Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 21-1 "2023-2025 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 2023 жылғы 21 сәуірдегі № 2-1 шешімі
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының бюджетін бекіту туралы" 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 21-1 шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8 161 931,7 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 493 564,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 30 981,8 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6 637 385,9 мың теңге;
2) шығындар – 8 686 927,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 31 611,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 51 750,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 20 139,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -556 606,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 556 606,4 мың теңге;
қарыздар түсімі – 480 137,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 20 139,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 96 608,4 мың теңге.";
9-тармақ келесі мазмұндағы 4), 5), 6) тармақшалармен толықтырылсын:
"4) Александровка ауылында су қысымы құрылыстары алаңын салумен бұру және тарату желілерін реконструкциялауға;
5) Новотроицкое ауылында тарату желілерін қайта жаңартуға;
6) Таман ауылында таратушы желілер мен су құбыры құрылыстары алаңын салуға.";
10-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы трансферттердің түсімі ескерілсін, оның ішінде:
1) Булаев қаласындағы 3 қабатты 45 пәтерлі тұрғын үйге инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым салуға;
2) халықтың әлеуметтік осал топтары үшін тұрғын үй коммуналдық тұрғын үй қорын сатып алуға.";
келесі мазмұндағы 12-1-тармағымен толықтырылсын:

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 26 декабря 2022 года № 21-1 "Об утверждении бюджета района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы"
Решение маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 21 апреля 2023 года № 2-1
Маслихат района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы" от 26 декабря 2022 года № 21-1 следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 161 931,7 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 493 564,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 30 981,8 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 637 385,9 тысяч тенге;
2) затраты – 8 686 927,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 31 611,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 51 750,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 20 139,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -556 606,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 556 606,4 тысяч тенге;
поступление займов – 480 137,0 тысяч тенге;
погашение займов – 20 139,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 96 608,4 тысяч тенге.";
пункт 9 дополнить подпунктами 4), 5), 6) следующего содержания:
"4) на реконструкцию отвода и разводящих сетей со строительством площадки водонапорных сооружений в селе Александровка;
5) на реконструкцию разводящих сетей в селе Новотроицкое;
6) на строительство разводящих сетей и площадки водопроводных сооружений в селе Таманское.";
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Учесть в районном бюджете на 2023 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
1) на строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры к 3-х этажному 45-ти квартирному жилому дому в городе Булаево;
2) на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения.";
дополнить пунктом 12-1 следующего содержания:

"12-1. 4-қосымшаға сәйкес 2023 жылғы 1 қаңтарда қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары мен республикалық бюджеттен берілген 2022 жылы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару есебінен аудан бюджетінде шығыстар қарастырылсын.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын;
осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес 4-қосымшасымен толықтырылсын.
2. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат төрағасы А. Рахметова
Солтүстік Қазақстан облысы
Мағжан Жұмабаев
ауданы мәслихатының

"12-1. Предусмотреть в бюджете района расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся по состоянию на 1 января 2023 года и возврата неиспользованных (недоиспользованных) в 2022 году целевых трансфертов из республиканского бюджета согласно приложению 4.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению;
дополнить приложением 4 согласно приложению 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель районного маслихата А.Рахметова
Приложение 1
к решению маслихата
района Магжана Жумабаева
Северо-Казахстанской области

738 197,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
327 672,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
856,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
12,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
42 183,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 329,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
228 995,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
57 555,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
78 595,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
331 953,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
331 953,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
73 978,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
768,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
1 000,0
061
Жұмыс күшінің ұтқырлығын арттыру үшін адамдардың ерікті түрде қоныс аударуына жәрдемдесу
256 000,0
062
Біліктілік жүйесін дамыту
207,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 136 447,4
1
Тұрғын үй шаруашылығы
764 170,8
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
150 826,8
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
14 826,8
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
136 000,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
613 344,0
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
428 387,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
184 957,0
2
Коммуналдық шаруашылық
1 339 583,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 334 083,0

738 197,0
002
Программа занятости
327 672,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
856,0
006
Оказание жилищной помощи
12,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
42 183,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 329,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
228 995,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
57 555,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
78 595,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
331 953,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
331 953,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
73 978,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
768,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
1 000,0
061
Cодействие добровольному переселению лиц для повышения мобильности рабочей силы
256 000,0
062
Развитие системы квалификаций
207,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 136 447,4
1
Жилищное хозяйство
764 170,8
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
150 826,8
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
14 826,8
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
136 000,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
613 344,0
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
428 387,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
184 957,0
2
Коммунальное хозяйство
1 339 583,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 334 083,0