Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 34-1 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 2023 жылғы 10 қарашадағы № 13-1 шешімі
Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 34-1 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 831 533 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 131 888 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 13 033 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 19 587 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 3 667 025 мың теңге;
2) шығындар – 4 978 140 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 79 312 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 155 250 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 75 938 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 225 919 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитін пайдалану) қаржыландыру – 225 919 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 155 250 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 75 938 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 146 607 мың теңге.";
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте жоғары тұрған бюджеттерден келесі түсімдер ескерілсін:
1) республикалық бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер – 585 062 мың теңге, соның ішінде:
БҚО Тасқала ауданы, Мерей ауылында мәдени-сауықтыру орталығының құрылысы – 223 757 мың теңге;
Тасқала ауданы, Бірлік ауылында сумен жабдықтау жүйесінің құрылысы – 330 705 мың теңге;
БҚО, Тасқала ауданы, Тасқала ауылы, Самал шағынауданы мекен-жайындағы мұражай ғимаратының құрылысы – 30 600 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер – 155 520 мың теңге;
2) облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер – 2 127 278 мың теңге, оның ішінде:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеу – 16 410 мың теңге;
балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакет – 2 882 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдар құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 44 601 мың теңге;

О внесении изменений в решение Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области "О районном бюджете на 2023-2025 годы" от 23 декабря 2022 года № 34-1
Решение Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 10 ноября 2023 года № 13-1
Таскалинский районный маслихат Западно–Казахстанской области РЕШИЛ:
1Внести в решение Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области "О районном бюджете на 2023-2025 годы" от 23 декабря 2022 года № 34-1 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1,2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
доходы – 4 831 533 тысячи тенге:
налоговые поступления – 1 131 888 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 13 033 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 19 587 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 667 025 тысяч тенге;
затраты – 4 978 140 тысяч тенге;
чистое бюджетное кредитование – 79 312 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 155 250 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 75 938 тысяч тенге;
сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
дефицит (профицит) бюджета – -225 919 тысяч тенге;
финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 222 919 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов – 155 250 тысяч тенге;
погашение займов – 75 938 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 146 607 тысячи тенге.";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Учесть в районном бюджете на 2023 год следующие поступления с вышестоящих бюджетов:
целевые трансферты и кредиты из республиканского бюджета – 585 062 тысячи тенге, в том числе на:
строительство культурно-оздоровительного центра в с. Мерей Таскалинского района ЗКО – 223 757 тысяч тенге;
строительство водопровода в с.Бирлик Таскалинского района – 330 705 тысяч тенге;
строительство здания музея по адресу микрорайон Самал села Таскала Таскалинского района ЗКО – 30 600 тысяч тенге;
бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов – 155 250 тысяч тенге;
целевые трансферты из областного бюджета – 2 127 278 тысяч тенге, в том числе на:
государственная адресная социальная помощь – 16 410 тысяч тенге;
государственный социальный пакет – 2 882 тысячи тенге;
обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан - 44 601 тысяча тенге;

Нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға – 104 047 мың теңге;
БҚО Тасқала ауданы Талдыбұлақ ауылында кешенді-блок модуль орнату – 8 100 мың теңге;
БҚО, Тасқала ауданы, Оян ауылына кіреберіс жолын күрделі жөндеу – 1 040 293 мың теңге;
БҚО, Тасқала ауданы, Ақтау ауылына кірме жолының күрделі жөндеу - 32 909 мың теңге;
БҚО, Тасқала ауданы, Бірлік ауылына кірме жолының күрделі жөндеу – 40 540 мың теңге;
БҚО, Тасқала ауданы, Достық ауылына кіреберіс жолды күрделі жөндеу – 33 094 мың теңге;
БҚО, Тасқала ауданы, Мерей ауылының көшелеріндегі көлік жолдарын күрделі жөндеу – 239 403 мың теңге;
БҚО, Тасқала ауданы, Ақтау ауылының көшелеріндегі көлік жолдарын күрделі жөндеу – 351 016 мың теңге;
БҚО, Тасқала ауданы, Мерей ауылындағы автономды жылу көзін орнату арқылы "Айгөлек" бөбек жайын газбен қамту – 35 306 мың теңге;
Тасқала ауданы, Бірлік ауылында сумен жабдықтау жүйесінің құрылысы – 82 677 мың теңге;
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру – 96 000 мың теңге.
3) субвенциялар – 954 150 мың теңге.";
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2023 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттерінде аудандық бюджеттен мынадай түсімдер көзделсін:
1) нысаналы трансферттер:
аудандық бюджет сомасы 102 076 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

развитие продуктивной занятости – 104 047 тысяч тенге;
установка КБМ для водоснабжения в селе Талдыбулак Таскалинского района ЗКО – 8 100 тысяч тенге;
капитальный ремонт подъездной дороги к селу Оян Таскалинского района, ЗКО – 1 040 293 тысячи тенге;
капитальный ремонт подъездной дороги к селу Актау Таскалинского района ЗКО – 32 909 тысяч тенге;
капитальный ремонт подъездной автодороги к селу Бирлик Таскалинского района ЗКО – 40 540 тысяч тенге;
капитальный ремонт подъездной автомобильной дороги к селу Достык Таскалинского района, ЗКО – 33 094 тысячи тенге;
капитальный ремонт внутрипоселковых автомобильных дорог села Мерей Таскалинского района ЗКО – 239 403 тысячи тенге;
капитальный ремонт автомобильных дорог улиц села Актау, Таскалинского района, ЗКО – 351 016 тысяч тенге;
Газификация детского сада "Айголек" с установкой АИТ (автономного источника тепла) с. Мерей Таскалинского района ЗКО – 35 306 тысяч тенге;
строительство водопровода в с.Бирлик Таскалинского района – 82 677 тысячи тенге;
приобретение жилья коммунального жилищного фонда – 96 000 тысяч тенге.
субвенции – 954 150 тысяча тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Предусмотреть в бюджетах сельских округов на 2023 год следующие поступления с районного бюджета:
1) целевые трансферты, за счет:
районного бюджета в сумме 102 076 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

27 377,0
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 377,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
62 763,0
6
Жер қатынастары
27 265,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
27 265,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26 199,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 066,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
35 498,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
35 498,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
35 498,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
43 079,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
43 079,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
43 079,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөнінде
39 394,0
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
3 685,0
12
Көлiк және коммуникация
1 231 912,0
1
Автомобиль көлiгi
1 213 912,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 213 912,0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
65 572,0
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
1 148 340,0
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
18 000,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
18 000,0
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
18 000,0
13
Басқалар
856 105,0
9
Басқалар
856 105,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
590 419,0
062
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру

27 377,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
27 377,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
62 763,0
6
Земельные отношения
27 265,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
27 265,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
26 199,0
007
Капитальные расходы государственного органа
1 066,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
35 498,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
35 498,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
35 498,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
43 079,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
43 079,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
43 079,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областн
39 394,0
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
3 685,0
12
Транспорт и коммуникации
1 231 912,0
1
Автомобильный транспорт
1 213 912,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 213 912,0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
65 572,0
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
1 148 340,0
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
18 000,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
18 000,0
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
18 000,0
13
Прочие
856 105,0
9
Прочие
856 105,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
590 419,0
062
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"