Түркістан облысы Сарыағаш және Мақтаарал аудандарының әкімшілік-аумақтық құрылысының кейбір мәселелері туралы
Түркістан облысы әкімдігінің 2023 жылғы 12 қыркүйектегі № 201 бірлескен қаулысы және Түркістан облысы мәслихатының 2023 жылғы 11 қыркүйектегі № 5/74-VIII шешімі
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Заңының 11-бабы 4) тармақшасына сәйкес, облыстық ономастика комиссиясының 2023 жылғы 3 мамырдағы қорытындысы негізінде және тиісті аумақ халқының пікірін ескере отырып, Түркістан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Түркістан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мыналар:
1) Сарыағаш ауданы, Қабланбек ауылдық округіндегі Чичерино ауылы Сіргелі ауылы;
2) Мақтаарал ауданы, Мақтаарал ауылдық округіндегі Қаз ССР-нің 40 жылдығы ауылы Әл-Фараби ауылы болып қайта аталсын.
2. Осы бірлескен Түркістан облысы әкімдігі қаулысы мен Түркістан облыстық мәслихаты шешімінің орындалуын бақылау Түркістан облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
3. Осы бірлескен Түркістан облысы әкімдігінің қаулысы мен Түркістан облыстық мәслихатының шешімі оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Д. Сатыбалды
Облыстық мәслихат төрағасы Н. Әбішов

О некоторых вопросах административно-территориального устройства Сарыагашского и Мактааральского районов Туркестанской области
Совместные постановление акимата Туркестанской области от 12 сентября 2023 года № 201 и решение маслихата Туркестанской области от 11 сентября 2023 года № 5/74-VIII
В соответствии с подпунктом 4) статьи 11 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", на основании заключения областной ономастической комиссии от 3 мая 2023 года и учитывая мнения населения соответствующей территории, акимат Туркестанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ и Туркестанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Переименовать:
1) село Чичерино сельского округа Кабланбек Сарыагашского района в село Сіргелі;
2) село 40 лет КазССР сельского округа Мактаарал Мактааральского района в село Әл-Фараби.
2. Контроль за исполнением настоящего совместного постановления акимата Туркестанской области и решения Туркестанского областного маслихата возложить на курирующего заместителя акима Туркестанской области.
3. Настоящее совместное постановление акимата Туркестанской области и решение Туркестанского областного маслихата вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области Д. Сатыбалды
Председатель областного маслихата Н. Абишов