2024-2026 жылдарға арналған Риддер қаласының бюджеті туралы
Шығыс Қазақстан облысы Риддер қалалық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 11/5-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2024 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2023 жылғы 15 желтоқсандағы № 9/69-VIII "2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне сәйкес, Риддер қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Риддер қаласының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9735709,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 8512630,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 21501,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 18000,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1183578,0 мың теңге;
2) шығындар – 9992857,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -39839,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 39839,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -217309,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 217309,4 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 82633,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 299942,4 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Риддер қалалық мәслихатының 12.03.2024 № 12/2-VIII шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2023 жылғы 15 желтоқсандағы № 9/69-VIII "2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешімімен 100 пайыз мөлшерінде әлеуметтік салық, төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтардың табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы, ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша қала бюджетіне кірістерді бөлу нормативтері 2024 жылға орындауға алынсын.

О бюджете города Риддера на 2024 - 2026 годы
Решение Риддерского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 26 декабря 2023 года № 11/5-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2024.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 15 декабря 2023 года № 9/69-VIII "Об областном бюджете на 2024-2026 годы", Риддерский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Риддера на 2024 - 2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 9735709,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 8512630,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 21501,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 18000,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1183578,0 тысяч тенге;
2) затраты – 9992857,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -39839,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 39839,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -217309,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 217309,4 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0,0 тысяч тенге;
погашение займов – 82633,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 299942,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Риддерского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 12.03.2024 № 12/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Принять к исполнению на 2024 год нормативы распределения доходов в бюджет города по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора в размере 100 процентов, установленные решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 15 декабря 2023 года № 9/69-VIII "Об областном бюджете на 2024-2026 годы".

3. 2024 жылға арналған қалалық бюджетте заңнаманың өзгеруіне байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төмен тұрған бюджеттен берілетін трансферттер 4723539,0 мың теңге мөлшерінде көзделсін.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Риддер қалалық мәслихатының 12.03.2024 № 12/2-VIII шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
3-1. 2024 жылға арналған қалалық бюджетте 2023 жылы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) жоғары тұрған бюджеттен берілген нысаналы трансферттер 232922,4 мың теңге мөлшерінде облыстық бюджетке қайтару көзделсін.
Ескерту. Шешім 3-1-тармақпен толықтырылды - Шығыс Қазақстан облысы Риддер қалалық мәслихатының 12.03.2024 № 12/2-VIII шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2024 жылға қаланың жергілікті атқарушы органының резерві 521043,0 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Риддер қалалық мәслихатының 12.03.2024 № 12/2-VIII шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).

3. Предусмотреть в городском бюджете на 2024 год трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета, в связи с изменением законодательства, в размере 4723539,0 тыс. тенге.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения Риддерского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 12.03.2024 № 12/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
3-1. Предусмотреть в городском бюджете на 2024 год возврат трансфертов в областной бюджет в связи с неиспользованием (недоиспользованием) в 2023 году целевых трансфертов, выделенных из вышестоящего бюджета в размере 232922,4 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-1 в соответствии с решением Риддерского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 12.03.2024 № 12/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2024 год в размере 521043,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения Риддерского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 12.03.2024 № 12/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).

5. 2024 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер 252655,0 мың теңге мөлшерінде көзделсін.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Риддер қалалық мәслихатының 12.03.2024 № 12/2-VIII шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2024 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері 360434,0 мың теңге мөлшерінде көзделсін.

5. Предусмотреть в городском бюджете на 2024 год целевые текущие трансферты из областного бюджета в размере 252655,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения Риддерского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 12.03.2024 № 12/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
6. Предусмотреть в городском бюджете на 2024 год целевые трансферты на развитие из областного бюджета в размере 360434,0 тысяч тенге.

7. 2024 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер 381719,0 мың теңге мөлшерінде көзделсін.
8. 2024 жылға арналған қалалық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен 188770,0 мың теңге мөлшерінде нысаналы даму трансферттері көзделсін.
9. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Риддер қалалық мәслихатының төрағасы Е. Нужных
Риддер қалалық мәслихатының

7. Предусмотреть в городском бюджете на 2024 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в размере 381719,0 тысяч тенге.
8. Предусмотреть в городском бюджете на 2024 год целевые трансферты на развитие за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в размере 188770,0 тысяч тенге.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Риддерского городского маслихата Е. Нужных
Приложение 1
к решению Риддерского
городского маслихата

423,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
13 495,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
109 735,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
9 968,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
118 555,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
116 009,0
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
309 417,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
309 417,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
51 923,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
608,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
218 019,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
34 164,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
4 703,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 293 350,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
367 000,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
367 000,0
004
Азаматтардың жекелегенсанаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
292 208,0
031
Кондоминиум объектісіне техникалық паспорттар дайындау
5 539,0
059
Елді мекенге бірыңғай сәулеттік келбет беруге бағытталған, көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу
69 253,0
2
Коммуналдық шаруашылық
298 247,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
59 495,0
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
59 495,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
238 752,0
006
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
208 770,0
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
29 982,0
3
Елді-мекендерді көркейту
628 103,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

423,0
006
Оказание жилищной помощи
13 495,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
109 735,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
9 968,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
118 555,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
116 009,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
309 417,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
309 417,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
51 923,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
608,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
218 019,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
34 164,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
4 703,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 293 350,0
1
Жилищное хозяйство
367 000,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
367 000,0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
292 208,0
031
Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
5 539,0
059
Текущий и капитальный ремонт фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика населенному пункту
69 253,0
2
Коммунальное хозяйство
298 247,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
59 495,0
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
59 495,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
238 752,0
006
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
208 770,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
29 982,0
3
Благоустройство населенных пунктов
628 103,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

5 586,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
305,0
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттік қызметтер
202 975,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
70 717,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
70 717,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
100 743,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
83 465,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
17 278,0
482
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және туризм бөлімі
31 515,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31 515,0
02
Қорғаныс
71 380,0
1
Әскери мұқтаждар
24 113,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
24 113,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
24 113,0
2
Төтенше жағдайлар жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
47 267,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
47 267,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
47 267,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық – атқару қызметі
52 633,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
52 633,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
52 633,0
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
52 633,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
472 544,0
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
24 077,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
24 077,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
23 459,0
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
618,0
2
Әлеуметтік көмек
343 828,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
343 828,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету

5 586,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
305,0
9
Прочие государственные услуги общего характера
202 975,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
70 717,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
70 717,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
100 743,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
83 465,0
015
Капитальные расходы государственного органа
17 278,0
482
Отдел предпринимательства и туризма района (города областного значения)
31 515,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и туризма
31 515,0
02
Оборона
71 380,0
1
Военные нужды
24 113,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
24 113,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
24 113,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
47 267,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
47 267,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
47 267,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
52 633,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
52 633,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
52 633,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
52 633,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
472 544,0
1
Социальное обеспечение
24 077,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
24 077,0
005
Государственная адресная социальная помощь
23 459,0
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
618,0
2
Социальная помощь
343 828,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
343 828,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан