Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Рощинск ауылдық округінің 2024 – 2026 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2023 жылғы 29 желтоқсандағы № 121/9 шешімі
Ескерту. 01.01.2024 бастап қолданысқа еңгізіледі - осы шешімнің 6-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет Кодексінің 9-1, 75-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Рощинск ауылдық округінің 2024 – 2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 45592,2 мың теңге:
салық түсімдері – 9300 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 36292,2 мың теңге;
2) шығындар – 47093,4 мың теңге;
3) Таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1501,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1501,2 мың теңге:
Қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1501,2 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 19.04.2024 № 159/13 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Тайынша ауданы Рощинск ауылдық округі бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес, мынадай салықтық түсімдер есебінен қалыптасатыны белгіленсін:
1) төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан алынатын жеке табыс салығы;
2) ауылдық округ аумағындағы осы салыққа салық салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
3) ауылдар аумағындағы жер учаскелері бойынша жеке және заңды тұлғалардан елді мекендердің жерлеріне салынатын жер салығы;
4) бірыңғай жер салығы;
5) көлік құралдарына салынатын салық:
тұрғылықты жері ауылдар аумағында орналасқан жеке тұлғалардан;
олардың құрылтай құжаттарында көрсетілген орналасқан жері ауылдар аумағында орналасқан заңды тұлғалардан;

Об утверждении бюджета Рощинского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2024 - 2026 годы
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 29 декабря 2023 года № 121/9
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2024 в соответствии с пунктом 6 настоящего решения.
В соответствии со статьями 9-1, 75 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. "Утвердить бюджет Рощинского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2024-2026 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 45 592,2 тысяч тенге:
налоговые поступления – 9 300 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 36 292,2 тысяч тенге;
2) затраты – 47 093,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 501,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 501,2 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1501,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Тайыншинского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 19.04.2024 № 159/13 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Установить, что доходы бюджета Рощинского сельского округа Тайыншинского района формируются в соответствии статьи 52,1. Бюджетного Кодекса Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
1) индивидуальный подоходный налог с доходов не облагаемых у источника выплаты.
2) налог на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории сельского округа;
3) земельный налог на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц по земельным участкам, находящимся на территории сел;
4) единый земельный налог;
5) налог на транспортные средства:
с физических лиц, место жительства которых находится на территории сел; с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагается на территории сел;

6) жер учаскелерін пайдаланғаны үшін түсімдер.
3. 2024 жылға арналған Рощинка ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенция 16600 мың теңге сомасында белгіленсін.
3-1. Осы шешімге 4-қосымшаға сәйкес 2024 жылға арналған Рощинск ауылдық округінің бюджетінде қаржылық жылдың басында қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен шығыстар көзделсін.
Ескерту. Шешім 3-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 19.04.2024 № 159/13 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. 2024 жылға арналған Рощинск ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттердің түсімі 12 мың теңге сомасында ескерілсін.

6) поступление за использование земельных участков;
3. Установить бюджетную субвенцию, передаваемую из районного бюджета в бюджет Рощинского сельского округа на 2024 год в сумме 16600 тысяч тенге.
3-1. Предусмотреть в бюджете Рощинского сельского округа на 2024 год расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года согласно приложению 4 к настоящему решению.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-1 в соответствии с решением Тайыншинского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 19.04.2024 № 159/13 (вводится в действие с 01.01.2024).
4. Учесть в бюджете Рощинского сельского округа на 2024 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в сумме 12 тысяч тенге.

5. 2024 жылға арналған Рощинск ауылдық округінің бюджетінде облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттердің түсімі 10 000 мың теңге сомасында ескерілсін.
6. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы маслихатының торағасы С. Бекшенов
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы маслихатының
2023 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 121/9 шешіміне
1-қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Рощинск ауылдық округінің 2024 жылға арналған бюджеті

5. Учесть в бюджете Рощинского сельского округа на 2024 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета в сумме 10 000 тысяч тенге.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области С. Бекшенев
Приложение 1
к решению маслихата округа
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
от 29 декабря 2023 года № 121/9
Бюджет Рощинского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2024 год