"2023-2025 жылдарға арналған Айыртау ауданының бюджетін бекіту туралы" Айыртау аудандық мәслихатының 2022 жылғы 27 желтоқсандағы № 7-23-1 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 2023 жылғы 18 шілдедегі № 8-6-1 шешімі
Айыртау аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2023-2025 жылдарға арналған Айыртау ауданының бюджетін бекіту туралы" Айыртау аудандық мәслихатының 2022 жылғы 27 желтоқсандағы № 7-23-1 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 176171 болып тіркелді) келесі өзгерістер енгізілсін:
1- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған Айыртау ауданының бюджетін осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 151 416,5 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 611 876,7 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 34 376,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 41 132,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 464 031,8 мың теңге;
2) шығындар – 7 292 747,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 41 516,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 144 900,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 103 384,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо –0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу –0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -182 846,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 182 846,8 мың теңге:
қарыздар түсімі – 144 900,0 мың теңге;

О внесении изменений в решение Айыртауского районного маслихата от 27 декабря 2022 года № 7-23-1 "Об утверждении бюджета Айыртауского района на 2023-2025 годы"
Решение Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 18 июля 2023 года № 8-6-1
Айыртауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Айыртауского районного маслихата "Об утверждении бюджета Айыртауского района на 2023-2025 годы" от 27 декабря 2022 года № 7-23-1 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 176171) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Айыртауского района на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 151 416,5 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 611 876,7 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 34 376,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 41 132,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 464 031,8 тысяч тенге;
2) затраты – 7 292 747,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 41 516,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты –144 900,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 103 384,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -182 846,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 182 846,8 тысяч тенге:
поступление займов – 144 900,0 тысяч тенге;

2 468,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
900,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
10 600,0
028
Коммуналдық меншікке мүлікті сатып алу
40 178,6
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
19 104,2
482
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және туризм бөлімі
30 457,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30 457,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
762 345,1
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
65 683,5
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
696 661,6
02
Қорғаныс
56 527,5
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
56 527,5
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегііс-шаралар
20 549,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
16 394,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
19 584,5
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздіқ, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
11 497,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
11 497,0
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
11 497,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 051 812,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 051 812,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
54 179,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
301 684,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
966,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
88 378,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
119,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
50 967,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету

2 468,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
900,0
015
Капитальные расходы государственного органа
10 600,0
028
Приобретение имущества в коммунальную собственность
40 178,6
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
19 104,2
482
Отдел предпринимательства и туризма района (города областного значения)
30 457,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и туризма
30 457,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
762 345,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
65 683,5
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
696 661,6
02
Оборона
56 527,5
122
Аппарат акима района (города областного значения)
56 527,5
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
20 549,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
16 394,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
19 584,5
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно -исполнительная деятельность
11 497,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
11 497,0
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
11 497,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 051 812,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 051 812,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
54 179,0
002
Программа занятости
301 684,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
966,0
005
Государственная адресная социальная помощь
88 378,0
006
Оказание жилищной помощи
119,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
50 967,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому

948,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 600,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
135 501,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
86 964,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
89 264,0
026
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
1 035,0
061
Жұмыс күшінің ұтқырлығын арттыру үшін адамдардың ерікті түрде қоныс аударуына жәрдемдесу
240 000,0
062
Біліктілік жүйесін дамыту
207,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
991 033,8
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
991 033,8
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
34 256,1
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
35 900,0
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
470 181,1
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
279 496,6
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
171 200,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
640 070,1
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
30 400,6
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19 900,6
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
2 200,0
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
8 300,0
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
360 394,4
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43 555,2
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
12 976,2
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
12 000,0
007
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
107 951,0
008
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халықының басқа да тілдерін дамыту

948,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 600,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
135 501,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
86 964,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
89 264,0
026
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
1 035,0
061
Cодействие добровольному переселению лиц для повышения мобильности рабочей силы
240 000,0
062
Развитие системы квалификаций
207,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
991 033,8
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
991 033,8
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
34 256,1
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
35 900,0
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
470 181,1
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
279 496,6
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
171 200,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
640 070,1
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
30 400,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
19 900,6
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
2 200,0
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
8 300,0
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
360 394,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан, развития языков и культуры
43 555,2
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
12 976,2
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
12 000,0
007
Функционирование районных (городских) библиотек
107 951,0
008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана

612,0
009
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
181 590,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 710,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
249 275,1
021
Cпорт объектілерін дамыту
129 275,1
036
Мәдениет объектілерін дамыту
120 000,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
119 613,3
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
53 407,1
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
53 407,1
477
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы мен жер қатынастары бөлімі
61 206,2
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және жер қатынастары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
60 121,2
009
Елдi мекендердi жерге және шаруашылық жағынан орналастыру
1 085,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5 000,0
056
Жануарларға арналған баспаналар, уақытша ұстау пункттерін салу
5 000,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
51 293,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
51 293,0
005
Аудан аумағының қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын және елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
51 293,0
12
Көлiк және коммуникация
1 839 846,9
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 839 846,9
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
1 905,0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
86 521,9
039
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
8 800,0
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
1 742 620,0
13
Басқалар
899 582,9
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
30 415,0
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
30 415,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
869 167,9
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту

612,0
009
Поддержка культурно-досуговой работы
181 590,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 710,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
249 275,1
021
Развитие объектов спорта
129 275,1
036
Развитие объектов культуры
120 000,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
119 613,3
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
53 407,1
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
53 407,1
477
Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения)
61 206,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и земельных отношений
60 121,2
009
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
1 085,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5 000,0
056
Строительство приютов, пунктов временного содержания для животных
5 000,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
51 293,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
51 293,0
005
Разработка схем градостроительного развития территории района и генеральных планов населенных пунктов
51 293,0
12
Транспорт и коммуникации
1 839 846,9
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 839 846,9
022
Развитие транспортной инфраструктуры
1 905,0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
86 521,9
039
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
8 800,0
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
1 742 620,0
13
Прочие
899 582,9
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
30 415,0
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
30 415,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
869 167,9
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"