Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 19/1 "2023-2025 жылдарға арналған Қызылжар аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының 2023 жылғы 28 сәуірдегі № 2/1 шешімі
Солтүстік Қазақстан облысының Қызылжар аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған Қызылжар аудандық бюджетін бекіту туралы" 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 19/1 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған Қызылжар аудандық бюджет осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 057 289 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 657 267 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 28 916 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 105 757 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 265 349 мың теңге;
2) шығындар – 5 118 734,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 137 572 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 227 700 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 90 128 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -199 017,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 199 017,8 мың теңге:
қарыздар түсімі – 227 700 мың теңге;

О внесении изменений в решение Кызылжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 23 декабря 2022 года № 19/1 "Об утверждении Кызылжарского районного бюджета на 2023-2025 годы"
Решение Кызылжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 28 апреля 2023 года № 2/1
Кызылжарский районный маслихат Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение Кызылжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области "Об утверждении Кызылжарского районного бюджета на 2023-2025 годы" от 23 декабря 2022 года № 19/1 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Кызылжарский районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 057 289 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 657 267 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 28 916 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 105 757 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 265 349 тысяч тенге;
2) затраты – 5 118 734,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 137 572 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 227 700 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 90 128 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -199 017,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 199 017,8 тысяч тенге:
поступление займов – 227 700 тысяч тенге;

4 035
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
455 387,3
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
66 427,5
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
58 735
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
7 692,5
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
388 959,8
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
44 890
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
344 069,8
02
Қорғаныс
25 994
1
Әскери мұқтаждар
12 099
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
12 099
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
12 099
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
13 895
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
13 895
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
11 066
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
2 829
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 264 356,4
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
76 656
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
76 656
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
75 621
026
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
1 035
2
Әлеуметтiк көмек
883 246,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
883 246,2
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
320 568
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
1 035
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
665
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
55 515
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 346
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
295 847,2
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

4 035
9
Прочие государственные услуги общего характера
455 387,3
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
66 427,5
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
58 735
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
7 692,5
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
388 959,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
44 890
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
344 069,8
02
Оборона
25 994
1
Военные нужды
12 099
122
Аппарат акима района (города областного значения)
12 099
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
12 099
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
13 895
122
Аппарат акима района (города областного значения)
13 895
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
11 066
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
2 829
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 264 356,4
1
Социальное обеспечение
76 656
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
76 656
005
Государственная адресная социальная помощь
75 621
026
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
1 035
2
Социальная помощь
883 246,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
883 246,2
002
Программа занятости
320 568
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
1 035
006
Оказание жилищной помощи
665
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
55 515
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 346
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
295 847,2
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью