Петропавл қалалық мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 1 "2023-2025 жылдарға арналған Петропавл қаласының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мәслихатының 2023 жылғы 25 тамыздағы № 2 шешімі
Петропавл қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Петропавл қалалық мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған Петропавл қаласының бюджетін бекіту туралы" 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 1 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 176149 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023 – 2025 жылдарға арналған Петропавл қаласының бюджеті тиісінше 1, 2, 3 – қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 58 276 326,9 мың теңге:
салықтық түсімдер – 26 108 381,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 409 074,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 9 662 899,7 мың теңге;
трансферттер түсімі – 22 095 972,2 мың теңге;
2) шығындар – 64 920 586,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -350 000 мың теңге:
бюджеттік кредиттерді өтеу – 350 000 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – 6 294 259,7 мың теңге;

О внесении изменений в решение Петропавловского городского маслихата от 26 декабря 2022 года № 1 "Об утверждении бюджета города Петропавловск на 2023 - 2025 годы"
Решение Петропавловского городского маслихата Северо-Казахстанской области от 25 августа 2023 года № 2
Петропавловский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Петропавловского городского маслихата "Об утверждении бюджета города Петропавловска на 2023-2025 годы" от 26 декабря 2022 года № 1 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 176149) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Петропавловска на 2023 – 2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 58 276 326,9 тысячи тенге:
налоговые поступления – 26 108 381,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 409 074,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 9 662 899,7 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 22 095 972,2 тысяч тенге;
2) затраты – 64 920 586,6 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -350 000 тысяч тенге:
погашение бюджетных кредитов – 350 000 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 6 294 259,7 тысячи тенге;

5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) – -6 294 259,7 мың теңге:
қарыздар түсімі – 15 433 771,3 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 12 565 063 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары– 3 425 551,4.
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Петропавл қалалық мәслихат төрағасы А. Бердагулов

5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -6 294 259,7 тысяч тенге:
поступление займов – 15 433 771,3 тысяч тенге;
погашение займов – 12 565 063 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 3 425 551,4.
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению, к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель Петропавловского городского маслихата А. Бердагулов
Приложение 1
к постановлению акимата города

86 763,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті орындау шеңберіндегі іс-шаралар
86 763,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
220 000,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
220 000,0
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
220 000,0
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
3 232 316,8
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
3 232 316,8
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
226 054,2
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
415 733,4
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
301 642,0
006
Тұрғын үй көмегін көрсету
6 816,0
007
Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
416 244,8
010
Үйде тәрбиеленетін және оқитын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
13 973,0
011
Жәрдемақылар мен басқа да әлеуметтік төлемдерді есепке жатқызу, төлеу және жеткізу жөніндегі қызметтерге ақы төлеу
3 325,0
013
Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдарды әлеуметтік бейімдеу
187 477,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
333 443,0
017
Мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, арнайы жүріп-тұру құралдарымен, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, сондай-ақ мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес санаторий-курорттық емдеу, жестау тілі маманы, жеке көмекшілер қызметтерін ұсыну
1 075 852,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4 345,0
023
Халықты жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
70 667,7
026
Халықты жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
0,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
37 000,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
31 587,0
061
Жұмыс күшінің ұтқырлығын арттыру үшін адамдардың ерікті түрде қоныс аударуына жәрдемдесу
67 434,9
062
Біліктілік жүйесін дамыту
0,0
067
Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
40 721,8
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
35 566 409,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
23 516 719,5
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
16 726 119,7

86 763,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
86 763,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
220 000,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
220 000,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
220 000,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3 232 316,8
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
3 232 316,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
226 054,2
002
Программа занятости
415 733,4
005
Государственная адресная социальная помощь
301 642,0
006
Оказание жилищной помощи
6 816,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
416 244,8
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
13 973,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3 325,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
187 477,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
333 443,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
1 075 852,0
021
Капитальные расходы государственного органа
4 345,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
70 667,7
026
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
0,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
37 000,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
31 587,0
061
Содействие добровольному переселению лиц для повышения мобильности рабочей силы
67 434,9
062
Развитие системы квалификаци
0,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
40 721,8
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
35 566 409,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
23 516 719,5
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
16 726 119,7

003
Жастар саясаты саласындағы іс-шараларды іске асыру
27 987,0
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
7 000,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
143 089,5
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)жер қатынастары бөлімі
139 049,5
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала)аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
86 786,0
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың, аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдық округтердің, кенттердің, ауылдардың шекараларын белгілеу кезінде жүргізілетін жерге орналастыру
34 600,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
17 663,5
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
0
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
0
475
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
4 040,0
005
Мал қорымдарының (биотермиялық шұңқырлардың)жұмыс істеуін қамтамасыз ету
4 040,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
1 496 939,6
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
1 496 939,6
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
638 473,4
013
Аудан аумағының қала құрылысын дамыту схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
384 177,7
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
461 196,5
056
Жануарларға арналған баспаналар, уақытша ұстау пункттерін салу
13 092,0
12
Көлік және коммуникация
10 302 025,6
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
10 302 025,6
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
25 000,0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
3 221 875,0
024
Кентішілік (қалаішілік), қала маңындағы және ауданішілік қоғамдық жолаушылар тасымалдарын ұйымдастыру
217 351,0
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
2 270 914,0
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
4 566 885,6
13
Басқалар
3 186 152,4
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
604 737,0
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)жергілікті атқарушы органының резерві
604 737,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі

003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
27 987,0
006
Капитальные расходы государственного органа
7 000,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
143 089,5
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
139 049,5
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
86 786,0
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
34 600,0
007
Капитальные расходы государственного органа
17 663,5
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
0,0
010
Развитие объектов сельского хозяйства
0,0
475
Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
4 040,0
005
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
4 040,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
1 496 939,6
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
1 496 939,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства, архитектуры и градостроительства
638 473,4
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
384 177,7
015
Капитальные расходы государственного органа
461 196,5
056
Строительство приютов, пунктов временного содержания для животных
13 092,0
12
Транспорт и коммуникации
10 302 025,6
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
10 302 025,6
022
Развитие транспортной инфраструктуры
25 000,0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
3 221 875,0
024
Организация внутрипоселковых (внутригородских), пригородных и внутрирайонных общественных пассажирских перевозок
217 351,0
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
2 270 914,0
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
4 566 885,6
13
Прочие
3 186 152,4
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
604 737,0
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
604 737,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)