Шығыс Қазақстан облысы цифрландыру және архивтер басқармасының мемлекеттік архивтері өткізетін тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) баға прейскурантын бекіту туралы
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2023 жылғы 15 желтоқсандағы № 289 қаулысы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2018 жылғы 26 қыркүйектегі № 275 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17446 болып тіркелген) Тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден түсетін ақша өз иелігінде қалатын мемлекеттік архивтердің оларды өткізу бойынша ақылы қызмет түрлерін көрсетуі және олардың тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден түскен ақшаны жұмсауы қағидаларының 4 - тармағына сәйкес Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес Шығыс Қазақстан облысының цифрландыру және архивтер басқармасының мемлекеттік архивтері өткізетін тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) баға прейскуранты бекітілсін.

Об утверждении прейскуранта цен на товары (работы, услуги), реализуемые государственными архивами управления цифровизации и архивов Восточно-Казахстанской области
Постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 15 декабря 2023 года № 289
В соответствии с пунктом 4 Правил оказания платных видов деятельности по реализации товаров (работ, услуг) государственными архивами, деньги от реализации которых остаются в их распоряжении и расходования ими денег от реализации товаров (работ, услуг), утвержденных приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 26 сентября 2018 года № 275 (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 17446) Восточно-Казахстанский областной акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прейскурант цен на товары (работы, услуги), реализуемые государственными архивами управления цифровизации и архивов Восточно-Казахстанской области, согласно приложению к настоящему постановлению.

2. "Шығыс Қазақстан облысының цифрландыру және архивтер басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулыға қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні шінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмелерінің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жариялау үшін "Қазақстан Республикасының заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;

2. Государственному учреждению "Управление цифровизации и архивов Восточно-Казахстанской области" в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, обеспечить:
1) в течении пяти рабочих дней со дня подписания настоящего постановления направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для опубликования в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;

2) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдауды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Шығыс Қазақстан облысы әкімінің цифрландыру және архив мәселелеріне жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Шығыс Қазақстан облысының әкімі Е. Көшербаев
Шығыс
Қазақстан облысы әкімдігінің
2023 жылғы "15" желтоқсандағы
№ 289 қаулысымен бекітілген
Шығыс Қазақстан облысының цифрландыру және архивтер басқармасының мемлекеттік архивтері өткізетін тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) баға прейскуранты
Индексi
Тауарлардың (жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің) атауы
Өлшем бірлігі
Прейскурант
1
2
3
4
1.Заңды тұлғалардың тапсырыстары бойынша құжаттау мен құжаттаманы басқарудың заманауи негіздерін оқыту бойынша курстар мен семинарлар өткізу, іс номенклатураларын, іс жүргізу жөніндегі нұсқаулықтарды әзірлеу
1.1.
Іс номенклатурасын әзірлеу:

2) принятие иных мер, вытекающих из настоящего постановления.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Восточно-Казахстанской области, курирующего вопросы цифровизации и архивов.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Восточно-Казахстанской области Е. Кошербаев
Приложение к постановлению
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от "15" декабря 2023 года № 289
Прейскурант цен на товары (работы, услуги), реализуемые государственными архивами управления цифровизации и архивов Восточно-Казахстанской области
Индекс
Наименование товаров (работ и услуг)
Единица измерения
Прейскурант
1
2
3
4
1. Проведение по заказам юридических лиц курсов и семинаров по обучению современным основам документирования и управления документацией, разработка номенклатур дел, инструкций по делопроизводству
1.1.
Разработка номенклатур дел

8.5.1.
- XVII, XVIII ғғ. А4 форматты құжат
бейне, артқы жағысыз парақтың кадрі
318,0
8.5.2.
- XIX ғ. – 1945 ж. А4 форматты құжат
бейне, артқы жағысыз парақтың кадрі
265,0
8.5.3.
- 1946ж. – XXI ғ. А4 форматты құжат
бейне, артқы жағысыз парақтың кадрі
221,0
* Құжаттарды қалпына келтіру және жөндеу бойынша бағалар күрделілігіне қарай белгіленеді, тек құнына материалдық шығыстардың құнын қосу қажет ететін еңбек шығындарын көздейді:
бірінші күрделілігі – негізі қатты бұзылған, беттерін жеке фрагменттерден іріктеп монтаж жасауды, парақтың екі жақтан төрт жақтан және ішкі жіктеуді, жаңа негіздемеге отырғызуды немесе құжаттың негіздемесін реставрациялық қағазбен бекітуді талап ететін құжаттар;
екінші күрделілігі –бұзылған, парақтың 2/3 бөлігінен бір жағына дейін және бір ішкі жіктеуді, құжаттың негіздемесінің бір жағын реставрациялық қағазбен бекітуді талап ететін құжаттар;
үшінші күрделілігі - бұзылған, парақтың 2/3 бөлігін жіктеуді, құжаттың негіздемесінің парақтың ½ бөлігін реставрациялық қағазбен бекітуді талап ететін құжаттар;
төртінші күрделілігі – парақтың шеткі жақтарын ені 5 см дейінгі реставрациялық қағазбен бекітуді талап ететін құжаттар.

8.5.1.
- документа XVII, XVIII вв. формата А4
образ, кадр листа без оборота
318,0
8.5.2.
- документа XIX в. – 1945 г. формата А4
образ, кадр листа без оборота
265,0
8.5.3.
- документа 1946 г. – XXI в. формата А4
образ, кадр листа без оборота
221,0
Цены по реставрации и ремонту документов установлены в зависимости от сложности, предусматривают только трудозатраты, к стоимости которых необходимо добавить стоимость материальных расходов:
первой сложности – документы с сильно разрушенной основой, требующие подбора и монтажа листа из отдельных фрагментов, стыков от двух до четырех сторон листа и внутренних стыков, посадки на новое основание или укрепление основы документа реставрационной бумагой;
второй сложности – документы разрушенные, требующие стыка от 2/3 до одной стороны листа и один внутренний стык, укрепления основы документа реставрационной бумагой с одной стороны;
третьей сложности - документы разрушенные, требующие стыка до 2/3 стороны листа, укрепления основы документа реставрационной бумагой до ½ части листа;
четвертой сложности – документы, требующие закрепления разрушенных краев листа полосками реставрационной бумаги шириной до 5 см.

**А4 форматты құжаттардың ксерокөшірмелерін және цифрлық көшірмелерін жасау бағалары келтірілген, басқа форматтағы құжаттардың ксерокөшірмелерін және цифрлық көшірмелерін жасау құны еселене көбейтіледі А3- 2 есе, А2 – 3 есе.
Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, әлеуметтік-құқықтық сипаттағы емес (генеалогиялық сипаттағы сұрауларды қоспағанда) архивтік құжаттарын және ақпараттық қызметтерді пайдаланумен байланысты жұмыстардың ақысы 50% көлеміндей жеңілдік беріледі.
Жергілікті атқарушы органдарының, мемлекеттік органдарының, сот органдарының, прокуратуралардың өздерінің міндеттерін орындаумен байланысты тақырыптық сұраулар тегін жасалады.
Ақылы жұмыстар мен қызметтер мемлекеттік архивтерімен Тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден түсетін ақша өз иелігінде қалатын мемлекеттік архивтердің оларды өткізу бойынша ақылы қызмет түрлерін көрсетуі және олардың тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден түскен ақшаны жұмсауы қағидаларына сәйкес көрсетіледі.

**Приведены цены изготовления ксерокопий и цифровых копий документов формата А4, стоимость изготовления ксерокопий и цифровых копий документов иных форматов увеличивается кратно А3 – в 2 раза, А2- в 3 раза.
Участникам Великой Отечественной войны предоставляются льготы в размере 50% по оплате работ, связанных с использованием архивных документов и информационных услуг, не имеющих социально-правового характера (за исключением запросов генеалогического характера).
Бесплатно осуществляется исполнение тематических запросов местного исполнительного органа, государственных органов, судебных органов, прокуратур, связанных с исполнением ими своих функций.
Платные работы и услуги оказываются государственными архивами в соответствии с Правилами оказания платных видов деятельности по реализации товаров (работ, услуг) государственными архивами, деньги от реализации которых остаются в их распоряжении и расходования ими денег от реализации товаров (работ, услуг).