"Екібастұз қаласы әкімдігінің халықты жұмыспен қамту және әлеуметтік мәселелер бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы Ережеге өзгерістер енгізу туралы
Павлодар облысы Екібастұз қаласы әкімдігінің 2023 жылғы 22 қарашадағы № 982/11 қаулысы
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31, 37- баптарына, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 1 қыркүйектегі "Мемлекеттік органдар мен олардың құрылымдық бөлімшелерінің қызметін ұйымдастырудың кейбір мәселелері туралы" № 590 қаулысына сәйкес, Екібастұз қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Екібастұз қаласы әкімдігінің 2022 жылғы 14 маусымдағы ""Екібастұз қаласы әкімдігінің халықты жұмыспен қамту және әлеуметтік мәселелер бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы Ережені бекіту туралы" №478/6 (бұдан әрі - Ереже) қаулысымен бекітілген, "Екібастұз қаласы әкімдігінің халықты жұмыспен қамту және әлеуметтік мәселелер бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы Ережеге келесі өзгерістер енгізілсін:
- Ереженің барлық мәтіні бойынша "мүгедек" сөзі "мүгедектігі бар адам" сөздерімен, "мүгедек балалар" сөздері "мүгедектігі бар балалар" сөздерімен ауыстырылсын;
- "Екібастұз қаласы әкімдігінің халықты жұмыспен қамту және әлеуметтік мәселелер бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қарамағындағы мемлекеттік мекемелер тізбесінен "Павлодар облысы Екібастұз қаласы әкімдігінің халықты жұмыспен қамту орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі алынып тасталсын;
- Ереженің 2-тарауы 17-тармағының 4), 5), 6), 7) тармақшалары келесі мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
"4) өңірлік жұмыспен қамту картасын және халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларын жүзеге асыру, ұлттық жобалар, даму жоспарлары, өңірлік жұмыспен қамту картасы шеңберінде жұмыс орындарының құрылуын мониторингтеуді жүзеге асыру;
5) жұмыс орындарының босау және қысқару тәуекелдері бар ұйымдарды мониторингтеуді жүзеге асыру;
6) халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесуді қамтамасыз ету мақсатында еңбек мобильділігі орталықтарымен өзара іс-қимыл жасау;
7) облыстың жергілікті атқарушы органдарына жұмыс күшінің мобильділігін арттыру мақсатында адамдардың ерікті түрде қоныс аударуы үшін елді мекендерді айқындау бойынша ұсыныстар енгізу;".
2. "Екібастұз қаласы әкімдігінің халықты жұмыспен қамту және әлеуметтік мәселелер бөлімі" мемлекеттік мекемесі осы қаулыдан туындайтын қажетті шараларды қабылдасын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Екібастұз қаласы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.

О внесении изменений в Положение о государственном учреждении "Отдел занятости и социальных программ акимата города Экибастуза"
Постановление акимата города Экибастуза Павлодарской области от 22 ноября 2023 года № 982/11
В соответствии со статьями 31, 37 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан "О государственном имуществе", постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 сентября 2021 года № 590 "О некоторых вопросах организации деятельности государственных органов и их структурных подразделений", акимат города Экибастуза ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в Положение о государственном учреждении "Отдел занятости и социальных программ акимата города Экибастуза", утвержденное постановлением акимата города Экибастуза от 14 июня 2022 года № 478/6 "Об утверждении Положения о государственном учреждении "Отдел занятости и социальных программ акимата города Экибастуза" (далее-Положение) следующие изменения:
- по всему тексту Положения слово "инвалид" заменить словами "лицо с инвалидностью", слова "дети-инвалиды" заменить словами "дети с инвалидностью";
- из перечня государственных учреждений, находящихся в ведении государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ акимата города Экибастуза" исключить коммунальное государственное учреждение "Центр занятости населения акимата города Экибастуза Павлодарской области";
- подпункты 4), 5), 6), 7) пункта 17 главы 2 Положения изложить в новой редакции следующего содержания:
"4) реализация региональной карты занятости и активных мер содействия занятости, осуществление мониторинга создания рабочих мест в рамках национальных проектов, планов развития, региональной карты занятости;
5) осуществление мониторинга организаций с рисками высвобождения и сокращения рабочих мест;
6) взаимодействие с центрами трудовой мобильности в целях обеспечения содействия занятости населения;
7) внесение в местные исполнительные органы области предложений по определению населенных пунктов для добровольного переселения лиц в целях повышения мобильности рабочей силы;".
2. Государственному учреждению "Отдел занятости и социальных программ акимата города Экибастуза" принять необходимые меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима города Экибастуза.

4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Екібастұз қаласының әкімі А. Бейсекин

4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Экибастуза А. Бейсекин