"2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Ақмола облыстық мәслихатының 2023 жылғы 13 желтоқсандағы № 8С-7-2 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облыстық мәслихатының 2024 жылғы 9 тамыздағы № 8С-12-2 шешімі
Ақмола облыстық мәслихаты ШЕШIМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Ақмола облыстық мәслихатының 2023 жылғы 13 желтоқсандағы № 8С-7-2 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 594 097 743,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 76 739 919,7 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 18 552 883,9 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың тенге;
трансферттер түсімі – 498 804 939,6 мың теңге;
2) шығындар – 596 545 458,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 12 676 562,4 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 24 637 796,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 11 961 233,6 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -15 124 278,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 15 124 278,0 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 4 және 5-қосымшалары осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешiм 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Ақмола облыстық мәслихатының төрағасы Б.Жүсіпов
"КЕЛІСІЛДІ"
Ақмола облысының әкімі М.Ахметжанов
2024 жылғы "" тамыздағы
"Ақмола облысының
экономика және бюджеттік
жоспарлау басқармасы" мемлекеттік
мекемесі басшысының міндетін атқарушы
Ә.Құрманғожин
2024 жылғы "" тамыздағы
Ақмола облыстық
мәслихатының

О внесении изменений в решение Акмолинского областного маслихата от 13 декабря 2023 года № 8С-7-2 "Об областном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Акмолинского областного маслихата от 9 августа 2024 года № 8С-12-2
Акмолинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Акмолинского областного маслихата "Об областном бюджете на 2024-2026 годы" от 13 декабря 2023 года № 8С-7-2 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 594 097 743,2 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 76 739 919,7 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 18 552 883,9 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 498 804 939,6 тысяч тенге;
2) затраты – 596 545 458,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 12 676 562,4 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 24 637 796,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 11 961 233,6 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -15 124 278,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 15 124 278,0 тысяч тенге.";
приложения 1, 4 и 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Акмолинского областного маслихата Б.Жусупов
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Акмолинской области М.Ахметжанов
"" августа 2024 года
Исполняющий обязанности
руководителя государственного
учреждения "Управление экономики
и бюджетного планирования
Акмолинской области"
А.Курмангожин
"" августа 2024 года
Приложение 1 к решению
Акмолинского областного
маслихата

029
Білім беру жүйесін әдістемелік және қаржылық сүйемелдеу
3 407 479,0
052
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлау
906 735,0
055
Балалар мен жасөспірімдерге қосымша білім беру
5 340 516,1
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
559 223,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
8 606 051,9
081
Мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту
6 902 119,3
082
Мемлекеттік бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарында жалпы білім беру
98 091 536,7
083
Ауылдық жерлерде оқушыларды жақын жердегі мектепке дейін тегін алып баруды және одан алып қайтуды ұйымдастыру
1 309 824,8
086
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін
5 262,4
087
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға
453 136,4
089
Кәсіптік оқытуды ұйымдастыру
244 610,0
202
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
26 001 048,1
203
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыруға
38 786 066,9
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
7 914 915,4
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
7 144 625,3
007
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында спорттағы дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
770 290,1
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
29 537 415,0
011
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту объектілерін салу және реконструкциялау
921 506,0
012
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
1 311 039,5
099
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
2 259 561,5
205
"Жайлы мектеп" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу
25 045 308,0
05
Денсаулық сақтау
21 287 342,2
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
13 206 820,6
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
252 675,1
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
260 412,3
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
41 437,7
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру

029
Методическое и финансовое сопровождение системы образования
3 407 479,0
052
Повышение квалификации, подготовка и переподготовка кадров в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
906 735,0
055
Дополнительное образование для детей и юношества
5 340 516,1
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
559 223,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
8 606 051,9
081
Дошкольное воспитание и обучение
6 902 119,3
082
Общеобразовательное обучение в государственных организациях начального, основного и общего среднего образования
98 091 536,7
083
Организация бесплатного подвоза учащихся до ближайшей школы и обратно в сельской местности
1 309 824,8
086
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребҰнка (детей)-сироту и ребҰнка (детей), оставшегося без попечения родителей
5 262,4
087
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребҰнка-сироты (детей-сирот), и ребҰнка (детей), оставшегося без попечения родителей
453 136,4
089
Организация профессионального обучения
244 610,0
202
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
26 001 048,1
203
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
38 786 066,9
285
Управление физической культуры и спорта области
7 914 915,4
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
7 144 625,3
007
Общеобразовательное обучение одарҰнных в спорте детей в специализированных организациях образования
770 290,1
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
29 537 415,0
011
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
921 506,0
012
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
1 311 039,5
099
Строительство и реконструкция объектов технического, профессионального и послесреднего образования
2 259 561,5
205
Строительство объектов начального, основного среднего и общего среднего образования в рамках пилотного национального проекта "Комфортная школа"
25 045 308,0
05
Здравоохранение
21 287 342,2
253
Управление здравоохранения области
13 206 820,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
252 675,1
006
Услуги по охране материнства и детства
260 412,3
007
Пропаганда здорового образа жизни
41 437,7
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан

133 217,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
3 127,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
57 970,0
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
499 500,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
1 664 213,0
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
159 996,8
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
7 306 115,7
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмегін қамтитын қосымша медициналық көмектің көлемін көрсету, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
763 230,0
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
294 087,0
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
1 075,0
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
1 769 764,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
8 080 521,6
038
Денсаулық сақтау объектiлерiн салу және реконструкциялау
8 080 521,6
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
20 734 309,7
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
16 808 735,0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
251 327,7
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 937 650,9
003
Мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтік қолдау
50 862,0
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
3 367 088,1
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

133 217,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населҰнного пункта на лечение
3 127,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
57 970,0
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
499 500,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
1 664 213,0
029
Областные базы специального медицинского снабжения
159 996,8
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
7 306 115,7
039
Оказание дополнительного объҰма медицинской помощи, включающий медицинскую помощь субъектами здравоохранения, оказание услуг
Call-центрами и прочие расходы
763 230,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объҰма бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
294 087,0
042
Проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
1 075,0
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретҰнных на условиях финансового лизинга
1 769 764,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
8 080 521,6
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
8 080 521,6
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
20 734 309,7
256
Управление координации занятости и социальных программ области
16 808 735,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
251 327,7
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 937 650,9
003
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
50 862,0
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
3 367 088,1
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

615 971,6
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
95 290,0
061
Жұмыс күшінің ұтқырлығын арттыру үшін адамдардың ерікті түрде қоныс аударуына жәрдемдесу
509 895,0
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
1 263 245,2
066
Сенім білдірілген агентке жастардың кәсіпкерлік бастамасына жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру жөніндегі қызметтеріне ақы төлеу
31 219,6
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
97 723,0
068
Жұмыспен қамту бағдарламасы
3 389 348,7
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
21 630,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
5 177 483,2
261
Облыстың білім басқармасы
767 990,8
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
578 107,1
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
172 616,5
201
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
17 267,2
270
Облыстың еңбек инспекциясы бойынша басқармасы
157 583,9
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынасын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
157 583,9
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
3 000 000,0
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
3 000 000,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
71 434 800,2
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
70 734 800,2
001
Жергілікті деңгейде энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
193 675,3
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4 801,0
032
Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және жергілікті жүйелерiнен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау
1 405 460,0
054
Жеке тұрғын үй қорынан алынған тұрғынжай үшін азамматардың жекелеген санаттарына төлемдер
20 000,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
8 730 931,4
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
60 379 932,5
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
700 000,0
006
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
700 000,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк

615 971,6
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
95 290,0
061
Содействие добровольному переселению лиц для повышения мобильности рабочей силы
509 895,0
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
1 263 245,2
066
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению бюджетных кредитов для содействия предпринимательской инициативе молодҰжи
31 219,6
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
97 723,0
068
Программа занятости
3 389 348,7
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
21 630,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
5 177 483,2
261
Управление образования области
767 990,8
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
578 107,1
092
Содержание ребҰнка (детей), переданного патронатным воспитателям
172 616,5
201
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приҰмных семьях
17 267,2
270
Управление по инспекции труда области
157 583,9
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
157 583,9
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
3 000 000,0
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
3 000 000,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
71 434 800,2
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
70 734 800,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и жилищно-коммунального хозяйства
193 675,3
005
Капитальные расходы государственного органа
4 801,0
032
Субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения
1 405 460,0
054
Выплаты отдельным категориям граждан за жилище, арендуемое в частном жилищном фонде
20 000,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
8 730 931,4
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
60 379 932,5
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
700 000,0
006
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
700 000,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство

47 569,0
032
Қараусыз қалған және қаңғыбас жануарларды уақытша ұстау
45 094,0
033
Қараусыз қалған және қаңғыбас жануарларды сәйкестендіру
4 207,0
034
Қаңғыбас жануарларды егу және зарарсыздандыру
27 012,0
040
Мемлекеттік ветеринариялық ұйымдарды материалдық-техникалық жабдықтау үшін, қызметкерлердің жеке қорғану заттарын, аспаптарды, құралдарды, техниканы, жабдықтарды және инвентарды орталықтандырып сатып алу
290 356,8
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
47 774 566,4
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
833 819,6
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
617 484,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
5 516,0
005
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
9 436 528,0
008
Басым дақылдардың өндірісін дамытуды субсидиялау
400 000,0
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
997,0
019
Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі қызметтер
48 903,9
029
Ауыл шаруашылығы дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс-шаралар
198 640,9
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
150 794,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
8 480,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
5 048 920,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
15 913 525,0
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
90 239,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
5 427 642,0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуды кредиттеу, сондай-ақ лизинг беру кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
8 667 203,0
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
925 874,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
22 816 122,2
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
22 722 755,4
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

47 569,0
032
Временное содержание безнадзорных и бродячих животных
45 094,0
033
Идентификация безнадзорных и бродячих животных
4 207,0
034
Вакцинация и стерилизация бродячих животных
27 012,0
040
Централизованный закуп средств индивидуальной защиты работников, приборов, инструментов, техники, оборудования и инвентаря, для материально-технического оснащения государственных ветеринарных организаций
290 356,8
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
47 774 566,4
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере сельского хозяйства и регулирования земельных отношений на местном уровне
833 819,6
002
Субсидирование развития семеноводства
617 484,0
003
Капитальные расходы государственного органа
5 516,0
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
9 436 528,0
008
Субсидирование развития производства приоритетных культур
400 000,0
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
997,0
019
Услуги по распространению и внедрению инновационного опыта
48 903,9
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
198 640,9
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
150 794,0
046
Государственный учҰт и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
8 480,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
5 048 920,0
050
Возмещение части расходов, понесҰнных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
15 913 525,0
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
90 239,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
5 427 642,0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
8 667 203,0
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
925 874,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
22 816 122,2
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
22 722 755,4
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне

106 984 123,0
оның iшiнде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
19 088 636,0
оның iшiнде:
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
224 069,0
Облыс әкімінің аппараты
301 339,0
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) әкімдерін сайлауды қамтамасыз етуге және өткізуге
301 339,0
Облыстың бiлiм басқармасы
6 540 161,0
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне төленетін ақыны ұлғайтуға
3 590 553,0
Мемлекеттік күндізгі жалпы білім беретін ауылдық толық жинақталған мектептерде жан басына шаққандағы нормативтік қаржыландыруды іске асыруға
489 352,0
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға мемлекеттік стипендияның мөлшерін ұлғайтуға
2 460 256,0
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
750 747,0
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
623 639,0
Еңбек мобильділігі орталықтарының қызметін қамтамасыз етуге
127 108,0
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
591 497,0
Табиғатты қорғау және арнаулы мекемелер жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге
591 497,0
Облыстың ветеринария басқармасы
285 474,0
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге
237 905,0
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіруді жүргізуге арналған құралдарды (бұйымдарды) және атрибуттарды сатып алуға
47 569,0
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
7 762 467,0
Астана қаласына іргелес жатқан елді мекендердің көлік инфрақұрылымын жөндеуге
7 762 467,0
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
2 601 600,0
Халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға
2 601 600,0
Облыстың туризм басқармасы
31 282,0
Кәсіпкерлік субъектілерінің жол бойындағы сервис объектілерін салу бойынша шығындарының бір бөлігін өтеуге
31 282,0
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер
80 848 019,0
оның iшiнде:
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
39 461 950,0
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салуға және реконструкциялауға
3 000 000,0
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға
1 903 648,0
"Жайлы мектеп" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде орта білім беру объектілерін салуға
25 045 308,0
"Ауылдық денсаулық сақтауды жаңғырту" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде денсаулық сақтау объектілерін салуға және реконструкциялауға
2 831 896,0
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға

106 984 123,0
в том числе:
Целевые текущие трансферты
19 088 636,0
в том числе:
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счҰт средств государственного бюджета, работников казҰнных предприятий
224 069,0
Аппарат акима области
301 339,0
На обеспечение и проведение выборов акимов районов (городов областного значения)
301 339,0
Управление образования области
6 540 161,0
На увеличение оплаты труда педагогов организаций дошкольного образования
3 590 553,0
На реализацию подушевого нормативного финансирования в государственных дневных общеобразовательных сельских полнокомплектных школах
489 352,0
На увеличение размера государственной стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
2 460 256,0
Управление координации занятости и социальных программ области
750 747,0
На обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
623 639,0
На обеспечение деятельности центров трудовой мобильности
127 108,0
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
591 497,0
На повышение заработной платы работников природоохранных и специальных учреждений
591 497,0
Управление ветеринарии области
285 474,0
На проведение противоэпизоотических мероприятий
237 905,0
На приобретение средств (изделий) и атрибутов для проведения идентификации сельскохозяйственных животных
47 569,0
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
7 762 467,0
На ремонт транспортной инфраструктуры населҰнных пунктов, прилегающих к городу Астане
7 762 467,0
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
2 601 600,0
На приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоҰв населения
2 601 600,0
Управление туризма области
31 282,0
На возмещение части затрат субъектов предпринимательства по строительству объектов придорожного сервиса
31 282,0
Целевые трансферты на развитие
80 848 019,0
в том числе:
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
39 461 950,0
На строительство и реконструкцию объектов социального обеспечения
3 000 000,0
На развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 903 648,0
На строительство объектов среднего образования в рамках пилотного национального проекта "Комфортная школа"
25 045 308,0
На строительство и реконструкцию объектов здравоохранения в рамках пилотного национального проекта "Модернизация сельского здравоохранения"
2 831 896,0
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населҰнных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"

5 869 542,0
Қалалардың шеткі аумақтарындағы әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
811 556,0
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
33 831 466,0
Қалаларда сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
5 190 425,0
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
17 040 256,0
Жылу-энергетика жүйесін дамытуға
942 180,0
Жылумен жабдықтау жүйелерін дамытуға
4 080 800,0
Газ тасымалдау жүйесін дамытуға
3 900 000,0
Қалалардың шеткі аумақтарындағы әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
98 776,0
Шағын және моноқалалардағы бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға
346 170,0
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
2 232 859,0
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
7 384 300,0
Қалалардың шеткі аумақтарындағы әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
6 589 668,0
Шағын және моноқалалардағы бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға
431 176,0
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
363 456,0
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
170 303,0
Жерүсті су ресурстарын ұлғайтуға
170 303,0
Бюджеттік несиелер

5 869 542,0
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
811 556,0
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
33 831 466,0
На развитие системы водоснабжения и водоотведения в городах
5 190 425,0
На развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населҰнных пунктах
17 040 256,0
На развитие теплоэнергетической системы
942 180,0
На развитие систем теплоснабжения
4 080 800,0
На развитие газотранспортной системы
3 900 000,0
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
98 776,0
На реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах
346 170,0
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населҰнных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
2 232 859,0
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
7 384 300,0
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
6 589 668,0
На реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах
431 176,0
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населҰнных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
363 456,0
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
170 303,0
На увеличение водности поверхностных водных ресурсов
170 303,0
Бюджетные кредиты

7 047 468,0
оның iшiнде:
Облыстың экономика және бюджеттiк жоспарлау басқармасы
1 309 468,0
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
1 309 468,0
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
4 848 000,0
Ауыл халқының кірістерін арттыру жөніндегі жобаны ауқымды түрде қолдану үшін ауыл халқына микрокредиттер беруге
1 848 000,0
Агроөнеркәсіптік кешендегі инвестициялық жобаларға
3 000 000,0
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
890 000,0
Жастардың кәсiпкерлiк бастамашылығына жәрдемдесуге
890 000,0
Ақмола облыстық
мәслихатының

7 047 468,0
в том числе:
Управление экономики и бюджетного планирования области
1 309 468,0
Для реализации мер социальной поддержки специалистов
1 309 468,0
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
4 848 000,0
На предоставление микрокредитов сельскому населению для масштабирования проекта по повышению доходов сельского населения
1 848 000,0
На инвестиционные проекты в агропромышленном комплексе
3 000 000,0
Управление координации занятости и социальных программ области
890 000,0
На содействие предпринимательской инициативе молодҰжи
890 000,0
Приложение 3 к решению
Акмолинского областного
маслихата

2024 жылғы 9 тамыздағы
№ 8С-12-2 шешіміне
3-қосымша
Ақмола облыстық
мәслихатының
2023 жылғы 13 желтоқсандағы
№ 8С-7-2 шешіміне
5-қосымша
2024 жылға арналған аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерiне облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер
Атауы
Сомасы,
мың теңге
Барлығы
86 734 533,2
оның iшiнде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
39 976 830,0
оның iшiнде:
Облыстың туризм басқармасы
45 000,0
Бурабай ауданында санитарлық-гигиеналық тораптарды орнатуға
45 000,0
Облыстың мемлекеттік сатып алу және коммуналдық меншік басқармасы
275 294,0
Үй-жайларды, ғимараттарды құрылыстарды сатып алуға
275 294,0
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
256 000,2
Есіл ауданының мемлекеттік органдарын ұстауға
256 000,2
Облыстың жұмыспен қамтуды және әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасы

от 9 августа 2024 года
№ 8С-12-2
Приложение 5 к решению
Акмолинского областного
маслихата
от 13 декабря 2023 года
№ 8С-7-2
Целевые трансферты из областного бюджета районным (городов областного значения) бюджетам на 2024 год
Наименование
Сумма,
тысяч тенге
Всего
86 734 533,2
в том числе:
Целевые текущие трансферты
39 976 830,0
в том числе:
Управление туризма области
45 000,0
На установку санитарно-гигиенических узлов в Бурабайском районе
45 000,0
Управление по государственным закупкам и коммунальной собственности области
275 294,0
На приобретение помещений, зданий, сооружений
275 294,0
Управление экономики и бюджетного планирования области
256 000,2
На содержание государственных органов Есильского района
256 000,2
Управление координации занятости и социальных программ области

4 553 053,2
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
681 243,0
Мүгедектерді әлеуметтік қамсыздандыруға
1 612 480,0
Жеңілдікпен жол жүруді қамтамасыз етуге
57 709,0
Ауылдық жерлерде тұратын педагогтер үшін отын сатып алуға және коммуналдық қызметтерді төлеуге
624 887,0
Отбасыларды қолдау жөніндегі орталықтарды құруға және ұстауға
100 207,0
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
786 634,0
Жекелеген санаттарға әлеуметтік көмекке
243 607,0
Көкшетау қаласындағы сыйымдылығы аз үй үшін жартылай стационар жағдайында халықты әлеуметтік қорғау саласында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге
32 000,0
Су тасқынынан зардап шеккен азаматтарға біржолғы төлемдер, мемлекеттік органды ұстау және мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету бойынша шығыстарды өтеуге
414 286,2
Облыстың мәдениет басқармасы
3 116 672,8
Мәдениет объектілерін жөндеуге
826 743,0
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
1 438 891,6
Мәдениет ұйымдарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға
83 895,0
Мәдениет объектілерін ұстауға
767 143,2
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
102 044,0
Спорт саласындағы іс-шараларды іске асыруға
102 044,0
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
8 730 931,4
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты дамытуға
4 859 541,0
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
90 428,0
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін жөндеуге
549 760,5
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы материалдық-техникалық базаны нығайтуға
3 231 201,9
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
19 736 223,9
Жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеуге және автомобиль жолдарын жөндеуге
16 892 504,6
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
2 843 719,3
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
3 161 610,5
Даму және құрылыс жүргізу схемаларын әзірлеуге, инженерлік тораптарды түгендеуге
229 816,2
Халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға
2 931 794,3
Нысаналы даму трансферттерi
46 757 703,2
оның iшiнде:
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
8 901 703,5
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға
2 202 425,5
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға

4 553 053,2
На размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
681 243,0
На социальное обеспечение лиц с инвалидностью
1 612 480,0
На обеспечение льготного проезда
57 709,0
На приобретение топлива и оплату коммунальных услуг для педагогов, проживающих в сельской местности
624 887,0
На создание и содержание центров по поддержке семей
100 207,0
На выплату государственной адресной социальной помощи
786 634,0
На социальную помощь отдельным категориям граждан
243 607,0
На оказание специальных социальных услуг в области социальной защиты населения в условиях полустационара для дома малой вместимости в городе Кокшетау
32 000,0
На возмещение затрат по единовременным выплатам гражданам, пострадавшим вследствие паводков, содержанию государственного органа и оказанию социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
414 286,2
Управление культуры области
3 116 672,8
На ремонт объектов культуры
826 743,0
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населҰнных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі"
1 438 891,6
На материально-техническое оснащение организациям культуры
83 895,0
На содержание объектов культуры
767 143,2
Управление физической культуры и спорта области
102 044,0
На реализацию мероприятий в сфере спорта
102 044,0
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
8 730 931,4
На развитие жилищно-коммунального хозяйства
4 859 541,0
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населҰнных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі"
90 428,0
На ремонт системы водоснабжения и водоотведения
549 760,5
На укрепление материально-технической базы в сфере жилищно-коммунального хозяйства
3 231 201,9
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
19 736 223,9
На разработку проектно-сметной документации и ремонт автомобильных дорог
16 892 504,6
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населҰнных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі"
2 843 719,3
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
3 161 610,5
На разработку схем развития и застройки, инвентаризацию инженерных сетей
229 816,2
На приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоҰв населения
2 931 794,3
Целевые трансферты на развитие
46 757 703,2
в том числе:
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
8 901 703,5
На строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
2 202 425,5
На развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры

1 539 009,7
Спорт объектілерін дамытуға
2 854 524,0
Мемлекеттік органдар және қорғаныс объектілерін дамытуға
198 248,8
Мәдениет және демалыс объектілерін дамытуға
1 483 292,0
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамытуға
196 307,0
Ақпараттық жүйелерді дамытуға
1 000,0
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
426 896,5
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
26 548 466,5
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
6 115 290,9
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау жүйелерін дамытуға
3 089 719,6
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты дамытуға
6 682 586,3
Газ-көлік жүйесін дамытуға
9 178 136,0
Шағын және моноқалаларды дамытуға
253 913,0
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
631 461,7
Қалалардың шеткі аумақтарындағы әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
597 359,0
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
13 307 533,2
Көлік инфрақұрылымын дамытуға
7 061 609,2
Шағын және моноқалаларды дамытуға
735 672,2
Қалалардың шеткі аумақтарындағы әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
3 434 144,1
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
76 107,7

1 539 009,7
На развитие объектов спорта
2 854 524,0
На развитие объектов государственных органов и обороны
198 248,8
На развитие объектов культуры и отдыха
1 483 292,0
На развитие объектов сельского хозяйства
196 307,0
На развитие информационных систем
1 000,0
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населҰнных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
426 896,5
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
26 548 466,5
На развитие систем водоснабжения и водоотведения
6 115 290,9
На развитие систем водоснабжения в сельских населҰнных пунктах
3 089 719,6
На развитие жилищно-коммунального хозяйства
6 682 586,3
На развитие газотранспортной системы
9 178 136,0
На развитие малых и моногородов
253 913,0
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населҰнных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
631 461,7
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
597 359,0
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
13 307 533,2
На развитие транспортной инфраструктуры
7 061 609,2
На развитие малых и моногородов
735 672,2
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
3 434 144,1
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населҰнных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
76 107,7