2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Атырау облысы Жылыой аудандық мәслихатының 2023 жылғы 20 желтоқсандағы № 10-3 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес және аудан әкімдігімен ұсынылған 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет жобасын қарап, Жылыой аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 -қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 215 543 963,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 212 222 028 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 204 173 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 118 236 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 2 999 526,3 мың теңге;
2) шығындар – 219 988 147,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 9 373 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 14 768 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 5 395 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 4 453 557 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 453 557 мың теңге:
қарыздар түсімі – 14 768 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 5 395 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4 444 184 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Жылыой аудандық маслихатының 20.12.2024 № 25-2 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Аудан бюджетінен облыстық бюджетке бюджеттік алымдардың 2024 жылға арналған көлемі 95 574 196 мың теңге сомасында белгіленсін.
3. Аудандық бюджеттен қала, кент, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемдері 2024 жылға 127 795 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Жаңа-Қаратон кентіне – 31 773 мың теңге;
Жем ауылдық округіне – 20 887 мың теңге;
Қосшағыл ауылдық округіне – 19 688 мың теңге;
Қара-Арна ауылдық округіне – 17 266 мың теңге;
Майкөмген ауылдық округіне – 19 112 мың теңге;
Ақкиізтоғай ауылдық округіне – 19 069 мың теңге.
4. 2024 жылға аудандық бюджетте ауылдық елдi мекендерде жұмыс iстеу және тұру үшін келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға, кент, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының мемлекеттік қызметшілеріне жүз еселік айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде бір жолғы көтерме жәрдемақы және екі мың еселік айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде тұрғын үй сатып алуға немесе салу үшін бюджеттік кредиттер көзделгені ескерілсін.

О районном бюджете на 2024-2026 годы
Решение Жылыойского районного маслихата Атырауской области от 20 декабря 2023 года № 10-3
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и рассмотрев предложенный акиматом района проект районного бюджета на 2024-2026 годы Жылыойский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 215 543 963,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 212 222 028 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 204 173 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 118 236 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 999 526,3 тысяч тенге;
2) затраты – 219 988 147,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 9 373 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты–14 768 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 5 395 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 4 453 557 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 453 557 тысяч тенге:
поступление займов – 14 768 тысяч тенге;
погашение займов – 5 395 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 4 444 184 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Жылыойского районного маслихата Атырауской области от 20.12.2024 25-2 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Предусмотреть на 2024 год объемы бюджетных изъятий из районного бюджета в областной бюджет в сумме 95 574 196 тысяч тенге.
3. Предусмотреть на 2024 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города, поселка, сельских округов в сумме 127 795 тысяч тенге, в том числе:
поселку Жана –Каратон – 31 773тысяч тенге;
Жемскому сельскому округу – 20 887тысяч тенге;
Косчагильскому сельскому округу – 19 688тысяч тенге;
Кара-Арнинскому сельскому округу – 17 266тысяч тенге;
Майкумгенскому сельскому округу – 19 112 тысяч тенге;
Аккиизтогайскому сельскому округу – 19 069 тысяч тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, государственным служащим аппаратов акимов поселка, сельских округов прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты, предусмотрено единовременное подъемное пособие в размере стократного месячного расчетного показателя и бюджетный кредит для приобретения или строительства жилья в размере две тысячи кратного месячного расчетного показателя.

5. 2024 жылға жергілікті атқарушы органдарының резерві 2 147 953 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға 14 768 мың теңге сомасында бюджеттiк кредиттер көзделгенi ескерiлсiн.
7. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қоры есебінен 2 478 415 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттері ескерілсін, оның ішінде:
шағын және моноқалалардағы бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға – 2 333 000 мың теңге;
инженерлік–коммуникациялық инфрақұрылымдарды дамытуға – 145 415 мың теңге.
8. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджет есебінен 3 077 433 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттері ескерілсін, оның ішінде:
жылу энергетикалық жүйені дамытуға – 1 050 000 мың теңге;

5. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2024 год в сумме 2 147 953 тысяч тенге.
6. Учесть в районном бюджете на 2024 год предусмотрены бюджетные кредиты местным исполнительным органам в сумме 14 768 тысяч тенге на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
7. Учесть в районном бюджете на 2024 год целевые трансферты на развитие из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 2 478 415 тысяч тенге, в том числе:
2 333 000 тысяч тенге – на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах;
145 415 тысяч тенге – на развитие инженерно – коммуникационной инфраструктуры;
8. Учесть в районном бюджете на 2024 год целевые трансферты на развитие из областного бюджета в сумме 3 077 433 тысяч тенге, в том числе:
на развитие теплоэнергетической системы – 1 050 000 тысяч тенге;

елді мекендердің жарық жүйесін дамытуға – 600 000 мың теңге;
абаттандыру объектілерін дамытуға – 1 300 000 мың теңге;
спорт объектілерін дамытуға – 127 433 мың теңге.
9. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Мәслихат төрағасы Қ. Мыңбаев
Жылыой аудандық
мәслихатының 2023 жылғы
20 желтоқсандағы № 10-3
шешіміне 1-қосымша
2024 жылға нақталынған бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Атырау облысы Жылыой аудандық маслихатының 20.12.2024 № 25-2 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
соммасы (мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I . Кірістер

на развитие системы освещения населенных пунктов – 600 000 тысяч тенге;
на развитие объектов благоустройства – 1 300 000 тысяч тенге;
на развитие объектов спорта – 127 433 тысяч тенге.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата Қ. Мыңбаев
Приложение 1 к решению
Жылыойского районного
маслихата от 20 декабря
2023 года № 10-3
Уточненный бюджет на 2024 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Жылыойского районного маслихата Атырауской области от 20.12.2024 № 25-2 (вводится в действие с 01.01.2024).
Категория
Сумма (тысяча тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I . Доходы

13 845
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
1 698 443
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
6 129
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
44 396
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
54 713
017
Мүгедектігі бар адамды реабилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
365 181
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
4 576
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
123 094
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
106 890
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 322
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
270
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
14 200
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
412
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
17 604 640
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
2 620 041
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
9 986
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
2 610 055
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
11 919 224
001
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй қоры саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
191 383
004
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, оның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
117 609
005
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
2 774 602
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
831 144
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
678 362
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
7 004 857
121
Әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқарушы органның төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер

13 845
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
1 698 443
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
6 129
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
44 396
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
54 713
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
365 181
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
4 576
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
123 094
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
106 890
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 322
021
Капитальные расходы государственного органа
270
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
14 200
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
412
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
17 604 640
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
2 620 041
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
9 986
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2 610 055
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
11 919 224
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства и жилищного фонда
191 383
004
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
117 609
005
Организация сохранения государственного жилищного фонда
2 774 602
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
831 144
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
678 362
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
7 004 857
121
Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера