Махамбет аудандық мәслихатының 2022 жылғы 27 желтоқсандағы № 189 "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Атырау облысы Махамбет аудандық мәслихатының 2023 жылғы 30 мамырдағы № 26 шешімі
Махамбет аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Махамбет аудандық мәслихатының 2022 жылғы 27 желтоқсандағы № 189 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 13 731 705 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 807 762 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 43 541мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 11 319 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 9 869 083 мың теңге;
2) шығындар – 14 434 365 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 4 544 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 20 700 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 16 156 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 707 204мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 707 204 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 20 700 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 16 156 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 702 660 мың теңге.
2-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен – 8 241 319 мың теңге сомасында нысаналы трансферт көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
халықты, объектілер мен аумақтарды табиғи дүлей зілзалалардан инженерлік қорғау жөніндегі жұмыстарды жүргізуге - 1 907 000 мың теңге;
инженерлік - коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға – 3 715 883 мың теңге;
елді мекендердегі сумен жабдықтау жүйелерін дамытуға – 234 393 мың теңге;
спорт нысандарын дамытуға - 50 000 мың теңге;
коммуналдық шаруашылықты дамытуға - 11 700 мың теңге;
көліктік инфрақұрылымды дамытуға - 800 000 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге - 32 546 мың теңге;
қатты тұрмыстық қалдықтар полигонына қоқыстарды сұрыптау кешенін орнатуға және ангар сатып алуға – 120 500 мың теңге;
елді мекендерді абаттандыруға және көкалдандыруға – 25 700 мың теңге;
әлеуметтік қорғау ұйымдарының ағымдағы шығындарына - 12 696 мың теңге;
мәдениет ұйымдарының ағымдағы шығындарына және материалдық- техникалық жарақтандыруға – 39 423 мың теңге;

О внесении изменений в решение Махамбетского районного маслихата от 27 декабря 2022 года № 189 "О районном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Махамбетского районного маслихата Атырауской области от 30 мая 2023 года № 26
Махамбетский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение "О районном бюджете на 2023-2025 годы" Махамбетского районного маслихата от 27 декабря 2022 года № 189 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доход – 13 731 705 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 807 762 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 43 541 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 11 319 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 9 869 083 тысяч тенге;
2) затраты – 14 434 365 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 4 544 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 20 700 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 16 156 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 707 204 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета -707 204 тысяча тенге, в том числе:
поступление займов – 20 700 тысяча тенге;
погашение займов – 16 156 тысяча тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 702 660 тысяча тенге.
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Учесть, что в районном бюджете на 2023 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета в сумме – 8 241 349 тысячи тенге, в том числе:
1 907 000 тысяч тенге - на проведение работ по инженерной защите населения, объектов и территорий от природных стихийных бедствий;
3 715 883 тысяч тенге - на развитие и (или) обустройство инженерно -коммуникационной инфраструктуры;
234 393 тысяч тенге - на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктов;
50 000 тысяч тенге – на развитие объектов спорта;
11 700 тысяч тенге – на развитие коммунального хозяйства;
800 000 тысяч тенге – на развитие транспортной инфраструктуры;
32 546 тысяч тенге - на выплату государственной адресной социальной помощи;
120 500 тысяч тенге – на приобретение сортировочного комплекса и ангара для установки на полигон твердых бытовых отходов;
25 700 тысяч тенге – на благоустройства и озеленение населенных пунктов;
12 696 тысяч тенге – на текущие затраты организаций социальной защиты;
39 423 тысяч тенге – на текущие затраты организаций культуры и материально - техническое оснащение;

азаматтардың жекелеген санаттарына тұрғын үй сатып алуға – 612 000 мың теңге;
елді мекендерде халықтың экологиялық ағарту насихаттау жұмыстарын жүргізуге – 5 000 мың теңге;
автомобиль жолдарын күрделі жөндеуге – 674 478 мың теңге.".
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтер бюджеттеріне – 125 329 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер көзделсін, оның ішінде:
елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруға – 55 747 мың теңге;
елді мекендерді абаттандыруға – 9 400 мың теңге;
елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге – 13 866 мың теңге;
ауылдық округ әкімі аппаратының ағымдағы және күрделі шығындарына – 12 242 мың теңге;
мәдениет ұйымдарының ағымдағы және күрделі шығындарына – 31 143 мың теңге;
жекешелендіру, коммуналдық мүлікті басқаруды ұйымдастыруға - 600 мың теңге;

612 000 тысяч тенге – на приобретение жилья отдельным категориям граждан;
5 000 тысяч тенге – на проведение агитационной работы по экологическому просвещению населения в населенных пунктах;
674 478 тысяч тенге - на капитальный ремонт автомобильных дорог."
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Предусмотреть в районном бюджете на 2023 год целевые трансферты в бюджеты сельских округов в сумме – 125 329 тысяч тенге, в том числе:
55 747 тысяч тенге – на организацию водоснабжения населенных пунктов;
9 400 тысяч тенге – на благоустройства населенных пунктов;
13 866 тысяч тенге – на обеспечение санитарии населенных пунктов;
12 242 тысяч тенге – на текущие и капитальные затраты аппарата акима сельского округа;
31 143 тысяч тенге – на текущие и капитальные затраты организаций культуры;
600 тысяч тенге – на организацию приватизация, управления коммунальным имуществом;

113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
02
Қорғаныс
27434
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
11359
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
11359
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
350
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
350
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
15725
007
Аудандық ауқымдағы дала өрттерінің, сондай –ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
15725
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
16808
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
16808
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
16808
05
Денсаулық сақтау
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
002
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына жеткізуді ұйымдастыру
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
893418
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
41046
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
40546
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттік жалғамамен қамтамасыз ету
500
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
842072
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
393252
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
25875
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
300
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
3321
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
107612
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтік қызмет көрсету аумақтық орталығы
84220
017
Мүгедектігі бар адамды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету,сондай-ақ санаторий-курорттық емделу, есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететін тіл маманының, жеке көмекшінің қызметтерін ұсыну

113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
02
Оборона
27434
122
Аппарат акима района (города областного значения)
11359
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
11359
122
Аппарат акима района (города областного значения)
350
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
350
122
Аппарат акима района (города областного значения)
15725
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
15725
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
16808
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог района (города областного значения)
16808
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
16808
05
Здравоохранение
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села,сельского округа
002
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
893418
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
41046
010
Государственная адресная социальная помощь
40546
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
500
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
842072
004
Программа занятости
393252
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры , спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
25875
007
Оказание жилищной помощи
300
009
Материальное обеспечение детей-инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
3321
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
107612
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
84220
017
Обеспечение нуждающихся инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами,специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортноголечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью