Теректі ауданының ауылдық округтерінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеттерін бекіту туралы
Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 11-2 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Теректі аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Теректі ауданының Ақжайық ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 91 673 мың теңге:
салықтық түсімдер – 10 200 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 723 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 80 750 мың теңге;
2) шығындар – 96 930 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -5 257 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5 257 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 5 257 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 31.10.2024 № 18-3 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2024-2026 жылдарға арналған Теректі ауданының Ақсоғым ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 4, 5 және 6-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 45 610 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 400 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 43 210 мың теңге;
2) шығындар – 47 184 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 574 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 574 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 574 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 14.05.2024 № 15-2 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).

Об утверждении бюджетов сельских округов Теректинского района на 2024-2026 годы
Решение Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 22 декабря 2023 года № 11-2.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Теректинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Акжаикского сельского округа Теректинского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 91 673 тысячи тенге:
налоговые поступления – 10 200 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 723 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 80 750 тысяч тенге;
2) затраты – 96 930 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -5 257 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5 257 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 5 257 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 31.10.2024 № 18-3 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Утвердить бюджет Аксогумского сельского округа Теректинского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 45 610 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 400 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 43 210 тысяч тенге;
2) затраты – 47 184 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 574 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 574 тысячи тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 574 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 14.05.2024 № 15-2 (вводится в действие с 01.01.2024).

4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 421 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 421 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 421 мың теңге.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 18.06.2024 № 16-2 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
15. 2024-2026 жылдарға арналған Теректі ауданының Шалқар ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 43, 44 және 45-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 44 627 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 440 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 42 187 мың теңге;
2) шығындар – 46 822 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 195 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 195 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 195 мың теңге.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 28.08.2024 № 17-11 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
16. 2024 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттерінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемінің жалпы сомасы 760 095 мың теңге түсімдері қарастырылғаны ескерілсін, соның ішінде:
1) Ақжайық ауылдық округі – 61 564 мың теңге;
2) Ақсоғым ауылдық округі – 42 410 мың теңге;
3) Ақсуат ауылдық округі – 44 104 мың теңге;
4) Аңқаты ауылдық округі – 42 660 мың теңге;
5) Богдановка ауылдық округі – 52 933 мың теңге;
6) Долин ауылдық округі – 52 474 мың теңге;
7) Құмақсай ауылдық округі – 38 382 мың теңге;
8) Подстепный ауылдық округі – 78 162 мың теңге;
9) Покатиловка ауылдық округі – 36 060 мың теңге;
10) Приречный ауылдық округі – 40 202 мың теңге;
11) Ұзынкөл ауылдық округі – 38 680 мың теңге;
12) Теректі ауылдық округі – 84 918 мың теңге;
13) Шаған ауылдық округі – 58 328 мың теңге;

4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 421 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 421 тысяча тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 421 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 14 - в редакции решения Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 18.06.2024 № 16-2 (вводится в действие с 01.01.2024).
15. Утвердить бюджет Шалкарского сельского округа Теректинского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 43, 44 и 45 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 44 627 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 440 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 42 187 тысяч тенге;
2) затраты – 46 822 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 195 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 195 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 195 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 15 - в редакции решения Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 28.08.2024 № 17-11 (вводится в действие с 01.01.2024).
16. Учесть в бюджетах сельских округов на 2024 год поступление субвенции, передаваемой из районного бюджета в сумме 760 095 тысячи тенге, в том числе:
1) Акжаикский сельский округ – 61 564 тысячи тенге;
2) Аксогумский сельский округ – 42 410 тысяч тенге;
3) Аксуатский сельский округ – 44 104 тысячи тенге;
4) Анкатинский сельский округ – 42 660 тысяч тенге;
5) Богдановский сельский округ – 52 933 тысячи тенге;
6) Долинский сельский округ – 52 474 тысячи тенге;
7) Сельский округ Құмақсай – 38 382 тысячи тенге;
8) Подстепновский сельский округ – 78 162 тысячи тенге;
9) Покатиловский сельский округ – 36 060 тысяч тенге;
10) Приреченский сельский округ – 40 202 тысячи тенге;
11) Узункольский сельский округ – 38 680 тысяч тенге;
12) Сельский округ Теректі – 84 918 тысяч тенге;
13) Чаганский сельский округ – 58 328 тысяч тенге;

14) Шағатай ауылдық округі – 47 031 мың теңге;
15) Шалқар ауылдық округі – 42 187 мың теңге.
17. Теректі аудандық мәслихатының тұрақты комиссияларына әр тоқсан сайын бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің есебін тыңдау жүктелсін.
18. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Теректі аудандық мәслихатының төрағасы А. Нургалиев
Теректі аудандық мәслихатының
2023 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 11-2 шешіміне 1-қосымша
2024 жылға арналған Ақжайық ауылдық округінің бюджеті

14) Шагатайский сельский округ – 47 031 тысячи тенге;
15) Шалкарский сельский округ – 42 187 тысяч тенге.
17. Поручить постоянным комиссиям Теректинского районного маслихата ежеквартально заслушивать отчеты администраторов бюджетных программ.
18. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Теректинского районного маслихата А. Нургалиев
Приложение 1
к решению Теректинского
районного маслихата
от 22 декабря 2023 года № 11-2
Бюджет Акжаикского сельского округа на 2024 год