"2024-2026 жылдарға арналған ауылдық округтердің бюджеттері туралы"
Түркістан облысы Ордабасы аудандық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 11/1 шешiмі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1 - бабының 2- тармағына, 75 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6- бабы 1- тармағының 1) тармақшасына сәйкес Ордабасы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Бадам ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1,2,3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер –205 507 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 112 962 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 280 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 8 732 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 83 533 мың теңге;
2) шығындар – 217 465 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -11 958 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 11 958 мың теңге.
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 11 958 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Ордабасы аудандық мәслихатының 07.11.2024 № 22/1 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
2. 2024 жылы аудандық бюджеттен Бадам ауылдық округ бюджетіне берілетін субвенция мөлшері 17 670 мың теңге болып бекітілсін.
3. Бөген ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше тиісінше 4,5,6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 69 256 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 15 786 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 100 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 157 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 53 213 мың теңге;
2) шығындар – 69 415 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -159 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 159 мың теңге.
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 159 мың теңге.

"О бюджетах сельских округов на 2024-2026 годы"
Решение Ордабасинского районного маслихата Туркестанской области от 27 декабря 2023 года № 11/1
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2024.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Ордабасинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет сельского округа Бадам на 2024-2026 годы согласно приложениям 1,2,3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 205 507 тысяч тенге:
налоговые поступления – 112 962 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 280 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 8 732 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 83 533 тысяч тенге;
2) затраты – 217 465 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 11 958 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 11 958 тысяч тенге.
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 11 958 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Ордабасинского районного маслихата Туркестанской области от 07.11.2024 № 22/1 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Утвердить на 2024 год размер субвенций в сумме 17 670 тысяч тенге передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа Бадам.
3.Утвердить бюджет сельского округа Бугунь на 2024-2026 годы согласно приложениям 4,5,6 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 69 256 тысяч тенге:
налоговые поступления – 15 786 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 100 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 157 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 53 213 тысяч тенге;
2) затраты – 69 415 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -159 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 159 тысяч тенге.
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 159 тысяч тенге.

Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Ордабасы аудандық мәслихатының 07.11.2024 № 22/1 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
4. 2024 жылы аудандық бюджеттен Бөген ауылдық округ бюджетіне берілетін субвенция мөлшері 28 900 мың теңге болып бекітілсін.
5. Бөржар ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 7,8,9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 93 236 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 51 921 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 150 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 3 518 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 37 647 мың теңге;
2) шығындар – 93 817 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -581 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 581 мың теңге.
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 581 мың теңге.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Ордабасы аудандық мәслихатының 07.11.2024 № 22/1 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
6. 2024 жылы аудандық бюджеттен Бөржар ауылдық округ бюджетіне берілетін субвенция мөлшері 18 149 мың теңге болып бекітілсін.
7. Жеңіс ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 10,11,12-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 36 100 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 8 504 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 90 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттер түсiмi – 27 506 мың теңге;
2) шығындар – 36 253 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -153 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 153 мың теңге.
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 153 мың теңге.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Ордабасы аудандық мәслихатының 07.11.2024 № 22/1 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
8. 2024 жылы аудандық бюджеттен Жеңіс ауылдық округ бюджетіне берілетін субвенция мөлшері 24 198 мың теңге болып бекітілсін.

Сноска. Пункт 3 в редакции решения Ордабасинского районного маслихата Туркестанской области от 07.11.2024 № 22/1 (вводится в действие с 01.01.2024).
4. Утвердить на 2024 год размер субвенций в сумме 28 900 тысяч тенге передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа Бугунь.
5.Утвердить бюджет сельского округа Буржар на 2024-2026 годы согласно приложениям 7,8,9 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 93 236 тысяч тенге:
налоговые поступления – 51 921 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 150 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала –3 518 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 37 647 тысяч тенге;
2) затраты – 93 817 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -581 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 581 тысяч тенге.
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 581 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения Ордабасинского районного маслихата Туркестанской области от 07.11.2024 № 22/1 (вводится в действие с 01.01.2024).
6. Утвердить на 2024 год размер субвенций в сумме 18 148 тысяч тенге передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа Буржар.
7. Утвердить бюджет сельского округа Женис на 2024-2026 годы согласно приложениям 10,11,12 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 36 100 тысяч тенге:
налоговые поступления – 8 504 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 90 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 27 506 тысяч тенге;
2) затраты – 36 253 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -153 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 153 тысяч тенге.
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 153 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 в редакции решения Ордабасинского районного маслихата Туркестанской области от 07.11.2024 № 22/1 (вводится в действие с 01.01.2024).
8. Утвердить на 2024 год размер субвенций в сумме 24 198 тысяч тенге передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа Женис.

Ескерту. 19-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Ордабасы аудандық мәслихатының 07.11.2024 № 22/1 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
20. 2024 жылы аудандық бюджеттен Шұбарсу ауылдық округ бюджетіне берілетін субвенция мөлшері 11 028 мың теңге болып бекітілсін.
21. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың төрағасы Б.Джумабеков
Ордабасы аудандық
мәслихатының 2023 жылғы
27 желтоқсандағы №11/1
шешіміне 1-қосымша
2024 жылға арналған Бадам ауыл округінің бюджеті

Сноска. Пункт 19 в редакции решения Ордабасинского районного маслихата Туркестанской области от 07.11.2024 № 22/1 (вводится в действие с 01.01.2024).
20. Утвердить на 2024 год размер субвенций в сумме 11 028 тысяч тенге передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа Шубарсу.
21. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель районного маслихата Б.Джумабеков
Приложение 1 к решению
Ордабасинского районного
маслихата от 27 декабря
2023 года №11/1
Бюджет сельского округа Бадам на 2024 год

124
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты
71 916
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
71 916
3. Таза бюджеттік кредиттеу
0
Функционалдық топ
Сомасы, мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Атауы
Бюджеттік кредиттер
0
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
Бюджеттік кредиттерді өтеу
0
4. Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо
0
Функционалдық топ
Сомасы, мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Атауы
Қаржы активтерін сатып алу
0
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
0
5. Бюджет тапшылығы (профицит)
-11 958
6. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (Профицитін пайдалану)
11 958
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
Қарыздар түсімі
0
Функционалдық топ
Сомасы, мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Атауы
Қарыздарды өтеу
0
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
8
Бюджет қаражатыны қалдықтарының қозғалысы
11 958
01
Бюджет қаражаты қалдықтары
11 958
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
11 958
01
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
11 958
Ордабасы аудандық
мәслихатының 2023 жылғы
27 желтоқсандағы №11/1
шешіміне 2-қосымша
2025 жылға арналған Бадам ауыл округінің бюджеті
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы

124
Аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
71 916
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
71 916
3. Чисто бюджетное кредитование
0
Функциональная группа
Сумма, тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Под программа
Наименование
Бюджетные кредиты
0
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Под класс
Специфика
Наименование
Погашение бюджетных кредитов
0
4. Сальдо по операциям с финансовыми активами
0
Функциональная группа
Сумма, тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Под программа
Наименование
Приобретение финансовых активов
0
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Под класс
Специфика
Наименование
Поступления от продажи финансовых активов государства
0
5. Дефицит (профицит) бюджета
-11 958
6. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
11 958
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Под класс
Специфика
Наименование
Поступления займов
0
Функциональная группа
Сумма, тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Под программа
Наименование
Погашение займов
0
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Под класс
Специфика
Наименование
8
Используемые остатки бюджетных средств
11 958
01
Остатки бюджетных средст
11 958
1
Свободные остатки бюджетных средств
11 958
01
Свободные остатки бюджетных средств
11 958
Приложение 2 к решению
Ордабасинского районного
маслихата от 27 декабря
2023 года №11/1
Бюджет сельского округа Бадам на 2025 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Под класс
Специфика
Наименование