Махамбет аудандық мәслихатының 2022 жылғы 29 желтоқсандағы № 193 "2023–2025 жылдарға арналған ауылдық округтердің бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Атырау облысы Махамбет аудандық мәслихатының 2023 жылғы 17 тамыздағы № 55 шешімі
Махамбет аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2023-2025 жылдарға арналған ауылдық округтердің бюджеттері туралы" Махамбет аудандық мәслихатының 2022 жылғы 29 желтоқсандағы № 193 шешіміне өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған Алға ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 91 316 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 283 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 106 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 230 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 86 697мың теңге;
2) шығындар – 91 449 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -133 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) -133 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары –133 мың теңге.
2-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2023-2025 жылдарға арналған Ақжайық ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер –119 350 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 977 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 40 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 532 мың теңге;
трансферттердің түсімдері–115 801 мың теңге;
2) шығындар –120 082 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -732 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 732 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары –732 мың теңге.
3-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2023-2025 жылдарға арналған Ақтоғай ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекітілсін:

О внесении изменений в решение Махамбетского районного маслихата от 29 декабря 2022 года № 193 "О бюджетах сельских округов на 2023-2025 годы"
Решение Махамбетского районного маслихата Атырауской области от 17 августа 2023 года № 55
Махамбетский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение "О бюджетах сельских округов на 2023-2025 годы" Махамбетского районного маслихата от 29 декабря 2022 года № 193 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Алгинского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 91 316 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступлениям – 4 283 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 106 тысяч тенге;
поступления от продаж и основного капитала - 230 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 86 697тысяч тенге;
2) затраты - 91 449тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета -- 133 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 133 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов - 0 тенге;
погашение займов - 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств –133 тысяч тенге.
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Утвердить бюджет Акжайыкского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 119 350 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 977тысяч тенге;
неналоговые поступления - 40 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 532 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 115 801 тысяч тенге;
2) затраты – 120 082 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 732 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 732 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов - 0 тенге;
погашение займов - 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 732 тысяч тенге.
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Утвердить бюджет Актогайского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:

1) кірістер –96 059 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3699 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 232 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 92 128мың теңге;
2) шығындар – 96 201 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 142 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 142 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары –142 мың теңге.
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2023-2025 жылдарға арналған Бақсай ауылдық округінің бюджеті тиісінше 10, 11 және 12 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 99 465мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 11 859 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 210 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 87 395мың теңге;
2) шығындар–102 234 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 2 769 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 769 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары –2 769 мың теңге.
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2023 -2025 жылдарға арналған Бейбарыс ауылдық округінің бюджеті тиісінше 13, 14 және 15 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер –125 631 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер –23 213 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 41 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 302 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 101 075 мың теңге;
2) шығындар – 129 338 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер- 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;

1) доходы – 96 059 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 699тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала - 232тысяч тенге;
поступления трансфертов – 92 128тысяч тенге;
2) затраты – 96 201тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами- 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов- 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -142 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 142 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов - 0 тенге;
погашение займов - 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 142 тысяч тенге.
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Утвердить бюджет Баксайского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 10,11 и 12 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 99 465 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 11 859 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 210 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 87 395тысяч тенге;
2) затраты – 102 234тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге;
4)сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 2 769 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 769 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов - 0 тенге;
погашение займов - 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 769 тысяч тенге.
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Утвердить бюджет Бейбарыского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы–125 631 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 23 213тысяч тенге;
неналоговые поступления - 41 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 302 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 101 075тысяч тенге;
2) затраты – 129 338 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 3 707 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 707 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 3 707 мың теңге.
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2023 -2025 жылдарға арналған Жалғансай ауылдық округінің бюджеті тиісінше 16, 17 және 18 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 76 517 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 864 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 92 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 245 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 72 316 мың теңге;
2) шығындар – 77 009 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 492 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 492 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 492 мың теңге.
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2023 - 2025 жылдарға арналған Есбол ауылдық округінің бюджеті тиісінше 19, 20 және 21 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер–95 082 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер –7 103 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 163 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 86 816 мың теңге;
2) шығындар–99 839мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 4 757 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 757 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4 757 мың теңге.
8-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2023-2025 жылдарға арналған Махамбет ауылдық округінің бюджеті тиісінше 22, 23 және 24 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 405 372 мың теңге, оның ішінде:

5) дефицит (профицит) бюджета - - 3 707 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 707 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов - 0 тенге;
погашение займов - 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 3 707 тысяч тенге.
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Утвердить бюджет Жалгансайского сельского округа на 2023 - 2025 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 76 517 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 864 тысяч тенге;
неналоговые поступления–92 тыс тенге;
поступления от продажи основного капитала - 245 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 72 316 тысяч тенге;
2) затраты – 77 009 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета- - 492 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 492 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов- 0 тенге;
погашение займов - 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 492 тысяч тенге.
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить бюджет Есболского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы –95 082 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления –7 103 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 163 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 86 816 тысяч тенге;
2) затраты – 99 839 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 4 757 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 757 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов - 0 тенге;
погашение займов - 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 4 757 тысяч тенге.
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Утвердить бюджет Махамбетского сельского округа на 2023 -2025 годы согласно приложениям 22, 23 и 24 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 405 372 тысяч тенге, в том числе:

салықтық түсімдер – 48 441мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 337 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 550 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 354 044 мың теңге;
2) шығындар – 428 024 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 22 652 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 22 652 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 22 652 мың теңге.
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2023-2025 жылдарға арналған Сарайшық ауылдық округінің бюджеті тиісінше 25, 26 және 27-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 116 888 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 069 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 390 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 110 429 мың теңге;
2) шығындар – 117 578 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 690 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 690 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 690 мың теңге.
11-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11. 2023 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттерінде аудандық бюджеттен – 136 810 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер көзделсін, оның ішінде:
елді мекендерді абаттандыруға – 11 150 мың теңге, оның ішінде:
Жалғансай ауылдық округіне – 1 150 мың теңге;
Махамбет ауылдық округіне - 8 000 мың теңге;
Сарайшық ауылдық округіне - 2 000 мың теңге;
елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге – 26 751 мың теңге, оның ішінде:
Ақжайық ауылдық округіне - 6 551 мың теңге;
Алға ауылдық округіне – 6 532 мың теңге;
Сарайшық ауылдық округіне – 13 668 мың теңге;
елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруға – 46 219 мың теңге, оның ішінде:

налоговые поступления – 48 441 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 337 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 550 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 354 044тысяч тенге;
2) затраты – 428 024тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета- - 22 652 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета–22 652 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов - 0 тенге;
погашение займов - 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 22 652 тысяч тенге.
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Утвердить бюджет Сарайчиковского сельского округа на 2023 -2025 годы согласно приложениям 25, 26 и 27 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 116 888 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 069 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала - 390 тысяч тенге;
поступления трансфертов –110 429тысяч тенге;
2) затраты – 117 578тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов- 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета- -690 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 690 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов - 0 тенге;
погашение займов - 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 690 тысяч тенге.
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Учесть, что в бюджетах сельских округов на 2023 год предусмотрены целевые трансферты из районного бюджета в сумме – 136 810 тысяч тенге, в том числе:
11 150 тысяч тенге – на благоустройства населенных пунктов, в том числе:
Жалгансайскому сельскому округу – 1 150тысяч тенге;
Махамбетскому сельскому округу – 8 000 тысяч тенге;
Сарайчиковскому сельскому округу – 2 000 тысяч тенге;
26 751 тысяч тенге – на обеспечение санитарии населенных пунктов, в том числе:
Акжайыкскому сельскому округу – 6 551 тысяч тенге;
Алгинскому сельскому округу – 6 532 тысяч тенге;
Сарайчиковскому сельскому округу – 13 668 тысяч тенге;
46 219 тысяч тенге – на организацию водоснабжения населенных пунктов, в том числе:

Алға ауылдық округіне – 1 210 мың теңге;
Бейбарыс ауылдық округіне – 6 000 мың теңге;
Махамбет ауылдық окургіне – 39 009 мың теңге;
қысқы мерзімге дайындық жұмыстарына - 1 705 мың теңге, оның ішінде:
Бейбарыс ауылдық округіне – 210 мың теңге;
Махамбет ауылдық округіне – 105 мың теңге;
Сарайшық ауылдық округіне – 1 390 мың теңге;
елді мекендердің автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге – 7 000 мың теңге, оның ішінде:
Махамбет ауылдық округіне – 7 000 мың теңге;
ауылдық округ әкімі аппаратының ағымдағы шығындарына -12 242 мың теңге, оның ішінде:
Ақжайық ауылдық округіне - 649 мың теңге;
Ақтоғай ауылдық округіне – 649 мың теңге;
Алға ауылдық округіне – 2 134 мың теңге;
Бақсай ауылдық округіне – 1 297 мың теңге;
Бейбарыс ауылдық округіне – 2 581 мың теңге;
Жалғансай ауылдық округіне -1 005 мың теңге;
Есбол ауылдық округіне -1 980 мың теңге;
Сарайшық ауылдық округіне – 1 947 мың теңге;
мәдениет үйінің ағымдағы және күрделі шығындарына – 31 143 мың теңге, оның ішінде:
Ақжайық ауылдық округіне – 24 164 мың теңге;
Бейбарыс ауылдық округіне – 1 599 мың теңге;
Жалғансай ауылдық округіне -2 900 мың теңге;
Махамбет ауылдық округіне – 2 480 мың теңге;
жекешелендіру, коммуналдық мүлікті басқаруды ұйымдастыруға - 600 мың теңге, оның ішінде:
Ақтоғай ауылдық округіне – 100 мың теңге;
Бейбарыс ауылдық округіне – 500 мың теңге.

Алгинскому сельскому округу – 1 210 тысяч тенге;
Бейбарыскому сельскому округу – 6 000 тысяч тенге;
Махамбетскому сельскому округу – 39 009 тысяч тенге;
1 705 тысяч тенге – на проведение работ по подготовке к зимнему периоду, в том числе:
Бейбарыскому сельскому округу – 210 тысяч тенге;
Махамбетскому сельскому округу – 105 тысяч тенге;
Сарайчиковскому сельскому округу – 1 390 тысяч тенге;
7 000 тысяч тенге – на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог населенных пунктов, в том числе:
Махамбетскому сельскому округу – 7 000 тысяч тенге;
12 242 тысяч тенге - на текущие и капитальные затраты аппарата акима сельского округа, в том числе:
Акжайыкскому сельскому округу – 649 тысяч тенге;
Актогайскому сельскому округу – 649 тысяч тенге;
Алгинскому сельскому округу – 2 134 тысяч тенге;
Баксайскому сельскому округу – 1 297 тысяч тенге;
Бейбарыскому сельскому округу – 2 581 тысяч тенге;
Жалгансайскому сельскому округу – 1 005 тысяч тенге;
Есболскому сельскому округу – 1 980 тысяч тенге;
Сарайчиковскому сельскому округу – 1 947 тысяч тенге;
31 143 тысяч тенге – на текущие и капитальные затраты организации культуры, в том числе:
Акжайыкскому сельскому округу – 24 164 тысяч тенге;
Бейбарыскому сельскому округу – 1 599 тысяч тенге;
Жалгансайскому сельскому округу – 2 900 тысяч тенге;
Махамбетскому сельскому округу – 2 480 тысяч тенге;
600 тысяч тенге – на организацию приватизация, управления коммунальным имуществом, в том числе:
Актогайскому сельскому округу – 100 тысяч тенге;
Бейбарыскому сельскому округу – 500 тысяч тенге.
2. Приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22 и 25 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 и 9 к настоящему решению.

124
Аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
1
048
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
1
III.Тазабюджеттіккредиттеу
Бюджеттік кредиттер
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
А т а у ы
Бюджеттік кредиттерді өтеу
5
Бюджеттік кредиттерді өтеу
01
Бюджеттік кредиттерді өтеу
1
Мемлекеттік бюджеттен берілгенбюджеттік кредиттерді өтеу
Функционалдық топ
Сомасы (мың теңге)
Әкімші
Бағдарлама
А т а у ы
IV. Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо
Қаржы активтерін сатып алу
13
Басқалар
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
А т а у ы
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
6
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
01
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
1
Қаржы активтерін ел ішінде сатудан түсетін түсімдер
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
А т а у ы
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
-133
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
133
7
Қарыздар түсімі
01
Мемлекеттік ішкі қарыздар
2
Қарыз алу келісім – шарттары
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
А т а у ы
8
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
133
01
Бюджет қаражаты қалдықтары
133
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
133
Аудандық мәслихаттың
2023 жылғы 17 тамыздағы
№ 55 шешіміне 2 қосымша
Аудандық мәслихаттың
2022 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 193 шешіміне 4 қосымша
2023 жылға арналған Ақжайық ауылдық округінің бюджеті
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
А т а у ы
I. Кірістер

124
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села,сельского округа
1
048
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
1
III. Чистое бюджетное кредитование
Бюджетные кредиты
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
Погашение бюджетных кредитов
5
Погашение бюджетных кредитов
01
Погашение бюджетных кредитов
1
Погашение бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Администратор
Программа
Наименование
ІV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
Приобретение финансовых активов
13
Прочие
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
Поступления от продажи финансовых активов государства
6
Поступления от продажи финансовых активов государства
01
Поступления от продажи финансовых активов государства
1
Поступления от продажи финансовых активов внутри страны
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
V. Дефицит (профицит) бюджета
-133
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
133
7
Поступление займов
01
Внутренние государственные займы
2
Договоры займа
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
8
Используемые остатки бюджетных средств
133
01
Остатки бюджетных средств
133
1
Свободные остатки бюджетных средств
133
Приложение 2 к решению
районного маслихата от 17
августа 2023 года № 55
Приложение 4 к решению
районного маслихата от 29
декабря 2022 года № 193
Бюджет Акжайыкского сельского округа на 2023год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
І. Доходы