Арыс қалалық мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 32/162-VII "2023-2025 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Арыс қалалық мәслихатының 2023 жылғы 15 мамырдағы № 3/20-VІІІ шешiмi
Арыс қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2023-2025 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" Арыс қалалық мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 32/162-VII шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
2. Арыс қаласының 2023-2025 жылдарға арналған қалалық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 10 450 267 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 3 212 815 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 40 473 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 509 920 мың теңге;
трансферттердің түсiмдері – 6 687 059 мың теңге;
2) шығындар – 10 648 815 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 15 094 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 25 875 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 10 781 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 213 642 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 213 642 мың теңге;
қарыздар түсімі – 25 875 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 10 782 мың теңге;

О внесении изменений в решение маслихата города Арыс от 26 декабря 2022 года № 32/162-VІІ "О городском бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Арысского городского маслихата Туркестанской области от 15 мая 2023 года № 3/20-VІІІ
Маслихат города Арыс РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Арыс "О городском бюджете на 2023-2025 годы" от 26 декабря 2022 года № 32/162-VІІ следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
2. Утвердить бюджет города Арыс на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 10 450 267 тысяч тенге:
налоговые поступления – 3 212 815 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 40 473 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 509 920 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 687 059 тысяч тенге;
2) затраты – 10 648 815 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 15 094 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 25 875 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 10 781 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 213 642 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 213 642 тысяч тенге;
поступление займов – 25 875 тысяч тенге; погашение займов – 10 782 тысяч тенге;

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 198 549 мың теңге.
Көрсетілген шешімнің 1, 4 - қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат төрағасы Қ.Ахметов
Арыс қалалық мәслихатының
2023 жылғы 15 мамырдағы
№ 3/20-VІІІ шешіміне
1-қосымша
Арыс қалалық мәслихатының
2022 жылғы 26 желтоқсандағы

используемые остатки бюджетных средств – 198 549 тысяч тенге.
Приложения 1, 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель городского маслихата К.Ахметов
Приложение 1 к решению
маслихата города Арыс
от 15 мая 2023 года
№ 3/20-VІІІ
Приложение 1 к решению
маслихата города Арыс
от 26 декабря 2022 года

458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5365
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
5365
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
3213140
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
736432
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
736432
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
736432
2
Әлеуметтiк көмек
2366286
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2366286
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
1408606
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
17925
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
26696
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
156487
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
6582
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
198471
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
112188
06
2
451
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
313148
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
126183
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
110422
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
110422
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
77713
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
5291
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
85
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
9733
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
16800
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
800
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық

458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5365
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
5365
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3213140
1
Социальное обеспечение
736432
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
736432
005
Государственная адресная социальная помощь
736432
2
Социальная помощь
2366286
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2366286
002
Программа занятости
1408606
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
17925
006
Оказание жилищной помощи
26696
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
156487
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
6582
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
198471
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
112188
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
313148
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
126183
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
110422
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
110422
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
77713
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
5291
021
Капитальные расходы государственного органа
85
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
9733
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
16800
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
800
07
Жилищно-коммунальное хозяйство