Ақжайық аудандық мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 23-2 "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Ақжайық аудандық мәслихатының 2023 жылғы 18 тамыздағы № 5-1 шешімі
Ақжайық аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ақжайық аудандық мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 23-2 "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 -қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 447 034 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 487 138 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 146 620 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 6 600 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 806 676 мың теңге;
2) шығындар – 6 999 290 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 31 302 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 208 351 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 177 049 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 583 558 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 583 558 мың теңге;
қарыздар түсімі – 207 000 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 177 049 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 553 607 мың теңге.".
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение Акжаикского районного маслихата от 26 декабря 2022 года № 23-2 "О районном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Акжаикского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 18 августа 2023 года № 5-1
Акжаикский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Акжаикского районного маслихата "О районном бюджете на 2023-2025 годы" от 26 декабря 2022 года № 23-2 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 447 034 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 487 138 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 146 620 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6 600 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 806 676 тысяч тенге;
2) затраты – 6 999 290 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 31 302 тысяча тенге:
бюджетные кредиты – 208 351 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов – 177 049 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 583 558 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 583 558 тысячи тенге;
поступление займов – 207 000 тысяч тенге;
погашение займов – 177 049 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 553 607 тысячи тенге".
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
8 691
2
Төтенше жағдайлар жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
41 743
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
41 743
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
41 743
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
17 535
1
Құқық қорғау қызметі
0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
0
066
Қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздік объектілерін салу
0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
17 535
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
17 535
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
17 535
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 121 313
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
98 078
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
98 078
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
97 043
026
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
1 035
2
Әлеуметтiк көмек
958 442
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
958 442
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
558 760
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2 500
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
102 014
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 863
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
147 293
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
69 505
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
76 507
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
64 793
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
61 793
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
8 691
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
41 743
122
Аппарат акима района (города областного значения)
41 743
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
41 743
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно- исполнительная деятельность
17 535
1
Правоохранительная деятельность
0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
0
066
Строительство объектов общественного порядка и безопасности
0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
17 535
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
17 535
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
17 535
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 121 313
1
Социальное обеспечение
98 078
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
98 078
005
Государственная адресная социальная помощь
97 043
026
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
1 035
2
Социальная помощь
958 442
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
958 442
002
Программа занятости
558 760
006
Оказание жилищной помощи
2 500
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
102 014
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 863
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
147 293
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
69 505
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
76 507
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
64 793
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
61 793
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

80 000
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
80 000
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
80 000
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
50 396
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
50 396
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
50 396
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
40 396
002
Ақпараттық жүйелер құру
0
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
10 000
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
115
Жергілікті атқарушы органы резервінің қаражаты есебінен соттардың шешімдері бойынша жергілікті атқарушы органдардың міндеттемелерін орындау
0
12
Көлік және коммуникация
363 039
1
Автомобиль көлігі
363 039
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
363 039
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
31 504
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
116 891
051
Көлік инфрақұрылымның басым жобаларын іске асыру
214 644
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
0
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
0
13
Басқалар
1 034 444
9
Басқалар
1 034 444
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
135 245
040
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
0
052
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
135 245
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
653 644
040
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
30 513
062
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру

80 000
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
80 000
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
80 000
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
50 396
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
50 396
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
50 396
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
40 396
002
Создание информационных систем
0
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
10 000
015
Капитальные расходы государственного органа
0
115
Выполнение обязательств местных исполнительных органов по решениям судов за счет средств резерва местного исполнительного органа
0
12
Транспорт и коммуникации
363 039
1
Автомобильный транспорт
363 039
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
363 039
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
31 504
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
116 891
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
214 644
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
0
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
0
13
Прочие
1 034 444
9
Прочие
1 034 444
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
135 245
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года
0
052
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
135 245
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
653 644
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года
30 513
062
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"