изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет города Аксу на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 20909772тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 9860427 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 60457 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 48531 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 10940357 тысяч тенге;
2) затраты – 25795053 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -101519 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 103500тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 205019 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами –112847 тысяч тенге,в том числе:
приобретение финансовых активов –112847 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 4896609 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -4896609 тысяч тенге".
2) пункт 5 указанного решения изложить в следующей редакции:
"5. Учесть в бюджете города Аксу на 2023 год объем целевых текущих трансфертов в бюджеты сельских округов в объеме 1062996 тысячи тенге, в том числе:
По программе: 001 "Услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа" - 34039 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 34039 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 6504 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 5382 тысяч тенге;
Алгабасский сельский округ – 4386 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 5844 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 4988 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 6935 тысяч тенге.
По программе: 006 "Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне" - 1243 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 1243 тысяч тенге:
Калкаманский сельский округ – 107 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 1136 тысяч тенге.
По программе: 007 "Организация сохранения государственного жилищного фонда города районного значения, села, поселка, сельского округа" - 11640 тысяч тенге:

Бағдарлама бойынша: 045 "Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу" - 43584 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 43584 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі – 883 мың теңге;
Достық ауылдық округі – 3000 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі – 39701 мың теңге;
Бағдарлама бойынша: 057 "Ауыл-ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру" - 715021 мың теңге:
028 Облыстық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 715021 мың теңге:
Достық ауылдық округі – 365302 мың теңге;
Алғабас ауылдық округі – 349719 мың теңге".

По программе: 045 "Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах" - 43584 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 43584 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 883 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 3000 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 39701 тысяч тенге.
По программе: 057 "Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" - 715021 тысяч тенге:
028 За счет трансфертов из областного бюджета – 715021 тысяч тенге:
Достыкский сельский округ – 365302 тысяч тенге;
Алгабасский сельский округ – 349719 тысяч тенге".

42518
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
42518
499
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
30234
001
Жергілікті деңгейде азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30234
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2149286
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
175368
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
175368
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
175368
2
Әлеуметтiк көмек
1694995
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1558149
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
363322
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
31947
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
6500
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
324700
010
Үйден тәрбиеленетін және оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4638
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
37500
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
206113
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдардың әлеуметтік қызмет көрсетудің аумақтық орталықтары
76127
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық, емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететін тіл маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
457616
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
49686
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
136846
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
136846
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
278923
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
278923
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
106387
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу

42518
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
42518
499
Отдел регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
30234
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области регистрации актов гражданского состояния
30234
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2149286
1
Социальное обеспечение
175368
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
175368
005
Государственная адресная социальная помощь
175368
2
Социальная помощь
1694995
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1558149
002
Программа занятости
363322
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
31947
006
Оказание жилищной помощи
6500
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
324700
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4638
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
37500
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
206113
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
76127
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
457616
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
49686
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
136846
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
136846
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
278923
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
278923
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
106387
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат