2024-2026 жылдарға аудандық бюджетті бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 16/2 шешімі
Ескерту. 01.01.2024 бастап қолданысқа еңгізіледі - осы шешімнің 14-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексiнің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармағына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7218966,3 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1085794,8 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 33026,6 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3703,6 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6096441,3 мың теңге;
2) шығындар – 7225139,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 14789,5 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 36660,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 21871 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 20962,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 20962,8 мың теңге;
қарыздар түсімі – 36660,5 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 21924 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 6226,3 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 09.02.2024 № 19/2 (2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледi); жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 14.03.2024 № 23/2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 29.04.2024 № 25/4 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 07.06.2024 № 26/16 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.07.2024 № 28/2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.10.2024 № 33/2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 18.11.2024 № 34/2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2024 жылға арналған аудандық бюджеттің кірістері Қазақстан Республикасы Бюджет кодексіне сәйкес мына салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) мемлекеттік кірістер органында тіркеу есебіне қою кезінде мәлімделген аудандық маңызы бар қала, ауыл аумағында орналасқан жеке тұлғалар дербес салық салуға жататын табыстар бойынша жеке табыс салығын қоспағанда, облыстық мәслихат белгілеген, кірістерді бөлу нормативтері бойынша жеке табыс салығы:
жеке кәсіпкер, жекеше нотариус, жеке сот орындаушысы, адвокат, кәсіпқой медиатор үшін – тұрған жері;
тұрғылықты жері – қалған жеке тұлғалар үшін;

Об утверждении районного бюджета на 2024-2026 годы
Решение маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 28 декабря 2023 года № 16/2
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2024 в соответствии с пунктом 14 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Мамлютского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно к настоящему решению, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 7218966,3 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1085794,8 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 33026,6 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3703,6 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6096441,3 тысяч тенге;
2) затраты – 7225139,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 14789,5 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 36660,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 21871 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -20962,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 20962,8 тысяч тенге;
поступления займов – 36660,5 тысяч тенге;
погашение займов – 21924 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 6226,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решением маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 09.02.2024 № 19/2 (вводится в действие с 1 января 2024 года); в редакции решения маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 14.03.2024 № 23/2 (вводится в действие с 01.01.2024); от 29.04.2024 № 25/4 (вводится в действие с 01.01.2024); от 07.06.2024 № 26/16 (вводится в действие с 01.01.2024); от 11.07.2024 № 28/2 (вводится в действие с 01.01.2024); от 22.10.2024 № 33/2 (вводится в действие с 01.01.2024); от 18.11.2024 № 34/2 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Установить, что доходы районного бюджета на 2024 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
1) индивидуальный подоходный налог по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом, за исключением индивидуального подоходного налога по доходам, подлежащими обложению самостоятельно физическими лицами, у которых на территории города районного значения, села расположено заявленное при постановке на регистрационный учет в органе государственных доходов:
место нахождения – для индивидуального предпринимателя, частного нотариуса, частного судебного исполнителя, адвоката, профессионального медиатора;
место жительства – для остальных физических лиц;

1-1) Алып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 09.02.2024 № 19/2 (2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледi) шешімімен;
1-2) бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкілетті органмен бірлесіп мемлекеттiк жоспарлау жөнiндегi орталық уәкілетті орган бекітетін тізбе бойынша ірі кәсіпкерлік субъектілерінен түсетін түсімдерді және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, келіп түскен салықтық аударымдардың кемінде елу пайызы мөлшерінде облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша корпоративтік табыс салығы;
2) облыстық мәслихат белгілеген, кірістерді бөлу нормативтері бойынша әлеуметтік салық;
3) аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, ауылдық округтің аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықты қоспағанда, жеке және заңды тұлғалардың, дара кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық;
4) аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың аумағындағы жер учаскелеріне жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығын қоспағанда, жер салығы;
5) акциздер:
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген спирттің барлық түрлеріне;
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген алкоголь өніміне;
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген құрамындағы этил спиртінің көлемі 0,5 пайыздан аспайтын сыраға;
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген темекі бұйымдарына;
Қазақстан Республикасының аумағында жасалған жеңіл автомобильдерге (мүгедектер үшін арнайы арналған қолмен басқарылатын немесе қолмен басқаруға бейімделген автомобильдерден басқа);
бензинге (авиациялық бензинді қоспағанда) және дизель отынына;
6) аудандық маңызы бар қала, ауыл аумағындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы;
7) қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым (жекелеген қызмет түрлерімен айналысуға арналған лицензияларды бергені үшін алым);
7-1) қызметтің жекелеген түрлерiмен айналысуға лицензияларды пайдаланғаны үшін төлемақы;
8) коммерциялық ұйымдарды қоспағанда, заңды тұлғаларды, олардың филиалдары мен өкілдіктерін мемлекеттік (есептік) тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым;
9) көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым;
10) сыртқы (көрнекі) жарнаманы облыстық маңызы бар қаладағы үй-жайлардың шегінен тыс ашық кеңістікте, облыстық маңызы бар қаланың аумағы арқылы өтетін жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлінген белдеуінде орналастырғаны үшін төлемақы;

1-1) Исключен решением маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 09.02.2024 № 19/2 (вводится в действие с 1 января 2024 года);
1-2) корпоративный подоходный налог по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом в размере не менее пятидесяти процентов от поступивших налоговых отчислений, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства по перечню, утверждаемому центральным уполномоченным органом по государственному планированию совместно с центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета, и поступлений от организаций нефтяного сектора;
2) социальный налог по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;
3) налог на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей, за исключением налога на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории города районного значения, села, сельского округа;
4) земельный налог, за исключением земельного налога на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц на земельные участки, находящиеся на территории города районного значения, села;
5) акцизы на:
все виды спирта, произведенные на территории Республики Казахстан;
алкогольную продукцию, произведенную на территории Республики Казахстан;
пиво с объемным содержанием этилового спирта не более 0,5 процента, произведенное на территории Республики Казахстан;
табачные изделия, произведенные на территории Республики Казахстан;
легковые автомобили (кроме автомобилей с ручным управлением или адаптером ручного управления, специально предназначенных для лиц с инвалидностью), произведенные на территории Республики Казахстан;
бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;
6) плата за пользование земельными участками, за исключением земельных участков, находящихся на территории города районного значения, села;
7) лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности (сбор за выдачу лицензий на занятие отдельными видами деятельности
7-1) плата за пользование лицензиями на занятие отдельными видами деятельности;
8) сбор за государственную (учетную) регистрацию юридических лиц, их филиалов и представительств, за исключением коммерческих организаций, а также их перерегистрацию;
9) сбор за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию;
10) плата за размещение наружной (визуальной) рекламы на открытом пространстве за пределами помещений в городе областного значения, в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования, проходящих через территорию города областного значения;

11) республикалық бюджет есебіне жазылатын консулдық алымнан және мемлекеттік баждардан басқа, мемлекеттік баж;
11-1) бірыңғай жер салығы облыстық маңызы бар қала бюджетіне түсетін салықтық түсім болып табылады.
3. Аудандық бюджеттің кірістері мына салықтық емес түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) коммуналдық меншіктен түсетін кірістер:
аудан әкімдігінің шешімі бойынша құрылған коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігінің түсімдері;
ауданның коммуналдық меншігіндегі акциялардың мемлекеттік пакеттеріне дивидендтер;
ауданның коммуналдық меншігіндегі заңды тұлғаларға қатысу үлестеріне кірістер;
аудандық маңызы бар қала, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы, ауданның коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда, ауданның коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
аудандық бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар;
ауданның коммуналдық меншігінен түсетін басқа да кірістер;
2) аудандық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдер;
3) аудандық бюджеттен қаржыландырылатын, мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері;
4) аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдық округтердің әкімдері салатын айыппұлдарды қоспағанда, аудандық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
5) аудандық бюджетке түсетін басқа да салықтық емес түсімдер.
4. Аудандық бюджеттің кірістері мына негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
аудандық бюджеттен қаржыландырылатын, мемлекеттік мекемелерге бекітіп берілген мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін ақша;
ауыл шаруашылығы мақсатындағы немесе аудандық маңызы бар қала, ауыл аумағындағы жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдерді қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер;
аудандық маңызы бар қала, ауыл аумағындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін жалға беру құқығын сатқаны үшін төлемақы;
5. Аудандық бюджеттің түсімдері:
аудандық бюджеттен берілген кредиттерді өтеуден, ауданның коммуналдық меншігіндегі мемлекеттің қаржы активтерін сатудан, ауданның жергілікті атқарушы органының қарыздарын өтеуден түсетін түсімдер аудандық бюджеттің есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін.
6. 2024 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданының бюджетінде аудандық бюджеттен бюджеттерге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі көзделсін:
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлютка қаласы әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне 3407 мың теңге сомасында;
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Андреев ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне – 53916 мың теңге;
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Белое ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне – 39242 мың теңге;
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Воскресенов ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне – 41637 мың теңге;
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Дубровное ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне – 60406 мың теңге;
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Қызыләскер ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне – 47758 мың теңге;
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Краснознамен ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне – 28561 мың теңге;
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Леденев ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне – 25557 мың теңге;
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Бике ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне – 47062 мың теңге;
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Пригород ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне – 40822 мың теңге;
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Становое ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне – 39079 мың теңге;
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Новомихайлов ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне – 45657 мың теңге.

11) государственная пошлина, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет;
11-1) налоговым поступлением в бюджет города областного значения является единый земельный налог.
3. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
1) доходы от коммунальной собственности:
поступления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий, созданных по решению акимата района;
дивиденды на государственные пакеты акций, находящиеся в коммунальной собственности района;
доходы на доли участия в юридических лицах, находящиеся в коммунальной собственности района;
доходы от аренды имущества коммунальной собственности района, за исключением доходов от аренды имущества коммунальной собственности района, находящегося в управлении акимов города районного значения, сельского округа;
вознаграждения по кредитам, выданным из районного бюджета;
другие доходы от коммунальной собственности района;
2) поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета;
3) поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета;
4) штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета, за исключением штрафов, налагаемых акимами городов районного значения, сельских округов;
5) другие неналоговые поступления в районный бюджет.
4. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих поступлений от продажи основного капитала:
деньги от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета;
поступления от продажи земельных участков, за исключением поступлений от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения или находящихся на территории города районного значения, села;
плата за продажу права аренды земельных участков, за исключением земельных участков, находящихся на территории города районного значения, села.
5. Установить, что поступления районного бюджета формируются за счет:
зачисления поступления от погашения выданных из районного бюджета кредитов, продажи финансовых активов государства, находящихся в коммунальной собственности района, займов местного исполнительного органа района.
6. Предусмотреть в бюджете Мамлютского района Северо-Казахстанской области на 2024 год объемы целевых текущих трансфертов передаваемых из районного бюджета в бюджеты:
коммунального государственного учреждения "Аппарат акима города Мамлютка Северо-Казахстанской области" в сумме 3407 тысяч тенге;
государственному учреждению "Аппарат акима Андреевского сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области"– 53916 тысяч тенге;
коммунальному государственному учреждению "Аппарат акима Беловского сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области"– 39242 тысяч тенге;
коммунальному государственному учреждению "Аппарат акима Воскресеновского сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области"– 41637 тысяч тенге;
коммунальному государственному учреждению "Аппарат акима Дубровинского сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области"– 60406
тысяч тенге;
коммунальному государственному учреждению "Аппарат акима Кызыласкерского сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области"– 47758 тысяч тенге;
государственному учреждению "Аппарат акима Краснознаменского сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области"– 28561 тысяч тенге;
коммунальному государственному учреждению "Аппарат акима Леденевского сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области"– 25557 тысяч тенге;
коммунальному государственному учреждению "Аппарат акима сельского округа Бике Мамлютского района Северо-Казахстанской области"– 47062 тысяч тенге;
коммунальному государственному учреждению "Аппарат акима Пригородного сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области"– 40822 тысяч тенге;
коммунальному государственному учреждению "Аппарат акима Становского сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области"– 39079 тысяч тенге;
коммунального государственному учреждению "Аппарат акима Новомихайловского сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области"– 45657 тысяч тенге.

7. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер келесі көлемдерде ескерілсін:
1) 16566 мың теңге - Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға, соның ішінде:
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту – 16566 мың теңге.
2) 2274 мың теңге – азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
3) 28024 мың теңге - халықтың әлеуметтік осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алуға;
4) 508806 мың теңге – "Қуатты өңірлер – ел дамуының драйвері" ұлттық жобасы шеңберінде қалаларда сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға, соның ішінде:
СҚО Мамлют ауданы Мамлютка қаласындағы сумен жабдықтау тарату желілерін салуға (2 кезек) – 258806 мың теңге,
СҚО Мамлют ауданы Мамлютка қаласындағы сумен жабдықтау тарату желілерін салуға (3 кезек) – 250000 мың теңге.
5) 490804 мың теңге – "Қуатты өңірлер – ел дамуының драйвері" ұлттық жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға, соның ішінде:
Воскресеновка ауылындағы сумен жабдықтау тарату желілерін салуға – 230750 мың теңге,
Краснознаменное ауылындағы сумен жабдықтау тарату желілерін салуға – 260054 мың теңге.
Ескерту. 7-тармаққа өзгеріс енгізілді – Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 22.10.2024 № 33/2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферттер келесі көлемдерде ескерілсін:
1) 908150 мың теңге - "Қуатты өңірлер – ел дамуының драйвері" ұлттық жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға, соның ішінде:
Солтүстік Қазақстан облысы, Мамлют ауданы, Дубровное ауылдық округі, Дубровное ауылы мекенжайы бойынша орналасқан, Дубровное ауылының сумен жабдықтау жүйесін салу – 326848 мың теңге,
Бексейіт ауылындағы сумен жабдықтау тарату желілерін салуға – 138242 мың теңге;
Афонькино ауылындағы сукернеуіш құрылыстарды салу – 187421 мың теңге;
Дубровное ауылдық округі Михайловка ауылындағы сумен жабдықтау тарату желілерін салу – 255639 мың теңге;
9. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер келесі көлемдерде ескерілсін:
1) 10137,7 мың теңге - Солтүстік Қазақстан облысы, Мамлют ауданы, Дубровное ауылдық округі, Дубровное ауылы мекенжайы бойынша орналасқан, Дубровное ауылының сумен жабдықтау жүйесін салуға;

7. Учесть в районном бюджете на 2024 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в следующих размерах:
1) 16566 тысяч тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан, в том числе:
увеличение норм обеспечения лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами – 16566 тысяча тенге.
2) 2274 тысяч тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета;
3) 28024 тысяч тенге – на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения;
4) 508806 тысяч тенге – на развитие системы водоснабжения и водоотведения в городах в рамках Национального проекта "Сильные регионы - драйвер развития страны", в том числе:
Строительство разводящих сетей водоснабжения в городе Мамлютка Мамлютского района СКО (2 очередь) – 258806 тысяча тенге,
Строительство разводящих сетей водоснабжения в городе Мамлютка Мамлютского района СКО (3 очередь) – 250000 тысячи тенге.
5) 490804 тысяч тенге – на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах в рамках национального проекта "Сильные регионы – драйвер развития страны", в том числе:
Строительство разводящих сетей водоснабжения в селе Воскресеновка – 230750 тысяча тенге,
Строительство разводящих сетей водоснабжения в селе Краснознаменное – 260054 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 7 с изменением, внесенным решением маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 22.10.2024 № 33/2 (вводится в действие с 01.01.2024).
8. Учесть в районном бюджете на 2024 год целевые трансферты из Национального фонда Республики Казахстан в следующих размерах:
1) 908150 тысяч тенге – на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах в рамках национального проекта "Сильные регионы – драйвер развития страны", в том числе:
Строительство системы водоснабжения села Дубровное расположенного по адресу: Северо-Казахстанская область, Мамлютский район, Дубровинский сельский округ, село Дубровное – 326848 тысяча тенге,
Строительство разводящих сетей водоснабжения в селе Бексеит – 138242 тысяча тенге;
Строительство водонапорных сооружений в селе Афонькино – 187421 тысяча тенге;
Строительство разводящих сетей водоснабжения в селе Михайловка Дубровинского сельского округа – 255639 тысяч тенге;
9. Учесть в районном бюджете на 2024 год целевые текущие трансферты из областного бюджета в следующих размерах:
1) 10137,7 тысячи тенге – на строительство системы водоснабжения села Дубровное расположенного по адресу: Северо-Казахстанская область, Мамлютский район, Дубровинский сельский округ, село Дубровное;

2) алып тасталды – Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 29.04.2024 № 25/4 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен;
3) 2993,2 мың теңге - Афонькино ауылындағы сукернеуіш құрылыстарды салуға;
4) 8001,9 мың теңге - Дубровное ауылдық округі Михайловка ауылындағы сумен жабдықтау тарату желілерін салуға;
5) алып тасталды – Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 29.04.2024 № 25/4 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен;
6) 28895 мың теңге - Краснознаменное ауылындағы сумен жабдықтау тарату желілерін салуға;
7) алып тасталды – Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 29.04.2024 № 25/4 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен;
8) алып тасталды – Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 29.04.2024 № 25/4 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен;
9) 9000 мың теңге – Белое ауылдық округі Щучье ауылындағы сумен жабдықтау жүйесін салуға жобалық-сметалық құжаттаманы әзірлеуге;
10) 4500 мың теңге - Искра ауылының сумен жабдықтау жүйесін салуға жобалық-сметалық құжаттаманы әзірлеуге;
11) алып тасталды – Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 22.10.2024 № 33/2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен;
12) 8999 мың теңге – Мамлютка қаласы көшелерінің көше жарығы жүйесін салуға жобалық-сметалық құжаттаманы әзірлеуге (жұмысшы кенті, З. Космодемьянская көшесі, Трудовая көшесі, Скачков көшесі – мектеп интернат);
13) 600000 мың теңге – СҚО, Мамлют ауданы, Мамлютка қаласы, Скачков көшесі 66В мекенжайы бойынша дене тәрбиесi-сауықтыру кешенін салуға;
14) 148973,4 мың теңге – Бостандық ауылы ауылдық клубты реконструкциялауға;
15) 125375,1 мың теңге – Мамлют ауданы Мамлютка қаласындағы жолдарды орташа жөндеуге;
16) 496071,7 мың теңге – Мамлют ауданының КТММ-218 "Сенжарка-Троицкое-Николаевка-Ленино" 0-9,0 км облыстық маңызы бар автомобиль жолы" аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын орташа жөндеуге;
17) 43500 мың теңге - аудандық маңызы бар жолдарды ұстауға;
18) 177770 мың теңге – Мамлют ауданы Дубровное ауылындағы мәдени-бос уақыт орталығы ғимаратын күрделі жөндеуге;
19) алып тасталды – Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 22.10.2024 № 33/2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен;
20) 169000 мың теңге – Мамлют ауданы Бике ауылындағы мәдениет үйін күрделі жөндеуге;
21) 99953 мың теңге – Мамлют ауданы Воскресеновка ауылындағы мәдениет үйін күрделі жөндеуге;

2) исключен решением маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 29.04.2024 № 25/4 (вводится в действие с 01.01.2024);
3) 2993,2 тысяч тенге – на строительство водонапорных сооружений в селе Афонькино;
4) 8001,9 тысяч тенге – на строительство разводящих сетей водоснабжения в селе Михайловка Дубровинского сельского округа;
5) исключен решением маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 29.04.2024 № 25/4 (вводится в действие с 01.01.2024);
6) 28895 тысяч тенге – на строительство разводящих сетей водоснабжения в селе Краснознаменное;
7) исключен решением маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 29.04.2024 № 25/4 (вводится в действие с 01.01.2024);
8) исключен решением маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 29.04.2024 № 25/4 (вводится в действие с 01.01.2024);
9) 9000 тысяч тенге – на разработку проектно-сметной документации на строительство системы водоснабжения в селе Щучье Беловского сельского округа;
10) 4500 тысяч тенге – на разработку проектно-сметной документации на строительство разводящих сетей водоснабжения села Искра;
11) исключен решением маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 22.10.2024 № 33/2 (вводится в действие с 01.01.2024);
12) 8999 тысяч тенге – на разработку проектно-сметной документации на строительство системы уличного освещения улиц города Мамлютка (рабочий поселок, улица З. Космедемьянской, улица Трудовая, улица Скачкова - школа интернат);
13) 600000 тысяч тенге – на строительство физкультурно-оздоровительного комплекса по адресу: СКО, Мамлютский район, в городе Мамлютка, ул. Скачкова 66В;
14) 148973,4 тысяч тенге – на реконструкцию сельского клуба села Бостандык;
15) 125375,1 тысячи тенге – на средний ремонт дорог в городе Мамлютка Мамлютского района;
16) 496071,7 тысяч тенге – на средний ремонт автомобильной дороги районного значения КТММ-218 "Автомобильная дорога областного значения КТ-34 "Сенжарка-Троицкое-Николаевка-Ленино" км 0-9,0 Мамлютского района;
17) 43500 тысяч тенге – на содержание дорог районного значения;
18) 177770 тысяч тенге – на капитальный ремонт здания культурно-досугового развлекательного центра в селе Дубровное Мамлютского района;
19) исключен решением маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 22.10.2024 № 33/2 (вводится в действие с 01.01.2024);
20) 169000 тысяч тенге – на капитальный ремонт Дома культуры в селе Бике Мамлютского района;
21) 99953 тысячи тенге – на капитальный ремонт Дома культуры в селе Воскресеновка Мамлютского района;

22) 34904 мың теңге – Мамлют ауданы Мамлютка қаласындағы стадионды орташа жөндеуге;
23) 28058,3 мың теңге - аудан орталықтары бас жоспарын түзетуге және түбегейлі жоспарлау жобаларын әзірлеуге;
24) 18650,8 мың теңге - ауылдық елді мекендерді дамыту және құрылысы сызбасын кезеңдік әзірлеуге және түзетуге;
25) 5941,5 мың теңге - Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар тұлғалардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға, соның ішінде:
протездік-ортопедиялық құралдар – 4760 мың теңге,
сурдотехникалық құралдар – 137,8 мың теңге,
тифлотехникалық құралдар - 171 мың теңге;
арнаулы жүріп-тұру құралдары (кресло – арбалар) – 872,7 мың теңге;
26) 941,5 мың теңге - Ауғанстан Демократиялық Республикасынан Кеңес әскерлерінің шектеулі контингентін шығарудың 35 жылдығына орай біржолғы ақшалай төлем көрсетуге;
27) 25541,9 мың теңге – Мамлютка қаласында балалар ойын алаңын орнатуға;
28) 30240 мың теңге – Мамлютка қаласында спорт-ойын алаңын орнатуға;
29) 10353 мың теңге – Мамлютка қаласында жарықтандыруды орташа жөндеуге;
30) 38301,7 мың теңге – Мамлютка қаласында қоршауды ағымдағы жөндеуге;
31) 3200,1 мың теңге – Мамлютка қаласындағы дене шынықтыру-сауықтыру кешеніне сыртқы электрмен жабдықтау желісіне жобалық-сметалық құжаттаманы әзірлеуге;
32) 11159,6 мың теңге – Солтүстік Қазақстан облысы, Мамлют ауданы, Мамлютка қаласы, Победа көшесі, 100 Д үй мекенжайы бойынша орналасқан, ағаш-жоңқа тақталарын (АЖТ) өндіру бойынша желілер кешеніне сыртқы сумен жабдықтау желісінің құрылысына;
33) 81198,1 мың теңге - Солтүстік Қазақстан облысы, Мамлют ауданы, Мамлютка қаласы, Победа көшесі, 100 Д үй мекенжайы бойынша орналасқан, ағаш-жоңқа тақталарын (АЖТ) өндіру бойынша желілер кешеніне сыртқы электрмен жабдықтау желісінің құрылысына;
34) 22389 мың теңге – Мамлют мәдени орталығына арналған модульдік қазандықты сатып алуға;
35) 22389 мың теңге – Воскресеновка ауылының мәдениет үйіне арналған модульдік қазандықты сатып алуға;
36) 41999,3 мың теңге – Новомихайлов ауылдық округі Бексейіт ауылындағы (Еңбек көшесі, Жастар көшесі, Жеңіс көшесі, Мектеп көшесі) кентішілік жолдарды орташа жөндеуге;
37) 25639 мың теңге – Воскресеновка ауылындағы сумен жабдықтау тарату желілерін салуға;
38) 17904,3 мың теңге – Мамлютка қаласы, Титов көшесі 33 қазандықты ағымдағы жөндеуге;
39) 83630 мың теңге – мамандандырылған техниканы сатып алуға;
40) 5000 мың теңге – Солтүстік Қазақстан облысы, Мамлют ауданы, Степное ауылы мекенжайы бойынша 400 басқа сүт-тауар фермасына инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым салуға (сыртқы электрмен жабдықтау, сумен жабдықтау желілері);

22) 34904 тысяч тенге – на текущий ремонт стадиона в городе Мамлютка Мамлютского района;
23) 28058,3 тысяч тенге – на корректировку генеральных планов и разработку проектов детальной планировки районных центров;
24) 18650,8 тысяч тенге – на поэтапную разработку и корректировке схем развития и застройки сельских населенных пунктов;
25) 5941,5 тысяч тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан, в том числе:
протезно-ортопедические средства – 4760 тысяча тенге,
сурдотехнические средства – 137,8 тысячи тенге,
тифлотехнические средства – 171 тысяч тенге,
специальные средства передвижения (кресло-коляски) – 872,7 тысяча тенге;
26) 941,5 тысяч тенге – на оказание единовременной денежной выплаты к 35-летию вывода ограниченного контингента советских войск из Демократической Республики Афганистан;
27) ) 25541,9 тысяч тенге – на устройство детских игровых площадок в городе Мамлютка;
28) 30240 тысяч тенге – на обустройство спортивно-игровой площадки в городе Мамлютка;
29) 10353 тысяч тенге – на текущий ремонт освещения в городе Мамлютка;
30) 38301,7 тысяч тенге – на текущий ремонт ограждения в городе Мамлютка;
31) 3200,1 тысяч тенге – на разработку проектно-сметной документации на внешние сети электроснабжения к физкультурно-оздоровительному комплексу в городе Мамлютка;
32) 11159,6 тысяч тенге – на строительство наружной сети водоснабжения к комплексу линий по производству древесно-стружечных плит (ДСП), расположенного по адресу: Северо-Казахстанская область, Мамлютский район, город Мамлютка, улица Победы, дом 100 Д;
33) 81198,1 тысяч тенге – на строительство наружной сети электроснабжения к комплексу линий по производству древесно-стружечных плит (ДСП), расположенного по адресу: Северо-Казахстанская область, Мамлютский район, город Мамлютка, улица Победы, дом 100 Д;
34) 22389 тысяч тенге – на приобретение модульной котельной для Мамлютского культурного центра;
35) 22389 тысяч тенге – на приобретение модульной котельной для Дома культуры села Воскресеновка;
36) 41999,3 тысяч тенге – на средний ремонт внутрипоселковых дорог в селе Бексеит (улица Енбек, улица Жастар, улица Женис, улица Мектеп) Новомихайловского сельского округа;
37) 25639 тысячи тенге – на строительство разводящих сетей водоснабжения в селе Воскресеновка;
38) 17904,3 тысяч тенге – на текущий ремонт котельной в городе Мамлютка, улица Титова 33;
39) 83630 тысяч тенге – на приобретение специализированной техники;
40) 5000 тысяч тенге – на строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры к молочно-товарной ферме на 400 голов (наружные сети электроснабжения, водоснабжения) по адресу: Северо-Казахстанская область, Мамлютский район, село Степное;

41) 10000 мың теңге – Мамлютка қаласы жолдарын ұстауға.
Ескерту. 9-тармаққа өзгерістер енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 14.03.2024 № 23/2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 29.04.2024 № 25/4 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 07.06.2024 № 26/16 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.10.2024 № 33/2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 18.11.2024 № 34/2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
10. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте 36660,5 мың теңге сомада республикалық бюджеттен мамандарға әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттер ескерілсін.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда – Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 18.11.2024 № 34/2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11. 2024 жылға арналған мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек түрлері бойынша шығындар 32176,5 мың теңге сомасында 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 14.03.2024 № 23/2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.10.2024 № 33/2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
12. Мамлют ауданының жергілікті атқарушы органының 2024 жылға арналған резерві 2313,9 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда – Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 22.10.2024 № 33/2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
13. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте 2024-2026 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы бойынша заңнаманың өзгеруіне байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төмен тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін.
Ескерту. 13-тармаққа өзгерістер енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 09.02.2024 № 19/2 (2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледi) шешімімен.

41) 10000 тысяч тенге – на содержание дорог города Мамлютка.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решением маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 14.03.2024 № 23/2 (вводится в действие с 01.01.2024); от 29.04.2024 № 25/4 (вводится в действие с 01.01.2024); от 07.06.2024 № 26/16 (вводится в действие с 01.01.2024); от 22.10.2024 № 33/2 (вводится в действие с 01.01.2024 ); от 18.11.2024 № 34/2 (вводится в действие с 01.01.2024).
10. Учесть в районном бюджете на 2024 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 36660,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 в редакции решения маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 18.11.2024 № 34/2 (вводится в действие с 01.01.2024).
11. Утвердить расходы по видам социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан на 2024 год в сумме 32176,5 тысячи тенге, согласно приложению 4.
Сноска. Пункт 11 в редакции решения маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 14.03.2024 № 23/2 (вводится в действие с 01.01.2024); от 22.10.2024 № 33/2 (вводится в действие с 01.01.2024).
12. Утвердить резерв местного исполнительного органа Мамлютского района на 2024 год в сумме 2313,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 12 в редакции решения маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 22.10.2024 № 33/2 (вводится в действие с 01.01.2024).
13. Учесть в районном бюджете на 2024 год целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства по Северо-Казахстанской области на 2024-2026 годы.
Сноска. Пункт 13 с дополнениями, внесенными решением маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 09.02.2024 № 19/2 (вводится в действие с 1 января 2024 года).

13-1. 2024 жылдың 1 қаңтарына қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары 5-қосымшаға сәйкес бюджеттік бағдарламалар бойынша шығыстарға 6226,3 мың теңге сомасында бағытталсын.
Ескерту. 13-1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 09.02.2024 № 19/2 (2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледi); жаңа редакцияда – Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 22.10.2024 № 33/2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

13-1. Направить свободные остатки бюджетных средств, сложившихся на 1 января 2024 года в сумме 6226,3 тысяч тенге на расходы по бюджетным программам, согласно приложению 5.
Сноска. Решение дополнено пунктом13-1 в соответствии с решением маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 09.02.2024 № 19/2 (вводится в действие с 1 января 2024 года); в редакции решения маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 22.10.2024 № 33/2 (вводится в действие с 01.01.2024).

13-2. Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық елдi мекендерде жұмыс iстейтiн әлеуметтiк қамсыздандыру және мәдениет саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер ескерілсін.

13-2. Учесть специалистам в области социального обеспечения и культуры, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов, повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

Ескерту. Шешім 13-2-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 14.03.2024 № 23/2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
14. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледi.
Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы
мәслихатының төрағасы
Ж. Кәрімова
Солтүстік Қазақстан облысы
Мамлют ауданы мәслихатының
2023 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 16/2 шешіміне 1-қосымша
2024 жылға арналған Мамлют аудандық бюджеті

Сноска. Решение дополнено пунктом 13-2 в соответствии с решением маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 14.03.2024 № 23/2 (вводится в действие с 01.01.2024).
14. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата Мамлютского района
Северо-Казахстанской области
Ж. Каримова
Приложение 1
к решению маслихата
Мамлютского района
Северо-Казахстанской области
от 28 декабря 2023 года № 16/2
Мамлютский районный бюджет на 2024 год

58338
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
83630
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
404294
02
Қорғаныс
19874,1
01
Әскери мұқтаждар
8895,8
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
8895,8
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
8895,8
02
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
10978,3
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
10978,3
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
8023,5
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
2954,8
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
150
09
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
150
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
150
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
150
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
293799,6
01
Әлеуметтiк қамсыздандыру
11083
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
11083
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
11083
02
Әлеуметтiк көмек
228215,1
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
228215,1
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
4017,9
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
32176,5
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
443
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
134284,2
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
57293,5
09
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
54501,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі

58338
003
Капитальные расходы государственного органа
83630
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
404294
02
Оборона
19874,1
01
Военные нужды
8895,8
122
Аппарат акима района (города областного значения)
8895,8
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
8895,8
02
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
10978,3
122
Аппарат акима района (города областного значения)
10978,3
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
8023,5
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
2954,8
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
150
09
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
150
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
150
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
150
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
293799,6
01
Социальное обеспечение
11083
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
11083
005
Государственная адресная социальная помощь
11083
02
Социальная помощь
228215,1
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
228215,1
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
4017,9
006
Оказание жилищной помощи
0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
32176,5
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
443
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
134284,2
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
57293,5
09
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
54501,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)

3636
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
3636
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
391621
01
Әлеуметтiк қамсыздандыру
36290
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
36290
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
36108
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
182
02
Әлеуметтiк көмек
290765
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
290765
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
4922
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
182
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
43920
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1208
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
160949
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
79584
09
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
64566
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
64566
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
64202
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
364
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
18908
01
Тұрғын үй шаруашылығы
9211
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
9211
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
4848
011
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
4363
02
Коммуналдық шаруашылық
9697
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
9697
013
Коммуналдық шаруашылықты дамыту
6061
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі

3636
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
3636
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
391621
01
Социальное обеспечение
36290
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
36290
005
Государственная адресная социальная помощь
36108
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
182
02
Социальная помощь
290765
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
290765
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
4922
006
Оказание жилищной помощи
182
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
43920
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1208
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
160949
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
79584
09
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
64566
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
64566
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
64202
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
364
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
18908
01
Жилищное хозяйство
9211
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
9211
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
4848
011
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
4363
02
Коммунальное хозяйство
9697
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
9697
013
Развитие коммунального хозяйства
6061
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения