Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Абай ауылдық округінің 2024 – 2026 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2023 жылғы 29 желтоқсандағы № 109/9 шешімі.
Ескерту. 01.01.2024 бастап қолданысқа еңгізіледі - осы шешімнің 5-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1, 75-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-7-тармағына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Абай ауылдық округінің 2024 – 2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 41172 мың теңге:
салықтық түсімдер – 6144 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 35028 мың теңге;
2) шығындар – 43394,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2222,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2222,3 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2222,3 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 08.08.2024 № 193/15 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.11.2024 № 223/18 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Абай ауылдық округінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес, мынадай салықтық түсімдер есебінен қалыптасатыны белгіленсін:
төлем көзінен салық салынбайтын кірістерден жеке табыс салығы;
ауылдық округтің аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықтан;
ауылдың аумағындағы жер учаскелері бойынша жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығынан;
бірыңғай жер салығы;
көлік құралдары салығынан:
тұрғылықты жері ауылдың аумағындағы жеке тұлғалардан;
өздерінің құрылтай құжаттарында көрсетілетін тұрған жері ауылдың аумағында орналасқан заңды тұлғалардан;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақыдан.

Об утверждении бюджета Абайского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2024 - 2026 годы
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 29 декабря 2023 года № 109/9.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2024 в соответствии с пунктом 5 настоящего решения.
В соответствии со статьями 9-1, статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Абайского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2024 – 2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 41172 тысяч тенге:
налоговые поступления – 6144 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 35028 тысяч тенге;
2) затраты – 43394,3 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2222,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2222,3 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2222,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Тайыншинского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 08.08.2024 № 193/15 (вводится в действие с 01.01.2024); от 08.11.2024 № 223/18 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Установить, что доходы бюджета Абайского сельского округа формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
индивидуальный подоходный налог с доходов не облагаемых у источника выплаты;
налога на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории сельского округа;
земельного налога на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц по земельным участкам, находящимся на территории сел;
единый земельный налог;
налога на транспортные средства:
с физических лиц, место жительства которых находится на территории сел;
с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагается на территории сел;
плата за пользование земельными участками.

3. Аудандық бюджеттен 2024 жылға арналған Абай ауылдық округінің бюджетіне берілетін бюджеттік субвенция 32700 мың теңге сомасында белгіленсін.
4. 2024 жылға арналған Абай ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен 48 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
4-1. Абай ауылдық округінің 2024 жылға арналған бюджетінде Абай ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен 2280 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттердің түсімдері ескерілсін.
Ескерту. Шешім 4-1-тармақпен толықтырылды – Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 08.08.2024 № 193/15 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

3. Установить бюджетную субвенцию, передаваемую из районного бюджета в бюджет Абайского сельского округа на 2024 год в сумме 32700 тысяч тенге.
4. Учесть в бюджете Абайского сельского округа на 2024 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в сумме 48 тысяч тенге.
4-1. Учесть в бюджете Абайского сельского округа на 2024 год поступления целевых текущих трансфертов из районного бюджета в бюджет Абайского сельского округа в сумме 2280 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением Тайыншинского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 08.08.2024 № 193/15 (вводится в действие с 01.01.2024).

4-2. Осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес 2024 жылға арналған Абай ауылдық округінің бюджетінде қаржылық жылдың басында қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен шығыстар көзделсін.
Ескерту. Шешім 4-2-тармақпен толықтырылды – Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 08.08.2024 № 193/15 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының төрағасы С. Бекшенов
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихатының
2023 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 109/9 шешіміне
1-қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Абай ауылдық округінің 2024 жылға арналған бюджеті

4-2. Предусмотреть в бюджете Абайского сельского округа на 2024 год расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года согласно приложению 4 к настоящему решению.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-2 в соответствии с решением Тайыншинского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 08.08.2024 № 193/15 (вводится в действие с 01.01.2024).
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области С. Бекшенов
Приложение 1
к решению маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
от 29 декабря 2023 года № 109/9
Бюджет Абайского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2024 год