Бәйтерек ауданы мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы №24-2 "2023-2025 жылдарға арналған Бәйтерек ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Бәйтерек ауданы мәслихатының 2023 жылғы 25 сәуірдегі № 2-2 шешімі
Бәйтерек ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Бәйтерек ауданы мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған Бәйтерек ауданының бюджеті туралы" 2022 жылғы 23 желтоқсандағы №24-2 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №176352 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 12 281 066 мың теңге:
салықтық түсімдер – 4 431 598 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 10 586 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 93 062 мың теңге;
трансферттер түсімі – 7 745 820 мың теңге;
2) шығындар – 14 355 769 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 290 080 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 517 501 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 227 421 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 364 783 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 364 783 мың теңге:
қарыздар түсімі – 517 500 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 227 421 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 074 704 мың теңге.";
3 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1) 2023 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің түсімі және кредиттердің жалпы сомасы 1 827 014 мың теңге ескерілсін:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттерге – 517 500 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Мичурин ауылдық округі, Зеленое ауылындағы су құбырының құрылысы – 271 986 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Өркен ауылында су құбырының құрылысы – 310 406 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Красноармейский ауылындағы су құбырларының құрылысына – 44 338 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Чеботарев ауылындағы су құбырларының құрылысына – 228 446 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Раздольный ауылындағы су құбырларының құрылысына – 210 000 мың теңге;
Бәйтерек ауданы Чирово ауылындағы су құбырларының құрылысына – 244 338 мың теңге;
2) 2023 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің түсімі жалпы сомасы 6 421 500 мың теңге ескерілсін:

О внесении изменений в решение маслихата района Бәйтерек от 23 декабря 2022 года №24-2 "О бюджете района Бәйтерек на 2023-2025 годы"
Решение маслихата района Бәйтерек Западно-Казахстанской области от 25 апреля 2023 года № 2-2
Маслихат района Бәйтерек РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Бәйтерек "О бюджете района Бәйтерек на 2023-2025 годы" от 23 декабря 2022 года №24-2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №176352) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1.Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 12 281 066 тысяч тенге:
налоговые поступления – 4 431 598 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 10 586 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 93 062 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 7 745 820 тысяч тенге;
2) затраты – 14 355 769 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 290 080 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 517 501 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов – 227 421 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2 364 783 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – - 2 364 783 тысячи тенге:
поступление займов – 517 500 тысяч тенге;
погашение займов – 227 421 тысяча тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 074 704 тысячи тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
1) учесть в районном бюджете на 2023 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 1 827 014 тысяч тенге:
на бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов – 517 500 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Зеленое, Мичуринского сельского округа, района Бәйтерек – 271 986 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Өркен, района Бәйтерек – 310 406 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Красноармейское, района Бәйтерек – 44 338 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Чеботарево, района Бәйтерек – 228 446 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Раздольное, района Бәйтерек – 210 000 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Чирово, района Бәйтерек – 244 338 тысяч тенге;
2) учесть в районном бюджете на 2023 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета в общей сумме 6 421 500 тысяч тенге:

мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 90 480 мың теңге;
кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 4 282 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 46 715 мың теңге;
мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға – 1 035 мың теңге;
нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға – 469 226 мың теңге;
біліктілік жүйесін дамытуға – 207 мың теңге;
еңбек нарығында сұранысқа ие біліктіліктер мен дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқыту – 9 063 мың теңге;
"Ұрпақтар келісімшарты" жобасына – 1 153 мың теңге;
әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарды ұсынуға – 3 000 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Сұлу көл ауылына кіреберіс автомобиль жолын күрделі жөндеу – 682 962 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Болашақ ауылына кіреберіс автомобиль жолын күрделі жөндеу – 273 599 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Чирово ауылына кірме жолды күрделі жөндеу – 610 798 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Раздольное-1 ауылына апаратын 0-10 шақырым тас жолды орташа жөндеу – 423 832 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Раздольное-2 ауылына апаратын 10-21,4 шақырым тас жолды орташа жөндеу – 251 464 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Чеботарев ауылына кіреберіс автомобиль жолын күрделі жөндеу – 300 995 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Шалғай ауылына 0-5,6 шақырым кіреберіс автомобиль жолын күрделі жөндеу – 344 546 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Өркен ауылына кіреберіс автомобиль жолын күрделі жөндеу – 301 533 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Егіндібұлақ ауылына кіреберіс автомобиль жолын күрделі жөндеу – 1 014 915 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Махамбет ауылындағы ауылішілік автомобиль жолдарын күрделі жөндеуге – 264 413 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Жайық ауылының ауылішілік көлік жолдарын орташа және күрделі жөндеу – 175 421 мың теңге;
Бәйтерек ауданы Зеленый ауылының ауылішілік көлік жолдарын күрделі жөндеуге – 130 000 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Щапов ауылының ауылішілік көлік жолдарын күрделі жөндеуге – 115 000 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Мичурин 1 ауылындағы көлік жолдарын күрделі жөндеуге – 228 112 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Өркен ауылында су құбырының құрылысына – 57 539 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Володар ауылындағы су құбырының құрылысына (жобалық сметалық құжаттарды түзету) – 26 453 мың теңге;

на выплату государственной адресной социальной помощи – 90 480 тысяч тенге;
на гарантированный социальный пакет – 4 282 тысячи тенге;
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан – 46 715 тысяч тенге;
на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью – 1 035 тысяч тенге;
на развитие продуктивной занятости – 469 226 тысяч тенге;
на развитие системы квалификаций – 207 тысяч тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение по востребованным на рынке труда квалификациям и навыкам – 9 063 тысячи тенге;
на проект "Контракт поколений" – 1 153 тысячи тенге;
на предоставление жилищных сертификатов – 3 000 тысяч тенге;
на капитальный ремонт подъездной автомобильной дороги к селу Сұлу көл, района Бәйтерек – 682 962 тысячи тенге;
на капитальный ремонт подъездной автомобильной дороги к селу Болашақ, района Бәйтерек – 273 599 тысяч тенге;
на капитальный ремонт подъездного пути к селу Чирово, района Бәйтерек – 610 798 тысяч тенге;
на средний ремонт автомобильной дороги районного значения "подъезд к селе Раздольное-1" 10 километр, района Бәйтерек – 423 832 тысячи тенге;
на средний ремонт автомобильной дороги районного значения "подъезд к селе Раздольное-2" 10-21,4 километр, района Бәйтерек – 251 464 тысячи тенге;
на капитальный ремонт подъездной автомобильной дороги к селе Чеботарево, района Бәйтерек – 300 995 тысяч тенге;
на капитальный ремонт подъездной автомобильной дороги к селу Шалғай 0-5,6 километр, района Бәйтерек – 344 546 тысяч тенге;
на капитальный ремонт подъездной автомобильной дороги к селу Өркен, района Бәйтерек – 301 533 тысячи тенге;
на капитальный ремонт подъездной автомобильной дороги к селу Егіндібұлақ, района Бәйтерек – 1 014 915 тысяч тенге;
на капитальный ремонт внутрипоселковых дорог в селе Махамбет, района Бәйтерек 6 километр – 264 413 тысяч тенге;
на средний и капитальный ремонт внутрипоселковой автомобильной дороги в селе Жайык, района Бәйтерек – 175 421 тысяча тенге;
на капитальный ремонт внутрипоселковых автомобильных дорог селе Зеленое, района Бәйтерек – 130 000 тысяч тенге;
на капитальный ремонт внутрипоселковых автомобильных дорог селе Щапово, района Бәйтерек – 115 000 тысяч тенге;
на капитальный ремонт автомобильных дорог в селе Мичуринское 1 района Бәйтерек – 228 112 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Өркен, района Бәйтерек – 57 539 тысяч тенге;
на строительство водопровода села Володарское, район Бәйтерек (корректировка проектно-сметной документации) – 26 453 тысячи тенге;

Бәйтерек ауданы, Мичурин ауылдық округі, Зеленый ауылындағы су құбырының құрылысына – 7 534 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Мичурин ауылдық округі, Зеленый ауылындағы су құбырының құрылысына – 69 331 мың теңге;
Бәйтерек ауданының Жаңатаң ауылында су құбырын салуға – 5 656 мың теңге;
Бәйтерек ауданының Жаңатаң ауылында су құбырын салуға – 31 113 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Мичурин ауылдық округі, Зеленый ауылындағы су құбырының құрылысы – 56 649 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Октябрьский ауылына кіреберіс автомобиль жолын орташа және күрделі жөндеу – 96 681 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Өркен ауылына кіреберіс автомобиль жолын күрделі жөндеу – 327 793 мың теңге.";
10-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне сәйкес ауылдық жерлерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт саласының азаматтық қызметшілеріне, осы қызмет түрлерімен қалада айналысатын азаматтық қызметшілердің ставкаларымен салыстырғанда, лауазымдық жалақыларын 25% көтеру көзделсін.";
көрсетілген шешімнің 1 – қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы Н.Хайруллин
Бәйтерек ауданы мәслихатының
2023 жылғы 25 сәуірдегі
№2-2 шешіміне
қосымша
Бәйтерек ауданы мәслихатының
2022 жылғы 23 желтоқсандағы
№24-2 шешіміне
1-қосымша
2023 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы

на строительство водопровода в селе Зеленое, Мичуринского сельского округа, района Бәйтерек – 7 534 тысячи тенге;
на строительство водопровода в селе Зеленое, Мичуринского сельского округа, района Бәйтерек – 69 331 тысяча тенге;
на строительство водопровода в селе Жаңатан, района Бәйтерек – 5 656 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Жаңатан, района Бәйтерек – 31 113 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Зеленое, Мичуринского сельского округа, района Бәйтерек– 56 649 тысяч тенге;
на капитальный и средний ремонт подьездной автомобильной дороги к селе Октябрьское, район Бәйтерек – 96 681 тысяча тенге;
на капитальный ремонт подъездной автомобильной дороги к селе Өркен, района Бәйтерек – 327 793 тысячи тенге.";
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Предусмотреть гражданским служащим социального обеспечения, культуры, спорта работающим в сельской местности, согласно перечню должностей специалистов, определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан, повышение на 25% должностных окладов по сравнению со ставками гражданских служащих, занимающимися этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2023 года.";
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Маслихат төрағасы Н.Хайруллин
Приложение
к решению маслихата
района Бәйтерек
от 25 апреля 2023 года №2-2
Приложение 1
к решению маслихата
района Бәйтерек
от 23 декабря 2022 года №24-2
Районный бюджет на 2023 год
Категория
Сумма тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование