Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 24-1 "2023-2025 жылдарға арналған Аққайың ауданының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының 2023 жылғы 20 сәуірдегі № 2-1 шешімі
Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған Аққайың ауданының бюджетін бекіту туралы" 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 24-1 шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған Аққайың ауданының бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1)кірістер –3315015,6 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1083208 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 24639 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 25390 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2181778,6 мың теңге;
2) шығындар – 3689771,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 26714 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 56925мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 30211мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 401470,1 мың теңге;
5-1) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) - 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 401470,1 мың теңге:
қарыздар түсімі –56925 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 30211 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 374756,1 мың теңге.";
10-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. 2023 жылға арналған Аққайың ауданының жергілікті атқарушы органның резерві 54352 мың теңге сомасында бекітілсін.";
келесі мазмұндағы 10-1 тармақпен толықтырылсын:
"10-1. 5-қосымшаға сәйкес аудан бюджетінде қаржылық жылдың басында қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары және 2022 жылы пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) облыстық және республикалық бюджеттен, оның ішінде Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілген нысаналы трансферттер есебінен шығыстары көзделсін.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген шешімді 5-қосымшамен осы шешімнің 2-қосымшаға сәйкес толықтырылсын.
2. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы
мәслихатының төрағасы
Е. Жәкенов
Солтүстік Қазақстан облысы
Аққайың ауданы мәслихатының

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 23 декабря 2022 года № 24-1 "Об утверждении бюджета Аккайынского района на 2023-2025 годы"
Решение маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 20 апреля 2023 года № 2-1
Маслихат Аккайынского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Аккайынского района на 2023-2025 годы" от 23 декабря 2022 года № 24-1 следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Аккайынского района на 2023 -2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 3315015,6 тысяч тенге:
налоговые поступления - 1083208 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 24639 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 25390 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2181778,6 тысяч тенге;
2) затраты – 3689771,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 26714 тысяч тенге:
бюджетные кредиты –56925 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 30211 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 401470,1 тысяч тенге;
5-1) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета - 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 401470,1 тысяч тенге:
поступление займов – 56925 тысяч тенге;
погашение займов – 30211 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 374756,1 тысяч тенге.";
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Утвердить резерв местного исполнительного органа Аккайынского района на 2023 год в сумме 54352 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 10-1 следующего содержания:
"10-1. Предусмотреть расходы бюджета района за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года и возврата неиспользованных (недоиспользованных) в 2022 году целевых трансфертов из областного и республиканского бюджета, в том числе из Национального фонда Республики Казахстан согласно приложению 5.";
приложение 1 указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению;
дополнить приложением 5 к указанному решению согласно приложению 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель маслихата Аккайынского района
Северо-Казахстанской области
Е. Жакенов
Приложение 1 к решению
маслихата Аккайынского района
Северо-Казахстанской области