2024 – 2026 жылдарға арналған Аққайың ауданының бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 12-2 шешімі
Ескерту. 01.01.2024 бастап қолданысқа еңгізіледі - осы шешімнің 12-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабы 2-тармағына, 75-бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Аққайың ауданының бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5599835,4 мың теңге:
салықтық түсімдер –1175311,7 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 47429,1 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1058,3 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4376036,3 мың теңге;
2) шығындар – 5748687,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 48764 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 83070 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу –34306 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 197616,2 мың теңге;
5-1) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) -0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 197616,2 мың теңге:
қарыздар түсімі - 83070 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 34306,2 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 148852,4 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының 15.03.2024 № 15-1 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 31.05.2024 № 17-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.07.2024 № 18-1 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 30.09.2024 № 20-1 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 29.11.2024 № 21-1 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2024 жылға арналған аудан бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес келесі салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің аумағында мемлекеттік кіріс органында тіркеу есебіне қою кезінде мәлімделген:
дара кәсіпкер, жекеше нотариус, жеке сот орындаушысы, адвокат, кәсіпқой медиатор үшін – тұрған жері;
қалған жеке тұлғалар үшін – тұрғылықты жері орналасқан жеке тұлғалар дербес салық салуға жататын кірістер бойынша жеке табыс салығын қоспағанда, облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша жеке табыс салығы;

Об утверждении бюджета Аккайынского района на 2024 - 2026 годы
Решение маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 27 декабря 2023 года № 12-2
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2024 в соответствии с пунктом 12 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат Аккайынского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Аккайынского района на 2024 - 2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 5599835,4 тысяч тенге:
налоговые поступления –1175311,7 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 47429,1 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1058,3 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4376036,3тенге;
2) затраты – 5748687,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 48764 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 83070 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 34306 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 197616,2 тысяч тенге;
5-1) Ненефтяной дефицит (профицит) бюджета -0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 197616,2 тысяч тенге:
поступление займов – 83070 тысяч тенге;
погашение займов – 34306,2 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 148852,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 15.03.2024 № 15-1 (вводится в действие с 01.01.2024); от 31.05.2024 № 17-2 (вводится в действие с 01.01.2024); 26.07.2024 № 18-1 (вводится в действие с 01.01.2024); от 30.09.2024 № 20-1 (вводится в действие с 01.01.2024); от 29.11.2024 № 21-1 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Установить, что доходы бюджета района на 2024 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
1) индивидуальный подоходный налог по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом, за исключением индивидуального подоходного налога по доходам, подлежащими обложению самостоятельно физическими лицами, у которых на территории города районного значения, села, поселка расположено заявленное при постановке на регистрационный учет в органе государственных доходов:
место нахождения – для индивидуального предпринимателя, частного нотариуса, частного судебного исполнителя, адвоката, профессионального медиатора;
место жительства – для остальных физических лиц;

2) бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкілетті органмен бірлесіп мемлекеттiк жоспарлау жөнiндегi орталық уәкілетті орган бекітетін тізбе бойынша ірі кәсіпкерлік субъектілерінен түсетін түсімдерді және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, келіп түскен салықтық аударымдардың кемінде елу пайызы мөлшерінде облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша корпоративтік табыс салығы;
3) облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша әлеуметтік салық;
4) аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықты қоспағанда, жеке және заңды тұлғалардың, дара кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық;
5) аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің аумағындағы жер учаскелеріне жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығын қоспағанда, жер салығы;
6) мыналардан:
тұрғылықты жері аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің аумағындағы жеке тұлғалардан;
өздерінің құрылтай құжаттарында көрсетілетін тұрған жері аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің аумағында орналасқан заңды тұлғалардан алынатын көлік құралдары салығын қоспағанда, көлік құралдары салығы;
7) алып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының 15.03.2024 № 15-1 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен;
8) мыналарға:
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген спирттің барлық түріне;
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген алкоголь өніміне;
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген құрамындағы этил спиртінің көлемі 0,5 пайыздан аспайтын сыраға;
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген темекі бұйымдарына;
Қазақстан Республикасының аумағында жасалған жеңіл автомобильдерге (мүгедектігі бар адамдар үшін арнайы арналған қолмен басқарылатын немесе қолмен басқаруға бейімделген автомобильдерден басқа);
бензинге (авиациялық бензинді қоспағанда), дизель отынына, газохолға, бензанолға, нефрасқа, жеңіл көмірсутектер қоспаларына және экологиялық отынға акциздер;
9) аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент аумағындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы;
10) қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым (жекелеген қызмет түрлерімен айналысуға арналған лицензияларды бергені үшін алым);
11) қызметтің жекелеген түрлерiмен айналысуға лицензияларды пайдаланғаны үшін төлемақы;

2) корпоративный подоходный налог по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом в размере не менее пятидесяти процентов от поступивших налоговых отчислений, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства по перечню, утверждаемому центральным уполномоченным органом по государственному планированию совместно с центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета, и поступлений от организаций нефтяного сектора;
3) социальный налог по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;
4) налог на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей, за исключением налога на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории города районного значения, села, поселка, сельского округа;
5) земельный налог, за исключением земельного налога на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц на земельные участки, находящиеся на территории города районного значения, села, поселка;
6) налог на транспортные средства, за исключением налога на транспортные средства:
с физических лиц, место жительства которых находится на территории города районного значения, села, поселка;
с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагается на территории города районного значения, села, поселка;
7) Исключено решением маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 15.03.2024 № 15-1 (вводится в действие с 01.01.2024);
8) ) акцизы на:
все виды спирта, произведенные на территории Республики Казахстан;
алкогольную продукцию, произведенную на территории Республики Казахстан;
пиво с объемным содержанием этилового спирта не более 0,5 процента, произведенное на территории Республики Казахстан;
табачные изделия, произведенные на территории Республики Казахстан;
легковые автомобили (кроме автомобилей с ручным управлением или адаптером ручного управления, специально предназначенных для лиц с инвалидностью), произведенные на территории Республики Казахстан;
бензин (за исключением авиационного), дизельное топливо, газохол, бензанол, нефрас, смеси легких углеводородов и экологическое топливо;
9) плата за пользование земельными участками, за исключением земельных участков, находящихся на территории города районного значения, села, поселка;
10) лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности (сбор за выдачу лицензий на занятие отдельными видами деятельности);
11) плата за пользование лицензиями на занятие отдельными видами деятельности;

12) коммерциялық ұйымдарды қоспағанда, заңды тұлғаларды, олардың филиалдары мен өкілдіктерін мемлекеттік (есептік) тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым;
13) көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым;
14) жылжымалы мүлік кепілін және кеменің немесе жасалып жатқан кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркегені үшін алым;
15) сыртқы (көрнекі) жарнаманы облыстық маңызы бар қаладағы үй-жайлардың шегінен тыс ашық кеңістікте, облыстық маңызы бар қаланың аумағы арқылы өтетін жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлінген белдеуінде орналастырғаны үшін төлемақы;
16) республикалық бюджет есебіне жазылатын консулдық алымнан және мемлекеттік баждардан басқа, мемлекеттік баж.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерістер енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының 15.03.2024 № 15-1 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. Аудан бюджетінің кірістері мына салықтық емес түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) коммуналдық меншіктен түсетін кірістер:
аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімдігінің шешімі бойынша құрылған коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігінің түсімдері;
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі акциялардың мемлекеттік пакеттеріне дивидендтер;
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі заңды тұлғаларға қатысу үлестеріне кірістер;
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар;
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінен түсетін басқа да кірістер;
2) аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдер;
3) аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері;
4) аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің әкімдері салатын айыппұлдарды қоспағанда, аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
5) облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуына және оның инфрақұрылымын дамытуға жер қойнауын пайдаланушылардың аударымдары;

12) сбор за государственную (учетную) регистрацию юридических лиц, их филиалов и представительств, за исключением коммерческих организаций, а также их перерегистрацию;
13) сбор за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию;
14) сбор за государственную регистрацию залога движимого имущества и ипотеки судна или строящегося судна;
15) плата за размещение наружной (визуальной) рекламы на открытом пространстве за пределами помещений в городе областного значения, в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования, проходящих через территорию города областного значения;
16) государственная пошлина, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решением маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 15.03.2024 № 15-1 (вводится в действие с 01.01.2024).
3. Установить, что доходы бюджета района формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
1) доходы от коммунальной собственности:
поступления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий, созданных по решению акимата района (города областного значения);
дивиденды на государственные пакеты акций, находящиеся в коммунальной собственности района (города областного значения);
доходы на доли участия в юридических лицах, находящиеся в коммунальной собственности района (города областного значения);
доходы от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения), находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа;
вознаграждения по кредитам, выданным из районного (города областного значения) бюджета;
другие доходы от коммунальной собственности района (города областного значения);
2) поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из районного (города областного значения) бюджета;
3) поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из районного (города областного значения) бюджета;
4) штрафы, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из районного (города областного значения) бюджета, за исключением штрафов, налагаемых акимами городов районного значения, сел, поселков, сельских округов;
5) отчисления недропользователей на социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;

6) шетелдіктер үшін туристік жарналар;
7) аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджетке түсетін басқа да салықтық емес түсімдер.
4. Аудан бюджетінің кірісі мынадай негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен қаржыландырылатын, мемлекеттік мекемелерге бекітіп берілген мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін ақша;
2) ауыл шаруашылығы мақсатындағы немесе аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент аумағындағы жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдерді қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер;
3) аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент аумағындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін жалға беру құқығын сатқаны үшін төлемақы.
5. Облыстық бюджеттен аудан бюджетіне берілетін бюджеттік субвенция 1824190 мың теңге сомасында белгіленсін.
6. Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілген кредиттерді өтеуден, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі мемлекеттің қаржы активтерін сатудан, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының қарыздарын өтеуден түсетін түсімдер аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттің есебіне жатқызылады.
7. 4-қосымшаға сәйкес бюджеттің төртінші деңгейіне 491354 мың теңге сомасында бюджеттік субвенция белгіленсін.
8. Аудандық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер бюджеттің төртінші деңгейіне ескерілсін.
Көрсетілген ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы әкімдігінің "2024-2026 жылдарға арналған Аққайың ауданының бюджетін бекіту туралы" Аққайың ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" қаулысымен айқындалады.
9. 2024 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық және облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
Көрсетілген нысаналы трансферттерді бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы әкімдігінің "2024-2026 жылдарға арналған Аққайың ауданының бюджетін бекіту туралы" Аққайың ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" қаулысымен айқындалады.
10. 2024 жылға арналған Аққайың ауданының жергілікті атқарушы органның резерві 24319 мың теңге сомасында бекітілсін.
10-1. 5-қосымшаға сәйкес аудан бюджетінде қаржылық жылдың басында қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары және 2023 жылы пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) облыстық және республикалық бюджеттен берілген нысаналы трансферттер есебінен шығыстары көзделсін.
Ескерту. Шешім 10-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының 15.03.2024 № 15-1 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

6) туристские взносы для иностранцев;
7) другие неналоговые поступления в районный (города областного значения) бюджет.
4. Установить, что доходы бюджета района формируются за счет следующих поступлений от продажи основного капитала:
1) деньги от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из районного (города областного значения) бюджета;
2) поступления от продажи земельных участков, за исключением поступлений от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения или находящихся на территории города районного значения, села, поселка;
3) плата за продажу права аренды земельных участков, за исключением земельных участков, находящихся на территории города районного значения, села, поселка.
5. Установить бюджетную субвенцию, передаваемую из областного бюджета в бюджет района в сумме 1824190 тысяч тенге.
6. В районный (города областного значения) бюджет зачисляются поступления от погашения выданных из районного (города областного значения) бюджета кредитов, продажи финансовых активов государства, находящихся в коммунальной собственности района (города областного значения), займов местного исполнительного органа района (города областного значения).
7. Установить бюджетную субвенцию четвертому уровню бюджета в сумме 491354 тысяч тенге согласно приложению 4.
8. Учесть целевые текущие трансферты из районного бюджета четвертому уровню бюджета.
Распределение указанных целевых текущих трансфертов определяется постановлением акимата Аккайынского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Аккайынского района "Об утверждении бюджета Аккайынского района на 2024- 2026 годы".
9. Учесть в бюджете района на 2024 год поступление целевых трансфертов из республиканского и областного бюджета.
Распределение указанных целевых трансфертов определяется постановлением акимата Аккайынского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Аккайынского района "Об утверждении бюджета Аккайынского района на 2024- 2026 годы".
10. Утвердить резерв местного исполнительного органа Аккайынского района на 2024 год в сумме 24319 тысяч тенге.
10-1. Предусмотреть расходы бюджета района за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года и возврата неиспользованных (недоиспользованных) в 2023 году целевых трансфертов из областного и республиканского бюджета, согласно приложению 5.
Сноска. Решение дополнено пунктом 10-1 в соответствии с решением маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 15.03.2024 № 15-1 (вводится в действие с 01.01.2024).

11. Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру және мәдениет саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелер қарастырылсын.

11. Предусмотреть специалистам в области социального обеспечения и культуры, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов, повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

12. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының төрағасы Е. Жәкенов
Солтүстік Қазақстан облысы
Аққайың ауданы мәслихатының
2023 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 12-2 шешіміне
1-қосымша
2024 жылға арналған Аққайың ауданының бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының 15.03.2024 № 15-1 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 31.05.2024 № 17-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.07.2024 № 18-1 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 30.09.2024 № 20-1 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 29.11.2024 № 21-1 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сомасы,
мың теңге

12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области Е. Жакенов
Приложение 1 к решению
маслихата Аккайынского района
Северо-Казахстанской области
от 27 декабря 2023 года № 12-2
Бюджет Аккайынского района на 2024 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 15.03.2024 № 15-1 (вводится в действие с 01.01.2024); от 31.05.2024 № 17-2 (вводится в действие с 01.01.2024); 26.07.2024 № 18-1 (вводится в действие с 01.01.2024); от 30.09.2024 № 20-1 (вводится в действие с 01.01.2024); от 29.11.2024 № 21-1 (вводится в действие с 01.01.2024).
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма,
тысяч тенге

9052,7
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1100
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
1645
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
1645
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1645
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
1645
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
484008,5
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
33802,8
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
33802,8
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
33802,8
2
Әлеуметтiк көмек
394301
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
394301
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
6675,2
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
34385,1
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1144,6
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
277590
017
Мүгедектегі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүрiп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының
74506,1
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
55904,7
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
55904,7
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
52579,2
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
445,5
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
2880
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1321755,6
1
Тұрғын үй шаруашылығы
42684
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

9052,7
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1100
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
1645
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
1645
495
Отдел архитектуры, строительства,
жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1645
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
1645
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
484008,5
1
Социальное обеспечение
33802,8
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
33802,8
005
Государственная адресная социальная помощь
33802,8
2
Социальная помощь
394301
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
394301
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
6675,2
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
34385,1
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1144,6
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
277590
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
74506,1
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
55904,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
55904,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
52579,2
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
445,5
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
2880
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1321755,6
1
Жилищное хозяйство
42684
495
Отдел архитектуры, строительства,
жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

116597,3
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
57186
6
Жер қатынастары
29167
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
29167
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27659,8
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
1507,2
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
28019
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлiмi
26427
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
26427
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1592
056
Жануарларға арналған баспаналар, уақытша ұстау пункттерін салу
1592
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
37179,8
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
37179,8
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
37179,8
005
Аудан аумағының қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын және елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
37179,8
12
Көлiк және коммуникация
607778,6
1
Автомобиль көлiгi
604801,6
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
604801,6
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
60586,2
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
544215,4
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
2977
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2977
039
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
2977
13
Басқалар
209763,3
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
97248,1
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
97248,1
055
Кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік қолдау шаралары шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту

116597,3
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
57186
6
Земельные отношения
29167
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
29167
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
27659,8
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
1507,2
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
28019
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
26427
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
26427
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1592
056
Строительство приютов, пунктов временного содержания для животных
1592
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
37179,8
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
37179,8
495
Отдел архитектуры, строительства,
жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
37179,8
005
Разработка схем градостроительного развития территории района и генеральных планов населенных пунктов
37179,8
12
Транспорт и коммуникации
607778,6
1
Автомобильный транспорт
604801,6
495
Отдел архитектуры, строительства,
жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
604801,6
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
60586,2
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
544215,4
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
2977
495
Отдел архитектуры, строительства,
жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2977
039
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
2977
13
Прочие
209763,3
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
97248,1
495
Отдел архитектуры, строительства,
жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
97248,1
055
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках мер государственной поддержки субъектов предпринимательства

74645
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлiмi
66510
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
66510
02
Қорғаныс
13110
1
Әскери мұқтаждар
9750
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
9750
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
9750
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
3360
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
3360
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1680
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1680
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
536915
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
88955
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
88955
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
88955
2
Әлеуметтiк көмек
396627
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
396627
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
7017
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3255
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
44614
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1268
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
277124
017
Мүгедектегі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүрiп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
63349
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
51333
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
51333
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
50196
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу

74645
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
66510
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
66510
02
Оборона
13110
1
Военные нужды
9750
122
Аппарат акима района (города областного значения)
9750
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
9750
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
3360
122
Аппарат акима района (города областного значения)
3360
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1680
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1680
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
536915
1
Социальное обеспечение
88955
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
88955
005
Государственная адресная социальная помощь
88955
2
Социальная помощь
396627
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
396627
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
7017
006
Оказание жилищной помощи
3255
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
44614
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1268
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
277124
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
63349
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
51333
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
51333
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
50196
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат