Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Явленка ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 11/180 шешімі
Ескерту. 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімінің 6-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 9-1-бабына, 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-7-тармағына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Явленка ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті сәйкесінше 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 1 253 946,5 мың теңге:
салықтық түсімдері - 636 772 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 118 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 2 204 мың теңге;
трансферттердің түсімдері - 614 852,5 мың теңге;
2) шығындар - 1 284 664,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 30 717,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 30 717,9 мың теңге:
қарыздар түсімі - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 30 717,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 01.03.2024 № 14/216 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 23.04.2024 № 15/242 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 21.05.2024 № 16/246 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 05.07.2024 № 18/279 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.08.2024 № 19/287 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.10.2024 № 21/314 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 25.11.2024 № 22/338 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
1-1. Явленка ауылдық округінің 2024 жылға арналған бюджетінде қаржы жылының басында қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен аудандық бюджеттен 2023 қаржы жылында 0,3 мың теңге сомасында бөлінген пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару 4-қосымшаға сәйкес қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 1-1-тармақпен толықтырылды – Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 01.03.2024 № 14/216 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

Об утверждении бюджета Явленского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2024-2026 годы
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 27 декабря 2023 года № 11/180
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2024 в соответствии с пунктом 6 настоящего решения.
В соответствии со статьей 9-1, с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Есильского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Явленского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2024-2026 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы - 1 253 946,5 тысяч тенге:
налоговые поступления - 636 772 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 118 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 2 204 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 614 852,5 тысяч тенге;
2) затраты - 1 284 664,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 30 717,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 30 717,9 тысяч тенге:
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 30 717,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решений маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 01.03.2024 № 14/216 (вводится в действие с 01.01.2024); от 23.04.2024 № 15/242 (вводится в действие с 01.01.2024); от 21.05.2024 № 16/246 (вводится в действие с 01.01.2024); от 05.07.2024 № 18/279 (вводится в действие с 01.01.2024); от 15.08.2024 № 19/287 (вводится в действие с 01.01.2024); от 08.10.2024 № 21/314 (вводится в действие с 01.01.2024); от 25.11.2024 № 22/338 (вводится в действие с 01.01.2024).
1-1. Предусмотреть в бюджете Явленского сельского округа на 2024 год расходы за счет свободных остатков бюджетных средств сложившихся на начало финансового года возврат неиспользованных целевых трансфертов выделенных в 2023 финансовом году из районного бюджета в сумме 0,3 тысяч тенге, согласно приложению 4.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-1 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 01.03.2024 № 14/216 (вводится в действие с 01.01.2024).

1-2. Явленка ауылдық округінің бюджетінде қаржы жылының басына қалыптасқан қаражаттың бос қалдықтары есебінен шығыстар 4-қосымшаға сәйкес қарастырылсын.";
Ескерту. Шешім 1-2-тармақпен толықтырылды – Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 01.03.2024 № 14/216 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Явленка ауылдық округі 2024 жылға арналған бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 52-1-бабына сәйкес құрылатындығы белгіленсін.
3. 2024 жылға аудандық бюджеттен Явленка ауылдық округінің бюджетіне берілетін трансферттердің (субвенциялардың) көлемі 6 351 мың теңге сомасында көзделсін.
4. Явленка ауылдық округінің 2024 жылға арналған бюджетінде республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер түсімі көзделсін, соның ішінде:
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің жалақысын арттыруға.
Аталған трансферттерді республикалық бюджеттен бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының Явленка ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Явленка ауылдық округі әкімінің шешімімен айқындалады.
5. Явленка ауылдық округінің 2024 жылға арналған бюджетінде облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер түсімі көзделсін, соның ішінде:
Есіл ауданы Явленка ауылдық округінің Явленка ауылындағы ауылішілік жолдарды орташа жөндеуге;
Есіл ауданының Явленка ауылындағы "Есіл ауданының балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" КММ көпфункционалды спорт ғимаратын күрделі жөндеуге және аумағын абаттандыруға;
Есіл ауданының елді мекендерінен қар шығаруға.
Облыстық бюджеттен берілетін көрсетілген нысаналы трансферттерді бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Явленка ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Явленка ауылдық округі әкімінің шешімімен анықталады.

1-2. Предусмотреть в бюджете Явленского сельского округа расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года, согласно приложению 4.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-2 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 01.03.2024 № 14/216 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Установить, что доходы бюджета Явленского сельского округа на 2024 год формируются в соответствии cо статьей 52-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан.
3. Предусмотреть на 2024 год объемы трансфертов (субвенций), передаваемых из районного бюджета бюджету Явленского сельского округа в сумме 6 351 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в бюджете Явленского сельского округа на 2024 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
на повышение заработной платы работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета.
Распределение указанных трансфертов из республиканского бюджета определяется решением акима Явленского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Явленского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2024-2026 годы.
5. Предусмотреть в бюджете Явленского сельского округа на 2024 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета, в том числе:
на средний ремонт внутрипоселковых дорог в селе Явленка Явленского сельского округа Есильского района;
на капитальный ремонт многофункционального спортивного сооружения и благоустройство территории КГУ "Детско-юношеская спортивная школа Есильского района" в селе Явленка Есильского района;
на вывоз снега из населенных пунктов Есильского района.
Распределение указанных трансфертов из областного бюджета определяется решением акима Явленского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Явленского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2024-2026 годы.

Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 01.03.2024 № 14/216 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының төрағасы Е. Тұтқышев
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының
2023 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 11/180
1-қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Явленка ауылдық округінің 2024 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 01.03.2024 № 14/216 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 23.04.2024 № 15/242 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 21.05.2024 № 16/246 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 05.07.2024 № 18/279 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.08.2024 № 19/287 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.10.2024 № 21/314 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сомасы
(мың теңге)

Сноска. Пункт 5 в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 01.03.2024 № 14/216 (вводится в действие с 01.01.2024).
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области Е. Туткушев
Приложение 1
к решению маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области
от 27 декабря 2023 года
№ 11/180
Бюджет Явленского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2024 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решений маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 01.03.2024 № 14/216 (вводится в действие с 01.01.2024); от 23.04.2024 № 15/242 (вводится в действие с 01.01.2024); от 21.05.2024 № 16/246 (вводится в действие с 01.01.2024); от 05.07.2024 № 18/279 (вводится в действие с 01.01.2024); от 15.08.2024 № 19/287 (вводится в действие с 01.01.2024); от 08.10.2024 № 21/314 (вводится в действие с 01.01.2024); от 25.11.2024 № 22/338 (вводится в действие с 01.01.2024).
Категория
Класс
подкласс
Наименование
Сумма (тысяч тенге)