Бөкей ордасы аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 24-1 "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Бөкей ордасы аудандық мәслихатының 2023 жылғы 14 тамыздағы № 5-2 шешімі
Бөкей ордасы аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Бөкей ордасы аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 24-1 "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне мынандай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 3 608 709 мың теңге:
салықтық түсімдер – 977 217 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 23 453 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 260 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 606 779 мың теңге;
2) шығындар – 3 989 729 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 58 965 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 103 537 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 44 572 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 439 985 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 439 985 мың теңге:
қарыздар түсімі – 103 537 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 44 572 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 381 020 мың теңге.
1-1 тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1-1. 2023 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдық (аудандық маңызы бар қаланың) бюджеттерге аудандық бюджет қаражат есебінен бөлінетін ағымдағы нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 65 054 мың теңге көлемінде қарастырылғаны ескерілсін.
Аталған сомаларды ауылдық (аудандық маңызы бар қаланың) бюджеттерге бөлу Бөкей ордасы ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады."
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы Л. Қайырғалиева
Бөкей ордасы аудандық
мәслихаттың
2023 жылғы 14 тамыздағы
№ 5-2 шешіміне
1-қосымша
Бөкей ордасы аудандық
мәслихатының
2022 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 24-1 шешіміне
1- қосымша
2023 жылға арналған аудандық бюджет
(мың теңге)
Санаты
Сомасы
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
1
2
3
4
5
6

О внесении изменений в решение Бокейординского районного маслихата от 23 декабря 2022 года № 24–1 "О районном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Бокейординского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 14 августа 2023 года № 5-2
Бокейординский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Бокейординского районного маслихата "О районном бюджете на 2023-2025 годы" от 23 декабря 2022 года № 24-1 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 608 709 тысячи тенге:
налоговые поступления – 977 217 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 23 453 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 260 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 2 606 779 тысяч тенге;
2) затраты – 3 989 729 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 58 965 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 103 537 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 44 572 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 439 985 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 439 985 тысячи тенге:
поступление займов – 103 537 тысячи тенге;
погашение займов – 44 572 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 381 020 тысяч тенге.
Пункт 1-1 изложить в новой редакции:
"1-1 Учесть, что в районном бюджете на 2023 год предусмотрены целевые текущие трансферты сельским (города районного значения) бюджетам, выделяемые за счет средств районного бюджета в общей сумме 65 054 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм сельским бюджетам осуществляется на основании постановления акимата Бокейординского района."
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель маслихата Л. Кайргалиева
Приложение 1
к решению Бокейординского
районного маслихата
от 14 августа 2023 года № 5-2
Приложение 1
к решению Бокейординского
районного маслихата
от 23 декабря 2022 года № 24-1
Районный бюджет на 2023 год
(тысяч тенге)
Категория
Сумма
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
1
2
3
4
5
6

163 046
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
163 046
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
123 530
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
64 566
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31 618
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
28 268
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
4 680
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
58 964
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24 624
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
34 340
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
65 386
1
Ауыл шаруашылығы
10 000
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
10 000
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
10 000
6
Жер қатынастары
23 852
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
23 852
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23 852
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
31 534
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
31 534
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
31 534
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
57 077
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
57 077
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
57 077
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
29 877
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
27 200
12
Көлiк және коммуникация
51 273
1
Автомобиль көлiгi
51 273
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

163 046
006
Функционирование районных (городских) библиотек
163 046
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
123 530
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
64 566
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
31 618
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
28 268
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
4 680
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
58 964
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
24 624
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
34 340
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
65 386
1
Сельское хозяйство
10 000
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
10 000
010
Развитие объектов сельского хозяйства
10 000
6
Земельные отношения
23 852
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
23 852
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
23 852
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
31 534
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
31 534
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
31 534
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
57 077
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
57 077
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
57 077
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
29 877
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
27 200
12
Транспорт и коммуникации
51 273
1
Автомобильный транспорт
51 273
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)