"Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының 2023-2025 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 25/284 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2023 жылғы 1 шілдедегі № 6/75 шешімі
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының 2023-2025 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 25/284 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті сәйкесінше 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 4 155 331,9 мың теңге:
салықтық түсімдер - 1 193 571 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 20 860 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 16 532 мың теңге;
трансферттер түсімдері - 2 924 368,9 мың теңге;
2) шығындар - 4 250 895,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 9 710 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 62 100 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 52 390 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 105 273,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 105 273,7 мың теңге:
қарыздар түсімі - 62 100 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 52 390 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 95 563,7 мың теңге.";
аталған шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы
мәслихатының төрағасы
Е. Тұтқышев
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының
2023 жылғы 1 шілдедегі
№ 6/75 шешіміне
қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының
2023 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 25/284 шешіміне
1 қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының 2023 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сомасы
(мың теңге)

О внесении изменений в решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 26 декабря 2022 года № 25/284 "Об утверждении бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы"
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 1 июля 2023 года № 6/75
Маслихат Есильского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы" от 26 декабря 2022 года № 25/284 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Есильского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы - 4 155 331,9 тысяч тенге:
налоговые поступления - 1 193 571 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 20 860 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 16 532 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 2 924 368,9 тысяч тенге;
2) затраты - 4 250 895,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 9 710 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 62 100 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 52 390 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 105 273,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 105 273,7 тысяч тенге:
поступление займов - 62 100 тысяч тенге;
погашение займов - 52 390 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 95 563,7 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель маслихата Есильского района
Северо-Казахстанской области
Е. Туткушев
Приложение
к решению маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области
от 1 июля 2023 года № 6/75
Приложение 1
к решению маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области
от 26 декабря 2022 года № 25/284
Бюджет Есильского района Северо-Казахстанской области на 2023 год
Категория
класс
подкласс
Наименование
Сумма
(тысяч тенге)

1 080
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
139 126,8
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 409
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
1 034,4
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
476 961,4
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
68 837
003
Мемлекеттік органның күрделі шығындары
34 224
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
373 900,4
02
Қорғаныс
26 610
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
26 610
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
10 555
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
8 453
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
7 602
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
3 184,5
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 184,5
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
3 184,5
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
1 109 557
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 109 557
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
350 592
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
9 605
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
46 469
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
688
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
38 663
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
204 722
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
46 447
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
75 969
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

1 080
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
139 126,8
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 409
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
1 034,4
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
476 961,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
68 837
003
Капитальные расходы государственного органа
34 224
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
373 900,4
02
Оборона
26 610
122
Аппарат акима района (города областного значения)
26 610
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
10 555
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
8 453
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
7 602
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно- исполнительная деятельность
3 184,5
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 184,5
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
3 184,5
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 109 557
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 109 557
002
Программа занятости
350 592
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
9 605
005
Государственная адресная социальная помощь
46 469
006
Жилищная помощь
688
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
38 663
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
204 722
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
46 447
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
75 969
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

8 631
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
119 498
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
34 927
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
34 927
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
56 585
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
52 049
003
Мемлекеттік органның күрделі шығындары
4 536
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
27 986
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 986
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
5 310
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5 310
005
Аудан аумағының қала құрылысын дамытудың схемаларын, аудандық (облыстық) маңыздағы қалалардың, кенттердің және басқа да ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
5 310
12
Көлік және коммуникация
638 750
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
638 750
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
48 172
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
590 578
13
Басқалар
165 112,7
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
23 685
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23 685
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
23 511
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
23 511
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
117 916,7
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
117 916,7
14
Борышқа қызмет көрсету
48
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
48
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
48
15
Трансферттер
844 688,9
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
844 688,9
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару

8 631
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
119 498
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
34 927
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
34 927
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
56 585
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства ветеринарии
52 049
003
Капитальные расходы государственного органа
4 536
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
27 986
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
27 986
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
5 310
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5 310
005
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
5 310
12
Транспорт и коммуникации
638 750
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
638 750
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
48 172
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
590 578
13
Прочие
165 112,7
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
23 685
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
23 685
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
23 511
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
23 511
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
117 916,7
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
117 916,7
14
Обслуживание долга
48
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
48
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
48
15
Трансферты
844 688,9
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
844 688,9
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов