Сауран аудандық мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 170 "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Сауран аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 мамырдағы № 23 шешiмi. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Сауран аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Сауран аудандық мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 170 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Сауран ауданының 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9 425 678 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 007 704 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 8 861 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 75 103 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 7 334 010 мың теңге;
2) шығындар – 9 681 381 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 42 901 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 51 750 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 8 849 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 298 604 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 298 604 мың теңге:
қарыздар түсімі – 51 750 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 8 850 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 255 704 мың теңге.".
2 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2023 жылға жеке табыс салығы және әлеуметтік салық түсімдерінің жалпы сомасын бөлу нормативтері белгіленсін:
ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша:
аудандық бюджетке – 50,0 пайыз;
облыстық бюджетке – 50,0 пайыз;
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша:
аудандық бюджетке – 52,0 пайыз;
облыстық бюджетке – 48,0 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша:
аудандық бюджетке – 50,0 пайыз;
облыстық бюджетке – 50,0 пайыз;
әлеуметтік салық байынша:
аудандық бюджетке – 50,0 пайыз;
облыстық бюджетке – 50,0 пайыз.".
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімінің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение маслихата района Сауран от 26 декабря 2022 года № 170 "О районном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Сауранского районного маслихата Туркестанской области от 22 мая 2023 года № 23. Прекращено действие в связи с истечением срока
Маслихат района Сауран РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Сауран "О районном бюджете на 2023-2025 годы" от 26 декабря 2022 года № 170 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Сауранского района на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 425 678 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 007 704 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 8 861 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 75 103 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 7 334 010 тысяч тенге;
2) затраты – 9 681 381 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 42 901 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 51 750 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 8 849 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 298 604 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита(использование профицита) бюджета – 298 604 тысяч тенге:
поступление займов – 51 750 тысяч тенге;
погашение займов – 8 850 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 255 704 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Установить на 2023 год норматив распределения общей суммы поступлений индивидуального подоходного налога и социального налога:
по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора:
в районный бюджет – 50,0 процентов;
в областной бюджет – 50,0 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты:
в районный бюджет – 52,0 процентов;
в областной бюджет – 48,0 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты:
в районный бюджет – 50,0 процентов;
в областной бюджет – 50,0 процентов;
по социальному налогу:
в районный бюджет – 50,0 процентов;
в областной бюджет – 50,0 процентов.".
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

28 980
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
91 967
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
5 838
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
132 278
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
128 228
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
338 130
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
135 570
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
90 846
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
90 846
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
58 266
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3 500
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
24 800
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
4 280
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 452 419
1
Тұрғын үй шаруашылығы
549 963
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
525 470
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
525 470
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
24 493
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
24 493
2
Коммуналдық шаруашылық
429 522
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
429 522
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
88 324
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
12 957
028
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
44 297
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін
283 944
3
Елді-мекендерді көркейту
472 934
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
472 934
015
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру

28 980
006
Оказание жилищной помощи
1 000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
91 967
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
5 838
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
132 278
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
128 228
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
338 130
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
135 570
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
90 846
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
90 846
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
58 266
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3 500
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
24 800
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
4 280
07
Жилищно-коммунальноехозяйство
1 452 419
1
Жилищное хозяйство
549 963
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
525 470
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
525 470
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
24 493
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
24 493
2
Коммунальное хозяйство
429 522
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
429 522
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
88 324
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
12 957
028
Развитие коммунального хозяйства
44 297
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
283 944
3
Благоустройство населенных пунктов
472 934
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
472 934
015
Освещение улиц в населенных пунктах