2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 2023 жылғы 21 желтоқсандағы № 15-1 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1,2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 146 261 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 033 068 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 54 304 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 23 154 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 3 035 735 мың теңге;
2) шығындар – 4 751 157 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 214 311 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 302 744 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 88 433 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 819 207 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитін пайдалану) қаржыландыру– 819 207 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 883 910 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 88 433 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 23 730 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 14.11.2024 № 28-1 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2024 жылға арналған аудандық бюджеттің түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне және осы шешімнің 4 тармағына сәйкес қалыптастырылады.
3. Қазақстан Республикасының 2023 жылғы 5 желтоқсандағы "2024-2026 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңы және Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2023 жылдың 14 желтоқсандағы "2024 – 2026 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешімі қатерге және басшылыққа алынсын.
4. Аудандық бюджеттің теңгерімдігін қамтамасыз ету үшін 2024 жылға кірістер бөлу нормативі төмендегі кіші сыныптар кірістері бойынша белгіленсін:
1) ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы аудандық бюджетке – 100%;
2) төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы аудандық бюджетке – 100% мөлшерінде есептеледі;
3) төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтардың табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы аудандық бюджетке – 100% мөлшерінде есептеледі;

О районном бюджете на 2024-2026 годы
Решение Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 21 декабря 2023 года № 15-1.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, со статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Таскалинский районный маслихат Западно-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1,2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объҰмах:
1) доходы - 4 146 261 тысяча тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 1 033 068 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 54 304 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала - 23 154 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов - 3 035 735 тысяч тенге;
2) затраты - 4 751 157 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 214 311 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 302 744 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов - 88 433 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -819 207 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 819 207 тысяч тенге.
поступление займов - 883 910 тысяч тенге;
погашение займов - 88 433 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 23 730 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 14.11.2024 № 28-1 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Поступления в районный бюджет на 2024 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан и согласно пункту 4 настоящего решения.
3. Принять к сведению и руководству Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2023 года "О республиканском бюджете на 2024-2026 годы" и решение Западно-Казахстанского областного маслихата от 14 декабря 2023 года "Об областном бюджете на 2024-2026 годы"
4. Установить на 2024 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности районного бюджета, по следующим подклассам доходов:
1) корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора зачисляется в районный бюджет в размере - 100%;
2) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты зачисляется в районный бюджет в размере - 100%;
3) индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты зачисляется в районный бюджет в размере - 100%;

4) әлеуметтік салық аудандық бюджетке – 100% мөлшерінде есептеледі.
5. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте жоғары тұрған бюджеттерден келесі түсімдер ескерілсін:
1) республикалық бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер – 528 496 мың теңге, соның ішінде:
мүгедектігі бар адамдарды міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту – 13 585 мың теңге;
санаторийлік-курорттық емдеу – 656 мың теңге;
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыру – 2 317 мың теңге;
Халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алу – 49 804 мың теңге;
Тасқала ауданы, Мерей ауылындағы электр желілерін қайта жаңғырту – 109 390 мың теңге;
БҚО Тасқала ауданы Тасқала ауылындағы Маметова, Панфилов, Чурилин, Кенжин, Шевченко, Жеңіс, Садовая көшелері бойынша көше жарығын қайта жаңарту – 50 000 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер – 302 744 мың теңге;
2) облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер мен кредиттер – 2 254 755 мың теңге, оның ішінде:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеу – 10 907 мың теңге;
балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакет – 3 650 мың теңге;
мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек – 1 108 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдар құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 48 195 мың теңге;
БҚО Тасқала ауданы Мереке ауылына кірме жолын күрделі жөндеу – 452 447 мың теңге;
БҚО Тасқала ауданы Оян ауылына кірме жолын күрделі жөндеу – 448 555 мың теңге;
БҚО, Тасқала ауданы, Мерей ауылының көшелеріндегі көлік жолдарын күрделі жөндеу – 290 950 мың теңге;
БҚО Тасқала ауданы Ақтау ауылының көшелеріндегі көлік жолдарын күрделі жөндеу – 329 269 мың теңге;
тұрғын үй сертификаттарын беру – 10 000 мың теңге;
Халықтың әлеуметтік жағынан әлсіз топтарына коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғынжайын сатып алу – 21 508 мың теңге;
БҚО Тасқала ауданы Ақкүтір ауылын сумен жабдықтау үшін КБМ қондырғысын орнату – 19 000 мың теңге;
БҚО Тасқала ауданы Жігер ауылын сумен жабдықтау үшін КБМ қондырғысын орнату - 19 000 мың теңге;
БҚО Тасқала ауданы Еменжар ауылын сумен жабдықтау үшін КБМ қондырғысын орнату - 19 000 мың теңге;
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне тұрғын үй сатып алуға кредит беру – 581 166 мың теңге;
3) субвенциялар – 1 135 258 мың теңге.

4) социальный налог зачисляется в районный бюджет в размере - 100%;
5. Учесть в районном бюджете на 2024 год следующие поступления с вышестоящих бюджетов:
1) целевые трансферты и кредиты из республиканского бюджета - 528 496 тысяч тенге, в том числе на:
увеличение норм обеспечения лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами – 13 585 тысяч тенге;
санаторно-курортное лечение – 656 тысяч тенге;
повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий – 2 317 тысяч тенге;
приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения – 49 804 тысячи тенге;
реконструкция линий электропередач в с. Мерей Таскалинского района – 109 390 тысяч тенге;
реконструкция уличного освещения по ул. Маметова, Панфилова, Чурилина, Кенжина, Шевченко, Женис, Садовая в с. Таскала Таскалинского района ЗКО – 50 000 тысяч тенге;
бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов – 302 744 тысячи тенге;
2) целевые трансферты и кредиты из областного бюджета - 2 254 755 тысяч тенге, в том числе на:
государственная адресная социальная помощь - 10 907 тысяч тенге;
государственный социальный пакет - 3 650 тысяч тенге;
единовременные социальные выплаты отдельным категориям граждан – 1 108 тысяч тенге;
обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан - 48 195 тысяч тенге;
капитальный ремонт подъездной автодороги к п.Мереке Таскалинского района ЗКО – 452 447 тысяч тенге;
капитальный ремонт подъездной дороги к селу Оян Таскалинского района ЗКО – 448 555 тысяч тенге;
капитальный ремонт внутрипоселковых автомобильных дорог с.Мерей Таскалинского района ЗКО – 290 950 тысячи тенге;
капитальный ремонт автомобильных дорог улиц села Актау, Таскалинского района, ЗКО – 329 269 тысяч тенге;
предоставление жилищных сертификатов – 10 000 тысяч тенге;
приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения – 21 508 тысяч тенге;
установка КБМ для водоснабжения с. Аккутир Таскалинского района ЗКО – 19 000 тысяч тенге;
установка КБМ для водоснабжения с. Жигер Таскалинского района ЗКО - 19 000 тысяч тенге;
установка КБМ для водоснабжения с. Еменжар Таскалинского района ЗКО - 19 000 тысяч тенге;
кредитование районных (городов областного значения) бюджетов на приобретение жилья – 581 166 тысяч тенге.
3) субвенции – 1 135 258 тысяч тенге.

Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық  мәслихатының 14.11.2024 № 28-1 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2024 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттерінде аудандық бюджеттен мынадай түсімдер көзделсін:
1) субвенциялар 377 937 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Ақтау ауылдық округіне – 35 969 мың теңге;
Амангелді ауылдық округіне – 42 509 мың теңге;
Достық ауылдық округіне – 37 082 мың теңге;
Қазақстан ауылдық округіне – 35 396 мың теңге;
Қосшы ауылдық округіне – 39 778 мың теңге;
Мерей ауылдық округіне – 37 610 мың теңге;

Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 14.11.2024 № 28-1 (вводится в действие с 01.01.2024).
6. Предусмотреть в бюджетах сельских округов на 2024 год следующие поступления с районного бюджета:
1) субвенции, в сумме 377 937 тысяч тенге, в том числе:
Актаускому сельскому округу - 35 969 тысяч тенге;
Амангельдинскому сельскому округу - 42 509 тысяч тенге;
Достыкскому сельскому округу - 37 082 тысячи тенге;
Казахстанскому сельскому округу - 35 396 тысяч тенге;
Косщинскому сельскому округу - 39 778 тысяч тенге;
Мерейскому сельскому округу – 37 610 тысяч тенге;

Мереке ауылдық округіне – 38 271 мың теңге;
Тасқала ауылдық округіне – 76 515 мың теңге;
Шежін ауылдық округіне – 34 807 мың теңге.
7. Көрсетілген сомаларды Тасқала ауданының ауылдық округтерінің бюджеттеріне бөлу Тасқала ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
8. 2024 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 23 852 мың теңге сомасында бекітілсін.
9. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы Ж. Бисенгалиева
Батыс Қазақстан облысы
Тасқала аудандық мәслихатының
2023 жылғы 21 желтоқсандағы
№15-1 шешіміне
1-қосымша
2024 жылға арналған аудандық бюджет

Мерекенскому сельскому округу – 38 271 тысяча тенге;
Таскалинскому сельскому округу – 76 515 тысяч тенге;
Чижинскому сельскому округу – 34 807 тысяч тенге.
7. Распределение указанных сумм бюджетам сельских округов Таскалинского района осуществляется на основании Постановления акимата Таскалинского района.
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2024 год в размере 23 852 тысяч тенге.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата Ж. Бисенгалиева
Приложение №1 к решению
Таскалинского районного маслихата
Западно-Казахстанской области
от 21 декабря 2023 года № 15-1
Районный бюджет на 2024 год

55 849,0
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
747,0
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
47 416,0
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 363,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
18 053,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
63 690,0
6
Жер қатынастары
30 056,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
30 056,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30 056,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
33 634,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
33 634,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
33 634,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
40 941,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
40 941,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
40 941,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөнінде
40 289,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
652,0
12
Көлiк және коммуникация
982 509,0
1
Автомобиль көлiгi
964 509,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
964 509,0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
54 507,0
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
910 002,0
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
18 000,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
18 000,0
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
18 000,0
13
Басқалар
835 543,0
9
Басқалар
835 543,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
806 588,0
062
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру

55 849,0
006
Капитальные расходы государственного органа
747,0
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
47 416,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
29 363,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
18 053,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
63 690,0
6
Земельные отношения
30 056,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
30 056,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
30 056,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
33 634,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
33 634,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
33 634,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
40 941,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
40 941,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
40 941,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областн
40 289,0
015
Капитальные расходы государственного органа
652,0
12
Транспорт и коммуникации
982 509,0
1
Автомобильный транспорт
964 509,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
964 509,0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
54 507,0
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
910 002,0
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
18 000,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
18 000,0
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
18 000,0
13
Прочие
835 543,0
9
Прочие
835 543,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
806 588,0
062
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"

2 439 494,0
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер
364 535,0
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
214 033,0
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
53 776,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
53 776,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
160 257,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
160 257,0
2
Қаржылық қызмет
2 828,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
2 828,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
702,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
2 126,0
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
147 674,0
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
43 144,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43 144,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
46 883,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
46 883,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
57 647,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
57 647,0
02
Қорғаныс
17 757,0
1
Әскери мұқтаждар
358,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
358,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
358,0
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
17 399,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
17 399,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
10 600,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
6 799,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
1 654,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
1 654,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

2 439 494,0
01
Государственные услуги общего характера
364 535,0
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
214 033,0
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
53 776,0
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
53 776,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
160 257,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
160 257,0
2
Финансовая деятельность
2 828,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
2 828,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
702,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
2 126,0
9
Прочие государственные услуги общего характера
147 674,0
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
43 144,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
43 144,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
46 883,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
46 883,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
57 647,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
57 647,0
02
Оборона
17 757,0
1
Военные нужды
358,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
358,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
358,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
17 399,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
17 399,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
10 600,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
6 799,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
1 654,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
1 654,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)