2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Түркістан облысы Төлеби аудандық мәслихатының 2023 жылғы 21 желтоқсандағы № 8/42-VIII шешiмi
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі.
Төлеби аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Төлеби ауданының 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 16 387613 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 483 936 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 91 985 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 188 375 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 12 623 317 мың теңге;
2)шығындар – 17 695 109 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 29 234 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 36 920 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 7 686 мың теңге;
4)қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 336 730 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 336 730 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 1 133 420 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 7 686 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 210996 мың теңге.

О районном бюджете на 2024-2026 годы
Решение Толебийского районного маслихата Туркестанской области от 21 декабря 2023 года № 8/42-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2024.
Толебийский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Толебийского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 16 387 613тысяч тенге:
налоговые поступления – 3 483 936тысяч тенге;
неналоговые поступления – 91 985 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 188 375 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 12 623 317 тысяч тенге;
2) затраты – 17 695 109тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 29 234 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 36 920 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 7 686 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 336 730тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 336 730 тысяч тенге:
поступления займов – 1 133 420 тысяч тенге;
погашение займов – 7 686 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 210996 тысяч тенге.

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Төлеби аудандық мәслихатының 05.09.2024 № 16/89-VIII (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
"2. 2024 жылға салық түсімдерінен облыстық бюджетке ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығынан 50 пайыз, төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығынан 53,8 пайыз, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы 66,6 пайыз және әлеуметтік салықтан 57,2 пайыз мөлшерінде бөлу нормативтері белгіленсін.".

Сноска. Пункт 1 в редакции решения Толебийского районного маслихата Туркестанской области от 05.09.2024 № 16/89-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
"2. Установить на 2024 год норматив распределения общей суммы поступления корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора 50 процентов,индивидуального подоходного налога с доходов, облагаемых у источника выплаты 53,8 процентов, по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты 66,6 процентов и социального налога в размере 57,2 процентов в областной бюджет."

Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Төлеби аудандық мәслихатының 05.09.2024 № 16/89-VIII (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
3. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың төрағасы Н.Қойбағаров
Төлеби аудандық
мәслихатының 2023 жылғы
21 желтоқсандағы № 8/42-VIII
шешіміне 1-қосымша
2024 жылға арналған аудан бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Түркістан облысы Төлеби аудандық мәслихатының 05.09.2024 № 16/89-VIII (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
1.Кірістер

Сноска. Пункт 2 в редакции решения Толебийского районного маслихата Туркестанской области от 05.09.2024 № 16/89-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель районного маслихата Н.Койбагаров
Приложение 1 к решению
Толебийского районного
маслихата от 21 декабря
2023 года № 8/42-VIII
Районный бюджет на 2024 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Толебийского районного маслихата Туркестанской области от 05.09.2024 № 16/89-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
Сумма в тысяч тенге
Категория
Наименование
Класс
Подкласс
1.Доходы

Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Түркістан облысы Төлеби аудандық мәслихатының 05.09.2024 № 16/89-VIII (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
Функционалдық топ Атауы
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Сомасы, мың теңге
9734927
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
45706
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
45706
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
7341190
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
1050000
004
Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алу
6291190
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
969587
028
Коммуналдық шаруашылықты дамыту
280537
048
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
13361
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
675689
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
3622
011
Мәдениет объектілерін дамыту
3622
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
5000
008
Спорт обьектілерін дамыту
5000
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
810721
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
810721
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
163652
064
"Ауыл-ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
163652
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
395449
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
395449

Сноска. Приложение 5 в редакции решения Толебийского районного маслихата Туркестанской области от 05.09.2024 № 16/89-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
Функциональная группа
Наименование
Сумма в тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
9734927
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
45706
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
45706
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
7341190
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
1050000
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
6291190
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
969587
028
Развитие коммунального хозяйства
280537
048
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
13361
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
675689
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
3622
011
Развитие объектов культуры
3622
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
5000
008
Развитие объектов спорта
5000
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
810721
010
Развитие объектов сельского хозяйства
810721
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
163652
064
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
163652
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
395449
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
395449