Көкшетау қалалық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № С-10/2 "2024-2026 жылдарға арналған қалалық бюджеті туралы шешіміне өзгерістер" енгізу туралы
Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 2024 жылғы 27 наурыздағы № С-11/3 шешімі
Көкшетау қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Көкшетау қалалық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған қалалық бюджеті туралы" 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № С-10/2 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024–2026 жылдарға арналған қалалық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3–қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 63 219 449,2 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 47 733 205,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 349 488,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 163 359,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 12 973 397,2 мың теңге;
2) шығындар – 63 686 425,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 328 541,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 86 920,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 415 461,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо –0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -138 435,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 138 435,2 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы, осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение Кокшетауского городского маслихата от 25 декабря 2023 года № С-10/2 "О городском бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 27 марта 2024 года № С-11/3
Кокшетауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Кокшетауского городского маслихата "О городском бюджете на 2024-2026 годы" от 25 декабря 2023 года № С-10/2 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2024 – 2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 63 219 449,2 тысяч тенге, в том числе по:
налоговые поступления – 47 733 205,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 349 488,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 163 359,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 12 973 397,2 тысяч тенге;
2) затраты – 63 686 425,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 328 541,0 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 86 920,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 415 461,0 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -138 435,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 138 435,2 тысяч тенге."
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему решению.

90 393,1
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
90 393,1
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
33 051,0
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
33 051,0
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
120 896,8
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
112 074,8
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
8 822,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
203 891,6
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
173 238,6
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
12 731,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
17 922,0
02
Қорғаныс
3 427 285,8
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
3 427 285,8
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
74 602,8
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
3 352 683,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
329 593,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
329 593,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
329 593,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
3 007 531,4
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
404 534,0
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
404 534,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
59 972,0
068
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарын қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
59 972,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
1 409 949,4
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету

90 393,1
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
90 393,1
467
Отдел строительства района (города областного значения)
33 051,0
040
Развитие объектов государственных органов
33 051,0
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
120 896,8
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
112 074,8
003
Капитальные расходы государственного органа
8 822,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
203 891,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния
173 238,6
003
Капитальные расходы государственного органа
12 731,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
17 922,0
02
Оборона
3 427 285,8
122
Аппарат акима района (города областного значения)
3427285,8
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
74 602,8
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
3 352 683,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
329 593,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
329 593,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
329 593,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3 007 531,4
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
404 534,0
010
Государственная адресная социальная помощь
404 534,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
59 972,0
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
59 972,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
1 409 949,4
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан

21 488,0
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
16 200,0
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
7 266,0
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
538 165,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
145 247,4
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
417 939,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
231644,0
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
32 000,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
1 133 076,0
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 700,0
020
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
158 329,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
942 047,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
30 000,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
14 186 646,5
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
25 169,8
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
25 159,8
059
Елді мекенге бірыңғай сәулеттік келбет беруге бағытталған, көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу
10,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
5 877 327,0
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
1 154 843,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1 452 553,0
025
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды сатып алу
1 322 000,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
1 947 931,0
816
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
215 687,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
213 306,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 381,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

21 488,0
007
Оказание жилищной помощи
16 200,0
009
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
7 266,0
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
538 165,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
145 247,4
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
417 939,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
231 644,0
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
32 000,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
1 133 076,0
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 700,0
020
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
158 329,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
942 047,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
30 000,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
14 186 646,5
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
25 169,8
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
25 159,8
059
Текущий и капитальный ремонт фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика населенному пункту
10,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
5 877 327,0
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
1 154 843,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 452 553,0
025
Приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 322 000,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
1 947 931,0
816
Отдел жилищных отношений и жилищной инспекции района (города областного значения)
215 687,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
213 306,0
003
Капитальные расходы государственного органа
2 381,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

465 555,0
009
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
465 555,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
57 073,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
26 443,0
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
26 443,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
30 630,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
30 630,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
174 610,8
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
117 510,8
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
113 748,8
017
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 762,0
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
57 100,0
004
Аудан аумағының қала құрылысын дамыту және елді мекендердің бас жоспарларының схемаларын әзірлеу
57 100,0
12
Көлiк және коммуникация
4 757 294,9
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 294 686,7
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
1 629 624,9
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
510 394,7
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді - мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
42 093,0
051
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
1 112 574,1
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 462 608,2
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
1 462 608,2
13
Басқалар
1 032 130,0
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
25 299,0
006
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
25 299,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
1 000 100,0
008
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
100,0
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
1 000 000,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
6 731,0
077
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту

465 555,0
009
Развитие теплоэнергетической системы
465 555,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
57 073,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
26 443,0
010
Развитие объектов сельского хозяйства
26 443,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
30 630,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
30 630,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
174 610,8
467
Отдел строительства района (города областного значения)
117 510,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
113 748,8
017
Капитальные расходы государственного органа
3 762,0
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
57 100,0
004
Разработка схем градостроительного развития территории района и генеральных планов населенных пунктов
57 100,0
12
Транспорт и коммуникации
4 757 294,9
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3294686,7
022
Развитие транспортной инфраструктуры
1 629 624,9
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
510 394,7
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
42 093,0
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
1 112 574,1
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 462 608,2
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
1 462 608,2
13
Прочие
1 032 130,0
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
25 299,0
006
Поддержка предпринимательской деятельности
25 299,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
1 000 100,0
008
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
100,0
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
1 000 000,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
6 731,0
077
Развитие инженерной инфраструктуры в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года