Түркістан облыстық мәслихатының 2022 жылғы 13 желтоқсандағы № 19/232-VІI "2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгеріс енгізу туралы
Түркістан облыстық мәслихатының 2023 жылғы 10 шілдедегі № 4/42-VIII шешімі
Түркістан облыстық мәслихаты ШЕШТІК:
1. Түркістан облыстық мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" 2022 жылғы 13 желтоқсандағы № 19/232-VІI шешіміне мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Түркістан облысының 2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 1 241 323 429 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер – 61 120 649 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 13 870 313 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 323 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 1 166 327 144 мың теңге;
2) шығындар – 1 242 296 784 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – - 1 820 588 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 35 201 520 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 37 022 108 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 966 940 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 966 940 мың теңге;

О внесении изменения в решение Туркестанского областного маслихата от 13 декабря 2022 года № 19/232-VІI "Об областном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Туркестанского областного маслихата от 10 июля 2023 года № 4/42-VIII
Туркестанский областной маслихат РЕШИЛИ:
1. Внести в решение Туркестанского областного маслихата от 13 декабря 2022 года № 19/232-VІI "Об областном бюджете на 2023-2025 годы" следующее изменение:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет Туркестанской области на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 241 323 429 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 61 120 649 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 13 870 313 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 323 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 1 166 327 144 тысячи тенге;
2) затраты – 1 242 296 784 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 1 820 588 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 35 201 520 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 37 022 108 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 966 940 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финасовых активов – 966 940 тысяч тенге;

788 855
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
423 325
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 355 669
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 226 819
271
Облыстың құрылыс басқармасы
1 746 997
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
1 746 997
753
Облыстың адами әлеуетті дамыту басқармасы
1 035 312
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
940 349
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
94 963
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
58 540 154
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
58 514 656
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
322 969
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
295 504
044
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру
22 820 169
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
157 794
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
143 658
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
34 774 562
752
Облыстың қоғамдық даму басқармасы
25 498
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
25 498
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
130 581 312
1
Тұрғын үй шаруашылығы
42 139 451
271
Облыстың құрылыс басқармасы
41 839 451
012
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
33 368 153
013
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
8 471 298
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
300 000
054
Жеке тұрғын үй қорынан алынған тұрғынжай үшін азаматтардың жекелеген санаттарына төлемдер
300 000
2
Коммуналдық шаруашылық

788 855
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
423 325
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 355 669
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
1 226 819
271
Управление строительства области
1 746 997
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
1 746 997
753
Управление развития человеческого потенциала области
1 035 312
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
940 349
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
94 963
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
58 540 154
256
Управление координации занятости и социальных программ области
58 514 656
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
322 969
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
295 504
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
22 820 169
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
157 794
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
143 658
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
34 774 562
752
Управление общественного развития области
25 498
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
25 498
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
130 581 312
1
Жилищное хозяйство
42 139 451
271
Управление строительства области
41 839 451
012
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
33 368 153
013
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
8 471 298
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
300 000
054
Выплаты отдельным категориям граждан за жилище, арендуемое в частном жилищном фонде
300 000
2
Коммунальное хозяйство

6 500 000
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
9 018 448
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
596 219
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
11 650 825
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
9 181 812
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
1 300 000
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
237 713
077
Ішкі нарыққа реттеушілік әсер ету үшін азық-түлік астығын өткізу кезінде агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның шеккен шығыстарын өтеуді субсидиялау
646 335
271
Облыстың құрылыс басқармасы
3 241 081
020
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
3 241 081
719
Облыстың ветеринария басқармасы
7 324 474
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
141 819
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
25 877
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
239
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
75 879
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
32 550
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
487 721
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
27 523
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
5 903 572
019
Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі қызметтер
18 045
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
27 889
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
583 360
2
Су шаруашылығы
5 629 951
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы

6 500 000
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
9 018 448
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
596 219
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
11 650 825
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
9 181 812
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
1 300 000
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
237 713
077
Субсидирование возмещения расходов, понесенных национальной компанией в сфере агропромышленного комплекса при реализации продовольственного зерна для регулирующего воздействия на внутренний рынок
646 335
271
Управление строительства области
3 241 081
020
Развитие объектов сельского хозяйства
3 241 081
719
Управление ветеринарии области
7 324 474
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
141 819
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
25 877
009
Организация санитарного убоя больных животных
239
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
75 879
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
32 550
012
Проведение ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
487 721
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
27 523
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
5 903 572
019
Услуги по распространению и внедрению инновационного опыта
18 045
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
27 889
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
583 360
2
Водное хозяйство
5 629 951
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области

818 596
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
500 000
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
500 000
265
Облыстың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы
426 601
007
Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шеңберінде іс-шаралар іске асыру
426 601
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
39 708 948
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
39 708 948
271
Облыстың құрылыс басқармасы
13 399 398
078
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту
11 344 816
097
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
2 054 582
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
1 702 846
037
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту
1 702 846
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
1 429 610
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
1 429 610
751
Облыстың қаржы және мемлекеттік активтер басқармасы
1 000 000
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
1 000 000
753
Облыстың адами әлеуетті дамыту басқармасы
5 265 168
030
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
2 931 054
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
2 334 114
755
Облыстың цифрландыру, мемлекеттік қызметтер көрсету және архивтер басқармасы
766 943
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
766 943
761
Облыстың бақылау жөніндегі басқармасы
290 152
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау және еңбек қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
290 152
14
Борышқа қызмет көрсету
7 900 317
1
Борышқа қызмет көрсету
7 900 317
751
Облыстың қаржы және мемлекеттік активтер басқармасы
7 900 317
004
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
7 802 997
016
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету

818 596
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
500 000
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
500 000
265
Управление предпринимательства и промышленности области
426 601
007
Реализация мероприятий в рамках государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности
426 601
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
39 708 948
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
39 708 948
271
Управление строительства области
13 399 398
078
Развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы развития регионов до 2020 года
11 344 816
097
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
2 054 582
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
1 702 846
037
Развитие инженерной инфраструктуры в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года
1 702 846
285
Управление физической культуры и спорта области
1 429 610
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
1 429 610
751
Управление финансов и государственных активов области
1 000 000
012
Резерв местного исполнительного органа области
1 000 000
753
Управление развития человеческого потенциала области
5 265 168
030
Реализация мероприятий социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
2 931 054
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
2 334 114
755
Управление цифровизации, государственных услуг и архивов области
766 943
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
766 943
761
Управление по контролю области
290 152
001
Услуги по реализации государственной политики в области государственного архитектурно-строительного контроля и регулирования трудовых отношений на местном уровне
290 152
14
Обслуживание долга
7 900 317
1
Обслуживание долга
7 900 317
751
Управление финансов и государственных активов области
7 900 317
004
Обслуживание долга местных исполнительных органов
7 802 997
016
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета