2024-2026 жылдарға арналған Батыс Қазақстан облысы Бәйтерек ауданының бюджеті туралы
Батыс Қазақстан облысы Бәйтерек ауданы мәслихатының 2023 жылғы 21 желтоқсандағы № 10-2 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9 245 314 мың теңге:
салықтық түсімдер – 4 747 690 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 16 686 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 96 421 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 384 517 мың теңге;
2) шығындар – 10 217 448 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 168 166 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 455 962 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 287 796 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 140 891 мың теңге:
қарыздар түсімі – 1 091 346 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 288 397 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 337 341 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Бәйтерек аудандық мәслихатының 20.11.2024 № 18-2 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2024 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес қалыптастырылады.
3. Қазақстан Республикасының "2024-2026 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңы басшылыққа алынсын:
1) 2024 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің түсімі және кредиттердің жалпы сомасы 1 126 674 мың теңге ескерілсін:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттерге – 455 962 мың теңге;
мүгедектігі бар адамдарды міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға – 35 300 мың теңге;
санаторийлік-курорттық емдеу – 3 600 мың теңге;
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыру – 5 344 мың теңге;
халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алу – 161 862 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Макаров ауылында ауылдық клуб құрылысына – 150 000 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Көшім ауылында ауылдық клуб құрылысына – 150 000 мың теңге;

О бюджете района Бәйтерек Западно-Казахстанской области на 2024-2026 годы
Решение маслихата района Бәйтерек Западно-Казахстанской области от 21 декабря 2023 года № 10-2.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1)доходы – 9 245 314 тысяч тенге:
налоговые поступления – 4 747 690 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 16 686 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 96 421 тысяча тенге;
поступления трансфертов – 4 384 517 тысяч тенге;
2)затраты – 10 217 448 тысяч тенге;
3)чистое бюджетное кредитование – 168 166 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 455 962 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 287 796 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 140 891 тысяча тенге:
поступление займов – 1 091 346 тысяч тенге;
погашение займов – 288 387 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 337 341 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата района Бәйтерек Западно-Казахстанской области от 20.11.2024 № 18-2 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Поступления в районный бюджет на 2024 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан.
3. Принять к сведению Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2024-2026 годы"
1) учесть в районном бюджете на 2024 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 1 126 674 тысячи тенге:
на бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов – 455 962 тысячи тенге;
на увеличение норм обеспечения лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами – 35 300 тысяч тенге;
на санаторно-курортное лечение – 3 600 тысяч тенге;
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий – 5 344 тысячи тенге;
на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения – 161 862 тысячи тенге;
на строительство сельского клуба в селе Макарово района, Бәйтерек – 150 000 тысяч тенге;
на строительство сельского клуба в селе Кушум района, Бәйтерек – 150 000 тысяч тенге;

Бәйтерек ауданы, Щапов ауылында ауылдық клуб құрылысына – 164 606 мың теңге;
2) 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің түсімі жалпы сомасы 4 333 243 мың теңге ескерілсін:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 23 450 мың теңге;
кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 4 188 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 83 957 мың теңге;
мұқтаж азаматтардың жекелеген тұлға топтарына әлеуметтік көмекке – 72 733 мың теңге;
Бәйтерек ауданы Сырым Батыр ауылына автожолын кірме жолын күрделі жөндеуге – 283 124 мың теңге;
Бәйтерек ауданы Озерное ауылына 2 шақырым автожолын кірме жолын күрделі жөндеуге – 137 119 мың теңге;
Бәйтерек ауданы Красноармейское 1,7 шақырым ауылына кірме жолын күрделі жөндеуге – 154 466 мың теңге;
Бәйтерек ауданы Болашақ ауылына кірме жолын күрделі жөндеуге – 112 000 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Шалғай ауылына 0 -5,6 шақырым кіреберіс автомобиль жолын орташа жөндеуге – 21 420 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Мичуринское 1 ауылындағы көлік жолдарын күрделі жөндеуге – 366 516 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Егіндібұлақ ауылындағы ауылішілік жолдарды күрделі жөндеуге (түзету)– 174 034 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Байқоныс ауылдық округі, Новенький ауылындағы ауылішілік көлік жолдарын күрделi жөндеуге (2 шақырым) – 271 505 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Раздольное ауылының ауылішілік көшелерінің көлік жолының күрделі жөндеуге – 267 855 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Рубежинское ауылының ауылішілік көлік жолдарын күрделі жөндеуге – 700 240 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Достық ауылының ауылішілік көшелерінің көлік жолының күрделі жөндеуге – 455 000 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Щапов ауылында ауылдық клуб құрылысына – 58 655 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Чирово ауылындағы Малая Быковка өзеніндегі бөгетті қайта құруға – 78 569 мың теңге;
әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарды ұсынуға – 10 000 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Байқоныс ауылының ауылішілік көшелерінің көлік жолының күрделі жөндеуге – 110 252 мың теңге;
халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға – 228 776 мың теңге;
аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне тұрғын үй сатып алуға кредит беруге – 635 384 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Алмалы ауылын сумен жабдықтау үшін шағын блок модуль қондырғысын орнатуға – 14 000 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Аманат ауылын сумен жабдықтау үшін шағын блок модуль қондырғысын орнатуға – 14 000 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Тыңдала ауылын сумен жабдықтау үшін шағын блок модуль қондырғысын орнатуға – 14 000 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Мирное ауылын сумен жабдықтау үшін шағын блок модуль қондырғысын орнатуға – 14 000 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Красный Урал ауылын сумен жабдықтау үшін шағын блок модуль қондырғысын орнатуға – 14 000 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Балабаново ауылын сумен жабдықтау үшін шағын блок модуль қондырғысын орнатуға – 14 000 мың теңге.

на строительство сельского клуба в селе Щапово, района Бәйтерек – 164 606 тысяч тенге;
2) учесть в районном бюджете на 2024 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета в общей сумме 4 333 243 тысячи тенге:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 23 450 тысяч тенге;
на гарантированный социальный пакет – 4 188 тысяч тенге;
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц инвалидов в Республике Казахстан – 83 957 тысяч тенге;
на социальную выплату отдельным категориям граждан – 72 733 тысячи тенге;
на капитальный ремонт подъездной автомобильной дороги к селу Сырым Батыр, района Бәйтерек – 283 124 тысячи тенге;
на капитальный ремонт подъездной автомобильной дороги к селу Озерное, района Бәйтерек 2 километра – 137 119 тысяч тенге;
на капитальный ремонт подъездной автомобильной дороги к селу Красноармейское, района Бәйтерек 1,7 километра – 154 466 тысяч тенге;
на капитальный ремонт подъездной автомобильной дороги к селу Болашақ, района Бәйтерек – 112 000 тысяч тенге;
на капитальный ремонт подъездной автомобильной дороги к селу Шалғай 0 -5,6 километра, района Бәйтерек – 21 420 тысяч тенге;
на капитальный ремонт автомобильных дорог к селу Мичуринское 1, района Бәйтерек – 366 516 тысяч тенге;
на капитальный ремонт внутрипоселковых дорог в селе Егіндібұлақ, района Бәйтерек (корректировка) – 174 034 тысячи тенге;
на капитальный ремонт внутрипоселковых автомобильных дорог в селе Новенький, сельского округа Байқоныс, района Бәйтерек, (2 километра) – 271 505 тысяч тенге;
на капитальный ремонт автомобильных дорог внутрипоселковых улиц в селе Раздольное, района Бәйтерек – 267 855 тысяч тенге;
на капитальный ремонт внутрипоселковых автомобильных дорог в селе Рубежинское, района Бәйтерек – 700 240 тысяч тенге;
на капитальный ремонт внутрипоселковых автомобильных дорог в селе Достық, района Бәйтерек – 455 000 тысяч тенге;
на строительство сельского клуба в селе Щапово, района Бәйтерек– 58 655 тысяч тенге;
реконструкция плотины на реке Малая Быковка в селе Чирово, района Бәйтерек – 78 569 тысяч тенге;
на предоставление жилищных сертификатов – 10 000 тысяч тенге;
на реконструкции автомобильных дорог внутрипоселковых улиц в селе Байқоныс, района Бәйтерек – 110 252 тысячи тенге;
на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально-уязвимых слоев населения – 228 776 тысяч тенге;
кредитование районных (городов областного значения) бюджетов для выкупа жилья – 635 384 тысячи тенге;
установка комплексного блок модуля для водоснабжения в селе Алмалы, района Бәйтерек – 14 000 тысяч тенге;
установка комплексного блок модуля для водоснабжения в селе Аманат, района Бәйтерек – 14 000 тысяч тенге;
установка комплексного блок модуля для водоснабжения в селе Тыңдала, района Бәйтерек – 14 000 тысяч тенге;
установка комплексного блок модуля для водоснабжения в селе Мирное, района Бәйтерек – 14 000 тысяч тенге;
установка комплексного блок модуля для водоснабжения в селе Красный Урал, района Бәйтерек – 14 000 тысяч тенге;
установка комплексного блок модуля для водоснабжения в селе Балабаново, района Бәйтерек – 14 000 тысяч тенге.

Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Бәйтерек аудандық мәслихатының 20.11.2024 № 18-2 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. Жергілікті бюджеттердің теңгерімділігін қамтамасыз ету үшін 2024 жылдың кірістерін бөлу нормативі төмендегі кіші сыныптар кірістері бойынша белгіленсін:
1) корпоративтік табыс салығы аудандық бюджетке 66% есепке алынады;
2) жеке табыс салығы аудандық бюджетке 66% есепке алынады;
3) әлеуметтік салық аудандық бюджетке 66% есепке алынады.
5. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын тауарлар мен қызметтерді өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
6. 2024-2026 жылдарға аудандық бюджеттен ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенциялар мен төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер мөлшері 4,5-қосымшаға сәйкес белгіленсін.
7. 2024 жылға арналған аудандық бюджетке төмен тұрған бюджеттерден бюджеттік алымдар қарастырылмайды деп белгіленсін.

Сноска. Пункт 3 – в редакции решения маслихата района Бәйтерек Западно-Казахстанской области от 20.11.2024 № 18-2 (вводится в действие с 01.01.2024).
4. Установить на 2024 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности местных бюджетов, по следующим подклассам доходов:
1) Корпоративный подоходный налог – 66 %;
2) индивидуальный подоходный налог, зачисляется в районный бюджет – 66%;
3) социальный налог, зачисляется в районный бюджет – 66%.
5. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются ими в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
6. Установить на 2024-2026 года размеры субвенций и целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам, передаваемых из районного бюджета бюджетам сельских округов, согласно приложению 4,5.
7. Установить, что бюджетные изъятия из нижестоящих бюджетов в районный бюджет на 2024 год не предусматриваются.

8. 2024 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві 100 000 мың теңге көлемінде бекітілсін.
9. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық елдi мекендерге жұмыс iстеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының мемлекеттік қызметшілеріне әлеуметтік қолдау көрсету көзделсін.

8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2023 год в размере 100 000 тысяч тенге.
9. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год предоставление подъемного пособия и социальной поддержки для приобретения или строительства жилья специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, государственным служащим аппаратов акимов сел, поселков, сельских округов прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты.

10. 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне сәйкес ауылдық жерлерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт саласының азаматтық қызметшілеріне, осы қызмет түрлерімен қалада айналысатын азаматтық қызметшілердің ставкаларымен салыстырғанда, лауазымдық жалақыларын 25% көтеру көзделсін.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Бәйтерек аудандық мәслихатының 20.11.2024 № 18-2 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
Мәслихат төрағасы Н. Хайруллин
Бәйтерек ауданы мәслихатының
2023 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 10-2 шешіміне 1-қосымша
2024 жылға арналған аудандық бюджет

10. Предусмотреть гражданским служащим социального обеспечения, культуры, спорта работающим в сельской местности, согласно перечню должностей специалистов, определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан, повышение на 25% должностных окладов по сравнению со ставками гражданских служащих, занимающимися этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2024 года.
Сноска. Пункт 10 – в редакции решения маслихата района Бәйтерек Западно-Казахстанской области от 20.11.2024 № 18-2 (вводится в действие с 01.01.2024).
Председатель маслихата Н. Хайруллин
Приложение 1
к решению маслихата
района Бәйтерек
от 21 декабря 2023 года № 10-2
Районный бюджет на 2024 год

001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
84 658
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
34 347
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
38 084
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24 884
014
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
13 200
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
10 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
10 000
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
170 091
1
Ауыл шаруашылығы
36 902
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
36 902
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
36 902
6
Жер қатынастары
43 442
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
43 442
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43 442
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
89 747
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
89 747
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
89 747
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
65 260
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
65 260
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
65 260
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
65 260
12
Көлiк және коммуникация
816 593
1
Автомобиль көлiгi
813 593
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
813 593
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
75 264
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
30 200
051
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
708 129
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер

001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
84 658
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
34 347
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
38 084
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
24 884
014
Капитальные расходы государственного органа
13 200
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
10 000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
10 000
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
170 091
1
Сельское хозяйство
36 902
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
36 902
010
Развитие объектов сельского хозяйствах
36 902
6
Земельные отношения
43 442
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
43 442
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
43 442
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
89 747
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
89 747
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
89 747
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
65 260
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
65 260
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
65 260
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
65 260
12
Транспорт и коммуникации
816 593
1
Автомобильный транспорт
813 593
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
813 593
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
75 264
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
30 200
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
708 129
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций