Исатай ауданы мәслихатының 2022 жылғы 15 желтоқсандағы № 181-VII "2023-2025 жылдарға арналған Исатай ауданының ауылдық округтерінің бюджеттерін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 2023 жылғы 15 желтоқсандағы № 60-VIII шешімі
Исатай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Исатай аудандық мәслихаттың "2023-2025 жылдарға арналған Исатай ауданының ауылдық округтерінің бюджеттерін бекіту туралы" 2022 жылғы 15 желтоқсандағы № 181-VII (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 176599 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"1. Аққыстау ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 266 647 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 57 047 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 602 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
трансферттер түсімі – 208 998 мың теңге.
2) шығындар – 274 243 мың теңге.
3) таза бюджеттік несиелендіру - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер - 0 теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу - 0 теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -7 596 мың теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 7 596 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 7 596 мың теңге.".
2-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"2. Жанбай ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 5, 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 186 934 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 10 348 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 823 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 175 763 мың теңге.
2) шығындар – 188 262 мың теңге.
3) таза бюджеттік несиелендіру - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер - 0 теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу - 0 теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 1 328 мың теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 1 328 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;

О внесении изменений в решение районного маслихата от 15 декабря 2022 года № 181-VІІ "Об утверждении бюджетов сельских округов Исатайского района на 2023-2025 годы"
Решение Исатайского районного маслихата Атырауской области от 15 декабря 2023 года № 60-VIII
Исатайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Исатайского районного маслихата "Об утверждении бюджетов сельских округов Исатайского района на 2023-2025 годы" от 15 декабря 2022 года № 181-VІІ (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 176599) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Аккистауского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 266 647 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 57 047 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 602 тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тенге;
поступления трансфертов – 208 998 тысяч тенге.
2) затраты – 274 243 тысяч тенге.
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета - - 7 596 тысяч тенге.
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджетов - 7 596 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов - 0 тенге;
погашение займов - 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 7 596 тысяч тенге.".
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Утвердить бюджет Жанбайского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 4, 5, 6 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 186 934 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 10 348 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 823 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тенге;
поступления трансфертов – 175 763 тысяч тенге.
2) затраты – 188 262 тысяч тенге.
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета - - 1 328 тысяч тенге.
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджетов - 1 328 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов - 0 тенге;
погашение займов - 0 тенге;

бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 1 328 мың теңге.".
3-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"3. Қамысқала ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 7, 8, 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 204 022 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 12 426 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 404 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 191 192 мың теңге.
2) шығындар – 204 659 мың теңге.
3) таза бюджеттік несиелендіру - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер - 0 теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу - 0 теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -637 мың теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 637 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары - 637 мың теңге.".
4-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"4. Тұщықұдық ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 10, 11, 12-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 218 383 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 22 922 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 130 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 195 331 мың теңге.
2) шығындар – 222 910 мың теңге.
3) таза бюджеттік несиелендіру - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер - 0 теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу - 0 теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 4 527 мың теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 4 527 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 4 527 мың теңге.".
5-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"5. Нарын ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 13, 14, 15-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 94 715 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 527 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 91 188 мың теңге.
2) шығындар – 96 000 мың теңге.

используемые остатки бюджетных средств – 1 328 тысяч тенге.".
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Утвердить бюджет Камыскалинского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 7, 8, 9 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 204 022 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 12 426 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 404 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тенге;
поступления трансфертов – 191 192 тысяч тенге.
2) затраты – 204 659 тысяч тенге.
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета - - 637 тысяч тенге.
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджетов - 637 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов - 0 тенге;
погашение займов - 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 637 тысяч тенге.".
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Утвердить бюджет Тущыкудукского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 10, 11, 12 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 218 383 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 22 922 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 130 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 195 331 тысяч тенге.
2) затраты – 222 910 тысяч тенге.
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета - - 4 527 тысяч тенге.
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджетов – 4 527 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов - 0 тенге;
погашение займов - 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 4 527 тысяч тенге.".
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Утвердить бюджет Нарынского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 13, 14, 15 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 94 715 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 527 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тенге;
поступления трансфертов – 91 188 тысяч тенге.
2) затраты – 96 000 тысяч тенге.

"9. Аудандық бюджеттен ауылдық округтер бюджеттерге берілетін трансферт көлемдері 2023 жылға 750 091 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Аққыстау ауылдық округі 169 876 мың теңге;
Исатай ауылдық округі 92 859 мың теңге;
Зинеден ауылдық округі 56 135 мың теңге;
Нарын ауылдық округі 55 963 мың теңге;
Жанбай ауылдық округі 105 789 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округі 135 209 мың теңге.
Қамысқала ауылдық округі 134 260 мың теңге көзделсін.".
2. Көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
3. Осы шешімнің орындалысына бақылау жасау Исатай аудандық мәслихатының бюджет, қаржы, экономика, кәсіпкерлікті дамыту, аграрлық және экология жөніндегі тұрақты комиссиясына (Н.Хайруллаева) жүктелсін.

"9. Предусмотреть на 2023 год объемы трансфертов, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 750 091 тысяч тенге, в том числе:
Аккистауский сельский округ 169 876 тысяч тенге;
Исатайкий сельский округ 92 859 тысяч тенге;
Зинеденский сельский округ 56 135 тысяч тенге;
Нарынский сельский округ 55 963 тысяч тенге;
Жанбайский сельский округ 105 789 тысяч тенге;
Тущыкудукский сельский округ 135 209 тысяч тенге;
Камыскалинский сельский округ 134 260 тысяч тенге".
2. Приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 к настоящему решению.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию (Н.Хайруллаева) Исатайского районного маслихата по вопросам бюджета, финансов, экономики, развитию предпринимательства, аграриии и экологии.