Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2022 жылғы 14 желтоқсандағы № 23/1 "Солтүстік Қазақстан облысының 2023 – 2025 жылдарға арналған облыстық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2023 жылғы 4 қыркүйектегі № 5/1 шешімі
Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "Солтүстік Қазақстан облысының 2023 – 2025 жылдарға арналған облыстық бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2022 жылғы 14 желтоқсандағы № 23/1 шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Солтүстік Қазақстан облысының 2023 – 2025 жылдарға арналған облыстық бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 408 515 635,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 50 687 788 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 3 815 808 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 6 910 мың тенге;
трансферттер түсімі – 354 005 129,4 мың теңге;
2) шығындар – 396 668 309,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 22 166 151,7 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 36 911 341,3 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 14 745 189,6 мың теңге;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо – 3 500 000 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 3 500 000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -13 818 826,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 13 818 826,2 мың теңге:
қарыздар түсімі – 26 939 474 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 24 340 070,2 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 11 219 422,4 мың теңге.";
2-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2023 жылға арналған облыстық бюджет кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес мына салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы;
облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша жеке табыс салығы;
жер үсті көздерінің су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы;
орманды пайдаланғаны үшін төлем;
қоршаған ортаға жағымсыз әсер еткені үшін төлемақы;
жануарлар дүниесін пайдаланғаны үшін төлем;
тарихи шығындарды өтеу бойынша төлемдер;
Қазақстан Республикасына шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсатты бергені немесе ұзартқаны үшін алым.";

О внесении изменений и дополнения в решение Северо-Казахстанского областного маслихата от 14 декабря 2022 года № 23/1 "Об утверждении областного бюджета Северо-Казахстанской области на 2023 – 2025 годы"
Решение Северо-Казахстанского областного маслихата от 4 сентября 2023 года № 5/1
Северо-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Северо-Казахстанского областного маслихата "Об утверждении областного бюджета Северо-Казахстанской области на 2023 – 2025 годы" от 14 декабря 2022 года № 23/1 следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет Северо-Казахстанской области на 2023 – 2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 408 515 635,4 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 50 687 788 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 3 815 808 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6 910 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 354 005 129,4 тысячи тенге;
2) затраты – 396 668 309,9 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 22 166 151,7 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 36 911 341,3 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 14 745 189,6 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 3 500 000 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 3 500 000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -13 818 826,2 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 13 818 826,2 тысячи тенге:
поступление займов – 26 939 474 тысячи тенге;
погашение займов – 24 340 070,2 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 11 219 422,4 тысячи тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Установить, что доходы областного бюджета на 2023 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;
индивидуальный подоходный налог по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;
плата за пользование водными ресурсами поверхностных источников;
плата за лесные пользования;
плата за негативное воздействие на окружающую среду;
плата за пользование животным миром;
платежи по возмещению исторических затрат;
сборы за выдачу или продление разрешения на привлечение иностранной рабочей силы в Республику Казахстан.";

10-1-тармақта:
мынадай мазмұндағы 9) тармақшамен толықтырылсын:
"9) азаматтарды жұмыспен қамту мәселелері бойынша әлеуметтік қолдауды қамтамасыз ету.";
көрсетілген шешімнің 1, 5-қосымшалары осы шешімнің 1, 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыстық мәслихаттың төрағасы В.Бубенко
Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының
2023 жылғы 4 қыркүйектегі № 5/1
шешіміне 1-қосымша
Солтүстік Қазақстан
облыстық мәслихатының

в пункте 10-1:
дополнить подпунктом 9) следующего содержания:
"9) обеспечение социальной поддержки граждан по вопросам занятости.";
приложения 1, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель областного маслихата В. Бубенко
Приложение 1 к решению
Северо-Казахстанского
областного маслихата
от 4 сентября 2023 года № 5/1
Приложение 1 к решению
Северо-Казахстанского
областного маслихата

23 237
287
Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар, азаматтық қорғаныс саласындағы уәкілетті органдардың аумақтық органы
575 471
002
Аумақтық органның және ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелерінің күрделі шығыстары
429 970
004
Облыстық ауқымдағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
145 501
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
10 115 369
252
Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
10 115 369
001
Облыс аумағында қоғамдық тәртіпті және қауіпсіздікті сақтауды қамтамасыз ету саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 841 562
003
Қоғамдық тәртіпті қорғауға қатысатын азаматтарды көтермелеу
6 195
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
267 612
04
Бiлiм беру
150 156 469,9
120
Облыс әкімінің аппараты
10 473
019
Сайлау процесіне қатысушыларды оқыту
10 473
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
669 914,8
043
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
261 471
044
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру бағдарламалары бойынша оқитындарға әлеуметтік қолдау көрсету
101 250
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
307 193,8
261
Облыстың білім басқармасы
134 619 350,9
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
745 632
003
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
3 648 315
004
Мемлекеттік білім беру ұйымдарында білім беру жүйесін ақпараттандыру
112 769
005
Мемлекеттік білім беру ұйымдары үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
729 893
006
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
2 140 189
007
Облыстық, аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын, мектептен тыс іс-шараларды және конкурстар өткізу
85 737
011
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
783 077
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
70 929
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
8 577 549
029
Білім беру жүйесін әдістемелік және қаржылық сүйемелдеу
1 667 069
052
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлау

23 237
287
Территориальный орган, уполномоченных органов в области чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, гражданской обороны, финансируемый из областного бюджета
575 471
002
Капитальные расходы территориального органа и подведомственных государственных учреждений
429 970
004
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций областного масштаба
145 501
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
10 115 369
252
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из областного бюджета
10 115 369
001
Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения охраны общественного порядка и безопасности на территории области
9 841 562
003
Поощрение граждан, участвующих в охране общественного порядка
6 195
006
Капитальные расходы государственного органа
267 612
04
Образование
150 156 469,9
120
Аппарат акима области
10 473
019
Обучение участников избирательного процесса
10 473
253
Управление здравоохранения области
669 914,8
043
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
261 471
044
Оказание социальной поддержки обучающимся по программам технического и профессионального, послесреднего образования
101 250
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
307 193,8
261
Управление образования области
134 619 350,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
745 632
003
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
3 648 315
004
Информатизация системы образования в государственных организациях образования
112 769
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных организаций образования
729 893
006
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
2 140 189
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов областного, районного (городского) масштабов
85 737
011
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание
психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
783 077
013
Капитальные расходы государственного органа
70 929
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
8 577 549
029
Методическое и финансовое сопровождение системы образования
1 667 069
052
Повышение квалификации, подготовка и переподготовка кадров в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"

641 326
055
Балалар мен жасөспірімдерге қосымша білім беру
3 151 727
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
85 627,9
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
3 099 329
081
Мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту
5 641 964
082
Мемлекеттік бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарында жалпы білім беру
77 085 492
083
Ауылдық жерлерде оқушыларды жақын жердегі мектепке дейін тегін алып баруды және одан алып қайтуды ұйымдастыру
402 903
086
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақшалай қаражатын төлеуге арналған төлемдер
6 727
087
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
255 286
202
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыру
9 484 209
203
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыру
16 203 601
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
5 448 609
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
4 570 165
007
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында спорттағы дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
878 444
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
9 408 122,2
011
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту объектілерін салу және реконструкциялау
644 098,4
012
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
533 562,3
069
Қосымша білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
416 852,6
082
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейін бiлiм беру объектілерін салу және реконструкциялау
2 720 401,2
099
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
878 667,8
205
"Жайлы мектеп" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу
4 214 539,9
05
Денсаулық сақтау
15 369 680,2
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
10 837 742,8
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
233 721
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
285 792
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
47 048
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
113 073
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету

641 326
055
Дополнительное образование для детей и юношества
3 151 727
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
85 627,9
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3 099 329
081
Дошкольное воспитание и обучение
5 641 964
082
Общеобразовательное обучение в государственных организациях начального, основного и общего среднего образования
77 085 492
083
Организация бесплатного подвоза учащихся до ближайшей школы и обратно в сельской местности
402 903
086
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
6 727
087
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
255 286
202
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
9 484 209
203
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
16 203 601
285
Управление физической культуры и спорта области
5 448 609
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
4 570 165
007
Общеобразовательное обучение одаренных в спорте детей в специализированных организациях образования
878 444
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
9 408 122,2
011
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
644 098,4
012
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
533 562,3
069
Строительство и реконструкция объектов дополнительного образования
416 852,6
082
Строительство и реконструкция объектов высшего и послевузовского образования
2 720 401,2
099
Строительство и реконструкция объектов технического, профессионального и послесреднего образования
878 667,8
205
Строительство объектов начального, основного среднего и общего среднего образования в рамках пилотного национального проекта "Комфортная школа"
4 214 539,9
05
Здравоохранение
15 369 680,2
253
Управление здравоохранения области
10 837 742,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
233 721
006
Услуги по охране материнства и детства
285 792
007
Пропаганда здорового образа жизни
47 048
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
113 073
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение

239
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
45 756
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
223 500
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
906 551
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
111 654
030
Мемлекеттік денсаулық сақтау органдарының күрделі шығыстары
20 500
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
7 718 436,8
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмегін қамтитын қосымша медициналық көмектің көлемін көрсету, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
349 822
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
433 244
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
348 406
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
4 531 937,4
038
Денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
4 531 937,4
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
13 988 519,8
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
12 352 319,8
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
242 161
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 060 660
003
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қолдау
112 508
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
56 965
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
125 955
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
3 545 731
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

239
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
45 756
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
223 500
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
906 551
029
Областные базы специального медицинского снабжения
111 654
030
Капитальные расходы государственных органов здравоохранения
20 500
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
7 718 436,8
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи, включающий медицинскую помощь субъектами здравоохранения, оказание услуг
Call-центрами и прочие расходы
349 822
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
433 244
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
348 406
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
4 531 937,4
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
4 531 937,4
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
13 988 519,8
256
Управление координации занятости и социальных программ области
12 352 319,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
242 161
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью
в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 060 660
003
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
112 508
007
Капитальные расходы государственного органа
56 965
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью в государственных
медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций
опорно-двигательного аппарата, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
125 955
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических
медико-социальных учреждениях (организациях),
в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
3 545 731
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах

123 643
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
551 156
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
54 353
044
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру
322
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
29 385
061
Жұмыс күшінің ұтқырлығын арттыру үшін адамдардың ерікті түрде қоныс аударуына жәрдемдесу
2 137 519,2
062
Біліктілік жүйесін дамыту
2 484
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
534 798
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
333 377
068
Жұмыспен қамту бағдарламасы
2 505 112,8
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
14 490
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
921 699,8
261
Облыстың білім басқармасы
1 511 780
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
1 095 223
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
218 606
095
Уақытша отбасына берілген шалғайдағы елді мекендерде тұратын мектеп жасындағы балаларды бағып-қағу
149 551
201
Жетім балаларды және ата-анасының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
48 400
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
20 000
077
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
20 000
298
Облыстың мемлекеттік еңбек инспекциясы басқармасы
104 420
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынастарын реттеу саласында мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
104 420
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
30 998 460,9
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
30 998 460,9
001
Жергілікті деңгейде энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
109 713
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 951
032
Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және жергілікті жүйелерiнен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау
4 544 856,8
038
Коммуналдық шаруашылықты дамыту

123 643
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях),
в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
551 156
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
54 353
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
322
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
29 385
061
Cодействие добровольному переселению лиц для повышения мобильности рабочей силы
2 137 519,2
062
Развитие системы квалификаций
2 484
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
534 798
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
333 377
068
Программа занятости
2 505 112,8
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
14 490
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
921 699,8
261
Управление образования области
1 511 780
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
1 095 223
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
218 606
095
Содержание детей школьного возраста из отдаленных населенных пунктов, переданных временной семье
149 551
201
Государственная поддержка по содержанию
детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
48 400
263
Управление внутренней политики области
20 000
077
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
20 000
298
Управление государственной инспекции труда области
104 420
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
104 420
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
30 998 460,9
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
30 998 460,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и
жилищно-коммунального хозяйства
109 713
005
Капитальные расходы государственного органа
3 951
032
Субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения
4 544 856,8
038
Развитие коммунального хозяйства

538 399
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
148 861
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
860 723
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
108 975
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
108 975
050
Жылыту маусымын іркіліссіз өткізу үшін энергия өндіруші ұйымдардың отын сатып алуға шығындарын субсидиялау
108 975
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
69 698 264,6
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
2 868 985
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
140 480
002
Су қорғау аймақтары мен су объектiлерi белдеулерiн белгiлеу
8 000
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
2 175 803
006
Жануарлар дүниесін қорғау
47 104
008
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
19 000
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
6 904
022
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту
20 000
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
386 915
034
Акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы), сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіру өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
20 000
104
Инвестициялық салымдар кезінде балық шаруашылығы субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу
12 279
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
12 500
114
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
20 000
719
Облыстың ветеринария басқармасы
2 783 090,6
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
202 326,2
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
62 148
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
50 218,7
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
116 738
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
184 072
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
1 891 190,4
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру

538 399
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
148 861
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
860 723
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
108 975
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
108 975
050
Субсидирование затрат энергопроизводящих организаций на приобретение топлива для бесперебойного проведения отопительного сезона
108 975
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
69 698 264,6
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
2 868 985
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне
140 480
002
Установление водоохранных зон и полос водных объектов
8 000
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
2 175 803
006
Охрана животного мира
47 104
008
Мероприятия по охране окружающей среды
19 000
013
Капитальные расходы государственного органа
6 904
022
Развитие объектов охраны окружающей среды
20 000
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
386 915
034
Cубсидирование повышения продуктивности и качества аквакультуры (рыбоводства), а также племенного рыбоводства
20 000
104
Возмещение части расходов, понесенных субъектом рыбного хозяйства, при инвестиционных вложениях
12 279
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
12 500
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
20 000
719
Управление ветеринарии области
2 783 090,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
202 326,2
003
Капитальные расходы государственного органа
62 148
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
50 218,7
012
Проведение ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
116 738
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
184 072
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
1 891 190,4
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов
(городов областного значения)

49 205,3
033
Қараусыз қалған және қаңғыбас жануарларды сәйкестендіру
1 045,1
034
Қаңғыбас жануарларды егу және зарарсыздандыру
11 142
035
Иелері халықтың әлеуметтік осал топтарына жататын үй жануарларын сәйкестендіру
31 343,5
040
Мемлекеттік ветеринариялық ұйымдарды материалдық-техникалық жабдықтау үшін, қызметкелердің жеке қорғану заттарын, аспаптарды, құралдарды, техниканы, жабдықтарды және инвентарьды орталықтандырып сатып алу
124 995,4
075
Облыс аумағында ветеринариялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету
58 666
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
64 046 189
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
839 897
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
1 740 961
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
5 800
005
Саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
10 835 553
019
Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі қызметтер
25 000
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
70 000
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
2 712
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
8 752 500
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
13 974 107
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
212 275
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
9 574 586
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
78
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуды кредиттеу, сондай-ақ лизинг беру кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
12 308 027
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
5 501 523
077
Ішкі нарыққа реттеушілік әсер ету үшін азық-түлік астығын өткізу кезінде агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның шеккен шығыстарын өтеуді субсидиялау

49 205,3
033
Идентификация безнадзорных и бродячих животных
1 045,1
034
Вакцинация и стерилизация бродячих животных
11 142
035
Идентификация домашних животных, владельцы которых относятся к социально уязвимым слоям населения
31 343,5
040
Централизованный закуп средств индивидуальной защиты работников, приборов, инструментов, техники, оборудования и инвентаря, для материально-технического оснащения государственных ветеринарных организаций
124 995,4
075
Обеспечение ветеринарной безопасности на территории области
58 666
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
64 046 189
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере сельского хозяйства и регулирования земельных отношений на местном уровне
839 897
002
Субсидирование развития семеноводства
1 740 961
003
Капитальные расходы государственного органа
5 800
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
10 835 553
019
Услуги по распространению и внедрению инновационного опыта
25 000
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
70 000
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
2 712
047
Субсидирование стоимости удобрений
(за исключением органических)
8 752 500
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
13 974 107
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
212 275
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
9 574 586
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
78
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
12 308 027
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
5 501 523
077
Субсидирование возмещения расходов, понесенных национальной компанией в сфере агропромышленного комплекса при реализации продовольственного зерна для регулирующего воздействия на внутренний рынок

36 862,3
005
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
37 000
008
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
4 000
010
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба және Басым жобаларға кредит беру тетігі шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
2 466 521
011
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба және Басым жобаларға кредит беру тетігі шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
299 938
279
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
104 040
024
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
104 040
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
244 184
053
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
203 653
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
40 531
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
2 539 259
040
Арнайы экономикалық аймақтардың, индустриялық аймақтардың, индустриялық парктердің инфрақұрылымын дамыту
1 048 712,6
093
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
1 490 546,4
727
Облыстың экономика басқармасы
3 030
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
3 030
14
Борышқа қызмет көрсету
2 357 649
257
Облыстың қаржы басқармасы
2 357 649
004
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
2 353 438
016
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
4 211
15
Трансферттер
19 322 655,5
257
Облыстың қаржы басқармасы
19 322 655,5
007
Субвенциялар
17 086 266
011
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
376 755,1
052
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша толық пайдалануға рұқсат етілген, өткен қаржы жылында бөлінген, пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы даму трансферттерінің сомасын қайтару
31 111
053
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару

36 862,3
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
37 000
008
Поддержка предпринимательской деятельности
4 000
010
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы и Механизма кредитования приоритетных проектов
2 466 521
011
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы и Механизма кредитования приоритетных проектов
299 938
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
104 040
024
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
104 040
285
Управление физической культуры и спорта области
244 184
053
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
203 653
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
40 531
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
2 539 259
040
Развитие инфраструктуры специальных экономических зон, индустриальных зон, индустриальных парков
1 048 712,6
093
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
1 490 546,4
727
Управление экономики области
3 030
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
3 030
14
Обслуживание долга
2 357 649
257
Управление финансов области
2 357 649
004
Обслуживание долга местных исполнительных органов
2 353 438
016
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
4 211
15
Трансферты
19 322 655,5
257
Управление финансов области
19 322 655,5
007
Субвенции
17 086 266
011
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
376 755,1
052
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансововм году, разрешенных доиспользовать по решению Правительства Республики Казахстан
31 111
053
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан