Астана қаласы қоршаған орта сапасының 2023-2027 жылдарға арналған нысаналы көрсеткіштерін бекіту туралы
Астана қаласы мәслихатының 2024 жылғы 11 желтоқсандағы № 248/32-VIII шешімі
Қазақстан Республикасы Экологиялық кодексі 37-бабының 4-тармағына, Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрі міндетін атқарушының 2021 жылғы 19 шiлдедегі № 257 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23615 болып тіркелген) бұйрығымен бекітілген Қоршаған орта сапасының нысаналы көрсеткіштерін, оның ішінде қоршаған орта сапасының нысаналы көрсеткіштері белгіленетін индикаторлардың ең аз тізбесін әзірлеу қағидаларының 9-тармағына сәйкес Астана қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:

Об утверждении целевых показателей качества окружающей среды города Астаны на 2023-2027 годы
Решение маслихата города Астаны от 11 декабря 2024 года № 248/32-VIII
В соответствии с пунктом 4 статьи 37 Экологического кодекса Республики Казахстан, пунктом 9 Правил разработки целевых показателей качества окружающей среды, в том числе минимального перечня индикаторов, для которых устанавливаются целевые показатели качества окружающей среды, утвержденных приказом исполняющего обязанности Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 19 июля 2021 года № 257 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 23615), маслихат города Астаны РЕШИЛ:

Ескерту: 2022 жылғы 13 желтоқсандағы № KZ29VDC00093154 "Астана қаласының қоршаған орта сапасының 2023-2028 жылдарға арналған нысаналы көрсеткіштері" жобасы бойынша мемлекеттік экологиялық сараптаманың қорытындысына сәйкес деректер.
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
ОБТ – оттегінің биохимиялық тұтынуы
ОБТ5 – бес тәулік ішінде оттегіні биохимиялық тұтынудың тотығу көрсеткіші
ОХТ – оттегінің химиялық тұтынуы
ШРЕКот – орташа тәуліктік шекті рұқсат етілген концентрация
____________________________

Примечание: данные согласно заключению государственной экологической экспертизы по проекту "Целевые показатели качества окружающей среды города Астаны на 2023–2028 годы" от 13 декабря 2022 года № KZ29VDC00093154.
Расшифровка аббревиатур:
БПК – биохимическое потребление кислорода
БПК5 – показатель окисления биохимического потребления кислорода за пять суток
ПДКсс – среднесуточная предельно допустимая концентрация
ХПК – химическое потребление кислорода