Түлкібас аудандық мәслихатының 2022 жылғы 28 желтоқсандағы № 28/1-07 "2023-2025 жылдарға арналған кенттер және ауылдық округтер бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Түлкібас аудандық мәслихатының 2023 жылғы 2 тамыздағы № 6/1-08 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Түлкібас аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Түлкібас аудандық мәслихатының 2022 жылғы 28 желтоқсандағы № 28/1-07 "2023-2025 жылдарға арналған кенттер және ауылдық округтер бюджеттері туралы" шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін.
1-15 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Ақбиік ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 56 716 мың теңге:
салықтық түсiмдер –11 850 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер–0;
трансферттер түсiмi–44 866 мың теңге;
2) шығындар –57 333 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -617,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –617,0 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 617,0 мың теңге".
"2. Арыс ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 57 368 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 13 016 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер–331 мың теңге;
трансферттер түсiмi–44 021 мың теңге;
2) шығындар –57 421 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -53,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 53,0 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 53,0 мың теңге".
"3. Балықты ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті 7, 8 және 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 80 797 мың теңге:
салықтық түсiмдер –26 594 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;

О внесении изменений в решение Тюлькубасского районного маслихата от 28 декабря 2022 года № 28/1-07 "О бюджетах поселковых и сельских округов на 2023-2025 годы"
Решение Тюлькубасского районного маслихата Туркестанской области от 2 августа 2023 года № 6/1-08. Прекращено действие в связи с истечением срока
Тюлькубасский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Тюлькубаского районного маслихата от 28 декабря 2022 года № 28/1-07 "О бюджетах поселковых и сельских округов на 2023-2025 годы" следующие изменения:
пункт 1-15 изложит в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет сельского округа Акбиик на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 56 716 тысяч тенге:
налоговые поступления – 11 850 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала –0;
поступления трансфертов – 44 866 тысяч тенге;
2) затраты – 57 333 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -617,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 617,0 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 617,0 тысяч тенге ".
"2. Утвердить бюджет сельского округа Арыс на 2023-2025 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 57 368 тысяч тенге:
налоговые поступления – 13 016 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 331 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 44 021 тысяч тенге;
2) затраты – 57 421 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 53,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –53,0 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств –53,0 тысяч тенге".
"3. Утвердить бюджет сельского округа Балыкты на 2023-2025 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 80 797 тысяч тенге:
налоговые поступления –26 594 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;

трансферттер түсiмi – 54 203 мың теңге;
2) шығындар – 81 115 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -318,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 318 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 318,0 мың теңге".
"4. Жабағылы ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті 10, 11 және 12 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 75 010 мың теңге:
салықтық түсiмдер –9 872 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 300 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер –0;
трансферттер түсiмi – 64 838 мың теңге;
2) шығындар – 75 230 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -220,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 220,0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 220,0 мың теңге" .
"5. Жаскешу ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті 13, 14 және 15 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 65 576 мың теңге:
салықтық түсiмдер –19 605 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер –0;
трансферттер түсiмi – 45 971 мың теңге;
2) шығындар – 65 900 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы(профициті) – -324,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –324,0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 324,0 мың теңге".
"6. Келтемашат ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті 16, 17 және 18 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 53 737 мың теңге:
салықтық түсiмдер –15 966 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер –0;

поступления трансфертов – 54 203 тысяч тенге;
2) затраты – 81 115 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 318,0 тысяч тенге ;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 318,0 тысяч тенге :
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 318,0 тысяч тенге".
"4. Утвердить бюджет сельского округа Жабагылы на 2023-2025 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 75 010 тысяч тенге:
налоговые поступления –9 872 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 300 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 64 838 тысяч тенге;
2) затраты – 75 230 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -220,0 тысяч тенге ;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 220,0 тысяч тенге:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 220,0 тысяч тенге ".
"5. Утвердить бюджет сельского округа Жаскешу на 2023-2025 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 65 576 тысяч тенге:
налоговые поступления –19 605 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступленияе от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 45 971 тысяч тенге;
2) затраты – 65 900 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -324,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –324,0 тысяч тенге:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств –324,0 тысяч тенге".
"6. Утвердить бюджет сельского округа Келтемашат на 2023-2025 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2023 год следующих объемах:
1) доходы –53 737 тысяч тенге:
налоговые поступления –15 966 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 192,0 мың теңге".
Көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37, 40, 43 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
16. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың төрағасы Х.Байысбаев
Түлкібас аудандық мәслихатының
2023 жылғы 2 тамыздағы
№ 6/1-08 шешіміне 1-қосымша
Түлкібас аудандық мәслихатының
2022 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 28/1-07 шешіміне 1-қосымша
Акбиік ауылдық округінің 2023 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сомасы, мың теңге
1
2
3

используемые остатки бюджетных средств – 192,0 тысяч тенге".
Приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37, 40, 43 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 к настояшему решению.
16. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель районного маслихата Х.Байысбаев
Приложение 1 к решению
Тюлькубасского районного
маслихата от 2 августа
2023 года № 6/1-08
Приложение 1 к решению
Тюлькубасского районного
маслихата от 28 декабря
2022 года № 28/1-07
Бюджет Акбиикского сельского округа на 2023 год
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
3