Уәлиханов аудандық мәслихатының 2022 жылғы 27 желтоқсандағы № 2-25 с "2023-2025 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданы мәслихатының 2023 жылғы 12 желтоқсандағы № 2-11 с шешімі
Уәлиханов аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Уәлиханов аудандық мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданының бюджетін бекіту туралы" 2022 жылғы 27 желтоқсандағы № 2-25 с шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданының бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1)кірістер – 6 837 504,3 мың теңге:
салықтық түсімдер – 746 609,8 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 27 003,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 6 055,1 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6 057 836,2 мың теңге;
2) шығындар – 6 970 015,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 22 251 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 50 986 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 28 735 мың теңге;
4) қаржы активтері мен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 154 761,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 154 761,8 мың теңге:
қарыздар түсімі – 50 964,5 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 28 735 мың теңге;

О внесении изменений в решение Уалихановского районного маслихата от 27 декабря 2022 года № 2-25 с "Об утверждении бюджета Уалихановского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы"
Решение Уалихановского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 12 декабря 2023 года № 2-11 с
Уалихановский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Уалихановского районного маслихата "Об утверждении бюджета Уалихановского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы" от 27 декабря 2022 года № 2-25 с следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Уалихановского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы — 6 837 504,3 тысяч тенге:
налоговые поступления — 746 609,8 тысяч тенге;
неналоговые поступления — 27 003,2 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала — 6 055,1 тысяч тенге; поступления трансфертов — 6 057 836,2 тысяч тенге;
2) затраты — 6 970 015,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование — 22 251 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 50 986 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 28 735 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами — 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета — -154 761,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –
154 761,8 тысяч тенге:
поступление займов – 50 964,5 тысяч тенге;
погашение займов – 28 735 тысяч тенге;

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 132 532,3 мың теңге.";
8-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"8. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2023 жылға резерві 8 859 мың теңге көлемінде бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Уәлиханов аудандық мәслихатының төрағасы М. Абдулов
Уәлиханов аудандық мәслихатының
2023 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 2-11 с шешіміне қосымша
Уәлиханов аудандық мәслихатының
2022 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 2-25 c шешіміне 1-қосымша
2023 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданының бюджеті
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
1
2
3

используемые остатки бюджетных средств – 132 532,3 тысяч тенге.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2023 год в сумме 8 859 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель Уалихановского районного маслихата М. Абдулов
Приложение к решению
Уалихановского районного маслихата
от 12 декабря 2023 года № 2-11 с
Приложение 1 к решению
Уалихановского районного маслихата
от 27 декабря 2022 года № 2-25 c
Бюджет Уалихановского района Северо-Казахстанской области на 2023 год
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
1
2
3

18 981,7
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
28 878,5
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі)
28 878,5
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
28 878,5
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
357 366,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
31 400
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
31 400
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
244 325,3
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
50 262,6
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
7 479
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
40 013,7
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
391
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
70 720
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
43 746,5
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
31 712,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
81 641
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
63 236
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
477
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
7 390
061
Жұмыс күшінің ұтқырлығын арттыру үшін адамдардың ерікті түрде қоныс аударуына жәрдемдесу
10 538
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 122 558,1
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі)
195 466
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
140 493,7
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
54 972,3
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі)

18 981,7
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
28 878,5
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
28 878,5
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
28 878,5
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
357 366,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
31 400
005
Государственная адресная социальная помощь
31 400
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
244 325,3
002
Программа занятости
50 262,6
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
7 479
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
40 013,7
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
391
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
70 720
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
43 746,5
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
31 712,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
81 641
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
63 236
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
477
021
Капитальные расходы государственного органа
7 390
061
Cодействие добровольному переселению лиц для повышения мобильности рабочей силы
10 538
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 122 558,1
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
195 466
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
140 493,7
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
54 972,3
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

1 921 127,8
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
5 150
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
7 014
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
1 908 963,8
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі)
5 964,3
031
Елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз ету
5 964,3
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
353 552,4
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
80 849
009
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
80 849
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі)
46 005
036
Мәдениет объектілерін дамыту
46 005
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
41 676,3
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23 587
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
4 149,1
007
Әр түрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
13 940,2
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі)
17 121,8
021
Cпорт объектілерін дамыту
17 121,8
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
103 442
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
16 820
007
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
85 908
008
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
714
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
64 458,3
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
36 117
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 887,2
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
22 128,5
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
4 325,6
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
95 296,6
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі)

1 921 127,8
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
5 150
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
7 014
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
1 908 963,8
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5 964,3
031
Обеспечение санитарии населенных пунктов
5 964,3
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
353 552,4
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
80 849
009
Поддержка культурно-досуговой работы
80 849
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
46 005
036
Развитие объектов культуры
46 005
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
41 676,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
23 587
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
4 149,1
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
13 940,2
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
17 121,8
021
Развитие объектов спорта
17 121,8
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
103 442
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
16 820
007
Функционирование районных (городских) библиотек
85 908
008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
714
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
64 458,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан, развития языков и культуры
36 117
003
Капитальные расходы государственного органа
1 887,2
004
Реализация мероприятий в сфере
молодежной политики
22 128,5
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
4 325,6
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
95 296,6
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)