Атырау қаласы Мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 211 "2023-2025 жылдарға арналған қала бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 2023 жылғы 21 қарашадағы № 62 шешімі
Атырау қаласының Мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Атырау қаласы Мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 211 "2023-2025 жылдарға арналған қала бюджеті туралы" шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған қала бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 – қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 395 880 926 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 330 613 080 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 444 358 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 8 046 162 мың теңге;
трансферттер түсімі – 56 777 326 мың теңге;
2) шығындар – 402 241 791 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 3 919 677 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 4 000 000 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 80 323 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – -6 269 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 6 269 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -10 274 273 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 10 274 273 мың теңге;
қарыздар түсімі – 14 165 488 мың теңге;

О внесении изменений в решение Маслихата города Атырау от 23 декабря 2022 года № 211 "О бюджете города на 2023-2025 годы"
Решение Атырауского городского маслихата Атырауской области от 21 ноября 2023 года № 62
Маслихат города Атырау РЕШИЛ:
1. Внести в решение Маслихата города Атырау от 23 декабря 2022 года № 211 "О бюджете города на 2023-2025 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 395 880 926 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 330 613 080 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 444 358 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 8 046 162 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 56 777 326 тысяч тенге;
2) затраты – 402 241 791 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 3 919 677 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 4 000 000 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 80 323 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – -6 269 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 6 269 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -10 274 273 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 10 274 273 тысяч тенге:
поступление займов – 14 165 488 тысяч тенге;

329 567
1
Құқық қорғау қызметi
7 118
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
7 118
066
Қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздік объектілерін салу
7 118
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
322 449
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
322 449
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
322 449
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
5 755 700
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
341 393
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
341 393
005
Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек
338 370
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттік жалғамалармен қамтамасыз ету
3 023
2
Әлеуметтiк көмек
4 517 039
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
3 635 061
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
50 784
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
7 065
007
Жергiлiктi өкiлеттi органдардың шешiмi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмек
1 714 549
010
Үйден тәрбиеленiп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
25 085
013
Белгiленген тұрғылықты жерi жоқ тұлғаларды әлеуметтiк бейiмдеу
176 821
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
185 154
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
114 540
017
Мүгедектігі бар адамды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдармен, арнаулы жүрiп-тұру құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емделу, есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының, жеке көмекшінің қызметтерін ұсыну
1 361 063
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
134 156
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
134 156
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
747 822
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
662 191
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметiн қамтамасыз ету
85 631
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер

329 567
01
Правоохранительная деятельность
7 118
467
Отдел строительства района (города областного значения)
7 118
066
Строительство объектов общественного порядка и безопасности
7 118
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
322 449
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
322 449
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
322 449
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
5 755 700
1
Социальное обеспечение
341 393
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
341 393
005
Государственная адресная социальная помощь
338 370
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
3 023
2
Социальная помощь
4 517 039
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
3 635 061
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
50 784
006
Оказание жилищной помощи
7 065
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
1 714 549
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
25 085
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
176 821
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
185 154
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
114 540
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
1 361 063
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
134 156
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
134 156
801
Отдел занятости, социальных программ и регистраци актов гражданского состояния района (города областного значения)
747 822
004
Программа занятости
662 191
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
85 631
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения