Мақтаарал аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 28-187-VII "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Мақтаарал аудандық мәслихатының 2023 жылғы 15 мамырдағы № 2-9-VIІI шешiмi. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Мақтаарал аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Мақтаарал аудандық мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 28-187-VII (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 177024 болып тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін::
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Мақтаарал ауданының 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 15 890 993 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 888 346 мың теңге; салықтық емес түсімдер – 6 608 мың теңге;
трансферттер түсімі – 12 996 039 мың теңге;
2) шығындар – 15 893 380 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 258 197 мың теңге, оның ішінде:
Бюджеттік кредиттер – 414 000 мың теңге;
Бюджеттік кредиттерді өтеу – 155 803 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо–0, оның ішінде:
Қаржы активтерін сатып алу – 0;
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы – -260 584 мың теңге;
6)бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 260 584 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 414 000 мың теңге; қарыздарды өтеу–155 803 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 387 мың теңге".
Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение Мактааральского районного маслихата от 23 декабря 2022 года № 28-187-VII "О районном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Мактааральского районного маслихата Туркестанской области от 15 мая 2023 года № 2-9-VIІI. Прекращено действие в связи с истечением срока
Мактааральский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мактааральского районного маслихата "О районном бюджете на 2023-2025 годы" от 23 декабря 2022 года № 28-187-VII (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 177024) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Мактааральского района на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 15 890 993 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 888 346 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 6 608 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 12 996 039 тысяч тенге;
2) затраты – 15 893 380 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 258 197 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 414 000 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 155 803 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 260 584 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 260 584 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 414 000 тысяч тенге;
погашение займов – 155 803 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 387 тысяч тенге".
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

5 000
008
Cпорт объектілерін дамыту
5 000
3
Ақпараттық кеңiстiк
217 323
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
55 000
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
55 000
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
162 323
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
144 625
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
17 698
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
136 796
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
93 955
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31 730
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
62 225
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
42 841
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26 179
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
16 662
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
1 248 163
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
1 248 163
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 248 163
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
1 248 163
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
230 432
6
Жер қатынастары
30 208
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
30 208
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 708
003
Елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыру
2 500
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
200 224
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
200 224
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
200 224
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
97 868
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
97 868
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
97 868
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер

5 000
008
Развитие объектов спорта
5 000
3
Информационное пространство
217 323
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения
55 000
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
55 000
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
162 323
006
Функционирование районных (городских) библиотек
144 625
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
17 698
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
136 796
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
93 955
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
31 730
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
62 225
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
42 841
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
26 179
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
16 662
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
1 248 163
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
1 248 163
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1 248 163
036
Развитие газотранспортной системы
1 248 163
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
230 432
6
Земельные отношения
30 208
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
30 208
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
27 708
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
2 500
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
200 224
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
200 224
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
200 224
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
97 868
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
97 868
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
97 868
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)