Арыс қалалық мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 32/162-VII "2023-2025 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Арыс қалалық мәслихатының 2023 жылғы 1 қарашадағы № 9/56-VІІІ шешiмi
Арыс қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2023-2025 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" Арыс қалалық мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 32/162-VII шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Арыс қаласының 2023-2025 жылдарға арналған қалалық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 11 146 423 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 3 502 465 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 66 705 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 120 335 мың теңге;
трансферттердің түсiмдері – 7 456 918 мың теңге;
2) шығындар – 11 344 971 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 15 094 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 25 875 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 10 781 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 213 642 мың теңге;

О внесении изменений в решение маслихата города Арыс от 26 декабря 2022 года № 32/162-VІІ "О городском бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Арысского городского маслихата Туркестанской области от 1 ноября 2023 года № 9/56-VІІІ
Маслихат города Арыс РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Арыс "О городском бюджете на 2023-2025 годы" от 26 декабря 2022 года № 32/162-VІІ следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить городской бюджет города Арыс на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 11 146 423 тысяч тенге:
налоговые поступления – 3 502 465 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 66 705 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 120 335 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 7 456 918 тысяч тенге;
2) затраты – 11 344 971 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 15 094 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 25 875 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 10 781 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 213 642 тысяч тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 213 642 мың теңге;
қарыздар түсімі – 25 875 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 10 782 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 198 549 мың теңге.".
Көрсетілген шешімнің 1, 4 - қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат төрағасы Қ.Ахметов
Арыс қалалық мәслихатының

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 213 642 тысяч тенге;
поступление займов – 25 875 тысяч тенге;
погашение займов – 10 782 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 198 549 тысяч тенге.".
Приложения 1, 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель городского маслихата К.Ахметов
Приложение 1 к решению
маслихата города Арыс

1461538
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
500271
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
17925
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
26696
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
156487
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
3109
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
220399
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
112188
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
354763
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
69700
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
112301
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
112301
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
81301
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3252
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
415
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
9733
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
16800
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
800
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3559768
1
Тұрғын үй шаруашылығы
209876
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
17684
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
17684
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
192000
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
192000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
192
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру

1461538
002
Программа занятости
500271
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
17925
006
Оказание жилищной помощи
26696
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
156487
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
3109
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
220399
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
112188
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
354763
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
69700
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
112301
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
112301
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
81301
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3252
021
Капитальные расходы государственного органа
415
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
9733
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
16800
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
800
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3559768
1
Жилищное хозяйство
209876
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
17684
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
17684
467
Отдел строительства района (города областного значения)
192000
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
192000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
192
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры