Бөрлі аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 24-1 "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 2023 жылғы 21 сәуірдегі № 2-1 шешімі
Бөрлі аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Бөрлі аудандық мәслихатының "2023 – 2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2022 жылғы 23 желтоқсандағы №24-1 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023 – 2025 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 11 247 170 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 7 317 643 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 20 551 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 533 259 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 3 375 717 мың теңге;
2) шығындар – 13 393 726 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 489 585 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 746 620 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 257 035 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2 636 141 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 636 141 мың теңге:
қарыздар түсімі – 1 756 841 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 443 562 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 322 862 мың теңге.";
5 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 4 060 766 мың теңге көлемінде ескерілсін:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге - 39 935 мың теңге;
балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 14 019 мың теңге;
үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға – 9 712 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға - 59 633 мың теңге;
мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға - 1 035 мың теңге;
нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға – 446 804 мың теңге;
біліктілік жүйесін дамытуға - 207 мың теңге;
еңбек нарығында сұранысқа ие біліктіліктер мен дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға – 9 063 мың теңге;
"Ұрпақтар келісімшарты" жобасына - 576 мың теңге;
тұрғын үй сертификаттарын беруге- 3 000 мың теңге;

О внесении изменений в решение Бурлинского районного маслихата от 23 декабря 2022 года № 24-1 "О районном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 21 апреля 2023 года № 2-1
Бурлинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Бурлинского районного маслихата "О районном бюджете на 2023-2025 годы" от 23 декабря 2022 года №24-1, следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023 - 2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 11 247 170 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 7 317 643 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 20 551 тысяча тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 533 259 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3 375 717 тысяч тенге;
2) затраты – 13 393 726 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 489 585 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 746 620 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 257 035 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2 636 141 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 636 141 тысяча тенге:
поступление займов – 1 756 841 тысяча тенге;
погашение займов – 443 562 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 322 862 тысячи тенге.";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5.Учесть в районном бюджете на 2023 год поступление целевых трансфертов и кредитов из областного бюджета в общей сумме 4 060 766 тысяч тенге:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 39 935 тысяч тенге;
на государственный социальный пакет – 14 019 тысяч тенге;
на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях – 9 712 тысяч тенге;
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан – 59 633 тысячи тенге;
на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью – 1 035 тысяч тенге;
на развитие продуктивной занятости – 446 804 тысячи тенге;
на развитие системы квалификаций - 207 тысяч тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение по востребованным на рынке труда квалификациям и навыкам – 9 063 тысячи тенге;
на проект "Контракт поколений" - 576 тысяч тенге;
на предоставление жилищных сертификатов – 3 000 тысячи тенге;

Бөрлі ауданы Пепел ауылында кешенді-блок модуль орнату – 20 000 мың теңге;
Бөрлі ауданы Қанай ауылының кіреберіс жолын күрделі жөндеуге – 373 298 мың теңге;
Бөрлі ауданының "Амангелді-Жарсуат" аудандық маңызы бар КЛ-БР-2 0-12 шақырым автомобиль жолын орташа жөндеу - 527 804 мың теңге;
Бөрлі ауданы Бумакөл ауылының ауылішілік жолдарын күрделі жөндеу - 150 000 мың теңге;
Бөрлі ауданының Ақсай қаласы оныншы шағынауданында №26 тоғызқабатты көппәтерлі тұрғын үй салу (сыртқы инженерлік желілерсіз және абаттандырусыз) – 824 180 мың теңге;
Бөрлі ауданының Ақсай қаласы оныншы шағынауданында №27А тоғызқабатты көппәтерлі тұрғын үй салу (сыртқы инженерлік желілерсіз және абаттандырусыз) – 679 086 мың теңге;
Бөрлі ауданы, Ақсай қаласы, "Тұрғын алабы 2" егжей-тегжейлі жоспарына сәйкес сумен жабдықтау инженерлік желілерінің құрылысы – 28 653 мың теңге;
Бөрлі ауданы Ақсай қаласының Аралтал ауылына апаратын жолдың және кентішілік жолдарының құрылысы – 53 675 мың теңге;
Бөрлі ауданының Ақсай қаласында 7,9,11 шағынаудан жолдарының құрылысы – 58 842 мың теңге;
Бөрлі ауданының Ақсай қаласында 12,13 шағынаудан жолдарының құрылысы – 91 186 мың теңге;
Бөрлі ауданы Кеңтүбек ауылындағы электр желілерін қайта жаңғыртуға – 352 388 мың теңге;
Бөрлі ауданы Успен ауылындағы электр желілерін қайта жаңғыртуға – 289 682 мың теңге;
Бөрлі ауданының Ақсай қаласы оныншы шағынауданында тоғыз қабатты көп пәтерлі тұрғын үйге қазандық орната отырып, үй маңы аумағын салу және абаттандыру (№39 – дақ) – 27 988 мың теңге.";
аталған шешімнің 1 - қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;

установка комплекс блок модуля для водоснабжения в разъезд Пепел Бурлинского района – 20 000 тысяч тенге;
капитальный ремонт подъездной дороги села Канай Бурлинского района – 373 298 тысяч тенге;
средний ремонт автомобильной дороги районного значения KL-BR-2 "Амангельды-Жарсуат", 0-12 километров Бурлинского района – 527 804 тысячи тенге;
капитальный ремонт внутрипоселковых дорог села Бумаколь Бурлинского района – 150 000 тысяч тенге;
строительство девяти этажного многоквартирного жилого дома № 26 в десятом микрорайоне города Аксай Бурлинского района (без наружных инженерных сетей и благоустройства) – 824 180 тысяч тенге;
строительство девяти этажного многоквартирного жилого дома № 27А в десятом микрорайоне города Аксай Бурлинского района (без наружных инженерных сетей и благоустройства) - 679 086 тысяч тенге;
строительство инженерных сетей водоснабжения план детальной планировки "Жилой массив 2" города Аксай Бурлинского района – 28 653 тысячи тенге;
строительство внутрипоселковых и ведущей в село Аралтал дорог Бурлинского района – 53 675 тысяч тенге;
строительство дорог 7, 9, 11 микрорайона города Аксай Бурлинского района – 58 842 тысячи тенге;
строительство дорог 12, 13 микрорайона города Аксай Бурлинского района – 91 186 тысяч тенге;
реконструкция электролиний в селе Кентубек Бурлинского района – 352 388 тысяч тенге;
реконструкция электролиний в селе Успеновка Бурлинского района – 289 682 тысячи тенге;
строительство и благоустройство околодомовой территории с установкой котельной к девятиэтажному многоквартирному жилому дому в десятом микрорайоне города Аксай Бурлинского района (пятно №39) – 27 988 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению;

292783
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
52688
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
240095
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
63375
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
63375
2
Қорғаныс
141131
1
Әскери мұқтаждар
57928
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
57928
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
57928
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
83203
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
83203
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
15669
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
67534
3
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық атқару қызметі
28052
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
28052
499
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
28052
001
Жергілікті деңгейде азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28052
6
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
1319602
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
115326
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
115326
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
114291
026
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
1035
2
Әлеуметтік көмек
1049280
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1049280
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
541205
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
14787
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1243
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
97658
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
3540
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
211696
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

292783
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
52688
015
Капитальные расходы государственного органа
0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
240095
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
63375
040
Развитие объектов государственных органов
63375
2
Оборона
141131
1
Военные нужды
57928
122
Аппарат акима района (города областного значения)
57928
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
57928
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
83203
122
Аппарат акима района (города областного значения)
83203
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
15669
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
67534
3
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
28052
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
28052
499
Отдел регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
28052
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области регистрации актов гражданского состояния
28052
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
1319602
1
Социальное обеспечение
115326
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
115326
005
Государственная адресная социальная помощь
114291
026
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
1035
2
Социальная помощь
1049280
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1049280
002
Программа занятости
541205
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
14787
006
Оказание жилищной помощи
1243
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
97658
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
3540
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
211696
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью