2024-2026 жылдарға арналған ауылдық округтердің бюджеті туралы
Түркістан облысы Қазығұрт аудандық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 10/65-VIII шешiмi
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1 бабының 2 тармағына, 75 бабының 2 тармағына және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Қазығұрт аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қазығұрт ауылы округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 203 516 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 198 034 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 167 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттер түсiмi – 5 315 мың теңге;
2) шығындар – 203 735 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -219 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -219 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 219 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 219 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Қазығұрт аудандық мәслихатының 06.05.2024 № 14/95-VIII (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
2. 2024 жылы аудандық бюджеттен ауылдық округ бюджетіне берілетін трансферттер мөлшерінің жалпы сомасы 5 315 мың теңге болып белгіленсін.
3. Сарапхана ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті 4, 5, 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 95 053 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 75 524 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттер түсiмi – 19 529 мың теңге;
2) шығындар – 98 840 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -3 787 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3 787 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 787 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 3 787 мың теңге.

О бюджете сельских округов на 2024-2026 годы
Решение Казыгуртского районного маслихата Туркестанской области от 27 декабря 2023 года № 10/65-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2024.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Казыгуртский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Казыгуртского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 203 516 тысяч тенге:
налоговые поступления – 198 034 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 167 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 5 315 тысяч тенге;
2) затраты – 203 735 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -219 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами– 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -219 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 219 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 219 тысяч тенге;
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Казыгуртского районного маслихата Туркестанской области от 06.05.2024 № 14/95-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Предусмотреть на 2024 год размер трансферты, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа в сумме 5 315 тысяч тенге.
3. Утвердить бюджет сельского округа Сарапхана на 2024-2026 годы согласно приложениям 4, 5, 6 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 95 053 тысяч тенге:
налоговые поступления – 75 524 тысяч тенге;
неналоговые поступления –0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 19 529 тысяч тенге;
2) затраты – 98 840 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -3 787 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами– 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -3 787 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0:
поступление займов – 3 787 тысяч тенге;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 3 787 тысяч тенге;

Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Қазығұрт аудандық мәслихатының 06.05.2024 № 14/95-VIII (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
4. 2024 жылы аудандық бюджеттен ауылдық округ бюджетіне берілетін субвенция мөлшерінің жалпы сомасы 19 529 мың теңге болып белгіленсін.
5. Алтынтөбе ауылы округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті 7, 8, 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 92 078 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 88 977 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттер түсiмi – 3 101 мың теңге;
2) шығындар – 92 078 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Қазығұрт аудандық мәслихатының 06.05.2024 № 14/95-VIII (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
6. 2024 жылы аудандық бюджеттен ауылдық округ бюджетіне берілетін трансферттер мөлшерінің жалпы сомасы 3 101 мың теңге болып белгіленсін.
7. Қарабау ауылы округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті 10, 11, 12 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 77 773 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 41 088 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттер түсiмi – 36 685 мың теңге;
2) шығындар – 78 347 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -574 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -574 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 574 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 574 мың теңге.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Қазығұрт аудандық мәслихатының 06.05.2024 № 14/95-VIII (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
8. 2024 жылы аудандық бюджеттен ауылдық округ бюджетіне берілетін субвенция мөлшерінің жалпы сомасы 36 685 мың теңге болып белгіленсін.

Сноска. Пункт 3 в редакции решения Казыгуртского районного маслихата Туркестанской области от 06.05.2024 № 14/95-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
4. Предусмотреть на 2024 год размер субвенции, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа в сумме 19 529 тысяч тенге.
5. Утвердить бюджет сельского округа Алтынтобе на 2024-2026 годы согласно приложениям 7, 8, 9 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 92 078 тысяч тенге:
налоговые поступления – 88 977 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 3 101 тысяч тенге;
2) затраты – 92 078 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами– 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 0.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения Казыгуртского районного маслихата Туркестанской области от 06.05.2024 № 14/95-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
6. Предусмотреть на 2024 год размер трансферты, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа в сумме 3 101 тысяч тенге.
7. Утвердить бюджет сельского округа Карабау на 2024-2026 годы согласно приложениям 10, 11, 12 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 77 773 тысяч тенге:
налоговые поступления – 41 088 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 36 685 тысяч тенге;
2) затраты – 78 347 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -574 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами– 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -574 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 574 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 574 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 в редакции решения Казыгуртского районного маслихата Туркестанской области от 06.05.2024 № 14/95-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
8. Предусмотреть на 2024 год размер субвенции, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа в сумме 36 685 тысяч тенге.

9. Сабыр Рақымов ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті 13, 14, 15 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 59 133 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 39 589 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер –0;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттер түсiмi – 19 544 мың теңге;
2) шығындар – 59 562 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -429 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -429 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 429 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 429 мың теңге.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Қазығұрт аудандық мәслихатының 06.05.2024 № 14/95-VIII (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
10. 2024 жылы аудандық бюджеттен ауылдық округ бюджетіне берілетін субвенция мөлшерінің жалпы сомасы 19 544 мың теңге болып белгіленсін.
11. Қарақозы Абдалиев ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті 16, 17, 18 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 108 034 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 79 633 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттер түсiмi – 28 401 мың теңге;
2) шығындар – 109 077 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -1 043 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 043 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 043 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 043 мың теңге.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Қазығұрт аудандық мәслихатының 06.05.2024 № 14/95-VIII (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
12. 2024 жылы аудандық бюджеттен ауылдық округ бюджетіне берілетін трансферт мөлшерінің жалпы сомасы 27 384 мың теңге, субвенция мөлшерінің сомасы 1 017 мың теңге болып белгіленсін.
13. Қызылқия ауылы округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті 19, 20, 21 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:

9. Утвердить бюджет сельского округа Сабыра Рахимова на 2024-2026 годы согласно приложениям 13, 14, 15 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 59 133 тысяч тенге:
налоговые поступления – 39 589 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 19 544 тысяч тенге;
2) затраты – 59 562 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -429 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами– 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -429 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 429 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 429 тысяч тенге;
Сноска. Пункт 9 в редакции решения Казыгуртского районного маслихата Туркестанской области от 06.05.2024 № 14/95-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
10. Предусмотреть на 2024 год размер субвенции, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа в сумме 19 544 тысяч тенге.
11. Утвердить бюджет сельского округа Каракозы Абдалиева на 2024-2026 годы согласно приложениям 16, 17, 18 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 108 034 тысяч тенге:
налоговые поступления – 79 633 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 28 401 тысяч тенге;
2) затраты – 109 077 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -1 043 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами– 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступленияот продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 043 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –1 043 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 1 043 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 в редакции решения Казыгуртского районного маслихата Туркестанской области от 06.05.2024 № 14/95-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
12. Предусмотреть на 2024 год размер трансферты, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа в сумме 27 384 тысяч тенге, размер субвенции 1 017 тысяч тенге.
13. Утвердить бюджет сельского округа Кызылкия на 2024-2026 годы согласно приложениям 19, 20, 21 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 505 мың теңге."
Ескерту. 25-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Қазығұрт аудандық мәслихатының 06.05.2024 № 14/95-VIII (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
26. 2024 жылы аудандық бюджеттен ауылдық округ бюджетіне берілетін субвенция мөлшерінің жалпы сомасы 30 644 мың теңге болып белгіленсін.
27. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Аудандық мәслихат төрағасының
міндетін уақытша атқарушы Д.Кубеев
Қазығұрт аудандық
мәслихатының 2023 жылғы
27 желтоқсандағы № 10/65-VIII
шешіміне 1-қосымша
Қазығұрт ауылы округінің 2024 жылға арналған бюджеті

используемые остатки бюджетных средств – 1 505 тысяч тенге."
Сноска. Пункт 25 в редакции решения Казыгуртского районного маслихата Туркестанской области от 06.05.2024 № 14/95-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
26. Предусмотреть на 2024 год размер субвенции, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа в сумме 30 644 тысяч тенге.
27. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Временно исполняющий обязанности
председателя районного маслихата Д.Кубеев
Приложение 1
к решению Казыгуртского
районного маслихата от
27 декабря 2023 года № 10/65-VIII
Бюджет сельского округа Казыгурт на 2024 год