Алматы қаласы аудандары әкімдері аппараттарының ережелерін бекіту туралы
Алматы қаласы әкімдігінің 2023 жылғы 30 қаңтардағы № 1/47 қаулысы
Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 40 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңының 124-бабына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 1 қыркүйектегі № 590 "Мемлекеттік органдар мен олардың құрылымдық бөлімшелерінің қызметін ұйымдастырудың кейбір мәселелері туралы" қаулысына сәйкес Алматы қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Коммуналдық мемлекеттік мекемелердің ережелері бекітілсін:
1) "Алматы қаласы Алатау ауданы әкімінің аппараты" осы қаулының 1 қосымшасына сәйкес;
2) "Алматы қаласы Алмалы ауданы әкімінің аппараты" осы қаулының 2 қосымшасына сәйкес;
3) "Алматы қаласы Әуезов ауданы әкімінің аппараты" осы қаулының 3 қосымшасына сәйкес;
4) "Алматы қаласы Бостандық ауданы әкімінің аппараты" осы қаулының 4 қосымшасына сәйкес;
5) "Алматы қаласы Жетісу ауданы әкімінің аппараты" осы қаулының 5 қосымшасына сәйкес;
6) "Алматы қаласы Медеу ауданы әкімінің аппараты" осы қаулының 6 қосымшасына сәйкес;
7) "Алматы қаласы Наурызбай ауданы әкімінің аппараты" осы қаулының 7 қосымшасына сәйкес;
8) "Алматы қаласы Түрксіб ауданы әкімінің аппараты" осы қаулының 8 қосымшасына сәйкес.
2. Алматы қаласы аудандары әкімдерінің аппараттары Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулыны ресми жариялау және Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу үшін шаруашылық жүргізу құқығындағы "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы қаулыны Алматы қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы қаулыдан туындайтын өзге де қажетті шараларды қабылдауды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы қаласы әкімі аппараты басшысына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Алматы қаласының әкімі Е. Досаев
Алматы қаласы әкімдігінің
2023 жылғы "30" қаңтардағы № 1/47
қаулысына 1 қосымша
"Алматы қаласы Алатау ауданы әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі туралы Ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Алматы қаласы Алатау ауданы әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Алатау ауданы әкімінің аппараты) Алматы қаласы Алатау ауданы әкімінің қызметін ақпараттық-талдау, ұйымдық-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз етуді жүзеге асыратын мемлекеттік орган болып табылады.

Об утверждении положений аппаратов акимов районов города Алматы
Постановление акимата города Алматы от 30 января 2023 года № 1/47
B соответствии с пунктом 2 статьи 40 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан, статьей 124 Закона Республики Казахстан "О государственном имуществе" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 сентября 2021 года № 590 "О некоторых вопросах организации деятельности государственных органов и их структурных подразделений" акимат города Алматы ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить положения коммунальных государственных учреждений:
1) "Аппарат акима Алатауского района города Алматы", согласно согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) "Аппарат акима Алмалинского района города Алматы", согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
3) "Аппарат акима Ауэзовского района города Алматы", согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
4) "Аппарат акима Бостандыкского района города Алматы", согласно приложению 4 к настоящему постановлению;
5) "Аппарат акима Жетысуского района города Алматы", согласно приложению 5 к настоящему постановлению;
6) "Аппарат акима Медеуского района города Алматы", согласно приложению 6 к настоящему постановлению;
7) "Аппарат акима Наурызбайского района города Алматы", согласно приложению 7 к настоящему постановлению;
8) "Аппарат акима Турксибского района города Алматы", согласно приложению 8 к настоящему постановлению.
2. Аппаратам акимов районов города Алматы в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление настоящего постановления в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан.
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата города Алматы;
3) принятие иных необходимых мер, вытекающих из настоящего постановления.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на руководителя аппарата акима города Алматы.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким города Алматы Е. Досаев
Приложение 1 к постановлению
акимата города Алматы №1/47
от "30" января 2023 года
Положение о коммунальном государственном учреждении "Аппарат акима Алатауского района города Алматы"
1. Общие положения
1. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Алатауского района города Алматы" (далее – аппарат акима Алатауского района) является государственным органом, осуществляющим информационно-аналитическое, организационно-правовое и материально-техническое обеспечение деятельности акима Алатауского района города Алматы.

2. Алатау ауданы әкімі аппаратының ведомстволары жоқ.
3. Алатау ауданы әкімінің аппараты өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, Алматы қаласы әкімдігінің қаулыларына, Алматы қаласы әкімінің шешімдері мен өкімдеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. Алатау ауданы әкімінің аппараты мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық үлгісіндегі заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген қазақ және орыс тілдерінде өз атауы жазылған мөрі және мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. Алатау ауданы әкімінің аппараты азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. Алатау ауданы әкімі аппаратының, егер Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. Алатау ауданы әкімінің аппараты өз құзыретіндегі мәселелер бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Алматы қаласы Алатау ауданы әкімі Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген актілерімен ресімделетін шешімдер қабылдайды және өкімдер шығарады.
8. "Алматы қаласы Алатау ауданы әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 050065, Алматы қаласы, Алатау ауданы, "Шаңырақ-2" шағынауданы, Жанқожа батыр көшесі, 26.
10. Осы Ереже Алатау ауданы әкімі аппаратының құрылтайшылық құжаты болып табылады.
11. Алатау ауданы әкімі аппаратының қызметін қаржыландыру Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес республикалық және жергілікті бюджеттерден жүзеге асырылады.
12. Алатау ауданы әкімінің аппаратына кәсіпкерлік субъектілерімен Алатау ауданы әкімі аппаратының өкілеттігі болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Алатау ауданы әкімінің аппаратына заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда Қазақстан Республикасының заңнамасымен өзгеше белгіленбесе, алынған кірістер мемлекеттік бюджетке жіберіледі
2. Алатау ауданы әкімі аппаратының міндеттері мен өкілеттіліктері
13. Міндеттері:
1) Аудан аумағында орналасқан кәсіпорындар, ұйымдар, мекемелерге және азаматтарға Қазақстан Республикасының заңдарын, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілерін, орталық және жергілікті мемлекеттік органдардың нормативтік құқықтық актілерін орындауына жәрдемдесу;

2. Аппарат акима Алатауского района не имеет ведомства.
3. Аппарат акима Алатауского района, осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, постановлениями акимата города Алматы, решениями и распоряжениями акима города Алматы, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Аппарат акима Алатауского района является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печать с изображением Государственного Герба Республики Казахстан и штампы со своим наименованием на казахском и русском языках, бланки установленного образца, счета в органах казначейства в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
5. Аппарат акима Алатауского района вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Аппарат акима Алатауского района имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государcтва, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
7. Аппарат акима Алатауского района по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения и распоряжения, оформляемые актами акима Алатауского района города Алматы, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности коммунального государственного учреждения "Аппарата акима Алатауского района города Алматы" утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
9. Местонахождение юридического лица: 050065, город Алматы, Алатауский район, микрорайон "Шанырак-2" улица Жанкожа батыра, 26.
10. Настоящее Положение является учредительным документом аппарата акима Алатауского района.
11. Финансирование деятельности аппарата акима Алатауского района осуществляется из республиканского и местного бюджетов в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
12. Аппарату акима Алатауского района запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся полномочиями аппарата акима Алатауского района.
Если аппарату акима Алатауского района законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то полученные доходы направляются в государственный бюджет, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
2. Задачи и полномочия аппарата акима Алатауского района
13. Задачи:
1) содействие исполнения Законов Республики Казахстан, актов Президента и Правительства Республики Казахстан, нормативных правовых актов центральных и местных государственных органов, расположенными на территории района предприятиями, организациями, учреждениями и гражданами;

2) Алматы қаласы Алатау ауданы әкімі аппаратының мемлекеттік қызметшілері мен бөлімдері қызметінің тиімділігін бағалау;
3) Алатау ауданының әкімі айқындайтын өзге де міндеттерді жүзеге асыру.
14. Өкілеттіктері:
1) құқықтары:
заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік органдардан, ұйымдардан және олардың лауазымды адамдарынан қажетті ақпарат пен материалдарды сұрату және алуға;
жоғары тұрған органдарға еңбекпен қамтуды қамтамасыз ету, атаулы әлеуметтік көмек көрсету жөнінде ұсыныстар енгізуге;
Қазақстан Республикасының Азаматтық процестік кодексінің 56 бабында белгіленген тәртіпте сотқа өтініш білдіруге құқылы;
заңнамаға сәйкес басқа да құқықтарды жүзеге асыру.
2) міндеттері:
Алматы қаласы Алатау ауданы әкімі аппаратының қарауына жатқызылған мәселелер бойынша қызметтік хат-хабарларды, арнайы байланыс жүйесін пайдаланып, құпия хат-хабарларды мемлекеттік органдармен және өзге де ұйымдармен алмасу;
өз құзыретіндегі мәселелер бойынша үйлестіру мен бақылауды жүзеге асыру;
аудан әкімі аппаратының әкімгері болып табылатын бюджеттік бағдарламаны әзірлеу кезінде жергілікті қоғамдастық жиналысының талқылауына Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасына сәйкес аудан бюджетінің құрамында көзделген бағыттар бойынша жергілікті маңызы бар мәселелерді қаржыландыру жөніндегі ұсыныстарды әзірлеу;
өзіне берілген мүлікті басқару.
15. Алатау ауданы әкімі аппаратының функциялары Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 41 бабына, Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 55 бабының 5 тармағымен, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 35, 38 баптарына, Қазақстан Республикасының "Дене шынықтыру және спорт туралы" Заңының 8 бабына, Қазақстан Республикасының "Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Заңының 35, 36 баптарына, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңына сәйкес белгіленген:
1) Алматы қаласы Алатау ауданы әкімі мен аппаратының қызметін ақпараттық-талдау тұрғысынан, ұйымдық-құқықтық, материалдық-техникалық жағынан қамтамасыз ету;
2) аудан аумағында қоғамдық тәртіпті және қауіпсіздікті қамтамасыз ету бойынша құқық қорғау органдарымен өзара іс-қимыл жасау;
3) Алматы қаласы Алатау ауданы әкімінің тапсырмасы бойынша соттарда аудан әкімі мен аппаратының мүдделерін қорғау және ұсыну, прокурорлық назар аудару актілерін қарау;
4) мемлекеттік қызметтер көрсету;
5) Алатау ауданы әкімі аппаратының іс қағаздарын, оның ішінде құпия, арнайы байланысты ұйымдастыру және жүргізу, хат-хабарларды өңдеу, нормативтік құқықтық актілердің талаптарына сәйкес Алатау ауданы әкімі аппаратының ғимаратында құпиялылық режимін, объектішілік режимді қамтамасыз ету;

2) оценка эффективности деятельности государственных служащих и отделов аппарата акима Алатауского района города Алматы;
3) осуществление иных задач, определяемых акимом Алатауского района.
14. Полномочия:
1) права:
запрашивать и получать в установленном законодательством порядке от государственных органов, организаций и их должностных лиц необходимую информацию и материалы;
вносить в вышестоящие органы предложения по обеспечению занятости, оказанию адресной социальной помощи;
обращаться в суд с иском в порядке, установленном статьей 56 Гражданского процессуального кодекса Республики Казахстан;
осуществлять иные права в соответствии с законодательством.
2) обязанности:
вести служебную переписку, в том числе секретную с использованием специальной связи и системы передачи данных с государственными органами и иными организациями по вопросам, отнесенными к ведению аппарата акима Алатауского района города Алматы;
осуществлять координацию и контроль по вопросам своей компетенции;
при разработке бюджетной программы, администратором которой выступает аппарат акима района, выносить на обсуждение собрания местного сообщества предложения по финансированию вопросов местного значения по направлениям, предусмотренным в составе бюджета района в соответствии с бюджетным законодательством Республики Казахстан;
управлять переданным ему имуществом.
15. Функции аппарата акима Алатауского района определены в соответствии со статьей 41 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан, с пунктом 5 статьи 55 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, со статьями 35, 38 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О физической культуре и спорте", со статьями 35, 36 Закона Республики Казахстан "О воинской службе и статусе военнослужащих", Законом Республики Казахстан "О государственных услугах":
1) информационно-аналитическое, организационно-правовое, материально-техническое обеспечение деятельности аппарата и акима Алатауского района города Алматы;
2) взаимодействие с правоохранительными органами по обеспечению общественного порядка и безопасности на территории района;
3) по поручению акима Алатауского района города Алматы представление и защита интересов аппарата и акима района в судах, рассмотрение актов прокурорского реагирования;
4) оказание государственных услуг;
5) организация и ведение делопроизводства аппарата акима Алатауского, в том числе секретного, специальной связи, обработка корреспонденции, обеспечение в соответствии с требованиями нормативных правовых актов режима секретности, внутриобъектового режима в здании аппарата акима Алатауского района;

6) аудан әкімі, оның орынбасарлары, Алатау ауданы әкімі аппараты басшысының қатысуымен кеңестер өткізуді ұйымдастыру, кеңес материалдары мен хаттамаларын ресімдеу және тарату;
7) аудан әкімінің, оның орынбасарларының, Алатау ауданы әкімі аппараты басшысының тапсырмалары бойынша аудан әкімінің шешімдері мен өкімдерінің жобаларын дайындау, оларды тарату және сақтау;
8) аудан әкімі және оның орынбасарларының актілері мен тапсырмаларының, аудан әкімі кеңестерінің хаттамалық тапсырмаларының орындалуын бақылау, осы мәселелер бойынша аудан әкімін хабардар ету;
9) жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау;
9-1) өтініштерді талдау және өтініш берушілер көтеретін жүйелі мәселелерді анықтау;
10) азаматтарды және заңды тұлғалардың өкілдерін қабылдауды ұйымдастыру;
11) салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді жинауға жәрдемдесу;
12) өз құзыреті шегінде әскери міндеттілік және әскери қызмет, азаматтық қорғаныс, жұмылдыру дайындығы мен жұмылдыру туралы, сондай-ақ азаматтық қорғау саласындағы мәселелер бойынша Қазақстан Республикасы заңнамасының орындалуын ұйымдастыру және қамтамасыз ету;
12-1) петицияларды қарау;
13) тарихи және мәдени мұраны сақтау жөніндегі жұмысты ұйымдастыру;
14) жалғызілікті қарттарға және еңбекке жарамсыз азаматтарға үйінде қызмет көрсетуді ұйымдастыру;
15) қылмыстық-атқару инспекциясы пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыруды қамтамасыз етуге қатысу және өзге де әлеуметтік-құқықтық көмек көрсету;
16) әлеуметтік инфрақұрылымның дамуына жәрдемдесу;
17) Алматы қаласы Алатау ауданының аумағын абаттандыру, жарықтандыру, көгалдандыру және санитарлық тазарту жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру; ;
18) жергілікті өзін-өзі басқару органдарымен өзара іс-қимыл жасау;
19) Алматы қаласы Алатау ауданы әкімінің қызметін бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау;
20) қоғамдық медиаторлар тізілімін жүргізу;
21) кадр құрамы бойынша ұсыныстарды зерделеу, дайындау және енгізу;
22) Алатау ауданы әкімі аппаратының кадрларын оқытуды және қайта даярлауды ұйымдастыру;
23) гендерлік аспектілерді қарау;
24) "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне сәйкес әкімшілік құқық бұзушылық туралы істер бойынша іс жүргізуді жүзеге асыру;
25) шаруашылық бойынша есепке алуды жүзеге асыру;
26) шұғыл жағдайларда науқасы ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін жақын жердегі денсаулық сақтау ұйымына жеткізуді ұйымдастыру;
27) елді мекендердің санитариясын, жерлеу орындарын күтіп-ұстауды және туысы жоқ адамдарды жерлеуді қамтамасыз ету;
28) әлеуметтік көмек пен әлеуметтік қамсыздандыруды ұйымдастыру, оның ішінде мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру;

6) организация проведения совещаний у акима района, его заместителей, руководителя аппарата акима Алатауского района, оформление и рассылка материалов, протоколов совещаний;
7) по поручениям акима района, его заместителей, руководителя аппарата акима Алатауского района подготовка проектов решений и распоряжений акима района, их рассылка и хранение;
8) контроль за исполнением актов и поручений акима района и его заместителей, протокольных поручений совещаний акима района, информирование по данным вопросам акима района;
9) рассмотрение обращений физических и юридических лиц;
9-1) анализ обращений и выявление системных проблем, поднимаемых заявителями;
10) организация приема граждан и представителей юридических лиц;
11) содействие сбору налогов и других обязательных платежей в бюджет;
12) в пределах своей компетенции организация и обеспечение исполнение законодательства Республики Казахстан по вопросам о воинской обязанности и воинской службы, гражданской обороны, мобилизационной подготовки и мобилизации, а также в сфере гражданской защиты;
12-1) рассмотрение петиций;
13) организация работы по сохранению исторического и культурного наследия;
14) организация обслуживания одиноких престарелых и нетрудоспособных граждан на дому;
15) участие в обеспечении трудоустройства лиц, состоящих на учете в службе пробации уголовно-исполнительной инспекции, и оказание иной социально-правовой помощи;
16) содействие развитию социальной инфраструктуры;
17) организация работы по благоустройству, освещению, озеленению и санитарной очистке территории Алатауского района города Алматы;
18) взаимодействие с органами местного самоуправления;
19) освещение деятельности акима Алатауского района города Алматы в средствах массовой информации;
20) ведение реестра общественных медиаторов;
21) изучение, подготовка и внесение предложений по кадровому составу;
22) организация учебы и переподготовки кадров аппарата акима Алатауского района;
23) рассмотрение гендерных аспектов;
24) в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "Об административных правонарушениях" осуществление производства по делам об административных правонарушениях;
25) осуществление похозяйственного учета;
26) организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь;
27) обеспечение санитарии населенных пунктов, содержания мест захоронений и погребение безродных;
28) организация социальной помощи и социального обеспечения, в том числе размещение государственного социального заказа;

29) тұрғын үй көмегі бойынша жұмысты ұйымдастыру;
30) жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру;
31) мектепке дейінгі тәрбие және оқыту жөніндегі жұмысты ұйымдастыру, оның ішінде мектепке дейінгі тәрбие және оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету;
32) коммуналдық меншіктегі сумен жабдықтау, кәріз, кәріз сорғы станцияларының тарату желілерін жобалау, салу, қайта жаңғырту, күрделі жөндеу және жаңғырту, газбен жабдықтау және жарықтандыру жөніндегі жұмысқа жәрдемдесу;
33) автомобиль жолдарын ағымдағы жөндеуді жүзеге асыру;
34) тұрғын үй қорын түгендеу бойынша жұмысты ұйымдастыру;
35) шығармашылық үйірмелер мен спорт секцияларын жан басына шаққандағы нормативтік қаржыландыруды іске асыруды жүзеге асыру;
36) үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру;
37) Алатау ауданы әкімінің аппаратына жүктелген өзге де функциялар.
3. Алатау ауданы әкімі аппараты басшысының мәртебесі, өкілеттігі
16. Алатау ауданы әкімі аппаратына басшылықты Алматы қаласы Алатау ауданы әкімінің аппаратына жүктелген міндеттердің орындалуына және оның өкілеттіктерін жүзеге асыруға дербес жауапты болатын аппарат басшысы жүзеге асырады.
17. Алатау ауданы әкімі аппаратының басшысын Алатау ауданының әкімі лауазымға тағайындайды және лауазымынан босатады.
18. Алатау ауданы әкімі аппараты басшысының өкілеттігі:
1) аппаратқа жүктелген мақсаттарды іске асыруды ұйымдастыру;
2) қызметтік тәртіптің сақталуын бақылауды жүзеге асыру;
3) өз құзыреті шегінде Қазақстан Республикасының сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы заңнамасы талаптарының орындалуын қамтамасыз ету;
4) мемлекеттік органдармен, ұйымдармен және азаматтармен өзара қарым-қатынастарда оның атынан сенімхатсыз өкілдік етеді;
5) Қазақстан Республикасының заңдарымен және өзге де нормативтік құқықтық актілерімен жүктелген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Алатау ауданы әкімі аппаратының басшысы өз орнында болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін орындауды қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын адам жүзеге асырады.
19. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы бағытталған шаралар қабылдайды және сыбайлас жемқорлыққа қарсы шара қолдануға жеке жауапкершілікте болады.
20. Алатау ауданы әкімінің аппаратына Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес лауазымға тағайындалатын және лауазымынан босатылатын Алатау ауданы әкімі аппаратының басшысы жетекшілік етеді.
4. Алатау ауданы әкімі аппаратының мүлкі
21. Алатау ауданы әкімі аппаратының заңнамада көзделген жағдайларда оралымды басқару құқығындағы оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
Алатау ауданы әкімі аппаратының мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасымен тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.

29) организация работы по жилищной помощи;
30) организация работы по реализации миграционных мероприятий на местном уровне;
31) организация работы по дошкольному воспитанию и обучению, в том числе обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения;
32) содействие работе по проектированию, строительству, реконструкции, капитальному ремонту и модернизации распределительных сетей водоснабжения, канализации, канализационных насосных станций, газоснабжения и освещения, находящихся в коммунальной собственности;
33) осуществление текущего ремонта автомобильных дорог;
34) организация работы по инвентаризации жилищного фонда;
35) осуществление релизации подушевого нормативного финансирования творческих кружков и спортивных секций;
36) организация работы по размещению государственного социального заказа в неправительственных организациях;
37) иные функции, возложенные на аппарат акима Алатауского района.
3. Статус, полномочия руководителя аппарата акима Алатауского района
16. Руководство аппаратом акима Алатауского района осуществляется руководителем аппарата, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на аппарат акима Алатауского района города Алматы задач и осуществление им своих полномочий.
17. Руководитель аппарата акима Алатауского района назначается на должность и освобождается от должности акимом района.
18. Полномочия руководителя аппарата акима Алатауского района:
1) организация реализации целей, возложенных на аппарат;
2) осуществление контроля за соблюдением служебной дисциплины;
3) обеспечение исполнения требований законодательства Республики Казахстан о противодействии коррупции в пределах своей компетенции;
4) без доверенности выступает от его имени во взаимоотношениях с государственными органами, организациями и гражданами;
5) осуществляет иные полномочия, возложенные законами и иными ноормативными правовыми актами Республики Казахстан.
Исполнение полномочий руководителя аппарата акима Алатауского района в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
19. Принимает меры, направленные на противодействие коррупционным правонарушениям и несет персональную ответственность за принятие антикоррупционных мер.
20. Аппарат акима Алатауского района возглавляется руководителем аппарата акима Алатауского района назначаемым на должность и освобождаемым от должности в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
4. Имущество аппарата акима Алатауского района
21. Аппарат акима Алатауского района может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество аппарата акима Алатауского района формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности, и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.

22. Алатау ауданы әкімі аппаратына бекітілген мүлік Алматы қаласының коммуналдық меншігіне жатады.
23. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Алатау ауданы әкімі аппаратының өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзге де тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. "Алматы қаласы Алатау ауданы әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату
24. Алатау ауданы әкімі аппаратын қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Алматы қаласы әкімдігінің
2023 жылғы "30" қаңтардағы № 1/47
қаулысына 2 қосымша
"Алматы қаласы Алмалы ауданы әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі туралы Ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Алматы қаласы Алмалы ауданы әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Алмалы ауданы әкімінің аппараты) Алматы қаласы Алмалы ауданы әкімінің қызметін ақпараттық-талдау, ұйымдық-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз етуді жүзеге асыратын мемлекеттік орган болып табылады.
2. Алмалы ауданы әкімі аппаратының ведомстволары жоқ.
3. Алмалы ауданы әкімінің аппараты өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, Алматы қаласы әкімдігінің қаулыларына, Алматы қаласы әкімінің шешімдері мен өкімдеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. Алмалы ауданы әкімінің аппараты мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық үлгісіндегі заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген қазақ және орыс тілдерінде өз атауы жазылған мөрі және мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. Алмалы ауданы әкімінің аппараты азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. Алмалы ауданы әкімі аппаратының, егер Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. Алмалы ауданы әкімінің аппараты өз құзыретіндегі мәселелер бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Алматы қаласы Алмалы ауданы әкімі Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген актілерімен ресімделетін шешімдер қабылдайды және өкімдер шығарады.

22. Имущество, закрепленное за аппаратом акима Алатауского района, относится к коммунальной собственности города Алматы.
23. Аппарат акима Алатауского района не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Алатауского района города Алматы"
24. Реорганизация и упразднение аппарата акима Алатауского района осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 2 к постановлению
акимата города Алматы № 1/47
от "30" января 2023 года
Положение о коммунальном государственном учреждении "Аппарат акима Алмалинского района города Алматы"
1. Общие положения
1. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Алмалинского района города Алматы" (далее – аппарат акима Алмалинского района) является государственным органом, осуществляющим информационно-аналитическое, организационно-правовое и материально-техническое обеспечение деятельности акима Алмалинского района города Алматы.
2. Аппарат акима Алмалинского района не имеет ведомства.
3. Аппарат акима Алмалинского района, осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, постановлениями акимата города Алматы, решениями и распоряжениями акима города Алматы, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Аппарат акима Алмалинского района является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печать с изображением Государственного Герба Республики Казахстан и штампы со своим наименованием на казахском и русском языках, бланки установленного образца, счета в органах казначейства в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
5. Аппарат акима Алмалинского района вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Аппарат акима Алмалинского района имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государcтва, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
7. Аппарат акима Алмалинского района по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения и распоряжения, оформляемые актами акима Алмалинского района города Алматы, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.

8. "Алматы қаласы Алмалы ауданы әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 050000, Алматы қаласы, Алмалы ауданы, Абылай хан даңғылы, 74А.
10. Осы Ереже Алмалы ауданы әкімі аппаратының құрылтайшылық құжаты болып табылады.
11. Алмалы ауданы әкімі аппаратының қызметін қаржыландыру Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес республикалық және жергілікті бюджеттерден жүзеге асырылады.
12. Алмалы ауданы әкімінің аппаратына кәсіпкерлік субъектілерімен Алмалы ауданы әкімі аппаратының өкілеттігі болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Алмалы ауданы әкімінің аппаратына заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда Қазақстан Республикасының заңнамасымен өзгеше белгіленбесе, алынған кірістер мемлекеттік бюджетке жіберіледі
2. Алмалы ауданы әкімі аппаратының міндеттері мен өкілеттіліктері
13. Міндеттері:
1) Аудан аумағында орналасқан кәсіпорындар, ұйымдар, мекемелерге және азаматтарға Қазақстан Республикасының заңдарын, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілерін, орталық және жергілікті мемлекеттік органдардың нормативтік құқықтық актілерін орындауына жәрдемдесу;
2) Алматы қаласы Алмалы ауданы әкімі аппаратының мемлекеттік қызметшілері мен бөлімдері қызметінің тиімділігін бағалау;
3) Алмалы ауданының әкімі айқындайтын өзге де міндеттерді жүзеге асыру.
14. Өкілеттіктері:
1) құқықтары:
заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік органдардан, ұйымдардан және олардың лауазымды адамдарынан қажетті ақпарат пен материалдарды сұрату және алуға;
жоғары тұрған органдарға еңбекпен қамтуды қамтамасыз ету, атаулы әлеуметтік көмек көрсету жөнінде ұсыныстар енгізуге;
Қазақстан Республикасының Азаматтық процестік кодексінің 56 бабында белгіленген тәртіпте сотқа өтініш білдіруге құқылы;
заңнамаға сәйкес басқа да құқықтарды жүзеге асыру.
2) міндеттері:
Алматы қаласы Алмалы ауданы әкімі аппаратының қарауына жатқызылған мәселелер бойынша қызметтік хат-хабарларды, арнайы байланыс жүйесін пайдаланып, құпия хат-хабарларды мемлекеттік органдармен және өзге де ұйымдармен алмасу;
өз құзыретіндегі мәселелер бойынша үйлестіру мен бақылауды жүзеге асыру;
аудан әкімі аппаратының әкімгері болып табылатын бюджеттік бағдарламаны әзірлеу кезінде жергілікті қоғамдастық жиналысының талқылауына Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасына сәйкес аудан бюджетінің құрамында көзделген бағыттар бойынша жергілікті маңызы бар мәселелерді қаржыландыру жөніндегі ұсыныстарды әзірлеу;
өзіне берілген мүлікті басқару.

8. Структура и лимит штатной численности коммунального государственного учреждения "Аппарата акима Алмалинского района города Алматы" утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
9. Местонахождение юридического лица: 050000, город Алматы, Алмалинский район, проспект Абылай хана, 74А.
10. Настоящее Положение является учредительным документом аппарата акима Алмалинского района.
11. Финансирование деятельности аппарата акима Алмалинского района осуществляется из республиканского и местного бюджетов в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
12. Аппарату акима Алмалинского района запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся полномочиями аппарата акима Алмалинского района.
Если аппарату акима Алмалинского района законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то полученные доходы направляются в государственный бюджет, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
2. Задачи и полномочия аппарата акима Алмалинского района
13. Задачи:
1) содействие исполнения Законов Республики Казахстан, актов Президента и Правительства Республики Казахстан, нормативных правовых актов центральных и местных государственных органов, расположенными на территории района предприятиями, организациями, учреждениями и гражданами;
2) оценка эффективности деятельности государственных служащих и отделов аппарата акима Алмалинского района города Алматы;
3) осуществление иных задач, определяемых акимом Алмалинского района.
14. Полномочия:
1) права:
запрашивать и получать в установленном законодательством порядке от государственных органов, организаций и их должностных лиц необходимую информацию и материалы;
вносить в вышестоящие органы предложения по обеспечению занятости, оказанию адресной социальной помощи;
обращаться в суд с иском в порядке, установленном статьей 56 Гражданского процессуального кодекса Республики Казахстан;
осуществлять иные права в соответствии с законодательством.
2) обязанности:
вести служебную переписку, в том числе секретную с использованием специальной связи и системы передачи данных с государственными органами и иными организациями по вопросам, отнесенными к ведению аппарата акима Алмалинского района города Алматы;
осуществлять координацию и контроль по вопросам своей компетенции;
при разработке бюджетной программы, администратором которой выступает аппарат акима района, выносить на обсуждение собрания местного сообщества предложения по финансированию вопросов местного значения по направлениям, предусмотренным в составе бюджета района в соответствии с бюджетным законодательством Республики Казахстан;
управлять переданным ему имуществом.

15. Алмалы ауданы әкімі аппаратының функциялары Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 41 бабына, Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 55 бабының 5 тармағымен, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 35, 38 баптарына, Қазақстан Республикасының "Дене шынықтыру және спорт туралы" Заңының 8 бабына, Қазақстан Республикасының "Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Заңының 35, 36 баптарына, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңына сәйкес белгіленген:
1) Алматы қаласы Алмалы ауданы әкімі мен аппаратының қызметін ақпараттық-талдау тұрғысынан, ұйымдық-құқықтық, материалдық-техникалық жағынан қамтамасыз ету;
2) аудан аумағында қоғамдық тәртіпті және қауіпсіздікті қамтамасыз ету бойынша құқық қорғау органдарымен өзара іс-қимыл жасау;
3) Алматы қаласы Алмалы ауданы әкімінің тапсырмасы бойынша соттарда аудан әкімі мен аппаратының мүдделерін қорғау және ұсыну, прокурорлық назар аудару актілерін қарау;
4) мемлекеттік қызметтер көрсету;
5) Алмалы ауданы әкімі аппаратының іс қағаздарын, оның ішінде құпия, арнайы байланысты ұйымдастыру және жүргізу, хат-хабарларды өңдеу, нормативтік құқықтық актілердің талаптарына сәйкес Алмалы ауданы әкімі аппаратының ғимаратында құпиялылық режимін, объектішілік режимді қамтамасыз ету;
6) аудан әкімі, оның орынбасарлары, Алмалы ауданы әкімі аппараты басшысының қатысуымен кеңестер өткізуді ұйымдастыру, кеңес материалдары мен хаттамаларын ресімдеу және тарату;
7) аудан әкімінің, оның орынбасарларының, Алмалы ауданы әкімі аппараты басшысының тапсырмалары бойынша аудан әкімінің шешімдері мен өкімдерінің жобаларын дайындау, оларды тарату және сақтау;
8) аудан әкімі және оның орынбасарларының актілері мен тапсырмаларының, аудан әкімі кеңестерінің хаттамалық тапсырмаларының орындалуын бақылау, осы мәселелер бойынша аудан әкімін хабардар ету;
9) жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау;
9-1) өтініштерді талдау және өтініш берушілер көтеретін жүйелі мәселелерді анықтау;
10) азаматтарды және заңды тұлғалардың өкілдерін қабылдауды ұйымдастыру;
11) салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді жинауға жәрдемдесу;
12) өз құзыреті шегінде әскери міндеттілік және әскери қызмет, азаматтық қорғаныс, жұмылдыру дайындығы мен жұмылдыру туралы, сондай-ақ азаматтық қорғау саласындағы мәселелер бойынша Қазақстан Республикасы заңнамасының орындалуын ұйымдастыру және қамтамасыз ету;
12-1) петицияларды қарау;

15. Функции аппарата акима Алмалинского района определены в соответствии со статьей 41 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан, с пунктом 5 статьи 55 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, со статьями 35, 38 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О физической культуре и спорте", со статьями 35, 36 Закона Республики Казахстан "О воинской службе и статусе военнослужащих", Законом Республики Казахстан "О государственных услугах":
1) информационно-аналитическое, организационно-правовое, материально-техническое обеспечение деятельности аппарата и акима Алмалинского района города Алматы;
2) взаимодействие с правоохранительными органами по обеспечению общественного порядка и безопасности на территории района;
3) по поручению акима Алмалинского района города Алматы представление и защита интересов аппарата и акима района в судах, рассмотрение актов прокурорского реагирования;
4) оказание государственных услуг;
5) организация и ведение делопроизводства аппарата акима Алмалинского района, в том числе секретного, специальной связи, обработка корреспонденции, обеспечение в соответствии с требованиями нормативных правовых актов режима секретности, внутриобъектового режима в здании аппарата акима Алмалинского района;
6) организация проведения совещаний у акима района, его заместителей, руководителя аппарата акима Алмалинского района, оформление и рассылка материалов, протоколов совещаний;
7) по поручениям акима района, его заместителей, руководителя аппарата акима Алмалинского района подготовка проектов решений и распоряжений акима района, их рассылка и хранение;
8) контроль за исполнением актов и поручений акима района и его заместителей, протокольных поручений совещаний акима района, информирование по данным вопросам акима района;
9) рассмотрение обращений физических и юридических лиц;
9-1) анализ обращений и выявление системных проблем, поднимаемых заявителями;
10) организация приема граждан и представителей юридических лиц;
11) содействие сбору налогов и других обязательных платежей в бюджет;
12) в пределах своей компетенции организация и обеспечение исполнение законодательства Республики Казахстан по вопросам о воинской обязанности и воинской службы, гражданской обороны, мобилизационной подготовки и мобилизации, а также в сфере гражданской защиты;
12-1) рассмотрение петиций;

17. Алмалы ауданы әкімі аппаратының басшысын Алмалы ауданының әкімі лауазымға тағайындайды және лауазымынан босатады.
18. Алмалы ауданы әкімі аппараты басшысының өкілеттігі:
1) аппаратқа жүктелген мақсаттарды іске асыруды ұйымдастыру;
2) қызметтік тәртіптің сақталуын бақылауды жүзеге асыру;
3) өз құзыреті шегінде Қазақстан Республикасының сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы заңнамасы талаптарының орындалуын қамтамасыз ету;
4) мемлекеттік органдармен, ұйымдармен және азаматтармен өзара қарым-қатынастарда оның атынан сенімхатсыз өкілдік етеді;
5) Қазақстан Республикасының заңдарымен және өзге де нормативтік құқықтық актілерімен жүктелген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Алмалы ауданы әкімі аппаратының басшысы өз орнында болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін орындауды қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын адам жүзеге асырады.
19. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы бағытталған шаралар қабылдайды және сыбайлас жемқорлыққа қарсы шара қолдануға жеке жауапкершілікте болады.
20. Алмалы ауданы әкімінің аппаратына Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес лауазымға тағайындалатын және лауазымынан босатылатын Алмалы ауданы әкімі аппаратының басшысы жетекшілік етеді.
4. Алмалы ауданы әкімі аппаратының мүлкі
21. Алмалы ауданы әкімі аппаратының заңнамада көзделген жағдайларда оралымды басқару құқығындағы оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
Алмалы ауданы әкімі аппаратының мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасымен тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
22. Алмалы ауданы әкімі аппаратына бекітілген мүлік Алматы қаласының коммуналдық меншігіне жатады.
23. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Алмалы ауданы әкімі аппаратының өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзге де тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. "Алматы қаласы Алмалы ауданы әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату
24. Алмалы ауданы әкімі аппаратын қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Алматы қаласы әкімдігінің
2023 жылғы "30" қаңтардағы №1/47
қаулысына 3 қосымша
"Алматы қаласы Әуезов ауданы әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі туралы Ереже

17. Руководитель аппарата акима Алмалинского района назначается на должность и освобождается от должности акимом района.
18. Полномочия руководителя аппарата акима Алмалинского района:
1) организация реализации целей, возложенных на аппарат;
2) осуществление контроля за соблюдением служебной дисциплины;
3) обеспечение исполнения требований законодательства Республики Казахстан о противодействии коррупции в пределах своей компетенции;
4) без доверенности выступает от его имени во взаимоотношениях с государственными органами, организациями и гражданами;
5) осуществляет иные полномочия, возложенные законами и иными ноормативными правовыми актами Республики Казахстан.
Исполнение полномочий руководителя аппарата акима Алмалинского района в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
19. Принимает меры, направленные на противодействие коррупционным правонарушениям и несет персональную ответственность за принятие антикоррупционных мер.
20. Аппарат акима Алмалинского района возглавляется руководителем аппарата акима Алмалинского района назначаемым на должность и освобождаемым от должности в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
4. Имущество аппарата акима Алмалинского района
21. Аппарат акима Алмалинского района может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество аппарата акима Алмалинского района формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности, и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
22. Имущество, закрепленное за аппаратом акима Алмалинского района, относится к коммунальной собственности города Алматы.
23. Аппарат акима Алмалинского района не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Алмалинского района города Алматы"
24. Реорганизация и упразднение аппарата акима Алмалинского района осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 3 к постановлению
акимата города Алматы № 1/47
от "30" января 2023 года
Положение о коммунальном государственном учреждении "Аппарат акима Ауэзовского района города Алматы"

1. Жалпы ережелер
1. "Алматы қаласы Әуезов ауданы әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Әуезов ауданы әкімінің аппараты) Алматы қаласы Әуезов ауданы әкімінің қызметін ақпараттық-талдау, ұйымдық-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз етуді жүзеге асыратын мемлекеттік орган болып табылады.
2. Әуезов ауданы әкімі аппаратының ведомстволары жоқ.
3. Әуезов ауданы әкімінің аппараты өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, Алматы қаласы әкімдігінің қаулыларына, Алматы қаласы әкімінің шешімдері мен өкімдеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. Әуезов ауданы әкімінің аппараты мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық үлгісіндегі заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген қазақ және орыс тілдерінде өз атауы жазылған мөрі және мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. Әуезов ауданы әкімінің аппараты азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. Әуезов ауданы әкімі аппаратының, егер Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. Әуезов ауданы әкімінің аппараты өз құзыретіндегі мәселелер бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Алматы қаласы Әуезов ауданы әкімі Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген актілерімен ресімделетін шешімдер қабылдайды және өкімдер шығарады.
8. "Алматы қаласы Әуезов ауданы әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 050036, Алматы қаласы, Әуезов ауданы, 12 шағынауданы, 23.
10. Осы Ереже Әуезов ауданы әкімі аппаратының құрылтайшылық құжаты болып табылады.
11. Әуезов ауданы әкімі аппаратының қызметін қаржыландыру Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес республикалық және жергілікті бюджеттерден жүзеге асырылады.
12. Әуезов ауданы әкімінің аппаратына кәсіпкерлік субъектілерімен Әуезов ауданы әкімі аппаратының өкілеттігі болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Әуезов ауданы әкімінің аппаратына заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда Қазақстан Республикасының заңнамасымен өзгеше белгіленбесе, алынған кірістер мемлекеттік бюджетке жіберіледі

1. Общие положения
1. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Ауэзовского района города Алматы" (далее – аппарат акима Ауэзовского района) является государственным органом, осуществляющим информационно-аналитическое, организационно-правовое и материально-техническое обеспечение деятельности акима Ауэзовского района города Алматы.
2. Аппарат акима Ауэзовского района не имеет ведомства.
3. Аппарат акима Ауэзовского айона, осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, постановлениями акимата города Алматы, решениями и распоряжениями акима города Алматы, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Аппарат акима Ауэзовского района является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печать с изображением Государственного Герба Республики Казахстан и штампы со своим наименованием на казахском и русском языках, бланки установленного образца, счета в органах казначейства в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
5. Аппарат акима Ауэзовского района вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Аппарат акима Ауэзовского района имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государcтва, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
7. Аппарат акима Ауэзовского района по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения и распоряжения, оформляемые актами акима Ауэзовского района города Алматы, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности коммунального государственного учреждения "Аппарата акима Ауэзовского района города Алматы" утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
9. Местонахождение юридического лица: 050036, город Алматы, Ауэзовский район, 12 микрорайон, 23.
10. Настоящее Положение является учредительным документом аппарата акима Ауэзовского района.
11. Финансирование деятельности аппарата акима Ауэзовского района осуществляется из республиканского и местного бюджетов в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
12. Аппарату акима Ауэзовского района запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся полномочиями аппарата акима Ауэзовского района.
Если аппарату акима Ауэзовского района законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то полученные доходы направляются в государственный бюджет, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.

2. Әуезов ауданы әкімі аппаратының міндеттері мен өкілеттіліктері
13. Міндеттері:
1) Аудан аумағында орналасқан кәсіпорындар, ұйымдар, мекемелерге және азаматтарға Қазақстан Республикасының заңдарын, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілерін, орталық және жергілікті мемлекеттік органдардың нормативтік құқықтық актілерін орындауына жәрдемдесу;
2) Алматы қаласы Әуезов ауданы әкімі аппаратының мемлекеттік қызметшілері мен бөлімдері қызметінің тиімділігін бағалау;
3) Әуезов ауданының әкімі айқындайтын өзге де міндеттерді жүзеге асыру.
14. Өкілеттіктері:
1) құқықтары:
заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік органдардан, ұйымдардан және олардың лауазымды адамдарынан қажетті ақпарат пен материалдарды сұрату және алуға;
жоғары тұрған органдарға еңбекпен қамтуды қамтамасыз ету, атаулы әлеуметтік көмек көрсету жөнінде ұсыныстар енгізуге;
Қазақстан Республикасының Азаматтық процестік кодексінің 56 бабында белгіленген тәртіпте сотқа өтініш білдіруге құқылы;
заңнамаға сәйкес басқа да құқықтарды жүзеге асыру.
2) міндеттері:
Алматы қаласы Әуезов ауданы әкімі аппаратының қарауына жатқызылған мәселелер бойынша қызметтік хат-хабарларды, арнайы байланыс жүйесін пайдаланып, құпия хат-хабарларды мемлекеттік органдармен және өзге де ұйымдармен алмасу;
өз құзыретіндегі мәселелер бойынша үйлестіру мен бақылауды жүзеге асыру;
аудан әкімі аппаратының әкімгері болып табылатын бюджеттік бағдарламаны әзірлеу кезінде жергілікті қоғамдастық жиналысының талқылауына Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасына сәйкес аудан бюджетінің құрамында көзделген бағыттар бойынша жергілікті маңызы бар мәселелерді қаржыландыру жөніндегі ұсыныстарды әзірлеу;
өзіне берілген мүлікті басқару.
15. Әуезов ауданы әкімі аппаратының функциялары Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 41 бабына, Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 55 бабының 5 тармағымен, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 35, 38 баптарына, Қазақстан Республикасының "Дене шынықтыру және спорт туралы" Заңының 8 бабына, Қазақстан Республикасының "Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Заңының 35, 36 баптарына, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңына сәйкес белгіленген:
1) Алматы қаласы Әуезов ауданы әкімі мен аппаратының қызметін ақпараттық-талдау тұрғысынан, ұйымдық-құқықтық, материалдық-техникалық жағынан қамтамасыз ету;
2) аудан аумағында қоғамдық тәртіпті және қауіпсіздікті қамтамасыз ету бойынша құқық қорғау органдарымен өзара іс-қимыл жасау;

2. Задачи и полномочия аппарата акима Ауэзовского района
13. Задачи:
1) содействие исполнения Законов Республики Казахстан, актов Президента и Правительства Республики Казахстан, нормативных правовых актов центральных и местных государственных органов, расположенными на территории района предприятиями, организациями, учреждениями и гражданами;
2) оценка эффективности деятельности государственных служащих и отделов аппарата акима Ауэзовского района города Алматы;
3) осуществление иных задач, определяемых акимом Ауэзовского района.
14. Полномочия:
1) права:
запрашивать и получать в установленном законодательством порядке от государственных органов, организаций и их должностных лиц необходимую информацию и материалы;
вносить в вышестоящие органы предложения по обеспечению занятости, оказанию адресной социальной помощи;
обращаться в суд с иском в порядке, установленном статьей 56 Гражданского процессуального кодекса Республики Казахстан;
осуществлять иные права в соответствии с законодательством.
2) обязанности:
вести служебную переписку, в том числе секретную с использованием специальной связи и системы передачи данных с государственными органами и иными организациями по вопросам, отнесенными к ведению аппарата акима Ауэзовского района города Алматы;
осуществлять координацию и контроль по вопросам своей компетенции;
при разработке бюджетной программы, администратором которой выступает аппарат акима района, выносить на обсуждение собрания местного сообщества предложения по финансированию вопросов местного значения по направлениям, предусмотренным в составе бюджета района в соответствии с бюджетным законодательством Республики Казахстан;
управлять переданным ему имуществом.
15. Функции аппарата акима Ауэзовского района определены в соответствии со статьей 41 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан, с пунктом 5 статьи 55 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, со статьями 35, 38 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О физической культуре и спорте", со статьями 35, 36 Закона Республики Казахстан "О воинской службе и статусе военнослужащих", Законом Республики Казахстан "О государственных услугах":
1) информационно-аналитическое, организационно-правовое, материально-техническое обеспечение деятельности аппарата и акима Ауэзовского района города Алматы;
2) взаимодействие с правоохранительными органами по обеспечению общественного порядка и безопасности на территории района;

3) Алматы қаласы Әуезов ауданы әкімінің тапсырмасы бойынша соттарда аудан әкімі мен аппаратының мүдделерін қорғау және ұсыну, прокурорлық назар аудару актілерін қарау;
4) мемлекеттік қызметтер көрсету;
5) Әуезов ауданы әкімі аппаратының іс қағаздарын, оның ішінде құпия, арнайы байланысты ұйымдастыру және жүргізу, хат-хабарларды өңдеу, нормативтік құқықтық актілердің талаптарына сәйкес Әуезов ауданы әкімі аппаратының ғимаратында құпиялылық режимін, объектішілік режимді қамтамасыз ету;
6) аудан әкімі, оның орынбасарлары, Әуезов ауданы әкімі аппараты басшысының қатысуымен кеңестер өткізуді ұйымдастыру, кеңес материалдары мен хаттамаларын ресімдеу және тарату;
7) аудан әкімінің, оның орынбасарларының, Әуезов ауданы әкімі аппараты басшысының тапсырмалары бойынша аудан әкімінің шешімдері мен өкімдерінің жобаларын дайындау, оларды тарату және сақтау;
8) аудан әкімі және оның орынбасарларының актілері мен тапсырмаларының, аудан әкімі кеңестерінің хаттамалық тапсырмаларының орындалуын бақылау, осы мәселелер бойынша аудан әкімін хабардар ету;
9) жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау;
9-1) өтініштерді талдау және өтініш берушілер көтеретін жүйелі мәселелерді анықтау;
10) азаматтарды және заңды тұлғалардың өкілдерін қабылдауды ұйымдастыру;
11) салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді жинауға жәрдемдесу;
12) өз құзыреті шегінде әскери міндеттілік және әскери қызмет, азаматтық қорғаныс, жұмылдыру дайындығы мен жұмылдыру туралы, сондай-ақ азаматтық қорғау саласындағы мәселелер бойынша Қазақстан Республикасы заңнамасының орындалуын ұйымдастыру және қамтамасыз ету;
12-1) петицияларды қарау;
13) тарихи және мәдени мұраны сақтау жөніндегі жұмысты ұйымдастыру;
14) жалғызілікті қарттарға және еңбекке жарамсыз азаматтарға үйінде қызмет көрсетуді ұйымдастыру;
15) қылмыстық-атқару инспекциясы пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыруды қамтамасыз етуге қатысу және өзге де әлеуметтік-құқықтық көмек көрсету;
16) әлеуметтік инфрақұрылымның дамуына жәрдемдесу;
17) Алматы қаласы Әуезов ауданының аумағын абаттандыру, жарықтандыру, көгалдандыру және санитарлық тазарту жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру; ;
18) жергілікті өзін-өзі басқару органдарымен өзара іс-қимыл жасау;
19) Алматы қаласы Әуезов ауданы әкімінің қызметін бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау;
20) қоғамдық медиаторлар тізілімін жүргізу;
21) кадр құрамы бойынша ұсыныстарды зерделеу, дайындау және енгізу;
22) Әуезов ауданы әкімі аппаратының кадрларын оқытуды және қайта даярлауды ұйымдастыру;
23) гендерлік аспектілерді қарау;

3) по поручению акима Ауэзовского района города Алматы представление и защита интересов аппарата и акима района в судах, рассмотрение актов прокурорского реагирования;
4) оказание государственных услуг;
5) организация и ведение делопроизводства аппарата акима Ауэзовского района, в том числе секретного, специальной связи, обработка корреспонденции, обеспечение в соответствии с требованиями нормативных правовых актов режима секретности, внутриобъектового режима в здании аппарата акима Ауэзовского района;
6) организация проведения совещаний у акима района, его заместителей, руководителя аппарата акима Ауэзовского района, оформление и рассылка материалов, протоколов совещаний;
7) по поручениям акима района, его заместителей, руководителя аппарата акима Ауэзовского района подготовка проектов решений и распоряжений акима района, их рассылка и хранение;
8) контроль за исполнением актов и поручений акима района и его заместителей, протокольных поручений совещаний акима района, информирование по данным вопросам акима района;
9) рассмотрение обращений физических и юридических лиц;
9-1) анализ обращений и выявление системных проблем, поднимаемых заявителями;
10) организация приема граждан и представителей юридических лиц;
11) содействие сбору налогов и других обязательных платежей в бюджет;
12) в пределах своей компетенции организация и обеспечение исполнение законодательства Республики Казахстан по вопросам о воинской обязанности и воинской службы, гражданской обороны, мобилизационной подготовки и мобилизации, а также в сфере гражданской защиты;
12-1) рассмотрение петиций;
13) организация работы по сохранению исторического и культурного наследия;
14) организация обслуживания одиноких престарелых и нетрудоспособных граждан на дому;
15) участие в обеспечении трудоустройства лиц, состоящих на учете в службе пробации уголовно-исполнительной инспекции, и оказание иной социально-правовой помощи;
16) содействие развитию социальной инфраструктуры;
17) организация работы по благоустройству, освещению, озеленению и санитарной очистке территории Ауэзовского района города Алматы;
18) взаимодействие с органами местного самоуправления;
19) освещение деятельности акима Ауэзовского района города Алматы в средствах массовой информации;
20) ведение реестра общественных медиаторов;
21) изучение, подготовка и внесение предложений по кадровому составу;
22) организация учебы и переподготовки кадров аппарата акима Ауэзовского района;
23) рассмотрение гендерных аспектов;

19. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы бағытталған шаралар қабылдайды және сыбайлас жемқорлыққа қарсы шара қолдануға жеке жауапкершілікте болады.
20. Әуезов ауданы әкімінің аппаратына Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес лауазымға тағайындалатын және лауазымынан босатылатын Әуезов ауданы әкімі аппаратының басшысы жетекшілік етеді.
4. Әуезов ауданы әкімі аппаратының мүлкі
21. Әуезов ауданы әкімі аппаратының заңнамада көзделген жағдайларда оралымды басқару құқығындағы оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
Әуезов ауданы әкімі аппаратының мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасымен тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
22. Әуезов ауданы әкімі аппаратына бекітілген мүлік Алматы қаласының коммуналдық меншігіне жатады.
23. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Әуезов ауданы әкімі аппаратының өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзге де тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. "Алматы қаласы Әуезов ауданы әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату
24. Әуезов ауданы әкімі аппаратын қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Алматы қаласы әкімдігінің
2023 жылғы "30" қаңтардағы № 1/47
қаулысына 4 қосымша
"Алматы қаласы Бостандық ауданы әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі туралы Ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Алматы қаласы Бостандық ауданы әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Бостандық ауданы әкімінің аппараты) Алматы қаласы Бостандық ауданы әкімінің қызметін ақпараттық-талдау, ұйымдық-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз етуді жүзеге асыратын мемлекеттік орган болып табылады.
2. Бостандық ауданы әкімі аппаратының ведомстволары жоқ.
3. Бостандық ауданы әкімінің аппараты өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, Алматы қаласы әкімдігінің қаулыларына, Алматы қаласы әкімінің шешімдері мен өкімдеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. Бостандық ауданы әкімінің аппараты мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық үлгісіндегі заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген қазақ және орыс тілдерінде өз атауы жазылған мөрі және мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.

19. Принимает меры, направленные на противодействие коррупционным правонарушениям и несет персональную ответственность за принятие антикоррупционных мер.
20. Аппарат акима Ауэзовского района возглавляется руководителем аппарата акима Ауэзовского района назначаемым на должность и освобождаемым от должности в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
4. Имущество аппарата акима Ауэзовского района
21. Аппарат акима Ауэзовского района может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество аппарата акима Ауэзовского района формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности, и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
22. Имущество, закрепленное за аппаратом акима Ауэзовского района, относится к коммунальной собственности города Алматы.
23. Аппарат акима Ауэзовского района не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Ауэзовского района города Алматы"
24. Реорганизация и упразднение аппарата акима Ауэзовского района осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 4 к постановлению
акимата города Алматы № 1/47
от "30" января 2023 года
Положение о коммунальном государственном учреждении "Аппарат акима Бостандыкского района города Алматы"
1. Общие положения
1. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Бостандыкского района города Алматы" (далее – аппарат акима Бостандыкского района) является государственным органом, осуществляющим информационно-аналитическое, организационно-правовое и материально-техническое обеспечение деятельности акима Бостандыкского района города Алматы.
2. Аппарат акима Бостандыкского района не имеет ведомства.
3. Аппарат акима Бостандыкского района, осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, постановлениями акимата города Алматы, решениями и распоряжениями акима города Алматы, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Аппарат акима Бостандыкского района является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печать с изображением Государственного Герба Республики Казахстан и штампы со своим наименованием на казахском и русском языках, бланки установленного образца, счета в органах казначейства в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

5. Бостандық ауданы әкімінің аппараты азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. Бостандық ауданы әкімі аппаратының, егер Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. Бостандық ауданы әкімінің аппараты өз құзыретіндегі мәселелер бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Алматы қаласы Бостандық ауданы әкімі Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген актілерімен ресімделетін шешімдер қабылдайды және өкімдер шығарады.
8. "Алматы қаласы Бостандық ауданы әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 050057, Алматы қаласы, Бостандық ауданы, Айманов көшесі, 191.
10. Осы Ереже Бостандық ауданы әкімі аппаратының құрылтайшылық құжаты болып табылады.
11. Бостандық ауданы әкімі аппаратының қызметін қаржыландыру Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес республикалық және жергілікті бюджеттерден жүзеге асырылады.
12. Бостандық ауданы әкімінің аппаратына кәсіпкерлік субъектілерімен Бостандық ауданы әкімі аппаратының өкілеттігі болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Бостандық ауданы әкімінің аппаратына заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда Қазақстан Республикасының заңнамасымен өзгеше белгіленбесе, алынған кірістер мемлекеттік бюджетке жіберіледі
2. Бостандық ауданы әкімі аппаратының міндеттері мен өкілеттіліктері
13. Міндеттері:
1) Аудан аумағында орналасқан кәсіпорындар, ұйымдар, мекемелерге және азаматтарға Қазақстан Республикасының заңдарын, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілерін, орталық және жергілікті мемлекеттік органдардың нормативтік құқықтық актілерін орындауына жәрдемдесу;
2) Алматы қаласы Бостандық ауданы әкімі аппаратының мемлекеттік қызметшілері мен бөлімдері қызметінің тиімділігін бағалау;
3) Бостандық ауданының әкімі айқындайтын өзге де міндеттерді жүзеге асыру.
14. Өкілеттіктері:
1) құқықтары:
заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік органдардан, ұйымдардан және олардың лауазымды адамдарынан қажетті ақпарат пен материалдарды сұрату және алуға;
жоғары тұрған органдарға еңбекпен қамтуды қамтамасыз ету, атаулы әлеуметтік көмек көрсету жөнінде ұсыныстар енгізуге;
Қазақстан Республикасының Азаматтық процестік кодексінің 56 бабында белгіленген тәртіпте сотқа өтініш білдіруге құқылы;
заңнамаға сәйкес басқа да құқықтарды жүзеге асыру.

5. Аппарат акима Бостандыкского района вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Аппарат акима Бостандыкского района имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
7. Аппарат акима Бостандыкского района по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения и распоряжения, оформляемые актами акима Бостандыкского района города Алматы, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности коммунального государственного учреждения "Аппарата акима Бостандыкского района города Алматы" утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
9. Местонахождение юридического лица: 050057, город Алматы, Бостандыкский район, улица Айманова, 191.
10. Настоящее Положение является учредительным документом аппарата акима Бостандыкского района.
11. Финансирование деятельности аппарата акима Бостандыкского района осуществляется из республиканского и местного бюджетов в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
12. Аппарату акима Бостандыкского района запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся полномочиями аппарата акима Бостандыкского района.
Если аппарату акима Бостандыкского района законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то полученные доходы направляются в государственный бюджет, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
2. Задачи и полномочия аппарата акима Бостандыкского района
13. Задачи:
1) содействие исполнения Законов Республики Казахстан, актов Президента и Правительства Республики Казахстан, нормативных правовых актов центральных и местных государственных органов, расположенными на территории района предприятиями, организациями, учреждениями и гражданами;
2) оценка эффективности деятельности государственных служащих и отделов аппарата акима Бостандыкского района города Алматы;
3) осуществление иных задач, определяемых акимом Бостандыкского района.
14. Полномочия:
1) права:
запрашивать и получать в установленном законодательством порядке от государственных органов, организаций и их должностных лиц необходимую информацию и материалы;
вносить в вышестоящие органы предложения по обеспечению занятости, оказанию адресной социальной помощи;
обращаться в суд с иском в порядке, установленном статьей 56 Гражданского процессуального кодекса Республики Казахстан;
осуществлять иные права в соответствии с законодательством.

2) міндеттері:
Алматы қаласы Бостандық ауданы әкімі аппаратының қарауына жатқызылған мәселелер бойынша қызметтік хат-хабарларды, арнайы байланыс жүйесін пайдаланып, құпия хат-хабарларды мемлекеттік органдармен және өзге де ұйымдармен алмасу;
өз құзыретіндегі мәселелер бойынша үйлестіру мен бақылауды жүзеге асыру;
аудан әкімі аппаратының әкімгері болып табылатын бюджеттік бағдарламаны әзірлеу кезінде жергілікті қоғамдастық жиналысының талқылауына Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасына сәйкес аудан бюджетінің құрамында көзделген бағыттар бойынша жергілікті маңызы бар мәселелерді қаржыландыру жөніндегі ұсыныстарды әзірлеу;
өзіне берілген мүлікті басқару.
15. Бостандық ауданы әкімі аппаратының функциялары Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 41 бабына, Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 55 бабының 5 тармағымен, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 35, 38 баптарына, Қазақстан Республикасының "Дене шынықтыру және спорт туралы" Заңының 8 бабына, Қазақстан Республикасының "Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Заңының 35, 36 баптарына, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңына сәйкес белгіленген:
1) Алматы қаласы Бостандық ауданы әкімі мен аппаратының қызметін ақпараттық-талдау тұрғысынан, ұйымдық-құқықтық, материалдық-техникалық жағынан қамтамасыз ету;
2) аудан аумағында қоғамдық тәртіпті және қауіпсіздікті қамтамасыз ету бойынша құқық қорғау органдарымен өзара іс-қимыл жасау;
3) Алматы қаласы Бостандық ауданы әкімінің тапсырмасы бойынша соттарда аудан әкімі мен аппаратының мүдделерін қорғау және ұсыну, прокурорлық назар аудару актілерін қарау;
4) мемлекеттік қызметтер көрсету;
5) Бостандық ауданы әкімі аппаратының іс қағаздарын, оның ішінде құпия, арнайы байланысты ұйымдастыру және жүргізу, хат-хабарларды өңдеу, нормативтік құқықтық актілердің талаптарына сәйкес Бостандық ауданы әкімі аппаратының ғимаратында құпиялылық режимін, объектішілік режимді қамтамасыз ету;
6) аудан әкімі, оның орынбасарлары, Бостандық ауданы әкімі аппараты басшысының қатысуымен кеңестер өткізуді ұйымдастыру, кеңес материалдары мен хаттамаларын ресімдеу және тарату;
7) аудан әкімінің, оның орынбасарларының, Бостандық ауданы әкімі аппараты басшысының тапсырмалары бойынша аудан әкімінің шешімдері мен өкімдерінің жобаларын дайындау, оларды тарату және сақтау;
8) аудан әкімі және оның орынбасарларының актілері мен тапсырмаларының, аудан әкімі кеңестерінің хаттамалық тапсырмаларының орындалуын бақылау, осы мәселелер бойынша аудан әкімін хабардар ету;

2) обязанности:
вести служебную переписку, в том числе секретную с использованием специальной связи и системы передачи данных с государственными органами и иными организациями по вопросам, отнесенными к ведению аппарата акима Бостандыкского района города Алматы;
осуществлять координацию и контроль по вопросам своей компетенции;
при разработке бюджетной программы, администратором которой выступает аппарат акима района, выносить на обсуждение собрания местного сообщества предложения по финансированию вопросов местного значения по направлениям, предусмотренным в составе бюджета района в соответствии с бюджетным законодательством Республики Казахстан;
управлять переданным ему имуществом.
15. Функции аппарата акима Бостандыкского района определены в соответствии со статьей 41 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан, с пунктом 5 статьи 55 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, со статьями 35, 38 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О физической культуре и спорте", со статьями 35, 36 Закона Республики Казахстан "О воинской службе и статусе военнослужащих", Законом Республики Казахстан "О государственных услугах":
1) информационно-аналитическое, организационно-правовое, материально-техническое обеспечение деятельности аппарата и акима Бостандыкского района города Алматы;
2) взаимодействие с правоохранительными органами по обеспечению общественного порядка и безопасности на территории района;
3) по поручению акима Бостандыкского района города Алматы представление и защита интересов аппарата и акима района в судах, рассмотрение актов прокурорского реагирования;
4) оказание государственных услуг;
5) организация и ведение делопроизводства аппарата акима Бостандыкского района, в том числе секретного, специальной связи, обработка корреспонденции, обеспечение в соответствии с требованиями нормативных правовых актов режима секретности, внутриобъектового режима в здании аппарата акима Бостандыкского района;
6) организация проведения совещаний у акима района, его заместителей, руководителя аппарата акима Бостандыкского района, оформление и рассылка материалов, протоколов совещаний;
7) по поручениям акима района, его заместителей, руководителя аппарата акима Бостандыкского района подготовка проектов решений и распоряжений акима района, их рассылка и хранение;
8) контроль за исполнением актов и поручений акима района и его заместителей, протокольных поручений совещаний акима района, информирование по данным вопросам акима района;

33) автомобиль жолдарын ағымдағы жөндеуді жүзеге асыру;
34) тұрғын үй қорын түгендеу бойынша жұмысты ұйымдастыру;
35) шығармашылық үйірмелер мен спорт секцияларын жан басына шаққандағы нормативтік қаржыландыруды іске асыруды жүзеге асыру;
36) үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру;
37) Бостандық ауданы әкімінің аппаратына жүктелген өзге де функциялар.
3. Бостандық ауданы әкімі аппараты басшысының мәртебесі, өкілеттігі
16. Бостандық ауданы әкімі аппаратына басшылықты Алматы қаласы Бостандық ауданы әкімінің аппаратына жүктелген міндеттердің орындалуына және оның өкілеттіктерін жүзеге асыруға дербес жауапты болатын аппарат басшысы жүзеге асырады.
17. Бостандық ауданы әкімі аппаратының басшысын Бостандық ауданының әкімі лауазымға тағайындайды және лауазымынан босатады.
18. Бостандық ауданы әкімі аппараты басшысының өкілеттігі:
1) аппаратқа жүктелген мақсаттарды іске асыруды ұйымдастыру;
2) қызметтік тәртіптің сақталуын бақылауды жүзеге асыру;
3) өз құзыреті шегінде Қазақстан Республикасының сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы заңнамасы талаптарының орындалуын қамтамасыз ету;
4) мемлекеттік органдармен, ұйымдармен және азаматтармен өзара қарым-қатынастарда оның атынан сенімхатсыз өкілдік етеді;
5) Қазақстан Республикасының заңдарымен және өзге де нормативтік құқықтық актілерімен жүктелген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Бостандық ауданы әкімі аппаратының басшысы өз орнында болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін орындауды қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын адам жүзеге асырады.
19. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы бағытталған шаралар қабылдайды және сыбайлас жемқорлыққа қарсы шара қолдануға жеке жауапкершілікте болады.
20. Бостандық ауданы әкімінің аппаратына Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес лауазымға тағайындалатын және лауазымынан босатылатын Бостандық ауданы әкімі аппаратының басшысы жетекшілік етеді.
4. Бостандық ауданы әкімі аппаратының мүлкі
21. Бостандық ауданы әкімі аппаратының заңнамада көзделген жағдайларда оралымды басқару құқығындағы оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
Бостандық ауданы әкімі аппаратының мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасымен тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
22. Бостандық ауданы әкімі аппаратына бекітілген мүлік Алматы қаласының коммуналдық меншігіне жатады.

33) осуществление текущего ремонта автомобильных дорог;
34) организация работы по инвентаризации жилищного фонда;
35) осуществление реализации подушевого нормативного финансирования творческих кружков и спортивных секций;
36) организация работы по размещению государственного социального заказа в неправительственных организациях;
37) иные функции, возложенные на аппарат акима Бостандыкского района.
3. Статус, полномочия руководителя аппарата акима Бостандыкского района
16. Руководство аппаратом акима Бостандыкского района осуществляется руководителем аппарата, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на аппарат акима Бостандыкского района города Алматы задач и осуществление им своих полномочий.
17. Руководитель аппарата акима Бостандыкского района назначается на должность и освобождается от должности акимом района.
18. Полномочия руководителя аппарата акима Бостандыкского района:
1) организация реализации целей, возложенных на аппарат;
2) осуществление контроля за соблюдением служебной дисциплины;
3) обеспечение исполнения требований законодательства Республики Казахстан о противодействии коррупции в пределах своей компетенции;
4) без доверенности выступает от его имени во взаимоотношениях с государственными органами, организациями и гражданами;
5) осуществляет иные полномочия, возложенные законами и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан.
Исполнение полномочий руководителя аппарата акима Бостандыкского района в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
19. Принимает меры, направленные на противодействие коррупционным правонарушениям и несет персональную ответственность за принятие антикоррупционных мер.
20. Аппарат акима Бостандыкского района возглавляется руководителем аппарата акима Бостандыкского района назначаемым на должность и освобождаемым от должности в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
4. Имущество аппарата акима Бостандыкского района
21. Аппарат акима Бостандыкского района может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество аппарата акима Бостандыкского района формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности, и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
22. Имущество, закрепленное за аппаратом акима Бостандыкского района, относится к коммунальной собственности города Алматы.

23. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Бостандық ауданы әкімі аппаратының өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзге де тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. "Алматы қаласы Бостандық ауданы әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату
24. Бостандық ауданы әкімі аппаратын қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Алматы қаласы әкімдігінің
2023 жылғы "30" қаңтардағы № 1/47
қаулысына 5 қосымша
"Алматы қаласы Жетісу ауданы әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі туралы Ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Алматы қаласы Жетісу ауданы әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Жетісу ауданы әкімінің аппараты) Алматы қаласы Жетісу ауданы әкімінің қызметін ақпараттық-талдау, ұйымдық-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз етуді жүзеге асыратын мемлекеттік орган болып табылады.
2. Жетісу ауданы әкімі аппаратының ведомстволары жоқ.
3. Жетісу ауданы әкімінің аппараты өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, Алматы қаласы әкімдігінің қаулыларына, Алматы қаласы әкімінің шешімдері мен өкімдеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. Жетісу ауданы әкімінің аппараты мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық үлгісіндегі заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген қазақ және орыс тілдерінде өз атауы жазылған мөрі және мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. Жетісу ауданы әкімінің аппараты азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. Жетісу ауданы әкімі аппаратының, егер Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. Жетісу ауданы әкімінің аппараты өз құзыретіндегі мәселелер бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Алматы қаласы Жетісу ауданы әкімі Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген актілерімен ресімделетін шешімдер қабылдайды және өкімдер шығарады.
8. "Алматы қаласы Жетісу ауданы әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.

23. Аппарат акима Бостандыкского района не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Бостандыкского района города Алматы"
24. Реорганизация и упразднение аппарата акима Бостандыкского района осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 5 к постановлению
акимата города Алматы № 1/47
от "30" января 2023 года
Положение о коммунальном государственном учреждении "Аппарат акима Жетысуского района города Алматы"
1. Общие положения
1. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Жетысуского района города Алматы" (далее – аппарат акима Жетысуского района) является государственным органом, осуществляющим информационно-аналитическое, организационно-правовое и материально-техническое обеспечение деятельности акима Жетысуского района города Алматы.
2. Аппарат акима Жетысуского района не имеет ведомства.
3. Аппарат акима Жетысуского района, осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, постановлениями акимата города Алматы, решениями и распоряжениями акима города Алматы, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Аппарат акима Жетысуского района является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печать с изображением Государственного Герба Республики Казахстан и штампы со своим наименованием на казахском и русском языках, бланки установленного образца, счета в органах казначейства в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
5. Аппарат акима Жетысуского района вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Аппарат акима Жетысуского района имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
7. Аппарат акима Жетысуского района по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения и распоряжения, оформляемые актами акима Жетысуского района города Алматы, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности коммунального государственного учреждения "Аппарата акима Жетысуского района города Алматы" утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 050057, Алматы қаласы, Жетісу ауданы, "Құлагер" шағынауданы, Серіков көшесі, 2А.
10. Осы Ереже Жетісу ауданы әкімі аппаратының құрылтайшылық құжаты болып табылады.
11. Жетісу ауданы әкімі аппаратының қызметін қаржыландыру Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес республикалық және жергілікті бюджеттерден жүзеге асырылады.
12. Жетісу ауданы әкімінің аппаратына кәсіпкерлік субъектілерімен Жетісу ауданы әкімі аппаратының өкілеттігі болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Жетісу ауданы әкімінің аппаратына заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда Қазақстан Республикасының заңнамасымен өзгеше белгіленбесе, алынған кірістер мемлекеттік бюджетке жіберіледі
2. Жетісу ауданы әкімі аппаратының міндеттері мен өкілеттіліктері
13. Міндеттері:
1) Аудан аумағында орналасқан кәсіпорындар, ұйымдар, мекемелерге және азаматтарға Қазақстан Республикасының заңдарын, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілерін, орталық және жергілікті мемлекеттік органдардың нормативтік құқықтық актілерін орындауына жәрдемдесу;
2) Алматы қаласы Жетісу ауданы әкімі аппаратының мемлекеттік қызметшілері мен бөлімдері қызметінің тиімділігін бағалау;
3) Жетісу ауданының әкімі айқындайтын өзге де міндеттерді жүзеге асыру.
14. Өкілеттіктері:
1) құқықтары:
заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік органдардан, ұйымдардан және олардың лауазымды адамдарынан қажетті ақпарат пен материалдарды сұрату және алуға;
жоғары тұрған органдарға еңбекпен қамтуды қамтамасыз ету, атаулы әлеуметтік көмек көрсету жөнінде ұсыныстар енгізуге;
Қазақстан Республикасының Азаматтық процестік кодексінің 56 бабында белгіленген тәртіпте сотқа өтініш білдіруге құқылы;
заңнамаға сәйкес басқа да құқықтарды жүзеге асыру.
2) міндеттері:
Алматы қаласы Жетісу ауданы әкімі аппаратының қарауына жатқызылған мәселелер бойынша қызметтік хат-хабарларды, арнайы байланыс жүйесін пайдаланып, құпия хат-хабарларды мемлекеттік органдармен және өзге де ұйымдармен алмасу;
өз құзыретіндегі мәселелер бойынша үйлестіру мен бақылауды жүзеге асыру;
аудан әкімі аппаратының әкімгері болып табылатын бюджеттік бағдарламаны әзірлеу кезінде жергілікті қоғамдастық жиналысының талқылауына Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасына сәйкес аудан бюджетінің құрамында көзделген бағыттар бойынша жергілікті маңызы бар мәселелерді қаржыландыру жөніндегі ұсыныстарды әзірлеу;
өзіне берілген мүлікті басқару.

9. Местонахождение юридического лица: 050066, город Алматы, Жетысуский район, микрорайон "Кулагер", улица Серикова, 2А.
10. Настоящее Положение является учредительным документом аппарата акима Жетысуского района.
11. Финансирование деятельности аппарата акима Жетысуского района осуществляется из республиканского и местного бюджетов в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
12. Аппарату акима Жетысуского района запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся полномочиями аппарата акима Жетысуского района.
Если аппарату акима Жетысуского района законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то полученные доходы направляются в государственный бюджет, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
2. Задачи и полномочия аппарата акима Жетысуского района
13. Задачи:
1) содействие исполнения Законов Республики Казахстан, актов Президента и Правительства Республики Казахстан, нормативных правовых актов центральных и местных государственных органов, расположенными на территории района предприятиями, организациями, учреждениями и гражданами;
2) оценка эффективности деятельности государственных служащих и отделов аппарата акима Жетысуского района города Алматы;
3) осуществление иных задач, определяемых акимом Жетысуского района.
14. Полномочия:
1) права:
запрашивать и получать в установленном законодательством порядке от государственных органов, организаций и их должностных лиц необходимую информацию и материалы;
вносить в вышестоящие органы предложения по обеспечению занятости, оказанию адресной социальной помощи;
обращаться в суд с иском в порядке, установленном статьей 56 Гражданского процессуального кодекса Республики Казахстан;
осуществлять иные права в соответствии с законодательством.
2) обязанности:
вести служебную переписку, в том числе секретную с использованием специальной связи и системы передачи данных с государственными органами и иными организациями по вопросам, отнесенными к ведению аппарата акима Жетысуского района города Алматы;
осуществлять координацию и контроль по вопросам своей компетенции;
при разработке бюджетной программы, администратором которой выступает аппарат акима района, выносить на обсуждение собрания местного сообщества предложения по финансированию вопросов местного значения по направлениям, предусмотренным в составе бюджета района в соответствии с бюджетным законодательством Республики Казахстан;
управлять переданным ему имуществом.

15. Жетісу ауданы әкімі аппаратының функциялары Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 41 бабына, Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 55 бабының 5 тармағымен, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 35, 38 баптарына, Қазақстан Республикасының "Дене шынықтыру және спорт туралы" Заңының 8 бабына, Қазақстан Республикасының "Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Заңының 35, 36 баптарына, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңына сәйкес белгіленген:
1) Алматы қаласы Жетісу ауданы әкімі мен аппаратының қызметін ақпараттық-талдау тұрғысынан, ұйымдық-құқықтық, материалдық-техникалық жағынан қамтамасыз ету;
2) аудан аумағында қоғамдық тәртіпті және қауіпсіздікті қамтамасыз ету бойынша құқық қорғау органдарымен өзара іс-қимыл жасау;
3) Алматы қаласы Жетісу ауданы әкімінің тапсырмасы бойынша соттарда аудан әкімі мен аппаратының мүдделерін қорғау және ұсыну, прокурорлық назар аудару актілерін қарау;
4) мемлекеттік қызметтер көрсету;
5) Жетісу ауданы әкімі аппаратының іс қағаздарын, оның ішінде құпия, арнайы байланысты ұйымдастыру және жүргізу, хат-хабарларды өңдеу, нормативтік құқықтық актілердің талаптарына сәйкес Жетісу ауданы әкімі аппаратының ғимаратында құпиялылық режимін, объектішілік режимді қамтамасыз ету;
6) аудан әкімі, оның орынбасарлары, Жетісу ауданы әкімі аппараты басшысының қатысуымен кеңестер өткізуді ұйымдастыру, кеңес материалдары мен хаттамаларын ресімдеу және тарату;
7) аудан әкімінің, оның орынбасарларының, Жетісу ауданы әкімі аппараты басшысының тапсырмалары бойынша аудан әкімінің шешімдері мен өкімдерінің жобаларын дайындау, оларды тарату және сақтау;
8) аудан әкімі және оның орынбасарларының актілері мен тапсырмаларының, аудан әкімі кеңестерінің хаттамалық тапсырмаларының орындалуын бақылау, осы мәселелер бойынша аудан әкімін хабардар ету;
9) жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау;
9-1) өтініштерді талдау және өтініш берушілер көтеретін жүйелі мәселелерді анықтау;
10) азаматтарды және заңды тұлғалардың өкілдерін қабылдауды ұйымдастыру;
11) салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді жинауға жәрдемдесу;
12) өз құзыреті шегінде әскери міндеттілік және әскери қызмет, азаматтық қорғаныс, жұмылдыру дайындығы мен жұмылдыру туралы, сондай-ақ азаматтық қорғау саласындағы мәселелер бойынша Қазақстан Республикасы заңнамасының орындалуын ұйымдастыру және қамтамасыз ету;
12-1) петицияларды қарау;

15. Функции аппарата акима Жетысуского района определены в соответствии со статьей 41 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан, с пунктом 5 статьи 55 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, со статьями 35, 38 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О физической культуре и спорте", со статьями 35, 36 Закона Республики Казахстан "О воинской службе и статусе военнослужащих", Законом Республики Казахстан "О государственных услугах":
1) информационно-аналитическое, организационно-правовое, материально-техническое обеспечение деятельности аппарата и акима Жетысуского района города Алматы;
2) взаимодействие с правоохранительными органами по обеспечению общественного порядка и безопасности на территории района;
3) по поручению акима Жетысуского района города Алматы представление и защита интересов аппарата и акима района в судах, рассмотрение актов прокурорского реагирования;
4) оказание государственных услуг;
5) организация и ведение делопроизводства аппарата акима Жетысуского района, в том числе секретного, специальной связи, обработка корреспонденции, обеспечение в соответствии с требованиями нормативных правовых актов режима секретности, внутриобъектового режима в здании аппарата акима Жетысуского района;
6) организация проведения совещаний у акима района, его заместителей, руководителя аппарата акима Жетысуского района, оформление и рассылка материалов, протоколов совещаний;
7) по поручениям акима района, его заместителей, руководителя аппарата акима Жетысуского района подготовка проектов решений и распоряжений акима района, их рассылка и хранение;
8) контроль за исполнением актов и поручений акима района и его заместителей, протокольных поручений совещаний акима района, информирование по данным вопросам акима района;
9) рассмотрение обращений физических и юридических лиц;
9-1) анализ обращений и выявление системных проблем, поднимаемых заявителями;
10) организация приема граждан и представителей юридических лиц;
11) содействие сбору налогов и других обязательных платежей в бюджет;
12) в пределах своей компетенции организация и обеспечение исполнение законодательства Республики Казахстан по вопросам о воинской обязанности и воинской службы, гражданской обороны, мобилизационной подготовки и мобилизации, а также в сфере гражданской защиты;
12-1) рассмотрение петиций;

17. Жетісу ауданы әкімі аппаратының басшысын Жетісу ауданының әкімі лауазымға тағайындайды және лауазымынан босатады.
18. Жетісу ауданы әкімі аппараты басшысының өкілеттігі:
1) аппаратқа жүктелген мақсаттарды іске асыруды ұйымдастыру;
2) қызметтік тәртіптің сақталуын бақылауды жүзеге асыру;
3) өз құзыреті шегінде Қазақстан Республикасының сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы заңнамасы талаптарының орындалуын қамтамасыз ету;
4) мемлекеттік органдармен, ұйымдармен және азаматтармен өзара қарым-қатынастарда оның атынан сенімхатсыз өкілдік етеді;
5) Қазақстан Республикасының заңдарымен және өзге де нормативтік құқықтық актілерімен жүктелген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Жетісу ауданы әкімі аппаратының басшысы өз орнында болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін орындауды қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын адам жүзеге асырады.
19. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы бағытталған шаралар қабылдайды және сыбайлас жемқорлыққа қарсы шара қолдануға жеке жауапкершілікте болады.
20. Жетісу ауданы әкімінің аппаратына Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес лауазымға тағайындалатын және лауазымынан босатылатын Жетісу ауданы әкімі аппаратының басшысы жетекшілік етеді.
4. Жетісу ауданы әкімі аппаратының мүлкі
21. Жетісу ауданы әкімі аппаратының заңнамада көзделген жағдайларда оралымды басқару құқығындағы оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
Жетісу ауданы әкімі аппаратының мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасымен тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
22. Жетісу ауданы әкімі аппаратына бекітілген мүлік Алматы қаласының коммуналдық меншігіне жатады.
23. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Жетісу ауданы әкімі аппаратының өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзге де тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. "Алматы қаласы Жетісу ауданы әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату
24. Жетісу ауданы әкімі аппаратын қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Алматы қаласы әкімдігінің
2023 жылғы "30" қаңтардағы №1/47
қаулысына 6 қосымша
"Алматы қаласы Медеу ауданы әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі туралы Ереже

17. Руководитель аппарата акима Жетысуского района назначается на должность и освобождается от должности акимом района.
18. Полномочия руководителя аппарата акима Жетысуского района:
1) организация реализации целей, возложенных на аппарат;
2) осуществление контроля за соблюдением служебной дисциплины;
3) обеспечение исполнения требований законодательства Республики Казахстан о противодействии коррупции в пределах своей компетенции;
4) без доверенности выступает от его имени во взаимоотношениях с государственными органами, организациями и гражданами;
5) осуществляет иные полномочия, возложенные законами и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан.
Исполнение полномочий руководителя аппарата акима Жетысуского района в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
19. Принимает меры, направленные на противодействие коррупционным правонарушениям и несет персональную ответственность за принятие антикоррупционных мер.
20. Аппарат акима Жетысуского района возглавляется руководителем аппарата акима Жетысуского района назначаемым на должность и освобождаемым от должности в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
4. Имущество аппарата акима Жетысуского района
21. Аппарат акима Жетысуского района может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество аппарата акима Жетысуского района формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности, и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
22. Имущество, закрепленное за аппаратом акима Жетысуского района, относится к коммунальной собственности города Алматы.
23. Аппарат акима Жетысуского района не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Жетысуского района города Алматы"
24. Реорганизация и упразднение аппарата акима Жетысуского района осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 6 к постановлению
акимата города Алматы № 1/47
от "30" января 2023 года
Положение о коммунальном государственном учреждении "Аппарат акима Медеуского района города Алматы"

1. Жалпы ережелер
1. "Алматы қаласы Медеу ауданы әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Медеу ауданы әкімінің аппараты) Алматы қаласы Медеу ауданы әкімінің қызметін ақпараттық-талдау, ұйымдық-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз етуді жүзеге асыратын мемлекеттік орган болып табылады.
2. Медеу ауданы әкімі аппаратының ведомстволары жоқ.
3. Медеу ауданы әкімінің аппараты өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, Алматы қаласы әкімдігінің қаулыларына, Алматы қаласы әкімінің шешімдері мен өкімдеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. Медеу ауданы әкімінің аппараты мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық үлгісіндегі заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген қазақ және орыс тілдерінде өз атауы жазылған мөрі және мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. Медеу ауданы әкімінің аппараты азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. Медеу ауданы әкімі аппаратының, егер Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. Медеу ауданы әкімінің аппараты өз құзыретіндегі мәселелер бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Алматы қаласы Медеу ауданы әкімі Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген актілерімен ресімделетін шешімдер қабылдайды және өкімдер шығарады.
8. "Алматы қаласы Медеу ауданы әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 050010, Алматы қаласы, Медеу ауданы, Пушкин көшесі, 72.
10. Осы Ереже Медеу ауданы әкімі аппаратының құрылтайшылық құжаты болып табылады.
11. Медеу ауданы әкімі аппаратының қызметін қаржыландыру Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес республикалық және жергілікті бюджеттерден жүзеге асырылады.
12. Медеу ауданы әкімінің аппаратына кәсіпкерлік субъектілерімен Медеу ауданы әкімі аппаратының өкілеттігі болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Медеу ауданы әкімінің аппаратына заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда Қазақстан Республикасының заңнамасымен өзгеше белгіленбесе, алынған кірістер мемлекеттік бюджетке жіберіледі

1. Общие положения
1. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Медеуского района города Алматы" (далее – аппарат акима Медеуского района) является государственным органом, осуществляющим информационно-аналитическое, организационно-правовое и материально-техническое обеспечение деятельности акима Медеуского района города Алматы.
2. Аппарат акима Медеуского района не имеет ведомства.
3. Аппарат акима Медеуского района, осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, постановлениями акимата города Алматы, решениями и распоряжениями акима города Алматы, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Аппарат акима Медеуского района является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печать с изображением Государственного Герба Республики Казахстан и штампы со своим наименованием на казахском и русском языках, бланки установленного образца, счета в органах казначейства в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
5. Аппарат акима Медеуского района вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Аппарат акима Медеуского района имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государcтва, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
7. Аппарат акима Медеуского района по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения и распоряжения, оформляемые актами акима Медеуского района города Алматы, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности коммунального государственного учреждения "Аппарата акима Медеуского района города Алматы" утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
9. Местонахождение юридического лица: 050010, город Алматы, Медеуский район, улица Пушкина, 72.
10. Настоящее Положение является учредительным документом аппарата акима Медеуского района.
11. Финансирование деятельности аппарата акима Медеуского района осуществляется из республиканского и местного бюджетов в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
12. Аппарату акима Медеуского района запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся полномочиями аппарата акима Медеуского района.
Если аппарату акима Медеуского района законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то полученные доходы направляются в государственный бюджет, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.

2. Медеу ауданы әкімі аппаратының міндеттері мен өкілеттіліктері
13. Міндеттері:
1) Аудан аумағында орналасқан кәсіпорындар, ұйымдар, мекемелерге және азаматтарға Қазақстан Республикасының заңдарын, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілерін, орталық және жергілікті мемлекеттік органдардың нормативтік құқықтық актілерін орындауына жәрдемдесу;
2) Алматы қаласы Медеу ауданы әкімі аппаратының мемлекеттік қызметшілері мен бөлімдері қызметінің тиімділігін бағалау;
3) Медеу ауданының әкімі айқындайтын өзге де міндеттерді жүзеге асыру.
14. Өкілеттіктері:
1) құқықтары:
заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік органдардан, ұйымдардан және олардың лауазымды адамдарынан қажетті ақпарат пен материалдарды сұрату және алуға;
жоғары тұрған органдарға еңбекпен қамтуды қамтамасыз ету, атаулы әлеуметтік көмек көрсету жөнінде ұсыныстар енгізуге;
Қазақстан Республикасының Азаматтық процестік кодексінің 56 бабында белгіленген тәртіпте сотқа өтініш білдіруге құқылы;
заңнамаға сәйкес басқа да құқықтарды жүзеге асыру.
2) міндеттері:
Алматы қаласы Медеу ауданы әкімі аппаратының қарауына жатқызылған мәселелер бойынша қызметтік хат-хабарларды, арнайы байланыс жүйесін пайдаланып, құпия хат-хабарларды мемлекеттік органдармен және өзге де ұйымдармен алмасу;
өз құзыретіндегі мәселелер бойынша үйлестіру мен бақылауды жүзеге асыру;
аудан әкімі аппаратының әкімгері болып табылатын бюджеттік бағдарламаны әзірлеу кезінде жергілікті қоғамдастық жиналысының талқылауына Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасына сәйкес аудан бюджетінің құрамында көзделген бағыттар бойынша жергілікті маңызы бар мәселелерді қаржыландыру жөніндегі ұсыныстарды әзірлеу;
өзіне берілген мүлікті басқару.
15. Медеу ауданы әкімі аппаратының функциялары Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 41 бабына, Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 55 бабының 5 тармағымен, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 35, 38 баптарына, Қазақстан Республикасының "Дене шынықтыру және спорт туралы" Заңының 8 бабына, Қазақстан Республикасының "Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Заңының 35, 36 баптарына, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңына сәйкес белгіленген:
1) Алматы қаласы Медеу ауданы әкімі мен аппаратының қызметін ақпараттық-талдау тұрғысынан, ұйымдық-құқықтық, материалдық-техникалық жағынан қамтамасыз ету;
2) аудан аумағында қоғамдық тәртіпті және қауіпсіздікті қамтамасыз ету бойынша құқық қорғау органдарымен өзара іс-қимыл жасау;

2. Задачи и полномочия аппарата акима Медеуского района
13. Задачи:
1) содействие исполнения Законов Республики Казахстан, актов Президента и Правительства Республики Казахстан, нормативных правовых актов центральных и местных государственных органов, расположенными на территории района предприятиями, организациями, учреждениями и гражданами;
2) оценка эффективности деятельности государственных служащих и отделов аппарата акима Медеуского района города Алматы;
3) осуществление иных задач, определяемых акимом Медеуского района.
14. Полномочия:
1) права:
запрашивать и получать в установленном законодательством порядке от государственных органов, организаций и их должностных лиц необходимую информацию и материалы;
вносить в вышестоящие органы предложения по обеспечению занятости, оказанию адресной социальной помощи;
обращаться в суд с иском в порядке, установленном статьей 56 Гражданского процессуального кодекса Республики Казахстан;
осуществлять иные права в соответствии с законодательством.
2) обязанности:
вести служебную переписку, в том числе секретную с использованием специальной связи и системы передачи данных с государственными органами и иными организациями по вопросам, отнесенными к ведению аппарата акима Медеуского района города Алматы;
осуществлять координацию и контроль по вопросам своей компетенции;
при разработке бюджетной программы, администратором которой выступает аппарат акима района, выносить на обсуждение собрания местного сообщества предложения по финансированию вопросов местного значения по направлениям, предусмотренным в составе бюджета района в соответствии с бюджетным законодательством Республики Казахстан;
управлять переданным ему имуществом.
15. Функции аппарата акима Медеуского района определены в соответствии со статьей 41 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан, с пунктом 5 статьи 55 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, со статьями 35, 38 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О физической культуре и спорте", со статьями 35, 36 Закона Республики Казахстан "О воинской службе и статусе военнослужащих", Законом Республики Казахстан "О государственных услугах":
1) информационно-аналитическое, организационно-правовое, материально-техническое обеспечение деятельности аппарата и акима Медеуского района города Алматы;
2) взаимодействие с правоохранительными органами по обеспечению общественного порядка и безопасности на территории района;

3) Алматы қаласы Медеу ауданы әкімінің тапсырмасы бойынша соттарда аудан әкімі мен аппаратының мүдделерін қорғау және ұсыну, прокурорлық назар аудару актілерін қарау;
4) мемлекеттік қызметтер көрсету;
5) Медеу ауданы әкімі аппаратының іс қағаздарын, оның ішінде құпия, арнайы байланысты ұйымдастыру және жүргізу, хат-хабарларды өңдеу, нормативтік құқықтық актілердің талаптарына сәйкес Медеу ауданы әкімі аппаратының ғимаратында құпиялылық режимін, объектішілік режимді қамтамасыз ету;
6) аудан әкімі, оның орынбасарлары, Медеу ауданы әкімі аппараты басшысының қатысуымен кеңестер өткізуді ұйымдастыру, кеңес материалдары мен хаттамаларын ресімдеу және тарату;
7) аудан әкімінің, оның орынбасарларының, Медеу ауданы әкімі аппараты басшысының тапсырмалары бойынша аудан әкімінің шешімдері мен өкімдерінің жобаларын дайындау, оларды тарату және сақтау;
8) аудан әкімі және оның орынбасарларының актілері мен тапсырмаларының, аудан әкімі кеңестерінің хаттамалық тапсырмаларының орындалуын бақылау, осы мәселелер бойынша аудан әкімін хабардар ету;
9) жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау;
9-1) өтініштерді талдау және өтініш берушілер көтеретін жүйелі мәселелерді анықтау;
10) азаматтарды және заңды тұлғалардың өкілдерін қабылдауды ұйымдастыру;
11) салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді жинауға жәрдемдесу;
12) өз құзыреті шегінде әскери міндеттілік және әскери қызмет, азаматтық қорғаныс, жұмылдыру дайындығы мен жұмылдыру туралы, сондай-ақ азаматтық қорғау саласындағы мәселелер бойынша Қазақстан Республикасы заңнамасының орындалуын ұйымдастыру және қамтамасыз ету;
12-1) петицияларды қарау;
13) тарихи және мәдени мұраны сақтау жөніндегі жұмысты ұйымдастыру;
14) жалғызілікті қарттарға және еңбекке жарамсыз азаматтарға үйінде қызмет көрсетуді ұйымдастыру;
15) қылмыстық-атқару инспекциясы пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыруды қамтамасыз етуге қатысу және өзге де әлеуметтік-құқықтық көмек көрсету;
16) әлеуметтік инфрақұрылымның дамуына жәрдемдесу;
17) Алматы қаласы Медеу ауданының аумағын абаттандыру, жарықтандыру, көгалдандыру және санитарлық тазарту жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру; ;
18) жергілікті өзін-өзі басқару органдарымен өзара іс-қимыл жасау;
19) Алматы қаласы Медеу ауданы әкімінің қызметін бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау;
20) қоғамдық медиаторлар тізілімін жүргізу;
21) кадр құрамы бойынша ұсыныстарды зерделеу, дайындау және енгізу;
22) Медеу ауданы әкімі аппаратының кадрларын оқытуды және қайта даярлауды ұйымдастыру;
23) гендерлік аспектілерді қарау;

3) по поручению акима Медеуского района города Алматы представление и защита интересов аппарата и акима района в судах, рассмотрение актов прокурорского реагирования;
4) оказание государственных услуг;
5) организация и ведение делопроизводства аппарата акима Медеуского района, в том числе секретного, специальной связи, обработка корреспонденции, обеспечение в соответствии с требованиями нормативных правовых актов режима секретности, внутриобъектового режима в здании аппарата акима Медеуского района;
6) организация проведения совещаний у акима района, его заместителей, руководителя аппарата акима Медеуского района, оформление и рассылка материалов, протоколов совещаний;
7) по поручениям акима района, его заместителей, руководителя аппарата акима Медеуского района подготовка проектов решений и распоряжений акима района, их рассылка и хранение;
8) контроль за исполнением актов и поручений акима района и его заместителей, протокольных поручений совещаний акима района, информирование по данным вопросам акима района;
9) рассмотрение обращений физических и юридических лиц;
9-1) анализ обращений и выявление системных проблем, поднимаемых заявителями;
10) организация приема граждан и представителей юридических лиц;
11) содействие сбору налогов и других обязательных платежей в бюджет;
12) в пределах своей компетенции организация и обеспечение исполнение законодательства Республики Казахстан по вопросам о воинской обязанности и воинской службы, гражданской обороны, мобилизационной подготовки и мобилизации, а также в сфере гражданской защиты;
12-1) рассмотрение петиций;
13) организация работы по сохранению исторического и культурного наследия;
14) организация обслуживания одиноких престарелых и нетрудоспособных граждан на дому;
15) участие в обеспечении трудоустройства лиц, состоящих на учете в службе пробации уголовно-исполнительной инспекции, и оказание иной социально-правовой помощи;
16) содействие развитию социальной инфраструктуры;
17) организация работы по благоустройству, освещению, озеленению и санитарной очистке территории Медеуского района города Алматы;
18) взаимодействие с органами местного самоуправления;
19) освещение деятельности акима Медеуского района города Алматы в средствах массовой информации;
20) ведение реестра общественных медиаторов;
21) изучение, подготовка и внесение предложений по кадровому составу;
22) организация учебы и переподготовки кадров аппарата акима Медеуского района;
23) рассмотрение гендерных аспектов;

19. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы бағытталған шаралар қабылдайды және сыбайлас жемқорлыққа қарсы шара қолдануға жеке жауапкершілікте болады.
20. Медеу ауданы әкімінің аппаратына Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес лауазымға тағайындалатын және лауазымынан босатылатын Медеу ауданы әкімі аппаратының басшысы жетекшілік етеді.
4. Медеу ауданы әкімі аппаратының мүлкі
21. Медеу ауданы әкімі аппаратының заңнамада көзделген жағдайларда оралымды басқару құқығындағы оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
Медеу ауданы әкімі аппаратының мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасымен тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
22. Медеу ауданы әкімі аппаратына бекітілген мүлік Алматы қаласының коммуналдық меншігіне жатады.
23. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Медеу ауданы әкімі аппаратының өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзге де тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. "Алматы қаласы Медеу ауданы әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату
24. Медеу ауданы әкімі аппаратын қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Алматы қаласы әкімдігінің
2023 жылғы "30" қаңтардағы №1/47
қаулысына 7 қосымша
"Алматы қаласы Наурызбай ауданы әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі туралы Ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Алматы қаласы Наурызбай ауданы әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Наурызбай ауданы әкімінің аппараты) Алматы қаласы Наурызбай ауданы әкімінің қызметін ақпараттық-талдау, ұйымдық-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз етуді жүзеге асыратын мемлекеттік орган болып табылады.
2. Наурызбай ауданы әкімі аппаратының ведомстволары жоқ.
3. Наурызбай ауданы әкімінің аппараты өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, Алматы қаласы әкімдігінің қаулыларына, Алматы қаласы әкімінің шешімдері мен өкімдеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. Наурызбай ауданы әкімінің аппараты мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық үлгісіндегі заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген қазақ және орыс тілдерінде өз атауы жазылған мөрі және мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.

19. Принимает меры, направленные на противодействие коррупционным правонарушениям и несет персональную ответственность за принятие антикоррупционных мер.
20. Аппарат акима Медеуского района возглавляется руководителем аппарата акима Медеуского района назначаемым на должность и освобождаемым от должности в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
4. Имущество аппарата акима Медеуского района
21. Аппарат акима Медеуского района может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество аппарата акима Медеуского района формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности, и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
22. Имущество, закрепленное за аппаратом акима Медеуского района, относится к коммунальной собственности города Алматы.
23. Аппарат акима Медеуского района не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Медеуского района города Алматы"
24. Реорганизация и упразднение аппарата акима Медеуского района осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 7 к постановлению
акимата города Алматы № 1/47
от "30" января 2023 года
Положение о коммунальном государственном учреждении "Аппарат акима Наурызбайского района города Алматы"
1. Общие положения
1. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Наурызбайского района города Алматы" (далее – аппарат акима Наурызбайского района) является государственным органом, осуществляющим информационно-аналитическое, организационно-правовое и материально-техническое обеспечение деятельности акима Наурызбайского района города Алматы.
2. Аппарат акима Наурызбайского района не имеет ведомства.
3. Аппарат акима Наурызбайского района, осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, постановлениями акимата города Алматы, решениями и распоряжениями акима города Алматы, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Аппарат акима Наурызбайского района является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печать с изображением Государственного Герба Республики Казахстан и штампы со своим наименованием на казахском и русском языках, бланки установленного образца, счета в органах казначейства в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

5. Наурызбай ауданы әкімінің аппараты азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. Наурызбай ауданы әкімі аппаратының, егер Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. Наурызбай ауданы әкімінің аппараты өз құзыретіндегі мәселелер бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Алматы қаласы Наурызбай ауданы әкімі Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген актілерімен ресімделетін шешімдер қабылдайды және өкімдер шығарады.
8. "Алматы қаласы Наурызбай ауданы әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 050027, Алматы қаласы, Наурызбай ауданы, "Шұғыла" шағынауданы, 347.
10. Осы Ереже Наурызбай ауданы әкімі аппаратының құрылтайшылық құжаты болып табылады.
11. Наурызбай ауданы әкімі аппаратының қызметін қаржыландыру Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес республикалық және жергілікті бюджеттерден жүзеге асырылады.
12. Наурызбай ауданы әкімінің аппаратына кәсіпкерлік субъектілерімен Наурызбай ауданы әкімі аппаратының өкілеттігі болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Наурызбай ауданы әкімінің аппаратына заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда Қазақстан Республикасының заңнамасымен өзгеше белгіленбесе, алынған кірістер мемлекеттік бюджетке жіберіледі
2. Наурызбай ауданы әкімі аппаратының міндеттері мен өкілеттіліктері
13. Міндеттері:
1) Аудан аумағында орналасқан кәсіпорындар, ұйымдар, мекемелерге және азаматтарға Қазақстан Республикасының заңдарын, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілерін, орталық және жергілікті мемлекеттік органдардың нормативтік құқықтық актілерін орындауына жәрдемдесу;
2) Алматы қаласы Наурызбай ауданы әкімі аппаратының мемлекеттік қызметшілері мен бөлімдері қызметінің тиімділігін бағалау;
3) Наурызбай ауданының әкімі айқындайтын өзге де міндеттерді жүзеге асыру.
14. Өкілеттіктері:
1) құқықтары:
заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік органдардан, ұйымдардан және олардың лауазымды адамдарынан қажетті ақпарат пен материалдарды сұрату және алуға;
жоғары тұрған органдарға еңбекпен қамтуды қамтамасыз ету, атаулы әлеуметтік көмек көрсету жөнінде ұсыныстар енгізуге;
Қазақстан Республикасының Азаматтық процестік кодексінің 56 бабында белгіленген тәртіпте сотқа өтініш білдіруге құқылы;
заңнамаға сәйкес басқа да құқықтарды жүзеге асыру.

5. Аппарат акима Наурызбайского района вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Аппарат акима Наурызбайского района имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государcтва, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
7. Аппарат акима Наурызбайского района по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения и распоряжения, оформляемые актами акима Наурызбайского района города Алматы, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности коммунального государственного учреждения "Аппарата акима Наурызбайского района города Алматы" утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
9. Местонахождение юридического лица: 050027, город Алматы, Наурызбайский район, микрорайон "Шугыла", 347.
10. Настоящее Положение является учредительным документом аппарата акима Наурызбайского района.
11. Финансирование деятельности аппарата акима Наурызбайского района осуществляется из республиканского и местного бюджетов в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
12. Аппарату акима Наурызбайского района запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся полномочиями аппарата акима Наурызбайского района.
Если аппарату акима Наурызбайского района законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то полученные доходы направляются в государственный бюджет, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
2. Задачи и полномочия аппарата акима Наурызбайского района
13. Задачи:
1) содействие исполнения Законов Республики Казахстан, актов Президента и Правительства Республики Казахстан, нормативных правовых актов центральных и местных государственных органов, расположенными на территории района предприятиями, организациями, учреждениями и гражданами;
2) оценка эффективности деятельности государственных служащих и отделов аппарата акима Наурызбайского района города Алматы;
3) осуществление иных задач, определяемых акимом Наурызбайского района.
14. Полномочия:
1) права:
запрашивать и получать в установленном законодательством порядке от государственных органов, организаций и их должностных лиц необходимую информацию и материалы;
вносить в вышестоящие органы предложения по обеспечению занятости, оказанию адресной социальной помощи;
обращаться в суд с иском в порядке, установленном статьей 56 Гражданского процессуального кодекса Республики Казахстан;
осуществлять иные права в соответствии с законодательством.

2) міндеттері:
Алматы қаласы Наурызбай ауданы әкімі аппаратының қарауына жатқызылған мәселелер бойынша қызметтік хат-хабарларды, арнайы байланыс жүйесін пайдаланып, құпия хат-хабарларды мемлекеттік органдармен және өзге де ұйымдармен алмасу;
өз құзыретіндегі мәселелер бойынша үйлестіру мен бақылауды жүзеге асыру;
аудан әкімі аппаратының әкімгері болып табылатын бюджеттік бағдарламаны әзірлеу кезінде жергілікті қоғамдастық жиналысының талқылауына Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасына сәйкес аудан бюджетінің құрамында көзделген бағыттар бойынша жергілікті маңызы бар мәселелерді қаржыландыру жөніндегі ұсыныстарды әзірлеу;
өзіне берілген мүлікті басқару.
15. Наурызбай ауданы әкімі аппаратының функциялары Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 41 бабына, Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 55 бабының 5 тармағымен, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 35, 38 баптарына, Қазақстан Республикасының "Дене шынықтыру және спорт туралы" Заңының 8 бабына, Қазақстан Республикасының "Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Заңының 35, 36 баптарына, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңына сәйкес белгіленген:
1) Алматы қаласы Наурызбай ауданы әкімі мен аппаратының қызметін ақпараттық-талдау тұрғысынан, ұйымдық-құқықтық, материалдық-техникалық жағынан қамтамасыз ету;
2) аудан аумағында қоғамдық тәртіпті және қауіпсіздікті қамтамасыз ету бойынша құқық қорғау органдарымен өзара іс-қимыл жасау;
3) Алматы қаласы Наурызбай ауданы әкімінің тапсырмасы бойынша соттарда аудан әкімі мен аппаратының мүдделерін қорғау және ұсыну, прокурорлық назар аудару актілерін қарау;
4) мемлекеттік қызметтер көрсету;
5) Наурызбай ауданы әкімі аппаратының іс қағаздарын, оның ішінде құпия, арнайы байланысты ұйымдастыру және жүргізу, хат-хабарларды өңдеу, нормативтік құқықтық актілердің талаптарына сәйкес Наурызбай ауданы әкімі аппаратының ғимаратында құпиялылық режимін, объектішілік режимді қамтамасыз ету;
6) аудан әкімі, оның орынбасарлары, Наурызбай ауданы әкімі аппараты басшысының қатысуымен кеңестер өткізуді ұйымдастыру, кеңес материалдары мен хаттамаларын ресімдеу және тарату;
7) аудан әкімінің, оның орынбасарларының, Наурызбай ауданы әкімі аппараты басшысының тапсырмалары бойынша аудан әкімінің шешімдері мен өкімдерінің жобаларын дайындау, оларды тарату және сақтау;
8) аудан әкімі және оның орынбасарларының актілері мен тапсырмаларының, аудан әкімі кеңестерінің хаттамалық тапсырмаларының орындалуын бақылау, осы мәселелер бойынша аудан әкімін хабардар ету;

2) обязанности:
вести служебную переписку, в том числе секретную с использованием специальной связи и системы передачи данных с государственными органами и иными организациями по вопросам, отнесенными к ведению аппарата акима Наурызбайского района города Алматы;
осуществлять координацию и контроль по вопросам своей компетенции;
при разработке бюджетной программы, администратором которой выступает аппарат акима района, выносить на обсуждение собрания местного сообщества предложения по финансированию вопросов местного значения по направлениям, предусмотренным в составе бюджета района в соответствии с бюджетным законодательством Республики Казахстан;
управлять переданным ему имуществом.
15. Функции аппарата акима Наурызбайского района определены в соответствии со статьей 41 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан, с пунктом 5 статьи 55 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, со статьями 35, 38 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О физической культуре и спорте", со статьями 35, 36 Закона Республики Казахстан "О воинской службе и статусе военнослужащих", Законом Республики Казахстан "О государственных услугах":
1) информационно-аналитическое, организационно-правовое, материально-техническое обеспечение деятельности аппарата и акима Наурызбайского района города Алматы;
2) взаимодействие с правоохранительными органами по обеспечению общественного порядка и безопасности на территории района;
3) по поручению акима Наурызбайского района города Алматы представление и защита интересов аппарата и акима района в судах, рассмотрение актов прокурорского реагирования;
4) оказание государственных услуг;
5) организация и ведение делопроизводства аппарата акима Наурызбайского района, в том числе секретного, специальной связи, обработка корреспонденции, обеспечение в соответствии с требованиями нормативных правовых актов режима секретности, внутриобъектового режима в здании аппарата акима Наурызбайского района;
6) организация проведения совещаний у акима района, его заместителей, руководителя аппарата акима Наурызбайского района, оформление и рассылка материалов, протоколов совещаний;
7) по поручениям акима района, его заместителей, руководителя аппарата акима Наурызбайского района подготовка проектов решений и распоряжений акима района, их рассылка и хранение;
8) контроль за исполнением актов и поручений акима района и его заместителей, протокольных поручений совещаний акима района, информирование по данным вопросам акима района;

33) автомобиль жолдарын ағымдағы жөндеуді жүзеге асыру;
34) тұрғын үй қорын түгендеу бойынша жұмысты ұйымдастыру;
35) шығармашылық үйірмелер мен спорт секцияларын жан басына шаққандағы нормативтік қаржыландыруды іске асыруды жүзеге асыру;
36) үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру;
37) Наурызбай ауданы әкімінің аппаратына жүктелген өзге де функциялар.
3. Наурызбай ауданы әкімі аппараты басшысының мәртебесі, өкілеттігі
16. Наурызбай ауданы әкімі аппаратына басшылықты Алматы қаласы Наурызбай ауданы әкімінің аппаратына жүктелген міндеттердің орындалуына және оның өкілеттіктерін жүзеге асыруға дербес жауапты болатын аппарат басшысы жүзеге асырады.
17. Наурызбай ауданы әкімі аппаратының басшысын Наурызбай ауданының әкімі лауазымға тағайындайды және лауазымынан босатады.
18. Наурызбай ауданы әкімі аппараты басшысының өкілеттігі:
1) аппаратқа жүктелген мақсаттарды іске асыруды ұйымдастыру;
2) қызметтік тәртіптің сақталуын бақылауды жүзеге асыру;
3) өз құзыреті шегінде Қазақстан Республикасының сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы заңнамасы талаптарының орындалуын қамтамасыз ету;
4) мемлекеттік органдармен, ұйымдармен және азаматтармен өзара қарым-қатынастарда оның атынан сенімхатсыз өкілдік етеді;
5) Қазақстан Республикасының заңдарымен және өзге де нормативтік құқықтық актілерімен жүктелген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Наурызбай ауданы әкімі аппаратының басшысы өз орнында болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін орындауды қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын адам жүзеге асырады.
19. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы бағытталған шаралар қабылдайды және сыбайлас жемқорлыққа қарсы шара қолдануға жеке жауапкершілікте болады.
20. Наурызбай ауданы әкімінің аппаратына Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес лауазымға тағайындалатын және лауазымынан босатылатын Наурызбай ауданы әкімі аппаратының басшысы жетекшілік етеді.
4. Наурызбай ауданы әкімі аппаратының мүлкі
21. Наурызбай ауданы әкімі аппаратының заңнамада көзделген жағдайларда оралымды басқару құқығындағы оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
Наурызбай ауданы әкімі аппаратының мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасымен тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
22. Наурызбай ауданы әкімі аппаратына бекітілген мүлік Алматы қаласының коммуналдық меншігіне жатады.

33) осуществление текущего ремонта автомобильных дорог;
34) организация работы по инвентаризации жилищного фонда;
35) осуществление релизации подушевого нормативного финансирования творческих кружков и спортивных секций;
36) организация работы по размещению государственного социального заказа в неправительственных организациях;
37) иные функции, возложенные на аппарат акима Наурызбайского района.
3. Статус, полномочия руководителя аппарата акима Наурызбайского района
16. Руководство аппаратом акима Наурызбайского района осуществляется руководителем аппарата, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на аппарат акима Наурызбайского района города Алматы задач и осуществление им своих полномочий.
17. Руководитель аппарата акима Наурызбайского района назначается на должность и освобождается от должности акимом района.
18. Полномочия руководителя аппарата акима Наурызбайского района:
1) организация реализации целей, возложенных на аппарат;
2) осуществление контроля за соблюдением служебной дисциплины;
3) обеспечение исполнения требований законодательства Республики Казахстан о противодействии коррупции в пределах своей компетенции;
4) без доверенности выступает от его имени во взаимоотношениях с государственными органами, организациями и гражданами;
5) осуществляет иные полномочия, возложенные законами и иными ноормативными правовыми актами Республики Казахстан.
Исполнение полномочий руководителя аппарата акима Наурызбайского района в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
19. Принимает меры, направленные на противодействие коррупционным правонарушениям и несет персональную ответственность за принятие антикоррупционных мер.
20. Аппарат акима Наурызбайского района возглавляется руководителем аппарата акима Наурызбайского района назначаемым на должность и освобождаемым от должности в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
4. Имущество аппарата акима Наурызбайского района
21. Аппарат акима Наурызбайского района может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество аппарата акима Наурызбайского района формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности, и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
22. Имущество, закрепленное за аппаратом акима Наурызбайского района, относится к коммунальной собственности города Алматы.

23. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Наурызбай ауданы әкімі аппаратының өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзге де тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. "Алматы қаласы Наурызбай ауданы әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату
24. Наурызбай ауданы әкімі аппаратын қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Алматы қаласы әкімдігінің
2023 жылғы "30" қаңтардағы № 1/47
қаулысына 8 қосымша
"Алматы қаласы Түрксіб ауданы әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі туралы Ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Алматы қаласы Түрксіб ауданы әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Түрксіб ауданы әкімінің аппараты) Алматы қаласы Түрксіб ауданы әкімінің қызметін ақпараттық-талдау, ұйымдық-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз етуді жүзеге асыратын мемлекеттік орган болып табылады.
2. Түрксіб ауданы әкімі аппаратының ведомстволары жоқ.
3. Түрксіб ауданы әкімінің аппараты өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, Алматы қаласы әкімдігінің қаулыларына, Алматы қаласы әкімінің шешімдері мен өкімдеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. Түрксіб ауданы әкімінің аппараты мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық үлгісіндегі заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген қазақ және орыс тілдерінде өз атауы жазылған мөрі және мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. Түрксіб ауданы әкімінің аппараты азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. Түрксіб ауданы әкімі аппаратының, егер Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. Түрксіб ауданы әкімінің аппараты өз құзыретіндегі мәселелер бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Алматы қаласы Түрксіб ауданы әкімі Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген актілерімен ресімделетін шешімдер қабылдайды және өкімдер шығарады.
8. "Алматы қаласы Түрксіб ауданы әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.

23. Аппарат акима Наурызбайского района не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Наурызбайского района города Алматы"
24. Реорганизация и упразднение аппарата акима Наурызбайского района осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 8 к постановлению
акимата города Алматы №1/47
от "30" января 2023 года
Положение о коммунальном государственном учреждении "Аппарат акима Турксибского района города Алматы"
1. Общие положения
1. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Турксибского района города Алматы" (далее – аппарат акима Турксибского района) является государственным органом, осуществляющим информационно-аналитическое, организационно-правовое и материально-техническое обеспечение деятельности акима Турксибского района города Алматы.
2. Аппарат акима Турксибского района не имеет ведомства.
3. Аппарат акима Турксибского района, осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, постановлениями акимата города Алматы, решениями и распоряжениями акима города Алматы, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Аппарат акима Турксибского района является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печать с изображением Государственного Герба Республики Казахстан и штампы со своим наименованием на казахском и русском языках, бланки установленного образца, счета в органах казначейства в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
5. Аппарат акима Турксибского района вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Аппарат акима Турксибского района имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государcтва, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
7. Аппарат акима Турксибского района по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения и распоряжения, оформляемые актами акима Турксибского района города Алматы, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности коммунального государственного учреждения "Аппарата акима Турксибского района города Алматы" утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 050011, Алматы қаласы, Түрксіб ауданы, Шолохов көшесі, 9.
10. Осы Ереже Түрксіб ауданы әкімі аппаратының құрылтайшылық құжаты болып табылады.
11. Түрксіб збай ауданы әкімі аппаратының қызметін қаржыландыру Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес республикалық және жергілікті бюджеттерден жүзеге асырылады.
12. Түрксіб ауданы әкімінің аппаратына кәсіпкерлік субъектілерімен Түрксіб ауданы әкімі аппаратының өкілеттігі болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Түрксіб ауданы әкімінің аппаратына заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда Қазақстан Республикасының заңнамасымен өзгеше белгіленбесе, алынған кірістер мемлекеттік бюджетке жіберіледі
2. Түрксіб ауданы әкімі аппаратының міндеттері мен өкілеттіліктері
13. Міндеттері:
1) Аудан аумағында орналасқан кәсіпорындар, ұйымдар, мекемелерге және азаматтарға Қазақстан Республикасының заңдарын, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілерін, орталық және жергілікті мемлекеттік органдардың нормативтік құқықтық актілерін орындауына жәрдемдесу;
2) Алматы қаласы Түрксіб ауданы әкімі аппаратының мемлекеттік қызметшілері мен бөлімдері қызметінің тиімділігін бағалау;
3) Түрксіб ауданының әкімі айқындайтын өзге де міндеттерді жүзеге асыру.
14. Өкілеттіктері:
1) құқықтары:
заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік органдардан, ұйымдардан және олардың лауазымды адамдарынан қажетті ақпарат пен материалдарды сұрату және алуға;
жоғары тұрған органдарға еңбекпен қамтуды қамтамасыз ету, атаулы әлеуметтік көмек көрсету жөнінде ұсыныстар енгізуге;
Қазақстан Республикасының Азаматтық процестік кодексінің 56 бабында белгіленген тәртіпте сотқа өтініш білдіруге құқылы;
заңнамаға сәйкес басқа да құқықтарды жүзеге асыру.
2) міндеттері:
Алматы қаласы Түрксіб ауданы әкімі аппаратының қарауына жатқызылған мәселелер бойынша қызметтік хат-хабарларды, арнайы байланыс жүйесін пайдаланып, құпия хат-хабарларды мемлекеттік органдармен және өзге де ұйымдармен алмасу;
өз құзыретіндегі мәселелер бойынша үйлестіру мен бақылауды жүзеге асыру;
аудан әкімі аппаратының әкімгері болып табылатын бюджеттік бағдарламаны әзірлеу кезінде жергілікті қоғамдастық жиналысының талқылауына Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасына сәйкес аудан бюджетінің құрамында көзделген бағыттар бойынша жергілікті маңызы бар мәселелерді қаржыландыру жөніндегі ұсыныстарды әзірлеу;
өзіне берілген мүлікті басқару.

9. Местонахождение юридического лица: 050011, город Алматы, Турксибский район, улица Шолохова, 9.
10. Настоящее Положение является учредительным документом аппарата акима Турксибского района.
11. Финансирование деятельности аппарата акима Турксибского района осуществляется из республиканского и местного бюджетов в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
12. Аппарату акима Турксибского района запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся полномочиями аппарата акима Турксибского района.
Если аппарату акима Турксибского района законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то полученные доходы направляются в государственный бюджет, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
2. Задачи и полномочия аппарата акима Турксибского района
13. Задачи:
1) содействие исполнения Законов Республики Казахстан, актов Президента и Правительства Республики Казахстан, нормативных правовых актов центральных и местных государственных органов, расположенными на территории района предприятиями, организациями, учреждениями и гражданами;
2) оценка эффективности деятельности государственных служащих и отделов аппарата акима Турксибского района города Алматы;
3) осуществление иных задач, определяемых акимом Турксибского района.
14. Полномочия:
1) права:
запрашивать и получать в установленном законодательством порядке от государственных органов, организаций и их должностных лиц необходимую информацию и материалы;
вносить в вышестоящие органы предложения по обеспечению занятости, оказанию адресной социальной помощи;
обращаться в суд с иском в порядке, установленном статьей 56 Гражданского процессуального кодекса Республики Казахстан;
осуществлять иные права в соответствии с законодательством.
2) обязанности:
вести служебную переписку, в том числе секретную с использованием специальной связи и системы передачи данных с государственными органами и иными организациями по вопросам, отнесенными к ведению аппарата акима Турксибского района города Алматы;
осуществлять координацию и контроль по вопросам своей компетенции;
при разработке бюджетной программы, администратором которой выступает аппарат акима района, выносить на обсуждение собрания местного сообщества предложения по финансированию вопросов местного значения по направлениям, предусмотренным в составе бюджета района в соответствии с бюджетным законодательством Республики Казахстан;
управлять переданным ему имуществом.

15. Түрксіб ауданы әкімі аппаратының функциялары Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 41 бабына, Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 55 бабының 5 тармағымен, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 35, 38 баптарына, Қазақстан Республикасының "Дене шынықтыру және спорт туралы" Заңының 8 бабына, Қазақстан Республикасының "Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Заңының 35, 36 баптарына, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңына сәйкес белгіленген:
1) Алматы қаласы Түрксіб ауданы әкімі мен аппаратының қызметін ақпараттық-талдау тұрғысынан, ұйымдық-құқықтық, материалдық-техникалық жағынан қамтамасыз ету;
2) аудан аумағында қоғамдық тәртіпті және қауіпсіздікті қамтамасыз ету бойынша құқық қорғау органдарымен өзара іс-қимыл жасау;
3) Алматы қаласы Түрксіб ауданы әкімінің тапсырмасы бойынша соттарда аудан әкімі мен аппаратының мүдделерін қорғау және ұсыну, прокурорлық назар аудару актілерін қарау;
4) мемлекеттік қызметтер көрсету;
5) Түрксіб ауданы әкімі аппаратының іс қағаздарын, оның ішінде құпия, арнайы байланысты ұйымдастыру және жүргізу, хат-хабарларды өңдеу, нормативтік құқықтық актілердің талаптарына сәйкес Түрксіб ауданы әкімі аппаратының ғимаратында құпиялылық режимін, объектішілік режимді қамтамасыз ету;
6) аудан әкімі, оның орынбасарлары, Түрксіб ауданы әкімі аппараты басшысының қатысуымен кеңестер өткізуді ұйымдастыру, кеңес материалдары мен хаттамаларын ресімдеу және тарату;
7) аудан әкімінің, оның орынбасарларының, Түрксіб ауданы әкімі аппараты басшысының тапсырмалары бойынша аудан әкімінің шешімдері мен өкімдерінің жобаларын дайындау, оларды тарату және сақтау;
8) аудан әкімі және оның орынбасарларының актілері мен тапсырмаларының, аудан әкімі кеңестерінің хаттамалық тапсырмаларының орындалуын бақылау, осы мәселелер бойынша аудан әкімін хабардар ету;
9) жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау;
9-1) өтініштерді талдау және өтініш берушілер көтеретін жүйелі мәселелерді анықтау;
10) азаматтарды және заңды тұлғалардың өкілдерін қабылдауды ұйымдастыру;
11) салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді жинауға жәрдемдесу;
12) өз құзыреті шегінде әскери міндеттілік және әскери қызмет, азаматтық қорғаныс, жұмылдыру дайындығы мен жұмылдыру туралы, сондай-ақ азаматтық қорғау саласындағы мәселелер бойынша Қазақстан Республикасы заңнамасының орындалуын ұйымдастыру және қамтамасыз ету;
12-1) петицияларды қарау;

15. Функции аппарата акима Турксибского района определены в соответствии со статьей 41 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан, с пунктом 5 статьи 55 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, со статьями 35, 38 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О физической культуре и спорте", со статьями 35, 36 Закона Республики Казахстан "О воинской службе и статусе военнослужащих", Законом Республики Казахстан "О государственных услугах":
1) информационно-аналитическое, организационно-правовое, материально-техническое обеспечение деятельности аппарата и акима Турксибского района города Алматы;
2) взаимодействие с правоохранительными органами по обеспечению общественного порядка и безопасности на территории района;
3) по поручению акима Турксибского района города Алматы представление и защита интересов аппарата и акима района в судах, рассмотрение актов прокурорского реагирования;
4) оказание государственных услуг;
5) организация и ведение делопроизводства аппарата акима Турксибского района, в том числе секретного, специальной связи, обработка корреспонденции, обеспечение в соответствии с требованиями нормативных правовых актов режима секретности, внутриобъектового режима в здании аппарата акима Турксибского района;
6) организация проведения совещаний у акима района, его заместителей, руководителя аппарата акима Турксибского района, оформление и рассылка материалов, протоколов совещаний;
7) по поручениям акима района, его заместителей, руководителя аппарата акима Турксибского района подготовка проектов решений и распоряжений акима района, их рассылка и хранение;
8) контроль за исполнением актов и поручений акима района и его заместителей, протокольных поручений совещаний акима района, информирование по данным вопросам акима района;
9) рассмотрение обращений физических и юридических лиц;
9-1) анализ обращений и выявление системных проблем, поднимаемых заявителями;
10) организация приема граждан и представителей юридических лиц;
11) содействие сбору налогов и других обязательных платежей в бюджет;
12) в пределах своей компетенции организация и обеспечение исполнение законодательства Республики Казахстан по вопросам о воинской обязанности и воинской службы, гражданской обороны, мобилизационной подготовки и мобилизации, а также в сфере гражданской защиты;
12-1) рассмотрение петиций;

17. Түрксіб ауданы әкімі аппаратының басшысын Түрксіб ауданының әкімі лауазымға тағайындайды және лауазымынан босатады.
18. Түрксіб ауданы әкімі аппараты басшысының өкілеттігі:
1) аппаратқа жүктелген мақсаттарды іске асыруды ұйымдастыру;
2) қызметтік тәртіптің сақталуын бақылауды жүзеге асыру;
3) өз құзыреті шегінде Қазақстан Республикасының сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы заңнамасы талаптарының орындалуын қамтамасыз ету;
4) мемлекеттік органдармен, ұйымдармен және азаматтармен өзара қарым-қатынастарда оның атынан сенімхатсыз өкілдік етеді;
5) Қазақстан Республикасының заңдарымен және өзге де нормативтік құқықтық актілерімен жүктелген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Түрксіб ауданы әкімі аппаратының басшысы өз орнында болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін орындауды қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын адам жүзеге асырады.
19. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы бағытталған шаралар қабылдайды және сыбайлас жемқорлыққа қарсы шара қолдануға жеке жауапкершілікте болады.
20. Түрксіб ауданы әкімінің аппаратына Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес лауазымға тағайындалатын және лауазымынан босатылатын Түрксіб ауданы әкімі аппаратының басшысы жетекшілік етеді.
4. Түрксіб ауданы әкімі аппаратының мүлкі
21. Түрксіб ауданы әкімі аппаратының заңнамада көзделген жағдайларда оралымды басқару құқығындағы оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
Түрксіб ауданы әкімі аппаратының мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасымен тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
22. Түрксіб ауданы әкімі аппаратына бекітілген мүлік Алматы қаласының коммуналдық меншігіне жатады.
23. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Түрксіб ауданы әкімі аппаратының өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзге де тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. "Алматы қаласы Түрксіб ауданы әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату
24. Түрксіб ауданы әкімі аппаратын қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.

17. Руководитель аппарата акима Турксибского района назначается на должность и освобождается от должности акимом района.
18. Полномочия руководителя аппарата акима Турксибского района:
1) организация реализации целей, возложенных на аппарат;
2) осуществление контроля за соблюдением служебной дисциплины;
3) обеспечение исполнения требований законодательства Республики Казахстан о противодействии коррупции в пределах своей компетенции;
4) без доверенности выступает от его имени во взаимоотношениях с государственными органами, организациями и гражданами;
5) осуществляет иные полномочия, возложенные законами и иными ноормативными правовыми актами Республики Казахстан.
Исполнение полномочий руководителя аппарата акима Турксибского района в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
19. Принимает меры, направленные на противодействие коррупционным правонарушениям и несет персональную ответственность за принятие антикоррупционных мер.
20. Аппарат акима Турксибского района возглавляется руководителем аппарата акима Турксибского района назначаемым на должность и освобождаемым от должности в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
4. Имущество аппарата акима Турксибского района
21. Аппарат акима Турксибского района может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество аппарата акима Турксибского района формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности, и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
22. Имущество, закрепленное за аппаратом акима Турксибского района, относится к коммунальной собственности города Алматы.
23. Аппарат акима Турксибского района не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Турксибского района города Алматы"
24. Реорганизация и упразднение аппарата акима Турксибского района осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.